forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 16:20:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660500 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kakao
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kakao  (Przeczytany 113004 razy)
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #40 : 2008-05-26, 18:47:25 »

...Mnie osobiscie cukier prosty szkodzi powodujac szybsze bicie serca...

Kodar, pewnie masz na mysli glukoze Razz Razz Razz

Ja zawsze gdy slysze lub widze slowo "glukoza",
nawet bez konsumpcji, to czuje "szybsze bicie serca".  Cool

Czy to cos  moze oznaczac?  Shocked Shocked Shocked

I ciagle mnie niepokoi pozim glukozy we krwi,
przez te glukoze "tomisie" grzyby po nocy snia Razz
A jak "udamisie" ja zbic ponizej 60 mg% to mam drgawki.   Cool Razz




Ty misiu,"udamisiu"pisalm,ze mam jakies problemy z serduchem,chociaz badania kontrolne wykazaly "tylko" wysokie tentno(moze tez potrzebuje psychologa),
nie mniej jednak,po cukrach prostych(owoce,czekolada)serce natychmiast bije nieregularnie.

No i oczywiscie nie dopuszczaj u siebie  do zlych drgawek,tylko te dobre sa najlepsze Razz Very Happy

Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #41 : 2008-05-27, 00:08:50 »

Głównym mankamentem Stevii może być jej cena , ja kupiłem 400 gr za 25 funtów...w Kanadzie Smile
Niemniej jest bardzo wydajna, podobno jest 300 razy słodsza od cukru, chociaż ...zdrowie nade wszystko!
Jeśli macie ochotę obejrzeć sobie kilka filmików na You Tube, polecam gościa o nazwie : Undergroundwellnes ...jest świetny .To od niego usłyszałem o Stevii Smile
Polecam też obejrzenie filmu na temat fluoru...wygląda na to ,że w niektórych krajach dodaje się go do wody, rzekomo dla naszego zdrowia...nie wspominając jednakże ,że jest on silną trucizną , nieznacznie tylko słabszą od arszeniku....Sad
Jest on również w każdej(prawie) paście do zębów...więc...zgadliście? już do mnie skądś frunie pasta bez tego paskudztwa Smile
Pozdrawiam:)
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #42 : 2008-05-27, 07:43:23 »

Witajcie kochani Smile
Pewnie zaraz zostanę skrzyczany , ale chciałem podzielić się z wami moim sposobem na kakao Smile
Otóż, 6 żółtek z jajeczek kupowanych przeze mnie na pobliskiej farmie ( Anglia)
Do tego dodaję ok 2 do 3 łyżeczek cukru , ok 1 i 1/2 łyżeczki kakao ( Bournville Cocoa  - proteina 23,1gr
węglowodany 10,5 gr -zero cukru!  , Tłuszcz 21,7 gr .)
Ucieram to wszystko razem łyżeczką , na gładką masę
Na koniec dodaję 50-100 ml śmietany kremówki 47 procentowej....
PYCHA !!!
Jest to moje śniadanko !
Dlaczego surowe jajka....odpowiedź jest prosta , mimo że nie zgodna z zasadami ŻO,
Otóż gotowanie, pieczenie , czy też każda inna obróbka termiczna pokarmu zabija witaminy, a co najmniej ZNACZNIE zmniejsza ich zawartość  w pokarmie...
Dlatego też jajka zjadam na surowo i muszę przyznać, że są świetne Smile- uwielbiam je
Ok, druga rzecz :CUKIER , chwilowo zjadam go ok 2-3 łyżeczek , jak napisałem, niemniej jednak niebawem się to skończy ...gdyż czekam w dostawę....naturalnego , w 100 procentach roślinnego  słodzika , nazywanego STEVIA  . Zero kalorii... Poczytajcie sobie o nim koniecznie....Wygląda na to że jest idealnym zastępcą cukru .
Pozdrawiam gorąco Smile
Arek
Nie obraź się, ale jako początkujący optymalny i lubiący słodkie starasz się znależć zamiennik cukru. Ale po co? Przecież celem jest pozbycie się właśnie apetytu na słodkie. Żółtka na surowo - OK, ale czy tak samo będą Ci smakować bez cukru?
Chyba nadal masz jeszcze problem z apetytem na słodkie. Stewia jest dobra jako zioło - m.in obniża ciśnienie tętnicze, ale nie sądzę aby dobre było stosowanie jej jako słodzika. Tzn. po co stosować słodzik?  Oczywiście wybór należy do Ciebie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #43 : 2008-05-27, 09:27:22 »

A propos słodkości:


Wczoraj przykuła moją uwagę w sklepie – pietruszka (korzeń).
Więc kupiłem. Mój błąd – nie zapytałem ocenę.
Okazało się, że to AŻ 7zł za kilogram.
Potraktowałem ją więc jak delicje i udusiłem powoli w masełku (bez przypraw).
Efekt mnie zadziwił, bo smak przypomniał mi jedzony dawno temu – budyń.
Powiedziałbym nawet, że przesłodzony.

