forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-06-20, 08:05:28

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
523668 wiadomoÂci w 3962 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Panama6
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Artyku┼éy opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (75)
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (75)  (Przeczytany 13642 razy)
MORGANO
GoŠ

Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (75)
« : 2008-03-17, 04:27:15 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (75)

Szanowny Panie Doktorze

Poniewa┼╝ nurtuje mnie wiele problem├│w, kt├│rych samodzielne nie potrafi─Ö wyt┼éumaczy─ç, pragn─Ö by Pan Doktor rozwia┼é moje w─ůtpliwo┼Ťci i pom├│g┼é dokona─ç mi wyboru.
Jestem 21-letni─ů studentk─ů Prawa i Administracji we Wroc┼éawiu.
Wszystko by┼éoby wspaniale, ale od pi─Öciu lat, po nag┼éym ataku bezdechu i utraty ┼Ťwiadomo┼Ťci stwierdzono u mnie epilepsj─Ö.
By┼é to rzekomo pierwszy taki wypadek, jednak po przeanalizowaniu wszystkich objaw├│w wyst─Öpuj─ůcych podczas ataku i bezpo┼Ťrednio po nim stwierdzi┼éam, ┼╝e ataki choroby pojawi┼éy si─Ö ju┼╝ w wieku 11 lat. Od pory wykrycia mojej choroby leczona by┼éam Tegretolem 200. Jednak do momentu, kiedy kolejny z atak├│w sta┼é si─Ö na tyle powa┼╝ny (atak wyst─ůpi┼é na jednej z ulic Wroc┼éawia, gdzie z obra┼╝eniami obicia g┼éowy i wstrz─ůsu m├│zgu, trafi┼éam do szpitala i odzyska┼éam ┼Ťwiadomo┼Ť─ç po 6 godzinach od wypadku), dawka leku zwi─Ökszy┼éa si─Ö do Tegretol 400 - dwa razy dziennie (rano - wiecz├│r).
Pisz─Ö to wszystko, poniewa┼╝ ma to w moim przypadku, zwi─ůzek z diet─ů optymaln─ů doktora Kwa┼Ťniewskiego.

Dieta optymalna pojawi┼éa si─Ö w naszej rodzinie 3 lata temu, kiedy to dzi─Öki babci ksi─ů┼╝ka dr Kwa┼Ťniewskiego dotar┼éa do r─ůk mojego taty. Od tamtej pory na diecie s─ů moi rodzice, rodze┼ästwo, dziadkowie i wszyscy maj─ů si─Ö wspaniale. Nawi─ůzuj─ůc do tego musz─Ö wspomnie─ç o swojej osobie.
Po namowach mojego taty, (któremu dieta optymalna pomogła niesamowicie) od ubiegłego roku rozpoczęłam żywienie optymalne. Wszystko zaczęło się wspaniale.
Po kilku latach "katowania si─Ö jednym jogurtem i kromk─ů chleba dziennie, poczu┼éam si─Ö silna i pe┼éna ┼╝ycia.
Rozpierała mnie energia i miałam ochotę dosłownie na wszystko.
Jednak do czasu: na plecach i w okolicy biustu zacz─Ö┼éa pojawia─ç si─Ö okrutnie sw─Ödz─ůca wysypka, kt├│ra pojawia┼éa si─Ö w tym samym stanie cyklicznie (mimo spo┼╝ywania niewielkiej ilo┼Ťci bia┼éka!).
Do tego zacz─Ö┼éam ty─ç. Moja waga cia┼éa przybra┼éa dodatkowe 10 kilogram├│w - obecnie wynosi 70 kg przy wzro┼Ťcie 171cm.
Dla mnie jest to naprawd─Ö zastanawiaj─ůce, poniewa┼╝ moi najbli┼╝si, wr─Öcz przeciwnie stracili ponad 10 kg ka┼╝dy; nikogo nie dotkn─Ö┼éy wysypki, wahania nastroj├│w i okrutna senno┼Ť─ç.
Po oko┼éo roku ┼╝ywienia optymalnego powr├│ci┼éam na diet─Ö" jogurtow─ů". Prosz─Ö wyt┼éumaczcie mi, czy w zwi─ůzku z moim przybieraniem na wadze i zmian─ů og├│lnej kondycji, przy jednoczesnym ┼╝ywieniu optymalnym, mia┼éo znaczenie leczenie Tegretolem 400?
Ze wzgl─Ödu na brak ┼║r├│de┼é dotycz─ůcych zagadnienia epilepsji i braku
wzmianek w ksi─ů┼╝ce "┼╗ywienie optymalne" dr Kwa┼Ťniewskiego - uprzejmie prosz─Ö o dok┼éadniejsze informacje dotycz─ůce epilepsji i leczenia tej choroby Tegretolem (wp┼éyw lek├│w na organizm) i zwi─ůzku ┼╝ywienia optymalnego z epilepsj─ů.
Czy jest mo┼╝liwe, jak w przypadku innych nieuleczalnych chor├│b - stopniowe wyeliminowanie objaw├│w choroby dzi─Öki ┼╝ywieniu optymalnemu?
Tylko dzi─Öki tym informacjom moja "droga do zdrowia stanie si─Ö oczywista i pewna!
Dzi─Ökuj─Ö
                                                                                                                   Z powa┼╝aniem
                                                                                                                 E. B. Epilepsja list
                                                                                                                Wroc┼éaw, 10.02.02.

