forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:51:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  spiskowa teoria dziejów od nowa
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: spiskowa teoria dziejów od nowa  (Przeczytany 138728 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #20 : 2008-05-11, 09:49:21 »

Masz rację, Rudka, to były wspaniałe czasy, ale tylko dla Ciebie. Ja zbyt wiele czasu spędziłam w kolejkach po wszystko co niezbędne . Do dzisiaj czuję wstyd, kiedy przypomnę sobie ja musiałam żebrać o kawałek ochłapa dla dzieci, bo sama potrafiłam się bez mięsa obejść.


Barja i dlatego właśnie mając taki bagaż doświadczeń powinniśmy wyciągnąc wnioski,dlaczego tak jest,że dzisiaj nie potrafimy się znależc,a potrafimy ślepo wierzyc
POlitykierą że
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #21 : 2008-05-11, 10:13:12 »



Barja i dlatego właśnie mając taki bagaż doświadczeń powinniśmy wyciągnąc wnioski,dlaczego tak jest,że dzisiaj nie potrafimy się znależc,a potrafimy ślepo wierzyc
POlitykierą ,że jak ich wybierzemy to stanie sie Cud i bedziemy mieli piękne i szczęśliwe życie,jak tu czytamy,sterowalnośc naszym narodem jest bardzo prosta wystarczy aby media
odpowiednio przedstawiły w dobrym świetle zamierzenia danej parti ,i sukces jest gotowy,ale jak zawsze o coś w tym wszystkim chodzi.Szkalowanie tego wszystkiego co robił Pis
doprowadziło do następnej zmiany władzy,ale nawet nie wiemy ze ulegliśmy pod naciskiem opini nie naszych juz mediów,a to,że w tych mediach pracują polacy to wcale nie znaczy
że media te są polskie i,że są rzetelne.Takie nastały czasy,że za pieniądze potrafimy sprzeniewierzyc się nawet wobec własnego kraju,nie pacząc że właśnie o to komyś chodzło.
Moim zdaniem w/g polskiego przysłowia "Polak mądry po szkodzie" Obudzimy się z tego snu ale nie w własnym już kraju.
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #22 : 2008-05-11, 13:39:49 »

jak jest to my wiemy ,choć może nie wszyscy ,nawet optymalni sie gubią ,a pytanie brzmi jak skierować większość " baraniny" na własciwą dla niej droge żęby nie czuła sie sterowana. Teraz baranina jest w zagrodzie której nie widzi ,to jest sztuka. Shocked
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #23 : 2008-05-11, 19:21:41 »

Kochanowski cztery stulecia temu skomentował :" Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi."
'"
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #24 : 2008-05-11, 19:27:30 »

A co do kraju, obawiam się, że JUŻ nie jest nasz i niewiele możemy na to poradzić.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #25 : 2008-05-11, 19:47:39 »

Rudka, mnie jest lepiej teraz, moim dzieciom również. Dobrze pamiętam kartki na mleko tłuste dla dzieci. Pamiętam też jajka chłodnicze z których od biedy można było upiec placek, jeśli po wybiciu wystawiło się je na godzinę (przynajmiej) w otwarte okno i do ciasta wlało sporo olejku migdałowego dla zneutralizowania zapachu siarkowodoru. Co do wzajemnego pomagania sobie, zdecydowanie bardziej cenię sobie niezależność w tak prostych sprawach, jak codzienne zakupy. Pomaganie sobie zostawiam na sytuacje nieprzewidziane. Może jestem od Ciebie starsza a może mam odrobinę lepszą pamięć.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #26 : 2008-05-11, 21:16:09 »

jak jest to my wiemy...

jak byście wiedzieli jak jest,to byście wiedzieli jak być nie powinno,a jak być powinno i jak ma być a jak nie ma być i w ogóle jak jest i jak nie jest ,to wtedy można by było mówić o czym ,a tak nie ma o czym nawet mówić ,bo nie wiecie jak jest i jak będzie,a tymbardziej jak było.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #27 : 2008-05-11, 21:35:26 »

Może jestem od Ciebie starsza a może mam odrobinę lepszą pamięć.