Jak to się smak zmienia – wystarczy nie kupować cukru, ani słodyczy.

Cool
Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #44 : 2008-05-27, 11:18:27 »

Zgadzam się z Wami, kochani, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić kakao bez słodzenia...stąd ta Stevia .
Zresztą , wiele osób , jako źródło węglowodanów jada "gorzką" czekoladę Smile
Przecież dobrze wszyscy wiemy , że gorzka to ona jest tylko z nazwy...ona jest po prostu mniej słodka Smile
Ja również uwzględniam ten cukier w dziennym jadłospisie. Wychodzę też z założenia , że jeśli jestem w pełni zdrowy , odrobina węglowodanów dziennie w postaci cukru mi nie zaszkodzi.
Ale jak sobie przypomnę moje (przed ŻO) napady na słodkie...to aż mnie to przeraża...NEVER AGAIN !!!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #45 : 2008-05-27, 11:35:17 »

Zgadzam się z Wami, kochani, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić kakao bez słodzenia...stąd ta Stevia .
Zresztą , wiele osób , jako źródło węglowodanów jada "gorzką" czekoladę Smile
Przecież dobrze wszyscy wiemy , że gorzka to ona jest tylko z nazwy...ona jest po prostu mniej słodka Smile
Ja również uwzględniam ten cukier w dziennym jadłospisie. Wychodzę też z założenia , że jeśli jestem w pełni zdrowy , odrobina węglowodanów dziennie w postaci cukru mi nie zaszkodzi.
Ale jak sobie przypomnę moje (przed ŻO) napady na słodkie...to aż mnie to przeraża...NEVER AGAIN !!!

ja osobiscie,nie jadam zadnych owocow,nie pije sokow.Pieke ciastka i ciasta wiecej dla dzieci niz dla siebie i stevia,to bedzie moja alternatywa.
Chce wyeliminowac  calkowicie cukier w mojej kuchni,zastapie jednak cukier buraczany na stevie. Razz Very Happy
Arek,poczytaj opinnie innych uzytkownikow stevii,ona roznie smakuje Razz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #46 : 2008-05-27, 11:48:03 »

http://www.przychodnia.pl/pisma_zdrowie/wz/slodzi.htm
Cytuj
Z roślin pochodzących z innych stref klimatycznych bogatych w substancje słodzące należy wymienić:

- gwinejską Dioscoreophyllum cumminsi, której nasiona zawierają monelinę 300 razy słodszą od sacharozy;
- afrykańską Pentadiplandra brazeana, ze związkiem pentadyną 300 razy słodszym od sacharozy;
- występującą w Malezji i Wietnamie Curculigo latifolia, zawierającą w owocach kurkulinę 900 razy słodszą od sacharozy;
- z chińskiej prowincji Yunan Capparis masakai, zawierającą w owocach mabilinę, słodszą 375 razy od sacharozy.

Macie duży wybór substytutów cukru, jest jednak taki mały minus, że organizm ludzki powinien być normalnie „odsłodzony” natomiast jeśli powstanie w nim zapotrzebowanie na cukier powinien ten sygnał przekazać do naszego umysłu jako „zapotrzebowanie na węglowodany” i wtedy powinniśmy sięgnąć po węglowodany, a nawet coś słodkiego. Ziołowe słodziki niewątpliwie ten mechanizm zaburzają. Poza tym to skomplikowane związki chemiczne i trudno wyczuć jakie mogą mieć skutki uboczne. Zioła wcale nie są bardziej zdrowe od leków syntetycznych, posiadają tylko dłuższą historię obserwacji objawów ich stosowania.

