forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:51:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2  (Przeczytany 27076 razy)
moni
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« : 2004-11-07, 19:03:50 »

Crying or Very sad Dobry wieczor wszystkim,
mam jedno pytanie: czy ktos mial skore na rekach o szczegolnie na palcach co peka? Czy to moze byc od jajek lub cholesterolu?
Prosze o pomoc!
Moni
Zapisane
aga
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #1 : 2004-11-10, 19:22:41 »

Witam.
Ja mam dokładnie ten sam problem od dłuższego czasu. Skóra jest bardzo sucha, boli i pęka na palcach u rąk. Wynika to chyba albo z nadmiaru albo z niedoboru białka ale sama nie wiem. Może wypowie się ktoś kto zna przyczynę.
Pozdrawiam.
Aga
Zapisane
Robert5WrLutz*2
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #2 : 2004-12-02, 14:45:47 »

Dr Ponomarenko w "Diecie niskowęglowodanowej" w zależności od intensywności wysiłku fizycznego doradza sprawdzić. B 1,5-2,2; T 1,5-4; W 1,9. Może warto przeczytać i spróbować.Pozdrawiam.
Zapisane
Mariusz Niedziolko
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #3 : 2004-12-02, 18:51:40 »

Kolega chyba pomylil listy dyskusyjne
Moze warto koledze przeniesc sie na
http://www.dr-Ponomarenko.pl
Zapisane
Robert5WrLutz*2
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #4 : 2004-12-02, 19:54:14 »

Bracie Mariuszu, jestem członkiem OSBO.Statut OSBO przewiduje wspieranie innych stowarzyszeń. Krytycznie myślący członkowie mają większe prawa.Popularyzowanie diety opracowanej przez dr Kwaśniewskiego to tylko jedna z 12 form działalności OSBO.Celem OSBO jest naukowe ustalenie ...norm i standardów w zakresie realizacji celów statutowych.Cel nr 1 OSBO to organizowanie członków na rzecz ochrony zdrowia. Może to prawda ,że DO ortodoksyjna powoduje skłonność do sekciarstwa,dogmatyzmu, wiary w słuszność sprawy ,przekonanie o własnej misji i posłannictwie.
Zapisane
ali
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #5 : 2004-12-03, 19:53:49 »

Cytuj z: Robert5WrLutz*2
Bracie Mariuszu, jestem członkiem OSBO.
]
robert   przestań.... blużnić synu( tak kiedyś mówił Papa do tow.)
jak ty jesteś  członkiem OSBO to ja jastem papa
Zapisane
Robert5WrLutz*2
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #6 : 2004-12-04, 06:45:31 »

Bracie Ali jeszcze jestem członkiem OSBO, jesteś Papa. Byłem świadkiem jak na zebraniu OSBO, Prezes zapraszał niewierząch i inaczej myślących do oddania legitymacji. Można to sprawdzić u źródła. To jest typowy objaw , że nie wiadomo o co chodzi. Taka postawa Zarządu OSBO jest postępowaniem niezgodnym ze statuem. Z chwilą zarejestrowania w sądzie OSBO zaczął obowiązywać statut i prawo o stowarzyszeniach. Przestał być własnością założycieli. Pozdrawiam.
Zapisane
Zofia
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #7 : 2004-12-04, 11:00:51 »

"KAPELA"
................
Mruknął po chwili klarnet na ucho o flecie.
Potem bas ironicznie wyrzekł o puzonie;
Puzon mówił o basach, że chybiają w tonie.
Pierwsze skrzypce o drugich, te zaś, pragnąc przypiec,
Osmarowały łojem smyczek pierwszych skrzypiec.
Potem obój o rożku różne plany zwierzył,
Blachy w bęben, a bęben na blachy uderzył.
Tak, że w końcu batuta na pulpicie wsparta,
Orzekła, że kapela cała diabła warta.

Takimi instrumenty są częstokroć ludzie…
Wytwarzają kapelę i topią się w brudzie;
Ten tego ów tamtego czernidłem obdziela,
Aż wreszcie z samych łotrów składa się kapela.
I batuta – ideał musi przyznać z płaczem,
Że choć są instrumenty zagrać nie ma na czem
.
Zapisane
ansi
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #8 : 2004-12-06, 12:31:33 »

[quote="Robert5WrLutz*2"]Dr Ponomarenko w "Diecie niskowęglowodanowej" w zależności od intensywności wysiłku fizycznego doradza sprawdzić. B 1,5-2,2; T 1,5-4; W 1,9. Może warto przeczytać i spróbować.Pozdrawiam.


