forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-10-24, 00:28:34

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
538484 wiadomoÂci w 3975 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: EWA
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Artyku┼éy opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (69)
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (69)  (Przeczytany 22768 razy)
MORGANO
GoŠ

Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (69)
« : 2008-03-11, 04:26:38 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (69)

Panie doktorze

Mam 41 lat, wzrost 174 cm, waga 74 kg Od 17-tego roku ┼╝ycia stwierdzono u mnie bielactwo nabyte. Pocz─ůtkowo ma┼ée plamy bielacze ujawni┼éy si─Ö w k─ůcikach ust i na d┼éoniach mi─Ödzy palcami.
W późniejszym okresie plamy stopniowo rozszerzały się.
Obecnie s─ů du┼╝e i rozsiane po ca┼éym ciele. Aktualnie na d┼éoniach barwnika ju┼╝ nie posiadam. Medycyna w tym przypadku jest bezsilna i podobno nie ma na to lekarstwa. Jedni lekarze twierdz─ů, ┼╝e bielactwo jest wynikiem chorej w─ůtroby, inni lekarze dopatruj─ů si─Ö pochodzenia genetycznego tej choroby, czy te┼╝ za przyczyn─Ö uwa┼╝aj─ů ewentualnie chor─ů tarczyc─Ö.
Ogólne wyniki badań mam w zasadzie dobre. Nie mniej jednak w
ci─ůgu 41 lat mojego ┼╝ycia nabawi┼éem si─Ö:

- Buli brzucha po posiłku i częstych biegunek (w wieku szkolnym)
- Usunięcia migdałów podniebiennych (w wieku 22 lat)
- Dw├│ch operacji przepuklin pachwinowych (w wieku 24 i 25 lat)
- Usunięcia woreczka żółciowego ( w wieku 34 lat)
- Ot┼éuszczenia w─ůtroby
- Kamieni nerkowych (aktualnie)
Nikt z mojej rodziny jak si─Ögn─ů─ç pami─Öci─ů nie posiada┼é ┼╝adnego bielactwa.
Nigdy nie piłem alkoholu i nie paliłem tytoniu. Ojciec mój choruje na astmę, a mama posiada łysienie plackowate głowy. Syn mój (14 lat) nie posiada bielactwa. Żywienie optymalne stosuję od prawie roku.
Czuj─Ö si─Ö lepiej. Przeczyta┼éem dok┼éadnie wszystkie ksi─ů┼╝ki dr Kwa┼Ťniewskiego, ale niestety nie wspomina On nawet zdawkowo w ┼╝adnej ksi─ů┼╝ce o bielactwie sk├│ry. Statystycznie chorob─ů t─ů dotkni─Öte jest do 15% spo┼éecze┼ästwa.
Prosz─Ö w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci o porad─Ö lekarsk─ů.

Krzysztof D─ůbrowski
                                                                                          Grudzi─ůdz

