forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 18:22:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660277 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  jakie proporcje
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: jakie proporcje  (Przeczytany 10760 razy)
Jashio
Go


Email
jakie proporcje
« : 2008-03-26, 19:50:43 »

Witam i proszę forumowiczów o radę Smile  .
Waga 50kg, wzrost 170 , lat25.
Od kilku lat próbuję być na DO. Zawsze jak zaczynam to trzymam ściśle proporcje BTW, w granicach 1-3,5-0,8 (żółtka wiejskich jajek, podroby, mięso, warzywa, sery, masło, czasem ryba) jestem w stanie wytrzymać max 2 miesiące. Jest to bardzo ciężkie dla mnie, zapycham się tłuszczem i chodź nieraz odczuwam głód to zjedzenie czegokolwiek kończy się nieprzyjemnym uczuciem przejedzenia. Po pewnym czasie moja wytrzymałość dochodzi do granic i zmieniam proporcje: mniej tłuszczu a więcej węglowodanów i białka i było by ok. tyle, że te proporcje już nie są optymalne a daleko od ideału. Będąc na ścisłej DO po większym wysiłku bardzo zakwaszają mi się mięśnie, czasami nie da się tego wytrzymać. W ogóle spada mi ciśnienie, a serce niespokojnie bije. Dodam, że regularnie uprawiam bieganie, nie wyczynowo, lecz dla przyjemności. Najlepiej się czuję jedząc złożone węglowodany (warzywa, pełnoziarnisty chleb), dużo białka (sery, mięso, wątroba, ryby) i niewielkich ilościach tłuszcz.
Kilkakrotnie powracałem do proporcji DO, ale zawsze proporcje się rozjeżdżają. DO jest w teorii perfekcyjna, w moim wykonaniu praktyka zawodzi.
Pytanie gdzie popełniam błąd, że nie jest idealnie i nie potrafię utrzymać optymalnych proporcji?
Pozdrawiam Jashio.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #1 : 2008-03-26, 21:01:16 »

A przy jakich proporcjach czujesz się dobrze?
Zapisane
Jashio
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #2 : 2008-03-26, 21:29:56 »

przy BTW: 1,5:0,5:2 najlepiej sie czuje, ale to nie jest DO, po prostu brakuje mi węgli i nic na to nie mogę poradzić Sad . Jakie Wy zachowujecie proporcje ?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #3 : 2008-03-26, 22:18:07 »

Czyli pozostaje Ci dieta japońska.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #4 : 2008-03-27, 09:07:41 »

To nawet nie podchodzi pod low carb a co dopiero pod ŻO. Surprised

Może zmniejsz węgle do 0,3. Może uda ci się być w dolnej granicy BTW 1:2:0,3 ? Najpierw zjedz tłuszcz, potem dojedz białkiem. Ja jak obniżyłem węgle do 30 gr na dobę to apetyt na tłuszcze poszedł automatycznie w górę.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #5 : 2008-03-27, 11:45:55 »

Podaj proszę ilości wagowe BTW, jakie spożywasz dobowo czyli B -x gram, T - x gram, W - x gram. Oczywiście interesuje mnie tylko ten pierwszy moment kiedy starasz się przechodzić na ŻO, nie zaś kiedy już się wszystko rozjeżdża.

Pozdrawiam.
Zapisane
Jashio
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #6 : 2008-03-27, 12:22:19 »

Gdy jem optymalnie to BTW 60 : 160-200 : 40-50. Jak u was z wysiłkiem fizycznym, czy nie macie nadmiernie zakwaszonych mięśni po większym wysiłku ?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #7 : 2008-03-27, 12:59:18 »

Może to nie są zakwasy, tylko urazy włókien mięśniowych. Tak zawsze bywa przy przeciążeniach gdy miało się przerwę w treningu. Ból utrzymuje się do tygodnia czasu. Gdy mimo bólu będziesz kontynuował trening, to szybciej się zagoi. Oczywiście jak będziesz na DO i jadł najwyższej jakości białka.
Zapisane
Jashio
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #8 : 2008-03-27, 16:17:44 »

A może za mało węglowodanów, pojawiają się ciała ketonowe i paskudne zakwasy? może powinienem spożywać więcej węgli, tyle że wtedy już proporcje paskudne wychodzą.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #9 : 2008-03-27, 17:47:34 »

Gdy jem optymalnie to BTW 60 : 160-200 : 40-50. Jak u was z wysiłkiem fizycznym, czy nie macie nadmiernie zakwaszonych mięśni po większym wysiłku ?

Gdy jesz optymalnie i organizm przystosowal sie juz do nowej diety (po trzech, czterech i dluzej miesiacach )zapotrzebowanie na bialko zmniejsza sie, a proporcje miedzy bialkiem a weglowodanami moga byc 1:1, lun nawet 1:1,5.
Przy zwiekszonym wysilku trzeba sobie indywidualnie dopasowac proporcje.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #10 : 2008-03-27, 18:57:08 »

Może to nie są zakwasy, tylko urazy włókien mięśniowych. Tak zawsze bywa przy przeciążeniach gdy miało się przerwę w treningu. Ból utrzymuje się do tygodnia czasu. Gdy mimo bólu będziesz kontynuował trening, to szybciej się zagoi. Oczywiście jak będziesz na DO i jadł najwyższej jakości białka.
Ja chcialbym zapytac w tym watku co to jest trening.
Czy jak codzienie zapieprzam rowerem 2 km do sklepu?
Czy jak codzienie rabie drzewo do kominka?
Czy jak mi sie zdarza urobic kilka m szesc betonu recznie?
Czy tez jak zrobie sobie wycieczke rowerowa tak z 30 km.
Czy to jest trening, czy aktywny sposob zycia?
W moim przypadku proporcje sie nie zmieniaja, bo ja nie trenuje
Pozdr
maf
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #11 : 2008-03-27, 19:00:17 »

Gdy jem optymalnie to BTW 60 : 160-200 : 40-50. Jak u was z wysiłkiem fizycznym, czy nie macie nadmiernie zakwaszonych mięśni po większym wysiłku ?

