forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 18:15:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659603 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Surowe jedzenie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Surowe jedzenie  (Przeczytany 136235 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #180 : 2008-10-21, 05:03:05 »


Planuje jak już wspominałam namalować Putina,coś czuje ,że mogłabym go dobrze sprzedać   Very Happy
Musze kupić blejtram i sie zabrac w koncu do konkretnej roboty .

Putin kupi ten obraz, wstawi do Ermitazu, a Edyta bedzie slawna na zawsze. Amen.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #181 : 2008-10-21, 07:52:59 »

Ty mi nie mów na jakiej ja jestem drodze,bo kto jak kto ,ale Ty o tym bladego pojecia nie masz.Ty tylko wysuwasz wnioski,to są Twoje teorie,Twoje wrażenie,które maja sie nijak do rzeczywistości  Smile
Sam widzisz jak trollujesz.Przestałeś pisać o swoich doświadczeniach z jedzeniem surowizny,a zająłes sie moją osobą.Ciekawe czemu?  Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #182 : 2008-10-21, 07:56:50 »


Planuje jak już wspominałam namalować Putina,coś czuje ,że mogłabym go dobrze sprzedać   Very Happy
Musze kupić blejtram i sie zabrac w koncu do konkretnej roboty .

Putin kupi ten obraz, wstawi do Ermitazu, a Edyta bedzie slawna na zawsze. Amen.


Na to nie licze ,żeby Putin go kupi  Razz ,ale moze jakiś zagorzały jego fan  Razz ,a jak nie kupi, to bedzie wisiał u mnie w domu  Razz  Cool
W sumie ten pomysł,to poddał mi mój maż hehehehe  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #183 : 2008-10-21, 09:34:44 »

Wklejam jeszcze zaczety przeze mnie wczesną wiosną obraz -to dla zainteresowanych malarstwem.
Oryginał malowany przez  Joshua Reynolds'a -tytuł obrazu "Amor rozwiązujący pas Wenus"

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #184 : 2008-10-21, 09:36:40 »

Edytko ocenię jak skonczysz .pa Laughing Laughing
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #185 : 2008-10-21, 11:29:12 »


Sam widzisz jak trollujesz.Przestales pisac o swoich doswiadczeniach z jedzeniem surowizny,a zajales sie moja osoba.Ciekawe czemu? Laughing

Nie pochlebiaj sobie moja droga.
Ja jedynie probowalem przekazac tobie w sposob delikatny "won z tego tematu". Natomiast na tym etapie to juz jest inna strategia a mianowicie antytrolluje, czyli staram sie rozbijac twoje watki poboczne by pokazac tobie jak wygladac moze trollowa upierdliwosc.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #186 : 2008-10-21, 11:33:51 »

Edytko ocenie jak skonczysz .pa Laughing Laughing

Jezeli masz na mysli koniec trollingu to mozemy tego nie doczekac Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #187 : 2008-10-21, 12:07:36 »

...staram sie rozbijac twoje watki poboczne by pokazac tobie jak wygladac moze trollowa upierdliwosc.
Ty sie starasz??? To masz jakieś maleńkie mozliwosci intelektualne.  Nie zauwazyłam tutaj żadnego starania z Twojej stronki  Smile
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #188 : 2008-10-21, 15:36:14 »

Edycia, staram sie znizyc w strone twego poziomu najbardziej jak tylko moge. Jednak wiem, ze moje wysilki sa bezskuteczne. Pokonasz mnie doswiadczeniem.

Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #189 : 2008-10-21, 15:47:20 »

Cytuj
na tym etapie to juz jest inna strategia a mianowicie antytrolluje

Raczej łamiesz jedyną zasadę postępowania w przypadku spotkania kogoś kto wygląda ci na trola. Zasada ta brzmi "Nie karmić". Laughing

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #190 : 2008-10-21, 16:05:45 »

Cytuj
na tym etapie to juz jest inna strategia a mianowicie antytrolluje

Raczej łamiesz jedyną zasadę postępowania w przypadku spotkania kogoś kto wygląda ci na trola. Zasada ta brzmi "Nie karmić". Laughing



Moze Zenon "surowizne"  lubi, ale wypominac Jemu, ze nie jest "kanibalem"
to juz szczyt beszczelnosci!!!  Razz Razz Razz

PS
Wybacz Zenek  Razz Razz Razz 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #191 : 2008-10-21, 17:28:20 »

Oj Zenek ,Zenek. Lubie Cie,szanuje Twoje jedzenie i co chcesz ode mnie? Czy ja Ci kiedyś ublizyłam?  Razz 
Pisz se o tym swoim jedzeniu surowym,co mnie do tego,a ze se wkleiłam dwa,czy trzy obrazki,to już dla Ciebie taka to "kłoda" nie do przeskoczenia?  Razz
"Kangur" też wkleił swojego uroczego wnuka,no i co sie stało? Zablokował Ci pisanie? czy fotka Jurka "stanowiska" w szpitalu spowodowała niemożność pisania postów o surowym jedzeniu?Nie bądźże chłopie smieszny tylko ciągnij swój temat.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #192 : 2014-10-16, 19:48:47 »

Dużo na ten temat słyszałem ...

