forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 17:24:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660273 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kakao
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kakao  (Przeczytany 112984 razy)
adampio
Go


Email
kakao
« : 2008-04-05, 21:34:46 »

wroce na sekunde do tego postu, poniewaz nie ma i nie bylo zadnych reakcji z Waszej strony, zarowno kiedy Elmo pisala (kiedys) i ja wrocilem do niego zupelnie niedawno.
Co jest takiego zlego w tym kakao, zebysmy nie mogli pic tego "trunku" kazdego dnia?
Zalaczylem wczesniej link do strony, ktora pokazuje wszystko na temat kakao, ale nie widze odpowiedzi.
Wiec czekam z niecierpliwoscia i dobrymi argumentami!!!!
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #1 : 2008-04-05, 22:23:05 »

Adampio> nie wiem Smile powiem tak - raz na miesiąc zachce mi się kakao. Pół szklanki mleka+pół szklanki śmietanki 36% -> zagotować -> zalać tym 2-3 łyżeczki kakao. ALE: ja się czasami po tym napoju dziwnie czuję. Podejrzewam jednak, że to od mleka, bo np. czekolada gorzka 70% takich dziwnych objawów nie powoduje.
*dziwnie się czuję - taki posmak w ustach i "czuję" to w żołądku.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #2 : 2008-04-05, 22:35:32 »

Adampio> nie wiem Smile powiem tak - raz na miesiąc zachce mi się kakao. Pół szklanki mleka+pół szklanki śmietanki 36% -> zagotować -> zalać tym 2-3 łyżeczki kakao. ALE: ja się czasami po tym napoju dziwnie czuję. Podejrzewam jednak, że to od mleka, bo np. czekolada gorzka 70% takich dziwnych objawów nie powoduje.
*dziwnie się czuję - taki posmak w ustach i "czuję" to w żołądku.

podejzewam, ze to mleko......ja w ogole nie pije mleka, nigdy mleka nie lubilem. Sprobuj rozpuscic w wodzie. Latwiej przyswajalne to raz, dwa, ze, mleka tu /DO,ZO/ sie nie pije!!!!!
Przepis: wsyp do kubka 10 gr kakao, zagotuj wode i wlej do tego kubka z kakao troszaczke wody. mieszaj az powstanie jednolita masa. jak juz ta mase uzyskasz zalej kubek woda tak aby Ci sie zmiescila odrobina slodkiej smietany. I masz walsnie super kakao!!!! Gorzkie jak nie wiem co, ale 52 gr magnezu w tym jest!!!

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #3 : 2008-04-05, 23:24:54 »

Ja łyżeczke kakao zalewam woda dopełniam śmietanka -jest super -wcale nie gorzkie ,duzo lepsze od kawy.
   Często dodaje do tego żółteczko ,żeby było bardziej syte.
Zapisane
Goska999
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #4 : 2008-04-06, 00:27:53 »

Ja też od czasu do czasu piłam kakao, pół szklanki śmietany 36% i pół wody z dwiema łyżkami kakao
zagotować( ale najpierw rozrobić kakao z niewielką ilością  wody na papkę i dodać resztę) pycha.
Ale ze względu że choruję na S.M. musiałam odstawić nabiał.  Confused
Confused Smile
Zapisane
Adrianek
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #5 : 2008-04-06, 09:11:20 »

Po co się w tym temacie dużo rozpisywać. Jak ktoś lubi i chce pić kakao to niech pije, tylko niech sobie liczy węglowodany, bo kakao ma ich dużo i mleko też. Wiadomo, że kakao to wartościowy składnik ludzkiego pożywienia. Ja tam wolę sobie to kakao spożywać w dobrej gorzkiej czekoladzie.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #6 : 2008-04-06, 11:24:00 »

wroce na sekunde do tego postu, poniewaz nie ma i nie bylo zadnych reakcji z Waszej strony, zarowno kiedy Elmo pisala (kiedys) i ja wrocilem do niego zupelnie niedawno.
Co jest takiego zlego w tym kakao, zebysmy nie mogli pic tego "trunku" kazdego dnia?
Zalaczylem wczesniej link do strony, ktora pokazuje wszystko na temat kakao, ale nie widze odpowiedzi.
Wiec czekam z niecierpliwoscia i dobrymi argumentami!!!!
Generalnie nie ma nic złego w kakao, ale my ,optymalni zwracamy dużą uwagę na skład BTW oraz na jakość spożywanych produktów. Dostępne w Polsce kakao jest odtłuszczone. Nie da się go pić jak kawę - z wodą z dodatkiem śmietanki, bo zwyczajnie nie smakuje. Bardziej optymalna będzie czekolada na gorąco ze śmietanką ( takie optymalne kakao  Very Happy)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #7 : 2008-04-06, 15:33:17 »

wroce na sekunde do tego postu, poniewaz nie ma i nie bylo zadnych reakcji z Waszej strony, zarowno kiedy Elmo pisala (kiedys) i ja wrocilem do niego zupelnie niedawno.
Co jest takiego zlego w tym kakao, zebysmy nie mogli pic tego "trunku" kazdego dnia?
Zalaczylem wczesniej link do strony, ktora pokazuje wszystko na temat kakao, ale nie widze odpowiedzi.
Wiec czekam z niecierpliwoscia i dobrymi argumentami!!!!
Generalnie nie ma nic złego w kakao, ale my ,optymalni zwracamy dużą uwagę na skład BTW oraz na jakość spożywanych produktów. Dostępne w Polsce kakao jest odtłuszczone. Nie da się go pić jak kawę - z wodą z dodatkiem śmietanki, bo zwyczajnie nie smakuje. Bardziej optymalna będzie czekolada na gorąco ze śmietanką ( takie optymalne kakao  Very Happy)