 To już kolejny Twój post o tej samej treści na kilku grupach ,w którym obwieszczasz Światu istnienie nowych proporcji żywieniowch opracowanych przez Dr Ponomarenkę.(Trochę przekręcone) Trolujesz?
Gdybyś chociaż podał, że proporcje nie dotyczą twz wagi naleznej lecz dotyczą dostarczenia ogónie B-150g T-100g i W-130g celem zapewnienia właściwego odżywienia organizmu ,to rozumiabym chociaz szczerość intencji (przejęcie rolą) Przeczytać ? Tak! jednak doładnie i dopiero podać dalej Podro.Ansi
Zapisane
ansi
Go


Email
Pękajaca skóra.....
« Odpowiedz #9 : 2004-12-06, 12:59:04 »

Cytuj z: Zofia
"KAPELA"
................
[i]Mruknął .....
I batuta – ideał musi przyznać z płaczem,
Że choć są instrumenty zagrać nie ma na czem[/color].
[/i]

Czy Zofia zna jeszcze jakieś wierszyki? Bo ten czytam już w kolejnym poscie! Oczywiscie kolejny juz raz:
 NIE TA GRUPA ,NIE TEN WĄTEK ,NIE TEN POST
Motyw Kapeli (grupy ,społeczności ,narodu) i szlachetnej batuty (kierownika ,przywódcy )został, już chyba ostatecznie zdyskredytowany
np przez Adolfa Hitlera("takiego szlachetnego miłego starszego pana") ,który siedząc w bunkrze przeklina własny naród za nie wykonanie  jego śmiałych wizji (chorych ambicji) Czy oto Zofii chodziło? Pozdro. Ansi
P.S. Czasami warto iść do kina .Ansi
Zapisane
ansi
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #10 : 2004-12-06, 13:16:08 »

Cytuj z: aga
Witam.
Ja mam dokładnie ten sam problem od dłuższego czasu. Skóra jest bardzo sucha, boli i pęka na palcach u rąk. Wynika to chyba albo z nadmiaru albo z niedoboru białka ale sama nie wiem. Może wypowie się ktoś kto zna przyczynę.
Pozdrawiam.
Aga[/quote
]
Moni i Aga! To może byc uczulenie.Ja mam coś takiego od płynu do mycia naczyń. (myję teraz w rekawiczkach)   Ponieważ od Waszych postów minęło juz toche czasu ,myślę że  poradziłyście sobie z tym problemem.Jesli to rzeczywiście to była cukrzyca to paskudnie ,ale przynajmniej do podleczenia.Podzielcie się z grupą Waszymi doświadczeniami. Usmiechu. Ansi
Zapisane
Zofia
Go


Email
Re: Pękajaca skóra.....
« Odpowiedz #11 : 2004-12-06, 18:43:41 »

Kod:
Czy Zofia zna jeszcze jakieś wierszyki? Bo ten czytam już w kolejnym poscie! Oczywiscie kolejny juz raz:
NIE TA GRUPA ,NIE TEN WĄTEK ,NIE TEN POST

Ansi,
coś fajnego , trafnego, ciekawego.... warto powtarzać, a czytać to nie znaczy jeszcze zrozumieć piszącego. Widocznie mnie nie zrozumiałeś.
Ale za ktorymś powtórzeniem moze Ci się uda, a więc będe jeszcze próbować.
Serdecznie pozdrawiam
Zapisane
ansi
Go


Email
Re: Pękajaca skóra.....
« Odpowiedz #12 : 2004-12-06, 23:07:56 »

[coś fajnego , trafnego, ciekawego..autor,autor..                          warto powtarzać, a czytać to nie znaczy jeszcze zrozumieć piszącego. Widocznie mnie nie zrozumiałeś.[i]
No widzisz. mianowałaś się na szlachetną batutę i Masz grać z instrumentami, które nawet prostej przenośni nie rozumieją,albo wręcz przeinaczają myśli batuty.Czarna rozpacz!
[i]Ale za ktorymś powtórzeniem moze Ci się uda, a więc będe jeszcze próbować
.
Takie zamierzone ,czy też bezmyślne powtarzanie  postów to zwykły  SPAM lub jak wolisz TROLOWANIE. Bardzo nie mile widziane przez netykietę.
Serdecznie pozdrawiam
Z wzajemnością.Ansi
Zapisane
Zofia
Go


Email
Re: Pękajaca skóra.....
« Odpowiedz #13 : 2004-12-07, 07:17:11 »

Kod:
No widzisz. mianowałaś się na szlachetną batutę i Masz grać z instrumentami, które nawet prostej przenośni nie rozumieją,albo wręcz przeinaczają myśli batuty.Czarna rozpacz!

