forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:02:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Chory w szpitalu - jak karmic ?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chory w szpitalu - jak karmic ?  (Przeczytany 19045 razy)
waga8
Go


Email
Chory w szpitalu - jak karmic ?
« : 2008-03-20, 16:47:21 »

Szanowni Panstwo, prosze o pomoc w przejsciu na diete optymalna, dla mezczyzny lat 60, wzrostu 180, ktory w tej chwili lezy w szpitalu. Byl w spiaczce miesiac po wypadku, teraz wybudzony, jest bardzo slaby, ma duza sztywnosc stawow, nie potrafi scisnac reki.
Powiedziano mi ze teraz moge przynosic jedzenie do szpitala,w postaci wysokokalorycznych zup. Za kilka tygodni, najdalej, ma byc poddany kolejnej, mam nadzieje ostatniej operacji.
Wprawdzie kupilam ksiazki dr. Kwasniewskiego, ale szczerze przyznam ,nie mam glowy, majac takie zmartwienie, do logicznego myslenia.
Moze ktos mi powie z jakich produktow w tej chwili najlepiej robic mu zupki, mnie sie nasuwaja produkty z kolagenem i co jeszcze???
Bede bardzo zobowiazana za podpowiedzi, pozdrawiam waga8
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #1 : 2008-03-20, 17:42:09 »

Jeśli to mają być zupy, to może takie jak Pan lubi tyle, że przygotowywane na wywarze z kości szpikowych z dodatkiem smalcu/masła ? Może można do nich dokładać gotowane żółtka? Można też dodawać śmietanę.

Może trzeba się skontaktować z lekarzem optymalnym?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #2 : 2008-03-20, 18:08:05 »

Temat był już poruszany na Forum. Proszę wpisać w wyszukiwarkę np: "szpiltal"..., albo lepiej "rosół z kury"?  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #3 : 2008-03-20, 21:28:15 »

Szanowni Panstwo, prosze o pomoc w przejsciu na diete optymalna, dla mezczyzny lat 60, wzrostu 180, ktory w tej chwili lezy w szpitalu. Byl w spiaczce miesiac po wypadku, teraz wybudzony, jest bardzo slaby, ma duza sztywnosc stawow, nie potrafi scisnac reki.
Powiedziano mi ze teraz moge przynosic jedzenie do szpitala,w postaci wysokokalorycznych zup. Za kilka tygodni, najdalej, ma byc poddany kolejnej, mam nadzieje ostatniej operacji.
Wprawdzie kupilam ksiazki dr. Kwasniewskiego, ale szczerze przyznam ,nie mam glowy, majac takie zmartwienie, do logicznego myslenia.
Moze ktos mi powie z jakich produktow w tej chwili najlepiej robic mu zupki, mnie sie nasuwaja produkty z kolagenem i co jeszcze???
Bede bardzo zobowiazana za podpowiedzi, pozdrawiam waga8

mysle,ze miksowane  zupki warzywne na  wywarach z tlustej kury,albo nozkach albo tlustych kosciach szpikowych z dodatkiem zoltek.Cielecina ,wolowina oraz baranina tez moga byc pomocne w zmocnieniu organizmu.Na dobrze wygotowanym wywarze mozna zrobic wszystkie zupy jakie pani zna i wie,ze sa ulubionymi pani meza. :)Zrezygnowac nalezy tylko z makaronu,ryzu i innych kasz oraz dodatku maki do zupy. Smile
Zapisane
waga
Go


Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #4 : 2008-07-21, 00:05:49 »

Pani Tereso,Kadar i adminie, dziekuje slicznie za porady, zrobilam jak polecaliscie i maz przytyl 10 kilo w szpitalu i dalej tyje w domku, ale juz wolniej. Nareszcie nie wyglada jak szkielet Smile
Przepraszam ze tak pozno odpisuje, dzieki wakacjom dzieci mam ciut wiecej czasu, maz ma niesprawne rece, wiec caly dom i nie tylko, na mojej glowie.
Od kilku dni dokladnie przegladam forum, ustalilam dla nas BTW i od jutra zaczynamy, juz tak dokladnie z olowkiem w rece i waga przy talerzu.
Maz ma 180 cm, wiec na czas  przebudowy wydaje mi sie  ze     80 - 240 - 50   lub
100(120)- 300 - 50 bedzie ok,
ja 164 cm    64 - 120 - 40 , jak widac po tluszczu ja mam co zrzucic:).
Obydwoje jestesmy  po 50-ce  Smile. Mam nadzieje ze dobrze policzylam wartosci BTW.
Jeszcze raz dziekuje za wsparcie !!!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #5 : 2008-07-21, 22:57:15 »

zycze pogody ducha i nadziei na lepsze,bez chorob i zmartwien jutro Razz
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #6 : 2016-01-14, 14:18:15 »

nie tak.

http://www.rp.pl/Zdrowie/301149951-Szpitalne-jedzenie-do-kontroli-na-wniosek-Rzecznika-Praw-Pacjenta.html