W tym kakale, ktore ja pije jest 20 gr bialka, 21 gr tluszczu i 8,5 gr wegla...to oczywiscie w 100 gr. Dwie lyzeczki to okolo 20 gr kakao !!!! wiec spozywam ilosci sladowe bialka i wegla, natomiast cale 56 mgr magnezu !!!!!
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #8 : 2008-04-06, 16:12:35 »

A zdradź nam tajemnicę - jakie to kakao?
Ja mam w domu kakao firmy Wawel i jego skład jest taki:
w 100g  B - 21g , T - 10g, W - 52,3g.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #9 : 2008-04-06, 16:35:33 »

A zdradź nam tajemnicę - jakie to kakao?
Ja mam w domu kakao firmy Wawel i jego skład jest taki:
 w 100g  B - 21g , T - 10g, W - 52,3g.

Pure Cacao
ReximLebensmittelproduktion KG
Germany

Zawiera dokladnie:
B:19,9
T: 21,0
W: 8,9
kcal: 272
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #10 : 2008-04-06, 16:55:41 »

Ja mam kakao holenderskie:
- białko - 19,7 g
- tłuszcz - 11 g
- węglowodany - 56 g.
- kcal - 402
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #11 : 2008-04-06, 17:23:16 »

Niestety, w Polsce dostępne jest tylko kakao odtłuszczone," pełnotłustego" nie udało mi spotkać. Odkąd zaczęłam czytać etykiety  na wiele produktów straciłam apetyt, w tym także na kakao Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #12 : 2008-04-06, 17:31:23 »

Ja też.
Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #13 : 2008-04-06, 21:00:55 »

Niestety, w Polsce dostępne jest tylko kakao odtłuszczone," pełnotłustego" nie udało mi spotkać. Odkąd zaczęłam czytać etykiety  na wiele produktów straciłam apetyt, w tym także na kakao Sad
Ja mam kakao wyprodukowane w Niemczech,w Saarland.Niestety nie podany jest sklad BTW.
A dodatkowo  wzbogacone jest  sztucznymi regulatorami kwasowosci o numerze E501 oraz E524.
Wlasnie moje wyladowalo w smietniku. Confused Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #14 : 2008-04-06, 23:26:47 »

Jeśli już robię kakao, a zdarza mi się to bardzo rzadko, to dokładnie tak, jak adampio.
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #15 : 2008-04-17, 17:08:07 »

Jest taka czekolada gorzka "Wawel" która zawiera 90% kakao.

Na opakowanie jest tabelka że w 100g (czyli całej tabliczce)zawiera:
białko - 8,9g
tłuszcz całkowity - 41,1g
i węglowodany - 32g

Ma dużo kakao i chyba jest cennym źródłem magnezu.

Czy jak zjem sobie pół takiej czekolady(50g), a te 16g węglowodanów które zawiera wliczę w dzienny bilans to nic się nie dzieje?  i czy jak mam ochotę mogę sobie będąc na DO zjadać takie pół czekolady powiedzmy co 2-3 dni.

Co o tym myślicie?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #16 : 2008-04-17, 19:28:49 »

Jest taka czekolada gorzka "Wawel" która zawiera 90% kakao.

Na opakowanie jest tabelka że w 100g (czyli całej tabliczce)zawiera:
białko - 8,9g
tłuszcz całkowity - 41,1g
i węglowodany - 32g

Ma dużo kakao i chyba jest cennym źródłem magnezu.

Czy jak zjem sobie pół takiej czekolady(50g), a te 16g węglowodanów które zawiera wliczę w dzienny bilans to nic się nie dzieje?  i czy jak mam ochotę mogę sobie będąc na DO zjadać takie pół czekolady powiedzmy co 2-3 dni.

Co o tym myślicie?

Myślimy że spokojnie mozesz sobie te 50gr czekolady zjeśc a wegle wliczyc do całodobowego wyliczenia.Dr.Kwaśniewski też o tym pisze.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #17 : 2008-04-17, 19:34:38 »

Wliczyć też trzeba białko i tłuszcz. Tak?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #18 : 2008-04-17, 20:28:29 »

Nie da się jej za dużo zjeść, ale można z niej zrobić coś podobnego do trufli.
Dwie takie czekolady rozpuszczam i mieszam z kostką masła. Na koniec dodaję trochę spirytusu i rozlewam do foremek na lód. Wkładam do zamrażarki, a gdy stężeje polewam gorącą wodą od spodu foremki i uformowane "trufle" łatwo wychodzą.
Można je trzymać potem w zamkniętym pojemniku w lodówce, aby spirytus za szybko nie wywietrzał.
W 100g B=4,8g ;T=61,8 g; W=16,4 g czyli 1:12,9:3,4
Bez ryzyka można dowoli zjeść gdy nie mamy czasu na przygotowanie posiłku.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #19 : 2008-04-17, 21:10:30 »

Nigdy trufli nie jadłam więc nie wiem jak smakują.
A te ''trufle'' mieszasz z masłem rozpuszczonym ? czy uciera się tak jak krem do tortu. No ale chyba po takich ''truflach''nie można prowadzic samochodu  Very Happy chyba, że jest tego niewiele np. łyżeczka.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 17 zapytaniami.