forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 06:41:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660530 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kakao
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kakao  (Przeczytany 113028 razy)
Krystyna77
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #100 : 2008-07-22, 19:49:07 »

Danielu Ty produkujesz po prostu domowe bombonierki, mnie dawniej (jak to jadalam) po kupnych bolała głowa, chyba spróbuję tego Twojego przepisu   Laughing.Ale jeszcze dopowiem, że czytalam kiedyś o szkodliwości czekolady, a dokładnie kakao u niektórych z
wierząt np.psa, konia i chyba świnki morskiej już niewielka dawka, może spowodować śmierć Sad No ale jak Ci służy to smacznego!!! :PJutro robię twoje smalco-czekoladki Very Happy
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #101 : 2008-07-22, 20:51:58 »

Bombonierka, to raczej z nadzieniem. Ciekawy jestem jak Ci będzie smakować. Nie zapomnij o spirytusie, bo on powoduje, że mimo braku cukru smalco-czekoladka wydaje się słodka.
No i nie będę jedyny, który to jada.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #102 : 2008-07-22, 21:17:04 »

Nie jesteś jedyny, ja już skorzystałam z Twojego przepisu. Raz dodałam zmielonych orzechów a raz wiórków kokosowych. Z orzechami lepsze. Ostatnio zapomniałam o alkoholu i smak już nie ten, ale da się zjeśc.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #103 : 2008-07-23, 20:25:45 »

Z masłem próbowałam, dodatkowo dodałam jeszcze rumu,są aromatyczne i rozpływają się w ustach. Bardzo są smaczne. Ze smalcem nie miałam jeszcze odwagi wypróbować.
Jaki ma być ten smale? zwykły w kostce ze sklepu? czy lepiej wytopić sobie słoninę i zrobić smalec. Bo te ze sklepu mają nieraz nieprzyjemny zapach.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #104 : 2008-07-23, 20:53:20 »

Zwykły ze sklepu i nie czuć żadnych zapachów. Nie czuję nawet, że to smalec, czekolada i alkohol zmienia smak.
Gdy mam dużo pracy fizycznej, to teraz jadam tylko te smalcowe czekoladki. Szybko można się nasycić i długo nie odczuwa się głodu. Nie obciąża żołądka i nie ma żadnych skutków ubocznych alergicznych. Jest to czyste paliwo i nie potrzebuję do tego białka, które jem w jajecznicy rano w ilości wystarczającej na cały dzień.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #105 : 2008-07-23, 21:07:08 »

Zaskoczyłaś mnie Barja. Z tego co piszesz, to co najmniej trzy razy je zrobiłaś. Przypuszczam, że z orzechami rzeczywiści mogą być dobre, ale nie zdecyduję się, bo oprócz mnie nikt tego u mnie w domu nie je, a ja potrzebuję je jako paliwa. Orzechy zawierają białko i to wprowadza mi zamieszanie w proporcjach. W podróży, gdy nie ma się okazji zjeść jajecznicy, to takie z orzechami chyba są lepsze.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #106 : 2008-07-24, 21:08:30 »

Rzeczywiście, trzy razy je robiłam, ale za każdym razem z 50 g czekolady i smalcu. Robię to tylko dla siebie, więc wystarczy. Zdziwiło mnie, że  smalcu wogóle się nie wyczuwa, za to alkohol jest niezbędny.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #107 : 2008-07-25, 11:58:00 »

To ciekawe, że tylko 50g czekolady wystarczy. Zakładam, że chodzi o gorzką 90% i smalec w ilości 200g. (jedna kostka). Czekam na potwierdzenie, bo muszę to wypróbować. Bo tak w zasadzie bardziej chodzi mi o smalec niż o czekoladę.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #108 : 2008-07-29, 14:29:28 »

Nie doczekując się odpowiedzi zrobiłem czekoladki z mniejszą zawartością czekolady. Wyszły jaśniejsze, ale rozwarstwiły się na wierzchu. Smalcu mimo to nie czuć i można je jeść. Te wcześniejsze są jednak chyba lepsze, bo twardsze i można je zabrać do pracy. 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #109 : 2008-08-14, 09:01:45 »

Rewelacja! POLECAM WSZYSTKIM którzy jadają jeszcze codziennie conieco czekolady w stosowanej DO. Lepsze od czekolady ze sklepu są TRUFLE DANIELA!
100g smalcu, 50g czekolady gorzkiej i spirytus.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #110 : 2008-08-17, 14:19:40 »

Rewelacja! POLECAM WSZYSTKIM którzy jadają jeszcze codziennie conieco czekolady w stosowanej DO. Lepsze od czekolady ze sklepu są TRUFLE DANIELA!
100g smalcu, 50g czekolady gorzkiej i spirytus.

