forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2019-05-25, 03:12:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
556951 wiadomoci w 4015 wtkach; wysane przez 57 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Emir
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  NA ŻYWIENIU OPTYMALNYM WRACAJĄ SIŁY, RADOŚĆ ŻYCIA ORAZ ZDROWIE.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: NA ŻYWIENIU OPTYMALNYM WRACAJĄ SIŁY, RADOŚĆ ŻYCIA ORAZ ZDROWIE.  (Przeczytany 14850 razy)
MORGANO
Go


Email
NA ŻYWIENIU OPTYMALNYM WRACAJĄ SIŁY, RADOŚĆ ŻYCIA ORAZ ZDROWIE.
« : 2008-03-19, 02:58:25 »

NA ŻYWIENIU OPTYMALNYM
WRACAJĄ SIŁY, RADOŚĆ ŻYCIA ORAZ ZDROWIE.


                Pensjonatach Żywienia Optymalnego w Polsce, można podreperować zdrowie, przechodząc na dietę optymalną dr Jana
Kwaśniewskiego poddając się zabiegom z użyciem prądów selektywnych.
Przyjeżdżają zwykle osoby starsze, cierpiące na nieuleczalne choroby takie jak cukrzyca, miażdżyca czy astma, którym współczesna medycyna oferuje jedynie stosy środków farmaceutycznych.

Rozmowa z lek med. Przemysławem Palą - konsultantem i opiekunem medycznym żywienia optymalnego

Na jakim elemencie swojej pracy skupia Pan największą uwagę?
Przyjmując pacjenta w ośrodku jak Arkadia, należy zwracać uwagę na całego człowieka. Chorych traktuje się inaczej niż w gabinetach specjalistycznych, do których są przyzwyczajeni. Udając się np. do kardiologa pacjent zgłasza dolegliwości sercowe, a u dermatologa skórne.
Chorzy przyzwyczajeni są również do ogromnych ilości badań laboratoryjnych diagnostycznych, które mają zlecane. Często zdarza się, że pacjent przychodząc do mnie wyjmuje pełną torbę papierków z wynikami badań i jest zaskoczony tym, że najpierw chcę się dowiedzieć, co mu dolega. W Arkadii staram się leczyć stan ogólny pacjenta, a nie poprawiać wygląd kartek papieru. Chorego traktuję jako całość, w której nie można rozpatrywać poszczególnych narządów, jakby były zupełnie ze sobą niezwiązane.

Jak długo trwa nauczanie czy wpajanie nw. życie zasad żywienia optymalnego?
Podstaw żywienia optymalnego można nauczyć się bardzo szybko, ponieważ jest ono oparte na ścisłej proporcji pomiędzy poszczególnymi składnikami pokarmowymi, tzn. białkami węglowodanami tłuszczami.
Inaczej jest z osobami młodymi np. studenci, a inaczej emerytami.
Dla osób starszych, które w ogóle nie orientują się w sprawach żywienia optymalnego czas ten wynosi mniej niż 14 dni. Dzięki wysiłkom dietetyczek wszyscy wyjeżdżający pacjenci są ekspertami w diecie optymalnej.

Czy sam stosuje Pan dietę optymalną?
Sam stosuję żywienie optymalne od 3 lat.(2001r.) Po przeczytaniu „Diety optymalnej dr J. Kwaśniewskiego już następnego dnia przeszedłem na ten model żywienia. Informacje zawarte w książce były całkowicie zgodne z aktualną wiedzą biochemiczną i w sposób logiczny wyjaśniały prawa rządzącym metabolizmem.
Były one dla mnie jasne, czytelne i zrozumiałe. Nie wyobrażam sobie leczenia żywieniem optymalnym, jeżeli się go samemu nie stosuje.

Jakie schorzenia eliminuje żywienie optymalne w sposób najbardziej skuteczny?

Żywienie optymalne w sposób diametralny zmienia funkcjonowanie organizmu. Korzystny wpływ diety można odczuć już po kilku dniach, gdy ustępują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego ( zgaga, wzdęcia., bóle wątroby), szybko wzrasta wydolność fizyczna, spada zapotrzebowanie na sen i poprawia się samopoczucie.
Zaawansowane choroby ustępują jednak wolniej. Przy użyciu prądów selektywnych stosowaniu żywienia optymalnego bardzo szybko można pozbyć się zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia ( nawet do 14 dni), bólów reumatycznych, nerwicy, chromania przestankowego (poprawa po 2 tygodniach i to od 500 do ponad 1000%!), nie trzymania moczu (3-5 dni) czy astmy oskrzelowej. Ta ostatnia należy do chorób ustępujących wyjątkowo szybko. Nawet w zaawansowanych przypadkach pełne wyleczenie może nastąpić w ciągu kilku dni. Szybko cofa się również cukrzyca typu II, gdzie odstawienie insuliny osiąga się w czasie od 3 tygodni do 3 miesięcy. Ustępuje nawet marskość wątroby czy przerost prostaty. Gruczoł krokowy wyraźnie zmniejsza się po 3-4 tygodniach. W chorobach nowotworowych żywienie optymalne znacznie wspomaga konwencjonalne metody leczenia.

