forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:56:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658465 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Co jeść na codzień?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co jeść na codzień?  (Przeczytany 24478 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #20 : 2008-04-11, 23:39:01 »

To i golonkę prasowaną można zrobić...
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #21 : 2008-04-14, 10:20:24 »

szynkowar na allegro.ja swoj otrzymalem od mamuski.polecam ten licytowany szybkowar z garnuszkiem.u mnie produkcja z szynkowaru ruszyla z kopyta;-)moja zona po pierwszym kesie stwierdzila ze nie chce jesc czego innego z wedlin;-) zapach,konsystencja...golonka z niego tez wychodzi extra.odyslam do przepisaow na stronie ktora podalem wczesniej. tam przepisy itp itd. oczywiscie warto modyfikowac chocby ze wzgledu na sol i zawarte w niej antyzbrylacze.
moj pierwszy produkt to karkoweczka 1 kg pokrojona w kostke okolo 2x2 cm.dodalem kilka ziaren jalowca kilka kulek pieprzu czarnego odrobine kurkumy,rozdrobnione 2 zabki czosnku,garsc majeranku i troszeczke wody.calosc wymieszalem w misce i wstawilem do lodowki na okolo 1h.do szynkowara wlozylem woreczek foliowy (sniadaniowy) napelnilem go szczelnie mieskiem .szynkowar zamknalem i gotowalem okolo 2 h.pozniej ostudzenie i rano na sniadanko byl gotowy;-) smacznego.szynkowar mozna napelniac tez boczkiem golonka dodawac sloninki warzyw.smacznego;-)ciekawe efekty smakowo-wizualne uzyskuje sie mieszajac gatunki miesa i dodajac roznych przypraw Wink
produkty moga tez byc zmielone i otrzymujemy cos a'la kielbasa sloikowa;-)zawartosc tluszczu regulujemy sloninka dodajac do produktu smietanka lub majonezikiem w postaci sosu.
smacznego.

Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #22 : 2008-04-14, 20:29:50 »

Jurek, dziękuję za link. Po obejrzeniu zdjęcia, uświadomiłam sobie, że takie urządzenie mam na dnie szafy, nigdy nie używane. Zaraz jutro go wypróbuję.
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #23 : 2008-04-21, 21:16:23 »

Wywaliłem już z mojego jadłospisu te pasty rybne i zamiast nich jem sobie boczek. Może to być subiektywne odczucie ale wydaje mi się że w szkole jestem mniej głodny. Boczek ten aby był tłustszy smaruję bardzo grubo majonezem. Właściwie każdą kiełbasę szynkę salceson itp, jednak dowiedziałem się że majonez robi się z oleju rzepakowego który nie jest zbytnio polecany przez Kwaśniewskiego. Czy można jeść majonez? Czy może raczej on bardziej szkodzi niż dodaje tłuszczu?
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #24 : 2008-04-24, 15:49:09 »

szynkowar na allegro.ja swoj otrzymalem od mamuski.polecam ten licytowany szybkowar z garnuszkiem.u mnie produkcja z szynkowaru ruszyla z kopyta;-)moja zona po pierwszym kesie stwierdzila ze nie chce jesc czego innego z wedlin;-) zapach,konsystencja...golonka z niego tez wychodzi extra.odyslam do przepisaow na stronie ktora podalem wczesniej. tam przepisy itp itd. oczywiscie warto modyfikowac chocby ze wzgledu na sol i zawarte w niej antyzbrylacze.
moj pierwszy produkt to karkoweczka 1 kg pokrojona w kostke okolo 2x2 cm.dodalem kilka ziaren jalowca kilka kulek pieprzu czarnego odrobine kurkumy,rozdrobnione 2 zabki czosnku,garsc majeranku i troszeczke wody.calosc wymieszalem w misce i wstawilem do lodowki na okolo 1h.do szynkowara wlozylem woreczek foliowy (sniadaniowy) napelnilem go szczelnie mieskiem .szynkowar zamknalem i gotowalem okolo 2 h.pozniej ostudzenie i rano na sniadanko byl gotowy;-) smacznego.szynkowar mozna napelniac tez boczkiem golonka dodawac sloninki warzyw.smacznego;-)ciekawe efekty smakowo-wizualne uzyskuje sie mieszajac gatunki miesa i dodajac roznych przypraw Wink
produkty moga tez byc zmielone i otrzymujemy cos a'la kielbasa sloikowa;-)zawartosc tluszczu regulujemy sloninka dodajac do produktu smietanka lub majonezikiem w postaci sosu.
smacznego.



