forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 06:22:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660528 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kakao
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kakao  (Przeczytany 113025 razy)
wielki krzy
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #60 : 2008-05-27, 16:02:19 »

ciekawe czy ta stevia ma jeszcze jakies składniki oprócz samej" zniewalającej" słodyczy, warto wiedzieć
rdzenni południowo amerykanie  żuli liśćie koki też w zupełnie innym celu niż " cywiliza Confused Confused :?cja"
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #61 : 2008-05-27, 16:56:04 »

ciekawe czy ta stevia ma jeszcze jakies składniki oprócz samej" zniewalającej" słodyczy, warto wiedzieć
rdzenni południowo amerykanie  żuli liśćie koki też w zupełnie innym celu niż " cywiliza Confused Confused :?cja"

stewiozydy
poczytaj co to jest

ps.
uprawiam to zielsko już od 3 lat  ale jeszcze nie  stosowałem
zamierzałem zaprawiać tym jagody na zimę
może w tym roku, jak obrodzą to wyprobuję
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #62 : 2008-05-27, 17:00:03 »

ciekawe czy ta stevia ma jeszcze jakies składniki oprócz samej" zniewalającej" słodyczy, warto wiedzieć
rdzenni południowo amerykanie  żuli liśćie koki też w zupełnie innym celu niż " cywiliza Confused Confused :?cja"

stewiozydy
poczytaj co to jest

ps.
uprawiam to zielsko już od 3 lat  ale jeszcze nie  stosowałem
zamierzałem zaprawiać tym jagody na zimę
może w tym roku, jak obrodzą to wyprobuję

http://stevia.webpark.pl/#info
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #63 : 2008-05-27, 19:18:38 »

ciekawe czy ta stevia ma jeszcze jakies składniki oprócz samej" zniewalającej" słodyczy, warto wiedzieć
rdzenni południowo amerykanie  żuli liśćie koki też w zupełnie innym celu niż " cywiliza Confused Confused :?cja"

stewiozydy
poczytaj co to jest

ps.
uprawiam to zielsko już od 3 lat  ale jeszcze nie  stosowałem
zamierzałem zaprawiać tym jagody na zimę
może w tym roku, jak obrodzą to wyprobuję

http://stevia.webpark.pl/#info
wyhodowales,to zielsko z sadzonek,czy z nasion,czy te ostatnie dostepne sa w handlu,??Gdzie  stewie  uprawiasz w ogrodku,czy w doniczkach na parapecie?? Smile
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #64 : 2008-05-28, 02:31:36 »

[
wyhodowales,to zielsko z sadzonek,czy z nasion,czy te ostatnie dostepne sa w handlu,??Gdzie  stewie  uprawiasz w ogrodku,czy w doniczkach na parapecie?? Smile
Cytuj

podałem link
http://stevia.webpark.pl/#info

poczytaj
 masz tam wszystko opisane

ps
kiedyś  sadzonka kosztowała o połowę taniej

uprawiać  można wszędzie i  samemu produkować sadzonki
ale wydajność  liści  z  jednego krzaka jest  mała
może pod osłonami jest większa


Zapisane
JoseArkadio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #65 : 2008-05-28, 05:56:17 »

Ok, chwilowo na temat Stevii nie mam nic więcej do powiedzenia, ale po spróbowaniu podzielę się wrażeniami...mam nadzieję ,że z tym "wytryskiem"...nie będzie problemu....(Syriusz)  Razz  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #66 : 2008-05-28, 07:26:25 »

W zeby temu, kto wymyslil trumny z wiekami.
Z pozdrowieniem

Jesteś za takimi bez wiek?
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #67 : 2008-05-28, 13:13:30 »

W zeby temu, kto wymyslil trumny z wiekami.
Z pozdrowieniem

Jesteś za takimi bez wiek?

Najlepsze jest calopalenie, oczywiscie po smierci. Zbyteczna kwatera na cmentarzu, trumna i kdzidlo.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #68 : 2008-05-28, 13:16:49 »

Nie wiem,czy takie najlepsze,ale na pewno "modne".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #69 : 2008-05-28, 13:39:16 »

...Najlepsze jest calopalenie, oczywiscie po smierci. Zbyteczna kwatera na cmentarzu, trumna i kdzidlo...

Lepsza hibernacja, po "pewnym czasie" Cool
bedziemy w stanie "zmartwychwstać"  Cool

I wtedy skonczy sie "nekrobiznes"
tak jak nastapil koniec epoki "Polaroidu",
ktory zmuszony zostal pozamykac fabryki.  Cool Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #70 : 2008-05-28, 13:43:03 »

"Epoka "Polaroidu" " Very Happy  Fajnie brzmi.Nie myslałam o "tym" w ten sposób  Very Happy
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #71 : 2008-05-29, 13:27:49 »