Po tym poście temat "jedzenia na surowo" - szybko wygasł:

"jurek46",
co Ciebie obchodzą jacyś "młodzieńcy". Chcą jeść na surowo - niech sobie jedzą! Ty się lepiej nie narażaj na czcze dyskusje!.
Teoria jedzenia na surowo ma bardzo mocne poparcie Wink na przykładzie wchłaniania białek nieswoistych - takich, które nie powodują odczynu alergicznego. Przykład: INSULINA - nieswoiste białko dla większości gatunków, czemu nie jest cukrzykom podawane doustnie?  - bo przed wchłonięciem, jak każde białko - jest trawione do prostych aminokwasów z których się składa.
     W/g "surowej teorii" iniekcja tego HORMONU jest bez sensu, bo można ją sobie zjeść na surowo!. Zaproponuj to cukrzykom Laughing.
Szkoda czasu na teorie sprzeczne z naukami podstawowymi.

PS
prócz toksoplazmozy możesz spokojnie dołożyć wszystkie choroby z grupy "brudnych rąk"  Very Happy Mr. Green

Dlatego jedzenie wszystkiego na surowo nie ma żadnego uzasadnienia naukowego, co nie przeszkadza wierzyć niektórym, że tylko surowe jest zdrowe.

Rzetelna prawda.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #193 : 2014-10-28, 15:32:54 »

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #194 : 2015-02-02, 23:46:51 »

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #195 : 2015-02-02, 23:52:19 »

New 2015 Smile bo wiadomo dr siem mydli i nie odzoe z duchem nauki Very Happy
www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25293786/?i=3&from=/22065771/related
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #196 : 2015-02-03, 07:31:32 »

Po pierwsze myszy, po drugie tłuszcze roślinne. Laughing

Żarcik, choć ciekaw jestem tłuszczy zwierzęcych, co do orzeszków i nasion, to ostatnio z Grenisem rozmawialiśmy, że prażenie podnosi walory smakowe i strawność. Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #197 : 2015-02-03, 16:37:55 »

Normalni ludzie przy doecie mieszanej przeznaczaja 11-15% energi na trawienie. My Wink miescimy sie w przedziale 6-8% Wink ,a surojadki to inna liga.Wink intelektualna oczywiscie

allnurses.com/attachment.php?attachmentid=8215&d=1299813556

Sam zauwazyles,ze pies zle sie czul na 100% surowym. Masy na tym rowniez nie zrobisz patrz hanius Wink
My ,bialy czlowiek to potomkowie 23 galaktycznych ras. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #198 : 2015-02-03, 16:44:42 »

Mnie nawet uczyli, że lepiej podać wodę o temperaturze ciała, niż kranówkę, bo i tak w żołądku musi się ogrzać ta zimna woda do prawie czterdziestu stopni. Toż to straszne ilości kcal są! Wink
Dlatego grubasy w odchudzaniu i teoretycznie wszystko zimne powinni dostawać. Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #199 : 2015-02-03, 16:51:12 »

Ci maja jeszcze gorzej. W swietle naukowych i "naukowych" fakfow surowe i dobor pokarmow are Ok. Zawsze jest jednak jakies ale....
" Nutrient intakes differed significantly between the groups. The RF vegetarians ate a variety
of raw vegetables, fruits, nuts, seeds, sprouted grains, and cereals, dressed with olive oil
(1285-2432 kcal/d; approximately 9.1% of calories from protein, 43.2% from fat, and
47.7% from complex carbohydrates). All of them strictly avoided cooked and processed
foods containing trans -fatty acids, highly glycemic foods, and foods of animal origin.
Their mean daily dietary intakes of calcium and vitamin D (calciferol) were low, 579 ± 260
mg/d and 16 ± 36 U/d, respectively. The control group ate usual American diets containing
foods of plant and animal origin (1976-3537 kcal/d; approximately 17.9% of calories from
protein, 32.1% from fat, and 50.0% from carbohydrates). Their mean daily dietary intakes
of calcium and vitamin D were 1093 ± 394 mg/d and 348 ± 192 U/d, respectively "

archinte.jamanetwork.com/Mobile/article.aspx?articleid=486478
Surowe musi buc zdrowe,bo kak inaczej? Natura sie nie myli w przypadku " roslinozercow"? Sama ich eliminuje?!! Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.