Cool
Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #47 : 2008-05-27, 12:13:01 »

Kodar -dziękuję Smile
Wiem i o tym specyficznym posmaku...ale, no cóż ...nawet ja Razz nie jestem idealny...Smile
Moje śniadanko, czyli drink zwany przeze mnie kakaem Smile ma objętość ok pół litra.... Smile więc ten cukier pod postacią 2-3 łyżeczek wcale nie powoduje ,że jest on bardzo słodki ( zachęcam do skosztowania)
Z węglowodanami nie mam problemu, tak naprawdę bardzo lubię zielska wszelkiej maści Smile
A tak na marginesie , ciekawy jestem czy wiecie ,że magnez nazywany jest pierwiastkiem szczęścia? Powoduje on poprawę nastroju ..i jako efekt uboczny wystąpienie uśmiechu na buźce... Smile
Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #48 : 2008-05-27, 12:18:30 »

Bea 561  - dziękuję za troskę Smile potrafię docenić dobre intencje...a do obrażalskich nie należę Smile
...I proszę o więcej Smile ...przecież to jedyny sposób aby się czegoś nauczyć...mój mózg również lubi być  czymś pożytecznym zajęty Laughing
Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #49 : 2008-05-27, 12:22:32 »

Dodam jeszcze ,że te pół litra ...mniam, właśnie skończyłem Smile ...to dlatego ,że tej śmietanki...jest coraz więcej ...każdego dnia Smile
Ale! Smile Przecież nie będę walczył z samym sobą...Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #50 : 2008-05-27, 12:38:36 »

Nie rozumiem o co chodzi z tą stevią.
Jeśli to jest zioło,to jak macie zamiar słodzić tym żółtka?
Tzn. wbijam kilka zółtek do naczynia,dodaję parę źdźbeł stevi i ucieram to?  Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #51 : 2008-05-27, 12:39:32 »

http://www.przychodnia.pl/pisma_zdrowie/wz/slodzi.htm
Cytuj
Z roślin pochodzących z innych stref klimatycznych bogatych w substancje słodzące należy wymienić:

- gwinejską Dioscoreophyllum cumminsi, której nasiona zawierają monelinę 300 razy słodszą od sacharozy;
- afrykańską Pentadiplandra brazeana, ze związkiem pentadyną 300 razy słodszym od sacharozy;
- występującą w Malezji i Wietnamie Curculigo latifolia, zawierającą w owocach kurkulinę 900 razy słodszą od sacharozy;
- z chińskiej prowincji Yunan Capparis masakai, zawierającą w owocach mabilinę, słodszą 375 razy od sacharozy.

Macie duży wybór substytutów cukru, jest jednak taki mały minus, że organizm ludzki powinien być normalnie „odsłodzony” natomiast jeśli powstanie w nim zapotrzebowanie na cukier powinien ten sygnał przekazać do naszego umysłu jako „zapotrzebowanie na węglowodany” i wtedy powinniśmy sięgnąć po węglowodany, a nawet coś słodkiego. Ziołowe słodziki niewątpliwie ten mechanizm zaburzają. Poza tym to skomplikowane związki chemiczne i trudno wyczuć jakie mogą mieć skutki uboczne. Zioła wcale nie są bardziej zdrowe od leków syntetycznych, posiadają tylko dłuższą historię obserwacji objawów ich stosowania.

Cool


Adam napisales jak "Prawdziwy Doktor"!!!  Cool
Gdyby byla taka mozliwosc, to Twoj post warto by bylo przykleic.  Cool

PS
Bea pewnie bedzie "zniesmaczona"  Shocked Cool Razz
A Kodar dostanie "rotacji"  Shocked Cool Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #52 : 2008-05-27, 12:43:37 »

Ale co ma taka stevia ,czego nie ma burak cukrowy,bądź trzcina cukrowa.
Przecie te dwie ostatnie  "rzeczy" też można sadzić,jeśli już tak bardzo chodzi o te sadzenie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #53 : 2008-05-27, 12:50:22 »

http://www.przychodnia.pl/pisma_zdrowie/wz/slodzi.htm
Cytuj
Z roślin pochodzących z innych stref klimatycznych bogatych w substancje słodzące należy wymienić:

- gwinejską Dioscoreophyllum cumminsi, której nasiona zawierają monelinę 300 razy słodszą od sacharozy;
- afrykańską Pentadiplandra brazeana, ze związkiem pentadyną 300 razy słodszym od sacharozy;
- występującą w Malezji i Wietnamie Curculigo latifolia, zawierającą w owocach kurkulinę 900 razy słodszą od sacharozy;
- z chińskiej prowincji Yunan Capparis masakai, zawierającą w owocach mabilinę, słodszą 375 razy od sacharozy.

Macie duży wybór substytutów cukru, jest jednak taki mały minus, że organizm ludzki powinien być normalnie „odsłodzony” natomiast jeśli powstanie w nim zapotrzebowanie na cukier powinien ten sygnał przekazać do naszego umysłu jako „zapotrzebowanie na węglowodany” i wtedy powinniśmy sięgnąć po węglowodany, a nawet coś słodkiego. Ziołowe słodziki niewątpliwie ten mechanizm zaburzają. Poza tym to skomplikowane związki chemiczne i trudno wyczuć jakie mogą mieć skutki uboczne. Zioła wcale nie są bardziej zdrowe od leków syntetycznych, posiadają tylko dłuższą historię obserwacji objawów ich stosowania.