Cytuj
Wyżywienie powinno być dostosowane do zaleceń lekarza czy też szpitalnego dietetyka, zwłaszcza w sytuacji diety ustalanej z dnia na dzień lub chorób żywieniowozależnych jak cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie

czyli w cukrzycy cukier, w otyłości też węglowodany i ruch, a w nadciśnieniu - bez soli  Wink   . Życie .    Cool

Cytuj
Pismo w tej sprawie zostało również wysłane do wiadomości Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia oraz Dyrektora Instytutu Żywności i Żywienia. Ten ostatni wskazał w swej odpowiedzi, że problem wymaga uregulowania w jednolitym akcie prawnym wydanym przez ministerstwo zdrowia. Zwrócił też uwagę na potrzebę zatrudnienia w szpitalach odpowiednio wyszkolonego personelu, który zapewni właściwą organizację żywienia i kontrolę jego jakośc
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #7 : 2018-04-14, 13:50:58 »

Jak się człowiek chce najeść, to podobno lepiej iść do więzienia, niż do szpitala:
http://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-nik-alarmuje-szpitalne-posilki-moga-szkodzic,nId,2568778
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #8 : 2018-04-14, 14:32:48 »

Jak się chce jeszcze trochę pożyć, to wiezienie jest bezpieczniejsze... Cool Laughing
Zapisane

Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #9 : 2018-04-14, 14:36:56 »

 Very Happy
dobre
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #10 : 2018-04-14, 19:36:13 »

Najlepiej jeszcze wprowadzać sprawiedliwość społeczną za cudze, wtedy cię kochają i jeszcze dobrze pojesz za darmochę.  Cool
Zapisane
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #11 : 2018-04-15, 13:01:16 »

Jak się człowiek chce najeść, to podobno lepiej iść do więzienia, niż do szpitala:
http://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-nik-alarmuje-szpitalne-posilki-moga-szkodzic,nId,2568778
Robiłem raz remont na kuchni, na półotworku. Jak czytali przez węzeł co będzie do jedzenia to szału nie było ani ilościowo ani jakościowo ale chłopaki na kuchni rosłe Smile
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #12 : 2023-09-17, 10:32:12 »

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/dosta%C5%82-to-do-zjedzenia-w-szpitalu-internauci-nie-chcieli-uwierzy%C4%87/ar-AA1gPpM7?ocid=msedgntp&cvid=2f2aa9ce156749c093d97188f5e4682d&ei=24 - a się czepiają! Świetnie zbilansowane pod dietę podstawową na pierwszy rzut oka! Wink

"wśród mięs powinny królować te z małą zawartością tłuszczu m.in. cielęcina, jagnięcina, królik, a także drób bez skóry i chuda wołowina. Wędliny natomiast miały być niemielone oraz chude. Świeże warzywa i owoce, według projektu, miały być podawane w ilości 400 g dziennie". - takie rekomendacje to tylko wybitny "ekspert" mógł zalecić!  Shocked  Laughing
I dlaczego w ogóle ma być "mięso" w szpitalu, skoro to same gazy cieplarniane wydziela! Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #13 : 2023-09-17, 10:34:58 »

W zasadzie to autentyczne pytanie powinienem w humor wrzucić, ale...  Confused
"Panie Doktorze, czy katolik na diecie optymalnej może przyjmować komunię?" - tak się ludziska węglowodanów bali, jak nie zrozumieli...  Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #14 : 2023-09-17, 11:42:16 »

Na szyi nosili medaliki z informacją nie podawania glukozy w razie wypadku.  Shocked
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #15 : 2023-09-17, 11:48:27 »

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/dosta%C5%82-to-do-zjedzenia-w-szpitalu-internauci-nie-chcieli-uwierzy%C4%87/ar-AA1gPpM7?ocid=msedgntp&cvid=2f2aa9ce156749c093d97188f5e4682d&ei=24 - a się czepiają! Świetnie zbilansowane pod dietę podstawową na pierwszy rzut oka! Wink

"wśród mięs powinny królować te z małą zawartością tłuszczu m.in. cielęcina, jagnięcina, królik, a także drób bez skóry i chuda wołowina. Wędliny natomiast miały być niemielone oraz chude. Świeże warzywa i owoce, według projektu, miały być podawane w ilości 400 g dziennie". - takie rekomendacje to tylko wybitny "ekspert" mógł zalecić!  Shocked  Laughing
I dlaczego w ogóle ma być "mięso" w szpitalu, skoro to same gazy cieplarniane wydziela! Wink

Ten talerz na prawo, to polecam cukrojadkom, tylko wędlina najlepiej jakby z kurczaka była, albo polędwiczka lub chuda szynka bez "tłuścinek". Wink  Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #16 : 2023-09-17, 11:50:57 »

Na szyi nosili medaliki z informacją nie podawania glukozy w razie wypadku.  Shocked

Tak było!  Shocked  Confused
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #17 : 2023-09-17, 11:56:06 »

To byli pionierzy ketodiety, już wtedy. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: Chory w szpitalu - jak karmic ?
« Odpowiedz #18 : 2023-09-17, 12:01:28 »

Dokładnie - po "przebiałczeniu" "krzyżyki" w siuśkach - to były najważniejsze problemy DO! Wink
Zapisane

Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 20 zapytaniami.