Droga Pani Ewelino,

Na pocz─ůtek dobra informacja dla Pani: w przypadku epilepsji, czyli padaczki ┼╝ywienie optymalne r├│wnie┼╝ pomaga.
Wed┼éug definicji z podr─Öcznik├│w neurologii padaczka (epilepsja) jest chorob─ů ze sk┼éonno┼Ťci─ů do wyst─Öpowania napadowej nieprawid┼éowej aktywno┼Ťci elektrycznej m├│zgu prowadz─ůcej do napad├│w o r├│┼╝norodnej postaci klinicznej, kt├│re jednak u danego chorego przebiegaj─ů w ten sam spos├│b. Przyczyny tego stanu rzeczy cz─Östo nie udaje si─Ö ustali─ç. Powodem mog─ů by─ç pewne zmiany organiczne w m├│zgu, na przyk┼éad: uraz, proces rozrost owy (nowotw├│r), udar, nag┼éy wzrost ci┼Ťnienia t─Ötniczego, anomalie budowy naczy┼ä m├│zgowych (naczyniaki), choroby uk┼éadowe (stwardnienie guzowate, tocze┼ä itp.).
Cz─Öst─ů przyczyn─ů s─ů zaburzenia metaboliczne: hipoglikemia, hiperglikemia bez kwasicy ketonowej, niedotlenienie, mocznica, nadmierne nawodnienie organizmu, zaburzenia elektrolitowe, choroby w─ůtroby, alkohol czy leki.
Czasami przyczyn─ů padaczki mog─ů by─ç infekcje o┼Ťrodkowego uk┼éadu nerwowego. W obrazie tej choroby opisuje si─Ö r├│┼╝ne rodzaje napad├│w:
1. Napady cz─Ö┼Ťciowe, kt├│re mo┼╝na odnie┼Ť─ç do okre┼Ťlonej cz─Ö┼Ťci m├│zgu, gdzie jest tzw. ognisko padaczkowe. W┼Ťr├│d tych napad├│w wyr├│┼╝niamy: proste, z┼éo┼╝one i uog├│lniaj─ůce si─Ö.
2. Napady uog├│lnione, w kt├│rych nie mo┼╝na odnie┼Ť─ç objaw├│w do okre┼Ťlonej cz─Ö┼Ťci m├│zgu a w┼Ťr├│d nich napady typu petit mal w postaci kr├│tkotrwa┼éych  utrat ┼Ťwiadomo┼Ťci, oraz napady typu grand mal z pe┼én─ů utrat─ů ┼Ťwiadomo┼Ťci  i z drgawkami.
W zale┼╝no┼Ťci od domniemanej przyczyny padaczki i rodzaju napad├│w stosowane s─ů r├│┼╝ne metody leczenia i rozmaite leki.
Leczenie jest jednak trudne i cz─Östo nieskuteczne.
Poniewa┼╝ ┼╝ywienie optymalne doprowadza do bardzo dobrego od┼╝ywienia m├│zgu, to szczeg├│lnie w przypadku padaczki o pod┼éo┼╝u metabolicznym rokowania s─ů dobre. Obserwuj─Ö ju┼╝ grup─Ö pacjent├│w z padaczk─ů, u kt├│rych po zastosowaniu ┼╗O albo ca┼ékowicie ust─ůpi┼éy napady, albo s─ů du┼╝o rzadsze.
O rezygnacji z lek├│w nie mo┼╝na niestety my┼Ťle─ç od razu po przyst─ůpieniu do ┼╝ywienia optymalnego.
Okres ok. 3 lat bez napad├│w padaczkowych upowa┼╝nia nas dopiero do rozwa┼╝enia mo┼╝liwo┼Ťci odstawienia lek├│w.
Dieta nisko-w─Öglowodanowa - powoduj─ůca niewielk─ů ketoz─Ö, poniewa┼╝ powoduje stabilizacj─Ö czynno┼Ťci elektrycznej kom├│rki nerwowej - by┼éa ju┼╝ stosowana w leczeniu padaczki dawno temu.
Dlatego ja moim pacjentom zalecam ustalenie takiego poziomu w─Öglowodan├│w, kt├│ry doprowadzi do niewielkiej ketozy.
W leczeniu padaczki unikam pr─ůd├│w selektywnych, gdy┼╝ przede wszystkim samo ┼╝ywienie powoduje ust─Öpowanie choroby, a ryzyko wyst─ůpienia napadu w czasie zabiegu jest zbyt du┼╝e.
S┼éysza┼éem jednak o przypadkach leczenia padaczki pr─ůdami selektywnymi z dobrym efektem.
Je┼╝eli chodzi o Tegretol, czyli w mianownictwie mi─Ödzynarodowym karbamazepin─Ö, to jego mechanizm dzia┼éania w leczeniu padaczki nie jest znany. Stosowanie tego leku mo┼╝e powodowa─ç zawroty g┼éowy, nudno┼Ťci, uczucie pobudzenia lub apatii, podw├│jne widzenie, niedokrwisto┼Ť─ç.
W Pani przypadku mam nadzieję, że organiczne podłoże choroby zostało wyeliminowane na drodze odpowiednich badań (tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny głowy).
Nie ma innej alternatywy w leczeniu tej choroby, ni┼╝ stosowanie ┼╝ywienia optymalnego zgodnie ze znan─ů proporcj─ů B:T:W czyli B -1, T - 3,5 lub wi─Öcej i W - 0,5 - poniewa┼╝ w padaczce 0,8 mog┼éoby by─ç za du┼╝o.
Warto dodatkowo w┼é─ůczy─ç do jedzenia m├│┼╝d┼╝ek w ilo┼Ťci ok. 100-150g tygodniowo w okresie ok.3 miesi─Öcy, potem rzadziej np. raz w miesi─ůcu.
Po wprowadzeniu tych zasad zacznie Pani, podobnie jak pozostali członkowie rodziny, odczuwać pozytywne efekty.

Pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö powodzenia

Dr n. med. Mariusz G┼éowacki
                                                                                                      konsultant i opiekun medyczny
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.