wczoraj przyszedl zamowiony szynokwar z allegro Smile
zaraz go zapakowalem, z przypraw to tylko troche soli i czosnek, jutro bede gotowac...(w przepisie pisze ze 48 godzin ma lezec w lodowce) az mi slinka kapie.....
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #25 : 2008-04-25, 08:35:27 »

adiqq-ja pokorjone miesko w przyprawach trzymalem 24 godziny pozniej polowe zmielilem na maszynce z duzymi oczkami.zaladowalem do woreczka do pieczenia(latwiej sie wyciaga z szynkowara)i po dokladnym romieszczeniu wsadu w szynkowarze wstawilem do garnka w ktorym mialem juz okolo 80 stopni(babelki powietrza odrywaja sie delikatnie od dna garnka) po okolo 2 godzinach do zimenj wody po ostudzeniu zycze smacznego.
pozdrawiam
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #26 : 2008-04-25, 08:38:55 »

oczywiscie miesko po mieleniu zmieszalem z wiekszymi kawalkami (okolo 2x2 cm)ja dodaje do przypraw ziarenka jalowca (ale bezz przesady ) sa bardzo aromatyczne,oraz roztartego majeranku.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #27 : 2008-05-12, 12:04:38 »

Ze zdrowym jedzeniem na codzień nie powinno być raczej problemów.
W sklepach mamy duży asortyment takiej żywności.
Płatki fitnes są dobrym rozwiązaniem na początek dnia,czyli na sniadanie.
Potem jakiś lekki jogurt ,jedno jabłuszko,sałata itp. Na obiad kotlety sojowe w sosie koperkowym,na kolację kromka chleba dietetycznego z paprykarzem sojowym.Przed kolacją można zjeść na deser owoce cytrusowe zalane naturalnym jogurtem.I to cała filozofia jedzenia na codzień.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #28 : 2008-05-12, 12:09:00 »

...ja dodaje do przypraw ziarenka jalowca
Jestem za.

Można sobie latem,kiedy jest się dużo poza domem ,brać po kilka gałązek jałowca i obgryzać ,w czasie spaceru itp. Bardzo pożywne.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #29 : 2008-05-12, 12:54:12 »

Ze zdrowym jedzeniem na codzień nie powinno być raczej problemów.
W sklepach mamy duży asortyment takiej żywności.
Płatki fitnes są dobrym rozwiązaniem na początek dnia,czyli na sniadanie.
Potem jakiś lekki jogurt ,jedno jabłuszko,sałata itp. Na obiad kotlety sojowe w sosie koperkowym,na kolację kromka chleba dietetycznego z paprykarzem sojowym.Przed kolacją można zjeść na deser owoce cytrusowe zalane naturalnym jogurtem.I to cała filozofia jedzenia na codzień.
Shocked
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #30 : 2008-05-12, 13:33:27 »

...ja dodaje do przypraw ziarenka jalowca
Jestem za.

Można sobie latem,kiedy jest się dużo poza domem ,brać po kilka gałązek jałowca i obgryzać ,w czasie spaceru itp. Bardzo pożywne.

Edytko widzę od dłuższego już czasu że masz bardzo dużo wolnego czasu,a jak równiez widac energi ,ale musisz chyba w swoim menu coś zmienic
bo na Twoją twórczośc jednak ta nie działa,ja rozumię że mozemy sobie pożartowac ale jak To robimy to powinniśmy pamiętac aby wstawic ematikonkę
Bo zwróciła sie do mnie kobieta która powiedziała że jej polecono na tym forum aby zjadała same zdrowe owoce, zboża i warzywa i aby przy tym nie zapomniec dac bardzo dużo tłuszczu,to nie jest żart sama zobacz na odpowiedzi które są humorystyczne ale zapomniano tam postawic uśmieszku "very chappy" czy też innego
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #31 : 2008-05-12, 13:42:21 »

Co się czepiasz emotek?.Sam nie wstawiasz,a mnie kazesz je wstawiać? Wzniosłeś się na szczyty hipokryzji.
Zacznij je Ty wstawiać,to możemy wtedy pogadać uczciwie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #32 : 2008-05-12, 14:16:15 »

Co się czepiasz emotek?.Sam nie wstawiasz,a mnie kazesz je wstawiać? Wzniosłeś się na szczyty hipokryzji.
Zacznij je Ty wstawiać,to możemy wtedy pogadać uczciwie.

 Very Happy
Właśnie wstawiłem,ale proszę Ciebie ażebyś sie nie unosiła,bo może to zaszkodzic,na zdrowie
i możesz się unieśc jak gołębica z serialu "Na peryferiach"  Very Happy
Trochę wyluzuj i jeszcze raz przeczytaj co ja tam napisałem,napewno nie zauważasz tam hipokryzji tylko odnośniki
do tego jak coraz częściej jeteśmy poszczegani
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #33 : 2008-05-12, 18:54:40 »

...Trochę wyluzuj i jeszcze raz przeczytaj co ja tam napisałem,napewno nie zauważasz tam hipokryzji tylko odnośniki
do tego jak coraz częściej jeteśmy poszczegani...