Panie Krzysztofie
Na wst─Öpie wypada┼éoby wyja┼Ťni─ç, co to takiego jest bielactwo, jakie s─ů jego rodzaje i czym r├│┼╝ni si─Ö ono od jednostek chorobowych, w kt├│rych obserwowane s─ů przebarwienia sk├│ry.
Wyr├│┼╝niamy bielactwo wrodzone (albinismus) oraz nabyte (vitiligo).
Bielactwo wrodzone jest uwarunkowanym genetycznie niedoborem
enzymu, którego efektem jest brak pigmentu (barwnika) w komórkach barwnikowych (melanocytach) oczu i powłok skórnych.
Bielactwo nabyte, w przeciwie┼ästwie do ograniczonego bielactwa wrodzonego charakteryzuje si─Ö przebarwieniem obrze┼╝y sk├│ry s─ůsiedztwa. Postaci─ů fizjologiczn─ů bielactwa nabytego jest siwienie. Funkcja kom├│rek barwnikowych podlega regulacji ze strony gruczo┼é├│w hormonalnych - przede wszystkim kory nadnerczy i przysadki. Objawia si─Ö to np. w ca┼ékowitym uszkodzeniu przysadki m├│zgowej odbarwieniem sk├│ry. W przypadku uszkodzenia kory nadnerczy
(np. w chorobie Addisona) dochodzi do niedoboru steroid├│w, kt├│re w warunkach zwyk┼éych hamuj─ů dzia┼éanie enzym├│w umo┼╝liwiaj─ůcych powstawanie barwnik├│w, co skutkuje, w hiperpigmentacji pow┼éok.
Nie spotka┼éem si─Ö dot─ůd w podr─Öcznikach z bielactwem powsta┼éym w wyniku choroby w─ůtroby lub tarczycy. Wiadomo natomiast, ┼╝e mo┼╝e ono towarzyszy─ç schorzeniom autoimmunologicznym jak np. ┼éysienie plackowate. Rzeczywi┼Ťcie, medycyna tradycyjna zupe┼énie nie potrafi leczy─ç tej dolegliwo┼Ťci, kt├│rej przyczyna le┼╝y w zaburzeniach hormonalnych, hormon├│w steroidowych, a wi─Öc tych, kt├│re powstaj─ů z cholesterolu. ┼╗ywienie Optymalne przy zachowaniu odpowiednich proporcji B:T:W reguluje doskonale wszystkie zaburzenia hormonalne, w pierwszym rz─Ödzie dotycz─ůce w┼éa┼Ťnie hormon├│w steroidowych.
W┼éa┼Ťnie taki typ bielactwa, na jaki Pan si─Ö skar┼╝y wynika z tego typu zaburze┼ä. W leczeniu bielactwa stosujemy, wi─Öc po pierwsze w┼éa┼Ťciw─ů proporcj─Ö B:T:W z utrzymaniem odpowiedniej ilo┼Ťci ┼╝├│┼étek i diet─ů bogato kolagenow─ů. Stosowa┼éem r├│wnie┼╝ z powodzeniem u chorych na bielactwo pr─ůdy selektywne uzyskuj─ůc pozytywne efekty.
W┼Ťr├│d pacjent├│w, kt├│rych mia┼éem przyjemno┼Ť─ç leczy─ç, pocz─ůtkowo dochodzi┼éo do zlewania si─Ö plam bielaczych, a nast─Öpnie do ca┼ékowitego ust─ůpienia choroby. Niestety, jest to proces wielomiesi─Öczny i wymaga cierpliwo┼Ťci pacjenta oraz skrupulatno┼Ťci w stosowaniu diety. Prosz─Ö, wi─Öc uzbroi─ç si─Ö w cierpliwo┼Ť─ç, prowadzi─ç diet─Ö w┼éa┼Ťciwie i skorzysta─ç z pr─ůd├│w selektywnych po porozumieniu z lekarzem optymalnym
                                                                                                                    Pozdrawiam
                                                                                                       Dr n. med. Mariusz G┼éowacki
                                                                                                       konsultant i opiekun medyczny

ziuuta
GoŠ

Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (69)
« Odpowiedz #1 : 2009-01-15, 20:10:00 »

Panie Krzysztofie mog┼éabym prosi─ç o Pana e-maila,poniewa┼╝ szukam kogo┼Ť z G-dza kto stosuje diet─Ö optymaln─ů.
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2009-02-13, 19:34:43 »

Ziuta, je┼Ťli nie jeste┼Ť Danusi─ů O., to podam Ci namiary na osob─ů( w┼éa┼Ťnie Danusi─Ö, kt├│ra mieszka niedaleko Grudzi─ůdza). Jest moja kuzynk─ů i jest z m─Ö┼╝em na diecie optymalnej od 5-ciu lat. My┼Ťl─Ö, ┼╝e nawi─ů┼╝e kontakt.
Paul20
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2009-03-13, 21:10:51 »

Jestem nowy, z ch─Öci─ů dosta┼ébym kontakt do lekarza "dietetyka", kt├│ry by mnie skonsultowa┼é pod k─ůtem diety optymalnej. Jestem z Warszawy. Wszyscy lekarze jakich znam wieszaj─ů psy na "diecie Kwa┼Ťniewskiego". Chcia┼ébym porozmawia─ç o moich nawykach ┼╝ywienowiowych itp.

Paweł
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.