Potwierdzam, to także mój przysmak, zwłaszcza kiedy nie mam ochoty na białko, a wypada zjeść nieco tłuszczu i węglowodanów.

Ja nie dodaję spirytusu, ale ważne jest by kupić smalec bialutki bez zapachu, zdarza się w sklepie smalec o kolorze lekko żółtawym i zapachu spalonych skwarków  - taki nie jest najlepszy.

Jeśli już ma być jakaś treść to polecam jako dodatek wiórki kokosowe. Łyżeczkę wiórków dodaję czasami także do kawy – z powodzeniem zastępują one śmietankę.

Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #111 : 2008-08-17, 14:53:00 »

1. Jeśli już ma być jakaś treść to polecam jako dodatek wiórki kokosowe.
2. Łyżeczkę wiórków dodaję czasami także do kawy – z powodzeniem zastępują one śmietankę.

1. Może być ciekawe.
2. Kiedyś robiłam mleczko kokosowe (wiórki mielone, miksowane mikserem z wodą) dla córki (choba ok 1-2 r.życia dziecka).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #112 : 2008-08-17, 15:29:47 »

 jadlam dzisiaj czarna czekolade ze skwarkami,tak je uwielbiam,ze pasuja mi do wszystkiego. Laughing
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #113 : 2008-08-17, 16:28:05 »

Kodar --zamien "czarna czekilade"na kapuste kiszona --i bedzie OK.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #114 : 2008-08-17, 16:33:13 »

no przeciez wiem,ale nalecialo mnie na czekolade Laughing Laughing
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #115 : 2008-08-17, 16:34:35 »

1. Jeśli już ma być jakaś treść to polecam jako dodatek wiórki kokosowe.
2. Łyżeczkę wiórków dodaję czasami także do kawy – z powodzeniem zastępują one śmietankę.

1. Może być ciekawe.
2. Kiedyś robiłam mleczko kokosowe (wiórki mielone, miksowane mikserem z wodą) dla córki (choba ok 1-2 r.życia dziecka).

Teraz mleczko kokosowe można kupić w puszkach. kupowałam w realu i w TESCO.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #116 : 2008-08-17, 16:39:38 »

Oj Kodar, Kodar--wiesz co zauwazylam--c.p. napedzaja "weglowodanowy glod"--moja rada--wyrzucic z jadlospisu CZEKOLADE --juz sezonowy owoc w rozsadnych ilosciach jest lepszy.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #117 : 2008-08-17, 16:42:29 »

Teraz mleczko kokosowe można kupić w puszkach. kupowałam w realu i w TESCO.
 


Zdrowa--szkoda pieniedzy .
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #118 : 2008-08-21, 15:16:05 »

Teraz mleczko kokosowe można kupić w puszkach. kupowałam w realu i w TESCO.
 


Zdrowa--szkoda pieniedzy .


Fakt, ale robiłam Malibu na urodziny córki.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #119 : 2008-08-21, 18:36:12 »

wiem, ze nasza lekarka mnie za ten post "zgoni", "bo" smietana tu jest,  ale nie ma nic lepszego jak kakao ( to o ktorym pisalem wczesniej) : 10 gr czyli dwie palskie lyzeczki rozpuszczone w 50 gr slodkiej smietan ( ja mam 38 % ), rozprowadzamy tak dlugo az bedzie polewa na ciasto i zalewamy wrzatkiem. Wszystkie inne czekolady, i temu podobne moga sie schowac. A dlaczego? A dlatego, ze mam w czasie 1 minuty to co inni robia w czasie kilku godzin, a najwzadniejszy jest tu (dla mnie) magnez no i przyjemnosc !!!! Tak,Tak, Edyta, jest wiecej przyjemnosci....( uprzedzam komentarz!!!!!)
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.