Dzisiaj zrobiłem moje niby "trufle" z innych składników, a mianowicie zastąpiłem masło smalcem. Roztopiłem kostkę (200g) smalcu z dwoma tabliczkami (200g) czekolady 90% firmy Wawel. Gdy składniki rozpuściły się, wyłączyłem palnik. Konsystencja rzadsza niż przy maśle, ale wszystko wymieszało się. Udało się też połączyć z dwoma nakrętkami spirytusu. Rozlałem do foremek i schłodziłem w zamrażarce. Po godzinie już uformowane przełożyłem do pojemnika. Nie zauważyłem śladów rozdwojenia składników. Wszystkie miały jednakową konsystencję. No i próba smakowa... Sukces, bo nie wylądowało to w koszu. Da się to jeść i nawet smakuje. Jest zupełnie inne niż na maśle. Nie potrafię opisywać smaków, ale pierwsze skojarzenie miałem jakbym jadł czekoladę zmieszaną z orzeszkami ziemnymi.
W ten oto sposób znalazłem sposób na dojadanie tłuszczu innego niż z mleka w postaci słodkiej bez cukru.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #72 : 2008-06-01, 20:51:49 »

Wszystkim,ktorzy chca wiedziec wiecej  na powyzszy  temat   polecam taka wzmianke:

Wapń wchłania się tym samym stystemem transportowym co Magnez.
Dlatego zauważa się, że jak śmietana/mleko to nie z kakaem itd.
Dlatego warto robić przerwy w mlecznych ...by Magnez się wchłonął.
Jak wszystko funkcjonuje prawidłowo (braki zaburzeń widzenia, krotkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności, braki siwych włosów, i inne funkcje kręgosłupa szyjnego w normie) to nie zwracałabym na takie badania uwagi.
Zwracam uwagę na stan k. szyjnego i narządów unerwianych/unzczynianych z tego zakresu ponieważ kręgosłup w całości to mowiąc metodą chłopską - "wieżowiec".
Drobny defekt "ustawienia klocka(kręgu)" najniżej - widać w zakresie niedomagań kręgosłupa szyjnego.
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=542.0


 
 
   
 
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #73 : 2008-06-11, 12:20:07 »

Zjadłem pierwszą "produkcję". Muszę powiedzieć, że mi posmakowały i jak tylko poczułem głód, to po nie sięgałem. Wczoraj ponowiłem recepturę i wyszło bez niespodzianek. Muszę przyznać, że bardzo dobrze się po nich czuję i szybko zaspokajają głód.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #74 : 2008-06-11, 18:44:36 »

Czasami jest tolerowane (nawet przez dzieci ze skazą atopową  Shocked).
Z założenia dieta powinna być "lekkostrawana". DO taka jest. Dopuszcza jedzenie pokarmów zalecanych dzieciom do roku (żółtka, wieprzowina, wołowina, ziemniaki, warzywa, oliwa, smalec, masło; dzieci zwykle niechętnie jedzą smalec do ziemniaków czy do czegoś innego), czyli dla "delikatnych jelitek". KAKAO jest odradzane przez wszystkich pediatrów. ZAWSZE wszystko trzeba sprawdzić na sobie  Very Happy.
Cytrusów też nie wolno dzieciom do roku, jednak jak się dobrze skomponuje dietę - cytrusy nie są w stanie uszkodzić!
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #75 : 2008-06-12, 13:33:47 »

Nie smakuje mi czarna kawa wiec sprobowalem ze smietana z kokosa (po naszemu coconut cream). Jest tego duzy wybor ale tylko jeden rodzaj zawiera najmniej dodatkow bo tylko E 466. Ponoc ten konserwant moze sprawiac dolegliwosci trawienne ale na sobie nie zauwazylem nic podejrzanego a popijam juz od 2 tygodni.
pozdrawiam
Trufle z przepisu Daniela rzeczywiscie wspaniale ale trudno kontrolowac sie w ich zjadaniu.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #76 : 2008-06-12, 19:08:51 »

Można jeść dowoli, bo tam jest znacząca przewaga tłuszczu. Zjadam coraz więcej, szczególnie gdy pracuję fizycznie. Czysta energia i łatwo wchłaniana.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #77 : 2008-06-12, 20:24:03 »

Nie myslałeś Daniel żeby zająć się jakimś handlem obwoźnym? Tak jak są lody Grycana,to byłyby trufle Daniela.
Zjadłabym takich trufli,mógłbyś przysłać parę w kopercie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #78 : 2008-06-12, 21:07:55 »

Troche nierozumiem -skoro nie można smietany z kakao -no to jak powinno wygladac optymalne kakao.
   Ja własnie robie tak jak kawe -dolewam smietanki  do zaparzonego kakao Sad
 Po za tym jak to jest ,ze wapno nie może byc z magnezem -przeciez sa nawet tabletki [magnez ,wapno i potas ]razem Sad
 Mój kuzyn akurat je stosuje na skurcze w nogach . Mówi ,ze mu pomagaja  Confused
 Ja dawniej też brałam wapno z magnezem przeciw osteoporozie . Teraz juz nie musze -chociaz badań kości
  od pięciu lat nie robiłam .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #79 : 2008-06-13, 09:12:35 »

Trufle Daniela (w wątku) dobra opcja do spróbowania!
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.