Wy niczego dobrze nie pamiętacie.
Ja mam dobrą pamięć.Pamiętam że w sklepach było można wszystko kupić.Czasem raz w tygodniu właściciele organizowali tzw."dzień darmowy" i można było sobie brać za darmo co się chciało.Państwo dawało człowiekowi pięniądze raz na rok w czasie Świąt Wielkanocnych ,aby można było sobie wszystkiego nakupić i godnie przeżyć czas świąteczny.
Ja jako dziecko wyjeżdżałam na kolonie do krajów śródziemnomorskich,oczywiście za darmo,a na dodatek dostawałam pieniądze na jakieś wydatki.
Państwo stawiało domy świeżo upieczonym małżonkom i jak się urodziło dziecko,to rodzice do szóstego roku życia dziecka dostawali co miesiąc pieniądze na jego wychowanie,a później i tak państwo się rodziną opiekowało.
Teraz zadaję sobie pytanie;gdzie się podziały tamte czasy?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #28 : 2008-05-11, 21:45:10 »



Wy niczego dobrze nie pamiętacie.
Ja mam dobrą pamięć.Pamiętam że w sklepach było można wszystko kupić.Czasem raz w tygodniu właściciele organizowali tzw."dzień darmowy" i można było sobie brać za darmo co się chciało.Państwo dawało człowiekowi pięniądze raz na rok w czasie Świąt Wielkanocnych ,aby można było sobie wszystkiego nakupić i godnie przeżyć czas świąteczny.
Ja jako dziecko wyjeżdżałam na kolonie do krajów śródziemnomorskich,oczywiście za darmo,a na dodatek dostawałam pieniądze na jakieś wydatki.
Państwo stawiało domy świeżo upieczonym małżonkom i jak się urodziło dziecko,to rodzice do szóstego roku życia dziecka dostawali co miesiąc pieniądze na jego wychowanie,a później i tak państwo się rodziną opiekowało.
Teraz zadaję sobie pytanie;gdzie się podziały tamte czasy?
W jakim kraju to bylo?
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #29 : 2008-05-11, 21:56:41 »

Dobrze pamiętam kartki na mleko tłuste dla dzieci.
Jestem lepszy Laughing Mam zachowna kartke na buty Shocked
Pozdr
maf
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #30 : 2008-05-12, 00:25:52 »

Edyta   Very Happy Very Happy miło by było gdyby tak było Very Happy
   Do ideału tamtemu i temu ustrojowi wiele brakuje .  Sad
    Dzisiejszy pęd za pieniędzmi ,wyścigi szczurów -zachłanność ,pazerność i wyrachowanie
    -otwarte furtki dla przestępców -skorumpowana władza i sadownictwo -a co najgorsze
     robienie wody z mózgu społeczeństwu na każdym kroku ,homilie ,pokropki ,indoktrynacja katolicka--
   fuj...fuj... może dlatego dostaje sklerozy i tamte czasy idealizuje.Jak mi wstyd ,że byłam w Solidarności Mad
       Braja -tak własnie sie porobiło ,ze odcinamy sie od przyjaciół bo nie ma czasu.
   Zreszta dawniej można było ich tak określać -dzisiaj to nie ci sami ludzie.
     
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #31 : 2008-05-12, 09:31:34 »



Wy niczego dobrze nie pamiętacie.
Ja mam dobrą pamięć.Pamiętam że w sklepach było można wszystko kupić.Czasem raz w tygodniu właściciele organizowali tzw."dzień darmowy" i można było sobie brać za darmo co się chciało.Państwo dawało człowiekowi pięniądze raz na rok w czasie Świąt Wielkanocnych ,aby można było sobie wszystkiego nakupić i godnie przeżyć czas świąteczny.
Ja jako dziecko wyjeżdżałam na kolonie do krajów śródziemnomorskich,oczywiście za darmo,a na dodatek dostawałam pieniądze na jakieś wydatki.
Państwo stawiało domy świeżo upieczonym małżonkom i jak się urodziło dziecko,to rodzice do szóstego roku życia dziecka dostawali co miesiąc pieniądze na jego wychowanie,a później i tak państwo się rodziną opiekowało.
Teraz zadaję sobie pytanie;gdzie się podziały tamte czasy?
W jakim kraju to bylo?
Pozdr
maf

Maf. Było tak.Ty może  nie pamiętasz czasów za pana Gierka,bo jesteś za młody.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #32 : 2008-05-12, 09:53:47 »



Maf. Było tak.Ty może  nie pamiętasz czasów za pana Gierka,bo jesteś za młody.