Gdy jesz optymalnie i organizm przystosowal sie juz do nowej diety (po trzech, czterech i dluzej miesiacach )zapotrzebowanie na bialko zmniejsza sie, a proporcje miedzy bialkiem a weglowodanami moga byc 1:1, lun nawet 1:1,5.
Przy zwiekszonym wysilku trzeba sobie indywidualnie dopasowac proporcje.
POD WARUNKIEM, ZE ILOSC BIALKA JEST MAX 0,8 G/WAGA CIALA
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #12 : 2008-03-27, 19:11:00 »

Może to nie są zakwasy, tylko urazy włókien mięśniowych. Tak zawsze bywa przy przeciążeniach gdy miało się przerwę w treningu. Ból utrzymuje się do tygodnia czasu. Gdy mimo bólu będziesz kontynuował trening, to szybciej się zagoi. Oczywiście jak będziesz na DO i jadł najwyższej jakości białka.
Ja chcialbym zapytac w tym watku co to jest trening.
Czy jak codzienie zapieprzam rowerem 2 km do sklepu?
Czy jak codzienie rabie drzewo do kominka?
Czy jak mi sie zdarza urobic kilka m szesc betonu recznie?
Czy tez jak zrobie sobie wycieczke rowerowa tak z 30 km.
Czy to jest trening, czy aktywny sposob zycia?
W moim przypadku proporcje sie nie zmieniaja, bo ja nie trenuje
Pozdr
maf


Maf, ty nawet nie wiesz, ze trenujesz !!!!!

Treningem nazywa sie cwiczenia, ktore pomagaja osignac zalozony przez siebie samego CEL.
Wiec jezeli Twoim celem jest dojazd do sklepu odlozonego 2 km od domu....i do tego sklepu dojezdzasz ....to osignales swoj cel.

Problem polega na tym, ze kazdy ma inny CEL.

Jeden ma taki a drugi ma inny.

Cwiczenia/praktyka tworzy mistrza maf!!!!!

Proponuje Tobie wybrac inny sklep odlozony 30 km od Twojego miejsca zamieszkania i upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu, a mianowicie bedziesz mial wycieczke/trening za jednym zamachem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #13 : 2008-03-27, 19:23:34 »

Gdy jem optymalnie to BTW 60 : 160-200 : 40-50. Jak u was z wysiłkiem fizycznym, czy nie macie nadmiernie zakwaszonych mięśni po większym wysiłku ?

Nadmierny wysilek to pojecie wzgldne. Co masz na mysli? Ile km przebiegasz? Czy po przebiegnieciu tych X km rozciagasz zmeczone miesnie? ILe masz lat?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #14 : 2008-03-27, 19:48:19 »

"W moim przypadku proporcje sie nie zmieniaja, bo ja nie trenuje"
Pozdr
maf


..a gdybys  uprawial sport to bys zmienial proporcje?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #15 : 2008-03-27, 20:10:48 »



Maf, ty nawet nie wiesz, ze trenujesz !!!!!

Treningem nazywa sie cwiczenia, ktore pomagaja osignac zalozony przez siebie samego CEL.

Ostatnio wzialem ze soba nowa zakupiona lustrzanke i postanowilem zrobic fotki pociagu. Kurde blisko mam stacje kolejowa, tory, las. Akurat zaden pociag nie jechal. Postanowilem jechac dalej rowerem, w las /moze jakis ptak sie trafi/ dojechalem do jeziora, nic ciekawego nie zauwazylem, wiec tak jak w "Forest Gump",  jechalem dalej. Zrobilem z 30 km. Zadnej fotki. Cel nie zostal osiagniety. Wiec trening do bani.  Sad
Oczywiscie pisze to "przewrotnie", w zwiazku z pytaniem jakie BTW przy treningach. Na forum SFD sa posty nt DO a trening/czytaj pakowanie/. Poza tym, chyba p. Michalak na swojej stronie opisal swoje doswiadczenia w maratonie.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #16 : 2008-03-27, 20:15:18 »

"W moim przypadku proporcje sie nie zmieniaja, bo ja nie trenuje"
Pozdr
maf


..a gdybys  uprawial sport to bys zmienial proporcje?
A gdybym pracowal jako tragarz to proporcje mialbym zmienic?
A gdybym byl mlotkowym, w fabryce  z mlotkiem szalal, to co bys powiedziala?
Pozdr
maf
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #17 : 2008-03-27, 20:31:33 »

Zaspiewala bym sobie piosenke ...do konca.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #18 : 2008-03-27, 20:54:22 »

Zaspiewala bym sobie piosenke ...do konca.
Zla odpowiedz
"Drżała bym, drżała"
Pozdr
maf
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: jakie proporcje
« Odpowiedz #19 : 2008-03-28, 15:55:06 »

...a gdybys  uprawial sport to bys zmienial proporcje?...

Ciekawe z jakiej "krynicy" czerpiesz wiedze
na temat "proporcji" dla "uprawiajacych sport" Razz

Czy to sa gwizdy czy karty Shocked Rolling Eyes Mr. Green

Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.