forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 23:18:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Niedoczynność tarczycy!?!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niedoczynność tarczycy!?!  (Przeczytany 15215 razy)
J.S.
Go


Email
Niedoczynność tarczycy!?!
« : 2004-11-11, 13:38:28 »

Witam wszystkich Smile !!
Mam problem!! Jestem na DO od niedawna i dopiero się ucze stosowania tej diety ale wiem napewno że to dieta dla mnie!! Mam kilka pytań!!

1. Mam suchą skóre i czasami czuje się troche senny i ospały. Mam kilka jeszcze podobnych objawów i lekarz znajopmy powiedział mi że może to być niedoczynność (lub nadczynność nie wiem teraz dokładnie bo się na tym nie znam) tarczycy. Skutkiem tego jest właśnie sucha skóra itp. oraz szybkie tycie i zwolnienie metabolizmu. Czy możliwe jest wyleczenie tego na ŻO ijak się najlepiej żywić żeby jak najszybciej się wyleczyć.
2. Mam duży apetyt. Bardzo mi smakuje jedzenie optymalne. Jem dość sporo ale też dużo ćwicze nasiłowni. Ostatni podjadam często MASŁO -- poprostu mi się chce masła. Dlaczego. Czy nic mi nie grozi jak będe dużo jadł. PS: jem dużo ale tak żeby się zasycić a nie objeść!! Laughing
3. Czy można jeść dużo warzyw? To znaczy powiedzmy ja kem nieraz na dzień ok 300g cebuli ze 2 pomidory lub ogórki!! Nigdy nie przekraczam 50g WW. Ja lubie warzywa bardzo i jakie najlepiej jeść ?? Question  Smile  Smile
Zapisane
J.S.
Go


Email
Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #1 : 2004-11-27, 19:25:23 »

Czy na tym forum to ktoś odpisuje lub pomaga Laughing  Laughing  Laughing
Bo ja czekam i czekam i nic!!
Zapisane
aratorn
Go


Email
Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #2 : 2004-11-29, 12:20:56 »

Cytuj z: J.S.
Czy na tym forum to ktoś odpisuje lub pomaga Laughing  Laughing  Laughing
Bo ja czekam i czekam i nic!!


Witaj.
I nie denerwuj się. Jeśli nikt Ci nie odpisuje tzn że nikt nie ma Ci nic do powiedzenia. To chyba lepiej, niż by miał Ci odpisać ktoś kto jest dyletantem, prawda? Smile
pozdr, aratorn
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #3 : 2006-11-05, 18:34:31 »

Czy na tym forum to ktoś odpisuje lub pomaga Laughing  Laughing  Laughing
Bo ja czekam i czekam i nic!!
Ajednak ktoś czyta i może by Tobie odpowiedział ,ale zanim to zrobi to myślę że powinieneś zrobić sobie badania ,a nie że ktoś przypuszcza że sucha skóra świadczy o nadczynności,lub niedoczynności. Proponuję wykonanie badania krwi - TSH I ewentualnie
jeśli będzie taka potrzeba T3 i T4
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #4 : 2006-11-05, 21:11:59 »

Smile)))))))))
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #5 : 2006-11-05, 21:25:12 »

Jurek dziala z niewielkim opoznieniem  Very Happy ,ale to nie wazne ,wazne ze dziala. Moze nie mial dostepu do netu wczesniej  Very Happy  Laughing  Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #6 : 2006-11-10, 19:56:35 »

Jadaj optymalnie.
Zrób TSH - miarodajne celem określenie nad/niedoczynności tarczycy.
Warzywa - o.k.
Dieta niskowęglowodanowa - o.k.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #7 : 2006-11-11, 11:43:08 »

Jadaj optymalnie.
Zrób TSH - miarodajne celem określenie nad/niedoczynności tarczycy.
Warzywa - o.k.
Dieta niskowęglowodanowa - o.k.