Pamietam nawwet czasy za Gomułki. W latach 60 ub wieku mama wysylala mnie do rzeznika po karkowke. Karkowka kosztowala 36 zl , schab 44 zl.
 Nigdy nie slyszalem o darmowych dniach w jakims sklepie, dlatego zapytalem w jakim kraju to bylo. Wyjazdy oczywiscie byly, na kolonie , obozy harcerskie i wczasy pracownicze, pozniej tzw "wczasy pod grusza" (zaklad pracy zwracal kase za indywidualne wyjazdy po przedstawieniu zaswiadczenia od gminy lub soltysa)
Pozdr
maf
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #33 : 2008-05-17, 18:02:25 »

każdy ustrój ma jakieś wady i zalety ,ale ta integracja europejska kiedyś sie zemśći .trzeba wykopać dla dzieci głeboki schron .wiadomo przyszłą wojne przetrwają tylko  karaluchy i szwajcarzy ,apropo dlaczego ten najmądrzejszy naród europy który jest tak kosmopolityczny sie nie integruje ,czy ktoś wie ? Shocked
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #34 : 2008-05-17, 18:37:53 »

...dlaczego ten najmądrzejszy naród europy który jest tak kosmopolityczny sie nie integruje ,czy ktoś wie ? Shocked...

To proste, tamtejsze "ELITY" sa w BARDZO SCISLEJ KOOPERACJI z "ELITAMI" z innych krajow.
A "plankton" doskonale wie gdzie jest jego miejse  Cool

Tam sa PIENIADZE a u nas "dyktatura spoleczenstwa zygot - komunistycznych zdrajcow' Shocked Shocked Shocked

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #35 : 2008-05-17, 18:49:05 »


...dlaczego ten najmądrzejszy naród europy który jest tak kosmopolityczny sie nie integruje ,czy ktoś wie ? Shocked...

To proste, tamtejsze "ELITY" sa w BARDZO SCISLEJ KOOPERACJI z "ELITAMI" z innych krajow.
A "plankton" doskonale wie gdzie jest jego miejse  Cool

Tam sa PIENIADZE a u nas "dyktatura spoleczenstwa zygot - komunistycznych zdrajcow' Shocked Shocked Shocked

Grizli Ale ty jako nasz nadworny niedzwiedż,to chyba schronów sobie budowac nie będziesz ,lepsza jest chyba dla Ciebie zimowa "Gawra"
Dobry Barłóg jest dla Ciebie napewno lepszy niż schron przeciw atomowy. Very Happy
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #36 : 2008-05-17, 19:01:03 »

ale miło by było obudzić sie w towarzystwie mądrych karaluchów , w przeciwieństwie do głupiego planktonu . ale perspektywa  Cool Cool Cool
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #37 : 2008-05-18, 13:38:04 »

Wlasnie kupilem betoniarke i budowal bede spizarnie w zboczu gory na mojej posiadlosci.
To tak na wypadek lotu zoltej, ognistej strzaly do naszej najwiekszej wsi, ktora moze byc stracona nawet nad moimi krowami.
Z pozdrowieniem
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #38 : 2008-05-18, 14:55:39 »

krowom kaski zafundować i przeszkolić z obrony cywilnej Shocked
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: spiskowa teoria dziejów od nowa
« Odpowiedz #39 : 2008-05-18, 16:40:01 »

krowom kaski zafundować i przeszkolić z obrony cywilnej Shocked
Kiedys byl taki zart? chyba. To z czasow jak w szkole byl przedmiot PO (przysposobienie obronne).
 Jak zachowac sie podczas ataku atomowego?
-Polozyc sie i przykryc bialym przescieradlem.
Dlaczego polozyc i przykryc?
-Zeby ekipy ratownikow mialy mniej roboty(nie przykrywali zwlok)
Pozdr
maf
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.