Cool

masz racje,ze wszystkie ziola jak i  leki syntetyczne zaklucaja prace naszego organizmu.
Zapotrzebowanie na weglowodany juz potrafimy rozpoznac dostarczajac odpowiednia ich ilosc.
Dodatkowa porcja weglowodanow w postaci zachcianki, przewaznie jest oznaka,wspomagania psychiki dopominajacej sie  o podreperowanie  Razz

Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #54 : 2008-05-27, 13:06:09 »

Ja kupiłem Stevie w postaci proszku, czyli dodaję do jajeczek , ucieram ...i już
A czego nie ma? ano nie ma kalorii i nie powoduje skoków cukru we krwi, co czyni ją doskonałym wyborem dla cukrzyków.
Spora grupa ludzi nie wyobraża sobie niesłodzenia kawy , czy herbaty ...a ze Stevią , nie ma problema Smile
Poza tym jest powszechnie używana w Japonii i znana od setek lat...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #55 : 2008-05-27, 13:16:14 »

acha
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #56 : 2008-05-27, 13:18:35 »




http://www.przychodnia.pl/pisma_zdrowie/wz/slodzi.htm
Cytuj
Z roślin pochodzących z innych stref klimatycznych bogatych w substancje słodzące należy wymienić:

- gwinejską Dioscoreophyllum cumminsi, której nasiona zawierają monelinę 300 razy słodszą od sacharozy;
- afrykańską Pentadiplandra brazeana, ze związkiem pentadyną 300 razy słodszym od sacharozy;
- występującą w Malezji i Wietnamie Curculigo latifolia, zawierającą w owocach kurkulinę 900 razy słodszą od sacharozy;
- z chińskiej prowincji Yunan Capparis masakai, zawierającą w owocach mabilinę, słodszą 375 razy od sacharozy.

Macie duży wybór substytutów cukru, jest jednak taki mały minus, że organizm ludzki powinien być normalnie „odsłodzony” natomiast jeśli powstanie w nim zapotrzebowanie na cukier powinien ten sygnał przekazać do naszego umysłu jako „zapotrzebowanie na węglowodany” i wtedy powinniśmy sięgnąć po węglowodany, a nawet coś słodkiego. Ziołowe słodziki niewątpliwie ten mechanizm zaburzają. Poza tym to skomplikowane związki chemiczne i trudno wyczuć jakie mogą mieć skutki uboczne. Zioła wcale nie są bardziej zdrowe od leków syntetycznych, posiadają tylko dłuższą historię obserwacji objawów ich stosowania.

Cool


Adam napisales jak "Prawdziwy Doktor"!!!  Cool
Gdyby byla taka mozliwosc, to Twoj post warto by bylo przykleic.  Cool

PS
Bea pewnie bedzie "zniesmaczona"  Shocked Cool Razz
A Kodar dostanie "rotacji"  Shocked Cool Razz

wole zdecydowanie   podczas czytania  twoich  pesymistycznych proroctw dostac "rotacji" niz apopleksji
Cytuj
Laughing Razz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #57 : 2008-05-27, 13:26:34 »

Grizzly,

Pewnie miałeś coś miłego na myśli, choć każdy kto czyta Twój post doszukuje się w nim klasyfikacji do elit albo do planktonu co nieco psuje efekt.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #58 : 2008-05-27, 13:56:51 »

..każdy kto czyta Twój post doszukuje się w nim klasyfikacji do elit albo do planktonu co nieco psuje efekt...

"klasyfikacja" nie jest taka zla  Cool, umozliwia "orientacje w MATRIX 90/10"
Kazdy sam zadecyduje w ktorym kierunku woli isc, lub sie "zatrzymac"  Shocked  Razz

Ech, ech,.... dlaczego tak bardzo nie lubimy "wiedziec" a wolimy "wierzyc".  Cool Razz

Chcesz napisac, ze moje "uznanie" to jak "pocalunek smierci"  Cool Razz
Analogicznie jak akcja z filmow o "wampirach", po ugryzieniu delikwent staje sie ........... Razz Razz Razz

 
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #59 : 2008-05-27, 13:57:13 »

Ponoc nie tylko cukier powoduje "wytrysk" insuliny z trzustki ale cokolwiek slodkiego, co odczuje jezyk. Czyli, ze trzustka bedzie nadal pracowac, produkujac insuline a przez to wieko trumny bedzie nadal opadac z dotychczasowa predkoscia, jak twierdzi Grizlly. W zeby temu, kto wymyslil trumny z wiekami.
Z pozdrowieniem
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.