Jurek ale Edyta jest "wyluzowana" i to nawet mocno Shocked Cool Laughing

Z drugiej strony dziwine, ze tez Ty wolisz "luzne" Razz Nierozumiem jak to jest mozliwe? Shocked Razz

A tak powaznie, to jak "Nas widza", zalezy od tego
kto  kogo widzi:

a.) Jesli "plankton" oglada "ELITE"
to "sika w majty z pozadania" do wszystkich "ELICICH atrybutow" !!!!!  Cool

b.) Jesli "ELITA" oglada "plankton" to ignoruje "planktonie atrybuty" Cool

c.) Jesli "plankton" oglada "plankton" to sie smieje i "umiera z glupawym usmieszkiem na ustach"
      i dlugami "na kartach kredytowych" Cool

Wnioski sa takie, ze "optymalnosc" najlepiej bedzie propagowac "ELITA"
"planktonia" niestety tylko doprowadza przez caly czas
"DO OSMIESZANIA WARTOSCIOWEGO KONCEPTU" Shocked Shocked Shocked

Czas na "strategiczne" zmiany Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #34 : 2008-05-12, 19:53:00 »

...Trochę wyluzuj i jeszcze raz przeczytaj co ja tam napisałem,napewno nie zauważasz tam hipokryzji tylko odnośniki
do tego jak coraz częściej jeteśmy poszczegani...

Jurek ale Edyta jest "wyluzowana" i to nawet mocno Shocked Cool Laughing

Z drugiej strony dziwine, ze tez Ty wolisz "luzne" Razz Nierozumiem jak to jest mozliwe? Shocked Razz

A tak powaznie, to jak "Nas widza", zalezy od tego
kto  kogo widzi:

a.) Jesli "plankton" oglada "ELITE"
to "sika w majty z pozadania" do wszystkich "ELICICH atrybutow" !!!!!  Cool

b.) Jesli "ELITA" oglada "plankton" to ignoruje "planktonie atrybuty" Cool

c.) Jesli "plankton" oglada "plankton" to sie smieje i "umiera z glupawym usmieszkiem na ustach"
      i dlugami "na kartach kredytowych" Cool

Wnioski sa takie, ze "optymalnosc" najlepiej bedzie propagowac "ELITA"
"planktonia" niestety tylko doprowadza przez caly czas
"DO OSMIESZANIA WARTOSCIOWEGO KONCEPTU" Shocked Shocked Shocked

Czas na "strategiczne" zmiany Cool

Jak mam to rozumiec czy to ty będziesz wprowadzającym do tych zmian i moze napisz jak masz zamiar to zrobic aby ten Twój plankton to zrozumiał
napisz o strategii jaką opracowałeś.Czy mam rozumiec że zaczynasz od wyluzowanej  Edyty  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #35 : 2008-05-12, 20:10:31 »

...napisz o strategii jaką opracowałeś.Czy mam rozumiec że zaczynasz od wyluzowanej  Edyty  Very Happy...

Jurek "strategia" to "towar na wage zlota"  Cool

Edyta to "Osoba" o "Niezwyklych" zdolnosciach
i jest w stanie "rozruszac" lub "zamrozic" kazdy projekt.  Cool

Gdzie idzie i dojdzie "strategia" - sprawa jest otwarta  Cool

W tej chwili w Polsce sa dwa obozy, ktore moga "podjac skutecznie strategie"
jak sie sprawy potocza - zobaczymy Cool

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #36 : 2008-05-13, 10:45:14 »

To, kto w jaki sposób  widzi, zależy od tego ,kto patrzy i jakie ma zdolności postrzegania.
Czy mamy postepować tak,aby kogoś zadowolić? Jurku tak się nie da,bo jeszcze się taki nie urodził itd....  Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #37 : 2008-05-13, 12:34:17 »

(...) ale zapomniano tam postawic uśmieszku "very chappy" czy też innego.


Fascynujące angielskie słowo którego lepiej nie używać. Smile


Znaczenie z poważnego słownika:

Chappy – (przymiotnik)
1. (np. ziemia) popękana
2. (np. skóra) spierzchnięta

Jeśli chodzi o slang to można by już za to zarobić:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=chappy

Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #38 : 2008-05-13, 13:26:58 »



Fascynujące angielskie słowo którego lepiej nie używać. Smile


Czemu? Coś za to grozi?
Zapisane
teri
Go


Email
Odp: Co jeść na codzień?
« Odpowiedz #39 : 2008-05-13, 13:40:22 »

Chciałam zapytać odnośnie tego szynkowaru . Tam na allegro pisze że sprzedaż zakończona . Gdzie jeszcze można go kupić ?
Czy to jest garnek elektryczny czy stawia się go na gazie i gotuje ?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.