forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 03:38:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Skladniki pokarmowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skladniki pokarmowe  (Przeczytany 22058 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #40 : 2008-05-13, 19:25:54 »

Witam i o zdrowie pytam   !
Diete Dr.Kwasniewskiego stosuje juz pare dni ale zmiany  na lepsze rzeczywiscie widac jedynie w samym lepszym samopoczuciu psychicznym.Wszystko dokladnie pomierzone itp.Problem  tkwi  w tym ze ok 1h po spozyciu tlustego posilku zaczyna mi sie kolatanie serducha (jest to dosyc mocno odczuwalne gdy leze na plecach) i samo  cisnienie jest podwyzszone takze bardziej-jak nigdy wczesniej(wczesniej moja dieta byla prawie beztluszczowa, czyli  do 10 g tluszczy dziennie maksymalnie).Jest tak prawie zawsze
Dieta sklada sie glownie z jajecznicy z zoltek na smalcu(wczoraj spozyty smalec odbijal mi sie do dzis rana dziwne  ) i pomidorach ->(sniadanie),
(obiad)->Miesko roznego rodzaju z dodatkiem bukietu warzyw(fasolka,marcheweczka,ogoreczek,kalafiorek,ziemniaczki) wszystko w proporcjach BTW(zaleznie od wysilku fizycznego jaki mam)BTW 1-1,2/3/0,8-1
Wczoraj wypilem z kolega po piwie i troszke cwiarteczki do wieczora czulem sie najlepiej(puls i cisnienie w normie), ale najgorsze bylo nad ranem od 4-5.30 ciagle szybkie i srednio mocne kolatanie serducha ok 80-90/min i podwyzszone cisnienie 145/85(musialem siegnac po lek, co prawie zawsze mialem 55-68/min i poza tym bylo wszystko w porzadku-oczywiscie na lekarstwach)do tej pory biore bisocard1/2 z 5mg rano i wieczorem.Oczywiscie obniza on cisnienie ale dzisiaj w nocy  w porownaniu z innymi bylo tragicznie myslalem ze mi serducho wyskoczyz klatki.I tak moje pytanie
-Czy rzeczywiscie alkohol mogl miec taki zly wplyw na moje serce?
-Jak przebiegalo to u niektorych z Was?
-Czy cos mam zmieniac w diecie?
-Jestem bliski zrezygnowania z tej diety a niechce ze wzgledu na lepsze samopoczucie psychiczne.
Chcialbym  sprubowac diety japonskiej(na sama mysl o dzisiejszej jajecznicy z zoltek na smalcu lub masle robi mi sie niedobrze) i czy w zwiazku z tym gdybym zaczal od razu diete japoska czy zaszkodzilo by mi to bardzo od razu po przejsciu z DO na nią?Czy poprostu stopniowo przechodzic i jesli tak to prosze o jakieś porady 

W poczatkowym okresie przejscia na diete z dodatkiem tluszczu,a bedac wczesniej na weglowodanowej jest normalne szybkie nasycenie oraz przesycenie.
Nalezy jadac tylko tyle na ile ma sie ochote i dodawac tyle tluszcu,by posilek smakowal,smalec mozna zamienic na maslo.
Niestety nie piszesz jakie masz proporcje i jakie posilki oprocz jajecznicy jadasz(dlaczego same zoltka)?
Napisz jednak wiecej,wtedy nasze odpowiedzi beda i na temat i dotyczace tylko twoich dolegliwosci Smile
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #41 : 2008-05-14, 16:28:25 »

 dzis rano jadlem jajecznice z 2och jaj i jednego zoltka na smalcu(wytopionego ze sloniny) 60g do tego 1/3 kromeczki i 100 g boczku i pozniej do poludnia woda mineralna 0,5 l. Bylo w porzadeczku,cisnienie samopoczucie OK do poludnia super sie czulem  az do obiadu zjadlem ok 120g watrobki ktora usmazylem na smalcu(ze sloninki) ok.90g do tego pomidorek ogoreczek pare lyzek tlustego sosu do spagetti z miesa mielonego i koncetratu i pewnie trosze smietanki wszytstko polane calym tluszczykiem  spod watrobek,+jedno zoltko usmazone na tym smalcu i cisnienie wzrasta dziwne Sad Sad Sad Sad Sad
Sniadanie:Wczoraj jajecznica na 85g masla z 2och jaj i zoltka +kabanos60g+1/3 kromeczki+60 g boczku usmazonego na masle ,obiad:kawa zbozowa(2 lyzeczki) ze smietanka 30% 150 ml do tego kabanos drobiowy65g usmazony na masle 20g z poloweczka pomidora i malym ziemniakiem +2e lyzki sera bialego poltlustego+2 lyzki majonezu   .kolacja:3 lyzki majonezu boczek na smalcu plasterek ok 10g, jajo smazone na smalcu polane 15g smalcu ze sloniny z herbata z cytrynką,
przed kolacja do wieczora po obiedzie mialem podwyzszone cisnienie znow Sad i ok 18-19 mysli samobojcze  bardzo dziwne samopoczucie Shocked Shocked Shocked po kolacij sen obudzilem sie w nocy ok 1  z kolataniem i pewnie podwyzszonym cisnieniem (niedalo mi to spac:( )ale ok 2.30 usnalem po malej dawce leku na nadcisnienie dodam ze chcialem byc rzezki i wypoczety na nastepny dzien Razz .Po dobrym sniadnaiu pisalem bez stresowo no moze troszke hehe mature z matematyki Smile nie pytajcie jak poszlo niedlugo beda wyniki to sie pochwale jak bedzie czym  Laughing Laughing Cool
I wlasnie dlaczego  tak mnie to kolatanie budzi w nocy  to jest nieznosne zero stresu przysiegam a tu  jakies  kolatania po tlustych posilkach.Ja niechce chudnac dlatego dosyc tluszczu staram sie jesc niema szns niechce  byc patykiem.
Prosze o pomoc jedzenie zaczelo mi smakowac itp.Do Jurka46-to piwo i cwiarteczka z kolega to rzadko ale to bardzo rzadko a papierosow wogule sie nie tykam bleeeee
Cool

Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #42 : 2008-05-14, 16:54:46 »

Jeszcze jedno pytanie czy gdy jem np 4 razy wiecej tluszczy to musze zwiekszyc weglowodany?aha i czy wysilek fizyczny zwieksza zapotrzebowanie na bialko i jesli tak to ile moge go najwiecej zjesc np po 2godzinnym srednio intensywnym ruchu?
Czy szkodliwe jest za duze dzienne spozycie bialka w dzien bezruchowy tak samo pytam o weglowodany? i czy ogolnie musz espozywac wiecej weglowodanow  i bialka w dni  kiedy  duzo sie ruszam?
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #43 : 2008-05-14, 16:57:44 »

aha wczoraj na kolacje  dodatkowo byl ogorek kiszony
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #44 : 2008-05-14, 18:40:22 »

CHcialem jeszcze dodac ze chudne chcialbym tego uniknac....podpowiedzcie cos  Laughing Laughing chce utrzymac wage a juz waze od kad zaczalem sotsowac  ok 1 kg mniej czuje po sobie NIECHCE BYC CHUDY niedosc ze jestem niski  164 cm to w dodatku 61 kg wagi to bardzo malo wedlug mnie Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #45 : 2008-05-14, 19:42:17 »

Miałeś jakąś zbędną tkankę tłuszczową?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #46 : 2008-05-14, 19:49:39 »

CHcialem jeszcze dodac ze chudne chcialbym tego uniknac....podpowiedzcie cos  Laughing Laughing chce utrzymac wage a juz waze od kad zaczalem sotsowac  ok 1 kg mniej czuje po sobie NIECHCE BYC CHUDY niedosc ze jestem niski  164 cm to w dodatku 61 kg wagi to bardzo malo wedlug mnie Smile

Zak czy ty nie możesz się zastanowic i w jednym poście zapytac o te wszystkie Twoje rozterki.Powiem tak masz 164cm wzrostu i 61kg wagi,czy ty już zapoznałeś sie z liczeniem
i na czym polega DO.Widzę że kodar podawał Tobie wiadomośc że w okresie przystosowawczym zażywasz BiAŁKA więcej tak abyś nie był glodny nawet do 100gr ale zawsze musisz pamięta aby Tłuszczu było wtedy 2,5-3,0 razy tyle a wegli 50gr.Piszesz w swoich postach że zjadłeś poszczególe potrawy ,postaraj się wysilic i policz wszystko na dobę co jadłeś i ile wagowo i wszystko wylicz wtedy my się odniesiemy do Twoich pytań,nikt za ciebie wyliczeń nie będzie robił musisz nauczyc się jak to się robi,a my to wtedy z Tobą przeanalizujemy.
Napisałem Tobie że jeżeli na początek zanim organizm twój się nie przestroi możesz zjadac wegli więcej ale wcale tak nie musi by jeżeli będziesz zjadał śniadanie ,obiad i kolację i będziesz syty przy 60 gr B to będzie to tez dobrze,ważne jest aby niebyc głodnym.Zapoznaj się jakie artykóły są wskazane a jakie nie na DO.postaraj się wyliczyc swoje menu jednego dnia. i napisz.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #47 : 2008-05-17, 09:33:27 »

jeżeli taki straszny jest dla ciebie smalec to usmaż sobie te jaja na słoninie ...


Jurku  Idea (taką wstawiam emotkę,bo mi się ona podoba).
Smalec jest wytapiany ze słoniny,zatem mniemam,że jak dla kogoś jest straszny smalec,to i ta roztopiona słonina tysz będzie straszna.
To musi być potworne.

Edytko w tym wypadku to emotikona była nie potrzebna chyba ze twój smalec kupiony w sklepie smakuje tak jak wytopiony ze słoniny razem ze skwareczkami
Pisanie z Tobą to sama przyjemnośc,zawsze musi byc coś bardzo prostego co dla Ciebie wydaje się potworne.Czy Ty smażysz swoje jajeczka na suchej patelni
Martwisz się o to czy Zakk zrozumie że ta dieta jest oparta na zjadaniu, a nie na unikaniu jedzenia tłuszczy.A ja mam nadzieję że on zrozumiał i dawno zastosował a Ty masz dalej dylematy,daj sobie na luz,zjedz coś na uspokojenie swoich nerwów i będziemy mogli spokojnie wymieniac się nie tylko emotkami  dla dobra tego forum.

Jurku masz rację.Chcę Wszystkich Czytelników Forum przeprosić za moje głupkowate (ostatnio) żarty.
Wychowałam się na Simpsonach i to są chyba tego skutki .
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 19 zapytaniami.