forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-12-15, 07:56:22

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
544593 wiadomoÂci w 3985 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Octaver
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Chory w szpitalu - jak karmic ?
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Chory w szpitalu - jak karmic ?  (Przeczytany 6323 razy)
waga8
GoŠ

Email
Chory w szpitalu - jak karmic ?
« : 2008-03-20, 16:47:21 »

Szanowni Panstwo, prosze o pomoc w przejsciu na diete optymalna, dla mezczyzny lat 60, wzrostu 180, ktory w tej chwili lezy w szpitalu. Byl w spiaczce miesiac po wypadku, teraz wybudzony, jest bardzo slaby, ma duza sztywnosc stawow, nie potrafi scisnac reki.
Powiedziano mi ze teraz moge przynosic jedzenie do szpitala,w postaci wysokokalorycznych zup. Za kilka tygodni, najdalej, ma byc poddany kolejnej, mam nadzieje ostatniej operacji.
Wprawdzie kupilam ksiazki dr. Kwasniewskiego, ale szczerze przyznam ,nie mam glowy, majac takie zmartwienie, do logicznego myslenia.
Moze ktos mi powie z jakich produktow w tej chwili najlepiej robic mu zupki, mnie sie nasuwaja produkty z kolagenem i co jeszcze???
Bede bardzo zobowiazana za podpowiedzi, pozdrawiam waga8
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #1 : 2008-03-20, 17:42:09 »

Je┼Ťli to maj─ů by─ç zupy, to mo┼╝e takie jak Pan lubi tyle, ┼╝e przygotowywane na wywarze z ko┼Ťci szpikowych z dodatkiem smalcu/mas┼éa ? Mo┼╝e mo┼╝na do nich dok┼éada─ç gotowane ┼╝├│┼étka? Mo┼╝na te┼╝ dodawa─ç ┼Ťmietan─Ö.

Mo┼╝e trzeba si─Ö skontaktowa─ç z lekarzem optymalnym?
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-03-20, 18:08:05 »

Temat by┼é ju┼╝ poruszany na Forum. Prosz─Ö wpisa─ç w wyszukiwark─Ö np: "szpiltal"..., albo lepiej "ros├│┼é z kury"?  Cool
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-03-20, 21:28:15 »

Szanowni Panstwo, prosze o pomoc w przejsciu na diete optymalna, dla mezczyzny lat 60, wzrostu 180, ktory w tej chwili lezy w szpitalu. Byl w spiaczce miesiac po wypadku, teraz wybudzony, jest bardzo slaby, ma duza sztywnosc stawow, nie potrafi scisnac reki.
Powiedziano mi ze teraz moge przynosic jedzenie do szpitala,w postaci wysokokalorycznych zup. Za kilka tygodni, najdalej, ma byc poddany kolejnej, mam nadzieje ostatniej operacji.
Wprawdzie kupilam ksiazki dr. Kwasniewskiego, ale szczerze przyznam ,nie mam glowy, majac takie zmartwienie, do logicznego myslenia.
Moze ktos mi powie z jakich produktow w tej chwili najlepiej robic mu zupki, mnie sie nasuwaja produkty z kolagenem i co jeszcze???
Bede bardzo zobowiazana za podpowiedzi, pozdrawiam waga8

mysle,ze miksowane  zupki warzywne na  wywarach z tlustej kury,albo nozkach albo tlustych kosciach szpikowych z dodatkiem zoltek.Cielecina ,wolowina oraz baranina tez moga byc pomocne w zmocnieniu organizmu.Na dobrze wygotowanym wywarze mozna zrobic wszystkie zupy jakie pani zna i wie,ze sa ulubionymi pani meza. :)Zrezygnowac nalezy tylko z makaronu,ryzu i innych kasz oraz dodatku maki do zupy. Smile
waga
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-07-21, 00:05:49 »