Ok. dziękuję  za dwa tygodnie da znac o nowych wynikach.A co z prądami czy są możliwe w jej wypadku  prądy na centralny uklad nerwowy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #8 : 2006-11-11, 13:52:15 »

Zadałeś pytanie w linku o nadczynności
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=665.0
a przyjąleś odpowiedz w linku o niedoczynności, powyżej?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #9 : 2006-11-11, 14:03:55 »

Very Happy Ewa, nie. Popatrz na daty. Jurek doradza tutaj komuś, kto zadał pytanie w 2004 roku
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #10 : 2006-11-11, 14:06:23 »

TSH nie jest miarodajne. 90% pacjentów którzy mają niedoczynność tarczycy posiada normalny poziom TSH (pisze o tym Dr Mercola). Bardziej trafne jest już przetestowanie siebie samego w domu bez konieczności badań laboratoryjnych. Przynajmniej na początek jest to najlepszy punkt wyjścia. "Remember, almost all doctors attend The Church of the Holy Lab Test on a regular basis. If the clinical picture presented by the patient conflicts with the Holy Lab Test, the clinical picture is ignored." Istnieje pewna metoda opracowana przez Broda Barnes'a. Opis tego testu znajduje się w książce którą na swoim biurku posiada każdy lekarz w USA (Physicians' Desk Reference). Nosi on nazwę Barnes Basal Temperature Test. Większość lekarzy nie ma pojęcia kim był Broda Barnes choć powinni ponieważ przez 50 lat lat ten człowiek był przodującym badaczem i uznanym autorytetem zajmującym się tarczycą. Dr Stephen Langer, autor książki "Solved - The Riddle Of Illness" powiedział, że "nie zna nikogo w świecie kto by dokonał tak wiele jak B. Barnes, zarówno jako lekarz, pisarz i wykładowca poprzez uświadomienie milionom ludzi o ukrytych przyczynach wielu chorób jak również o bardzo prostych sposobach ich uleczenia". Mowa tutaj o niedoczynności tarczycy.Istnieje również wspaniała książka "Hypothyroidism: The Unsuspected Illness", którą właśnie napisał Broda Barnes. Opis metody Barnes'a:Test polega na zmierzeniu temp. ciała zaraz po przebudzeniu (zwykłym termometrem rtęciowym). Wieczorem należy wstrząsnąć termometr żeby nie robić tego rano (należy unikać zbędnych ruchów). Termometr trzymamy pod pachą przez 10 minut. W ten sposób zapisujemy temp. ciała podczas kolejnych 5-10 dni. Kobiety nie powinny przeprowadzać tego testu podczas miesiączki. Jeśli Wasza temp. mieści się w przedziale 36.4 - 36.8 to Wasza tarczyca funkcjonuje bez zarzutów. Jeśli nie, to powinniście coś z tym zrobić. Jest kilka możliwości...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedoczynność tarczycy!?!
« Odpowiedz #11 : 2006-11-11, 18:41:06 »

Medycyna to zawsze indywidualna ocena wszystkich parametrów.
Obraz kliniczny jest istotny. Męczenie się, duszność wysiłkowa,, senność, uczucie zimna, obrzęki powiek, rąk, sztywnienie mięśni, bóle stawowe, wzrost masy ciała, zaparcia, zmniejszone łaknienie, ochrypły głos, słaba pamięć, impotencja, zab. miesiaczkowe, wypadanie wlosów, wypadanie włosów w dołach pachowych,skóra sucha łuszcząca się (często nad łokciami, kolanami), opadnięcie powiek,częsty wzrost cholesterolu pow. 300mg%, spłaszczenie T, niski woltaż QRS (u młodych),wzrost OB, niedokrwistość niedobarwliwa .
Wszystkie te objawy mogą skutecznie wszystkich forumowiczow spoza medycyny natychmiast "nakierować" w poniedziałek na najbliższe labolatorium.
I.
1.Są osoby bez nadczynności tarczycy ze stałą temperaturą poranną 37,4. Zawsze (3x) na Klinice udawało mi się ją zlikwidować ...dietą.
2.Są osoby bez niedoczynności tarczycy ze stałą temp. poranną 36,2. Niedoczynność DA SIĘ wyleczyć dietą.
3.Da się obniżyć poziom przeciwciał p/tarczycowych na diecie bez zbóż z rotowanymi mlecznymi. Kontrola po 6-10 tyg. Tu waga ciała jest pośrednio kontrolą stanu tarczycy!
TO też (te trzy punkty) należy wziąć pod uwagę.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.