Ansi,
wyrzucam sobie,że dałam sie wciągnąć w nic nie dającą pyskówkę, ale chcialam Tobie  wyjaśnić kończąc,że ja nie jestem godna nawet dotykać batuty..........
Zapisane
Robert5WrLutz*2
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #14 : 2004-12-08, 06:33:02 »

Bracie Ansi .
Wyjściowa ilość B to 100g .Pozdrawiam.

                                                                    Robert
Zapisane
Zofia
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #15 : 2004-12-08, 11:29:36 »

"Potrzeba nam zastanowienia, bo w nas tuż obok dobra drzemie zło. Stąd tak często jesteśmy zagubieni w naszych ocenach, skłóceni sami z sobą, tracący orientację, grunt pod nogami. I uważamy za dobro to, co po chwili opanowania się oceniamy jako zło; za rację to, co po chwili uciszenia uznamy za kłamstwo; za sprawiedliwość to, co po chwili uspokojenia znajdujemy jako krzywdę.
Potrzeba nam umartwienia, bo potrzeba nam świadomości zagrożenia złem: żebyśmy tacy pewni siebie nie byli – bo nie jesteśmy; żebyśmy tacy mądrzy nie byli – bo nie jesteśmy; żebyśmy tacy doskonali nie byli – bo nie jesteśmy.."

M.Maliński
Zapisane
mama
Go


Email
skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #16 : 2005-01-16, 12:05:06 »

Cytuj z: Robert5WrLutz*2
Bracie Ansi .
Wyjściowa ilość B to 100g .Pozdrawiam.

                                                                     Robert


To prawda - 100g - pod warunkiem, że waga należna osoby wynosi 100 kilogramów, czyli około 2 metry wzrostu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #17 : 2006-06-18, 21:46:40 »

Przyczyną wg dermatologów jest niedobór Witaminy A,E,C i Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (na diecie optymalnej nie jada się zbóż, ani otrębów-to główne przyczyny niedoborów). Przyczyną wg alergologów są produkty mleczne (wszystkie) dlatego w leczeniu proponują rotację wszystkich produktów mlecznych i jadanie ich co np. 7 dni. Pęknięcia powinny sę goic po 3 dniach na diecie bez zbóż i z rotowanymi mlecznymi co 5-7 dni. Można przecież jadac boczek, majonez, olej.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #18 : 2006-06-18, 22:57:28 »

  Robert, o co chodzi z tymi Twoimi "braćmi" i jak sądzę "siostrami" ?
                Zwracając się w ten sposób, pogarszasz i tak już marną pozycję ludzi chcących zadbać o swoje zdrowie u samych źródeł.  Gdybym pierwszy raz tu wlazł i zobaczył taki "sekciarski" pierwiastek, NATYCHMIAST opuściłbym szanowne grono. Albo jest to forum poświęcone wiedzy albo bełkotowi.
       Zadziwiające jest, jak wiele słuszności chadza na tej samej ścieżce , co durnota.

Tomek
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: skora peka na palcach!!!!!-w cukrzycy typu 2
« Odpowiedz #19 : 2016-01-25, 13:17:17 »

Crying or Very sad Dobry wieczor wszystkim,
mam jedno pytanie: czy ktos mial skore na rekach o szczegolnie na palcach co peka? Czy to moze byc od jajek lub cholesterolu?
Prosze o pomoc!
Moni

Przyczyną wg dermatologów jest niedobór Witaminy A,E,C i Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (na diecie optymalnej nie jada się zbóż, ani otrębów-to główne przyczyny niedoborów). Przyczyną wg alergologów są produkty mleczne (wszystkie) dlatego w leczeniu proponują rotację wszystkich produktów mlecznych i jadanie ich co np. 7 dni. Pęknięcia powinny sę goic po 3 dniach na diecie bez zbóż i z rotowanymi mlecznymi co 5-7 dni. Można przecież jadac boczek, majonez, olej.

a ja uważam, że przyczyną mogą być efekty uboczne ''leczenia'' diabetologicznego. Mówię, to w związku z moimi spostrzeżeniami w stosunku do osób łykających różne prochy na choroby przewlekłe.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.