Kto jest głównym pacjentem Arkadii?
Do Arkadii zgłaszają się zazwyczaj osoby nieuleczalnie chore, które wykorzystały już wszelkie konwencjonalne kuracje, spędziły dużo czasu w szpitalach, biorą ogromne ilości leków i czują się coraz gorzej.
Są to ludzie, którym medycyna nie daje już żadnych szans na wyleczenie. Często leczyli się już u bioenergoterapeutów, uzdrowicieli i stosowali diety, które jedynie pogarszały ich stan zdrowia.

Czy żywienie optymalne można zalecać dzieciom?
Żywienie optymalne powinny stosować dzieci, a nawet kobiety przed ich urodzeniem. Takie dzieci rodzą się bezboleśnie, nawet w czasie do 15 minut, nigdy nie chorują, są małe, rozwijające się wolniej od swych rówieśników. Później rozwijają się emocjonalnie, natomiast zdolność zapamiętywania i kojarzenia jest w wieku 7-10 lat znacznie wyższa niż u innych dzieci. Niemowlaki karmione piersią przez matki optymalne jedzą 3 razy dziennie, nie płaczą i przesypiają całą noc spokojnie. Nie trzeba chyba mówić, czym to jest dla kobiety. Obraz chorego człowieka, który zamienia się w tryskającego życiem i energią to najlepsza rekomendacja.

Ilu wyleczonych macie na swoim koncie?
Najlepszą rekomendacją dla żywienia optymalnego jest jego skuteczność leczeniu różnych chorób. Zazwyczaj tym modelu odżywiania ludzie dowiadują się nie ze środków masowego przekazu, lecz od znajomych, którzy już się wyleczyli z podobnych chorób po wielu latach znów cieszą się życiem. Trudno mi dokładnie powiedzieć ile osób dzięki żywieniu optymalnemu odzyskało zdrowie.
Poprawa następuje u blisko 100% pacjentów większości chorób.
Od marca do czerwca br. 45 osób pozbyło się cukrzycy typu II i nie bierze leków. Dla porównania współczesna diabetologia nie może pochwalić się ani jednym przypadkiem wyleczenia przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Na ile można użyć sformułowania, że gdy medycyna jest bezsilna to Arkadia Cię uzdrowi?

Jak wspomniałem, do Arkadii nie trafiają chorzy, którzy liczą jeszcze na uleczenie przez medycynę? Zdecydowana większość nich odstawia wszystkie leki i nigdy do nich nie wraca. Istnieją oczywiście takie choroby i stany, których uleczyć się nie da. Są to np. wady genetyczne, zaburzenia rozwojowe, deformacje pourazowe czy przepukliny, które trzeba operować. Nawet jednak w tych przypadkach dochodzi do zmniejszenia dolegliwości.

Czy optymalni żyją dłużej?

Optymalni zdecydowanie dłużej żyją. Jeżeli nie chorują, nie biorą leków, to czemu mieliby wcześniej umierać? Osobie żywiącej się długo w sposób optymalny nie zagraża zawał, wylew czy rak.


Jeżeli jestem zdrowa i chciałabym się tylko odchudzić lub przytyć to powinnam wybrać Arkadię?

Nawet wśród osób młodych rzadko można spotkać osobę całkowicie zdrową. Prawie każdy na coś narzeka lub choruje na choroby zakaźne. Zdrowy człowiek w ogóle nie powinien odczuwać własnego ciała. Nadwagę obecnie coraz częściej spotyka się u dzieci i już samo to, że ważą zbyt wiele nie jest zdrowe.
Przy żywieniu optymalnym zazwyczaj osiąga się wagę niezależną.
Trudności sprawiają jedynie nieliczne przypadki. Niestety, częściej są to kobiety, ale i one stanowią niewielki procent.

Ilu macie zwolenników Waszej diety i czy zdarzyły się przypadki, że z niej zrezygnowali?

Jeszcze w 1997r. szacunkowa liczba optymalnych stanowiła 150 tys. Obecnie w samym województwie śląskim ta liczba dawno już przekroczyła milion. W całej Polsce jest już nas ponad 2 miliony.
Liczba ta stale rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby miało to ulec zmiennie. Ludzie nie chcą chorować, wydawać pieniędzy na leki i spędzać coraz więcej czasu w szpitalach. Ktoś, kto sam przez wiele lat cierpiał bez nadziei na poprawę, raczej sam nie rezygnuje z dobrego stanu zdrowia. Oczywiście nie jestem w stanie kontrolować wszystkich swoich pacjentów. Ostatnio spotkałem mężczyznę, który przestał się żywić optymalnie, ponieważ wyjechał za granicę, a czuł się dobrze.
Po kilku latach pojawił się u nas z takimi dolegliwościami, jakie miał kiedyś. Mówił mi, że już nigdy nie odejdzie od tego żywienia.
Ja będę stosował dietę optymalną do końca życia, czyli jeszcze bardzo długo.

                                                                                                           Lek. med. Przemysław Pala
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.