Pani Tereso,Kadar i adminie, dziekuje slicznie za porady, zrobilam jak polecaliscie i maz przytyl 10 kilo w szpitalu i dalej tyje w domku, ale juz wolniej. Nareszcie nie wyglada jak szkielet Smile
Przepraszam ze tak pozno odpisuje, dzieki wakacjom dzieci mam ciut wiecej czasu, maz ma niesprawne rece, wiec caly dom i nie tylko, na mojej glowie.
Od kilku dni dokladnie przegladam forum, ustalilam dla nas BTW i od jutra zaczynamy, juz tak dokladnie z olowkiem w rece i waga przy talerzu.
Maz ma 180 cm, wiec na czas  przebudowy wydaje mi sie  ze     80 - 240 - 50   lub
100(120)- 300 - 50 bedzie ok,
ja 164 cm    64 - 120 - 40 , jak widac po tluszczu ja mam co zrzucic:).
Obydwoje jestesmy  po 50-ce  Smile. Mam nadzieje ze dobrze policzylam wartosci BTW.
Jeszcze raz dziekuje za wsparcie !!!
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-07-21, 22:57:15 »

zycze pogody ducha i nadziei na lepsze,bez chorob i zmartwien jutro Razz
Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

« Odpowiedz #6 : 2016-01-14, 14:18:15 »

nie tak.

http://www.rp.pl/Zdrowie/301149951-Szpitalne-jedzenie-do-kontroli-na-wniosek-Rzecznika-Praw-Pacjenta.html

Wy┼╝ywienie powinno by─ç dostosowane do zalece┼ä lekarza czy te┼╝ szpitalnego dietetyka, zw┼éaszcza w sytuacji diety ustalanej z dnia na dzie┼ä lub chor├│b ┼╝ywieniowozale┼╝nych jak cukrzyca, oty┼éo┼Ť─ç czy nadci┼Ťnienie

czyli w cukrzycy cukier, w oty┼éo┼Ťci te┼╝ w─Öglowodany i ruch, a w nadci┼Ťnieniu┬á- bez soli┬á Wink┬á ┬á. ┼╗ycie .┬á ┬á Cool

Pismo w tej sprawie zosta┼éo r├│wnie┼╝ wys┼éane do wiadomo┼Ťci Prezesa Rady Ministr├│w, Ministra Zdrowia oraz Dyrektora Instytutu ┼╗ywno┼Ťci i ┼╗ywienia. Ten ostatni wskaza┼é w swej odpowiedzi, ┼╝e problem wymaga uregulowania w jednolitym akcie prawnym wydanym przez ministerstwo zdrowia. Zwr├│ci┼é te┼╝ uwag─Ö na potrzeb─Ö zatrudnienia w szpitalach odpowiednio wyszkolonego personelu, kt├│ry zapewni w┼éa┼Ťciw─ů organizacj─Ö ┼╝ywienia i kontrol─Ö jego jako┼Ťc
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 35399

« Odpowiedz #7 : 2018-04-14, 13:50:58 »

Jak si─Ö cz┼éowiek chce naje┼Ť─ç, to podobno lepiej i┼Ť─ç do wi─Özienia, ni┼╝ do szpitala:
http://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-nik-alarmuje-szpitalne-posilki-moga-szkodzic,nId,2568778
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 52477

« Odpowiedz #8 : 2018-04-14, 14:32:48 »

Jak si─Ö chce jeszcze troch─Ö po┼╝y─ç, to wiezienie jest bezpieczniejsze... Cool Laughing

Maniek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 3073

« Odpowiedz #9 : 2018-04-14, 14:36:56 »

Very Happy
dobre
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 39711

« Odpowiedz #10 : 2018-04-14, 19:36:13 »

Najlepiej jeszcze wprowadza─ç sprawiedliwo┼Ť─ç spo┼éeczn─ů za cudze, wtedy ci─Ö kochaj─ů i jeszcze dobrze pojesz za darmoch─Ö.  Cool
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 833

« Odpowiedz #11 : 2018-04-15, 13:01:16 »

Jak si─Ö cz┼éowiek chce naje┼Ť─ç, to podobno lepiej i┼Ť─ç do wi─Özienia, ni┼╝ do szpitala:
http://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-nik-alarmuje-szpitalne-posilki-moga-szkodzic,nId,2568778
Robi┼éem raz remont na kuchni, na p├│┼éotworku. Jak czytali przez w─Öze┼é co b─Ödzie do jedzenia to sza┼éu nie by┼éo ani ilo┼Ťciowo ani jako┼Ťciowo ale ch┼éopaki na kuchni ros┼ée Smile
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.