forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 17:16:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660505 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kakao
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kakao  (Przeczytany 113005 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #80 : 2008-06-13, 09:53:01 »

Rudka, też wiele nie rozumiem. Powiedziałabym, że produkuje się wszystko co można sprzedać...
Rzesza istot nie sapiens.
Faktem jest że wapń i magnez mają jeden system transportowy w jelicie. Faktem jest, że u osób pijacych śmietanę promowany jest wapń z tytułu przewagi.
W niedomodze jest Magnez.
Faktem jest, że wapń wzmaga glukoneogenezę i system syntez przy użyciu szllaku pentozowego.
Faktem jest, że osobom z rozsianą chorobą nowotworową podawana jest glukoza w kroplówce...  Shocked  Sad.
Za godzinę cała podana glukoza jest w przerzutowych guzach nowotworowych.

"Znaleziono niższy poziom magnezu u zmarłych z powodu zakrzepu wieńcowego lub zmian zwyrodnieniowych mięśnia serca. Co to znaczy? - to znaczy, że jak jest mało magnezu to jest dowód na to, że podawana glukoza musi iść w szlkaku pentozowym przerabiana na trójdlicerydy następnie na cholesterol i wtedy występuje ta wzmożona krzepliwość krwi.
   Nadmiar wapnia w diecie z kolei sprzyja rozwojowi miażdżycy przez zwiększenie ilości glukozy przetwarzanej w szlaku pentozowym." dr JK

Czyli sałata zamiast śmietany. Żartuję. Choc jest w tym prawda i tu widać dopiero sens rotowania grupy produktów mlecznych.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #81 : 2008-06-14, 14:25:56 »

A czy maslo tez nalezy rotowac tak jak pozostale mleczne?
Jadam okolo 2kg/miesieczne masla, dobrego, bez zadnych dodatkow.
Po wyjeciu z lodowki nie da sie smarowac wiec kroje w plasterki i takie zjadam bo smakuje mi bardzo. Moje krowki sa cielne i wlasne mleko bedzie dopiero za kilka miesiecy.
W zasadzie jestem zdrowy nie liczac problemow z kilkoma kregami ale tego nie da sie naprawic dieta.
Z pozdrowieniem
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #82 : 2008-06-14, 21:53:24 »

Dieta ma służyć naprawianiu się.
Od kiedy te kręgi są nie tędy i w jakiej okolicy?
Ja naprawiam kręgi dietą  Shocked jak nie są poprzestawiane sporo (w odległościach). Jak choroba trwa 20 lat to trudniej mi to zrobić w 3 dni.
Trzeba wtedy zadać wiecej pytań, by poprawić skuteczność terapii dietą.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #83 : 2008-06-14, 21:56:45 »

Skoliozę też? I ostrą kość krzyżową (nie udało mi się dowiedzieć co to znaczy) którą lekarz zobaczył na zdjęciu, a która dokucza.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #84 : 2008-06-14, 22:45:55 »

Taką do operacji udaje mi się naprawić palcami. Nauczyłam się tego. Zaczynałam od przywracania zdrowia k. szyjnemu (bo okazało się, że da się w ten sposób wyleczyć zawroty), a po tym jak się nauczyłam szyjny doprowadzać do normy okazało się, że udaje mi się też niższe odc. naprawić (metodą miękką-bez chrupania; rozmasowywuję drobne mięśnie przykręgosłupowe). Jakoś po takich zabiegach nawykowe=poprzednie ustawienie nie nawraca!
Jak nie trwa za długo to czemu mięśnie nie miały by sie naprawić dietą? Bóle krzyża (bez przemieszczeń) likwidowalam dietą już 15 lat temu. Zalecałam rotowanie produktów mlecznych Very Happy.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #85 : 2008-06-15, 00:00:05 »

Lubię kawę ze śmietanką, lubię śmietanę kwaśną, masło do jajecznicy i innych dań, nawet sernik znoszę, to i... rotowanie polubię. Nawet bardzo polubię, jeśli kawa ze śmietanką przysługiwać mi będzie tylko od święta (co siedem dni). Postanowione. I dziękuję.

Będę meldować o wynikach próby.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #86 : 2008-06-15, 09:34:39 »

Byle się  nie katować.
Może co 3-4-5 dni?
Tak by robić Swoje, a nie Moje. Lepiej co 7 dni.
Warto być dla siebie autorytetem, słuchać Siebie.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #87 : 2008-06-15, 13:26:20 »

Z moimi kregami zaczelo sie ponad 20 lat temu. Ciezka praca fizyczna przez 8 miesiecy zrobila swoje, tzn. kilka dyskow szyjnych i kilka dolnych wytarlo sie na tyle, ze zanadto zblizyly sie do siebie. A to powoduje ucisk na poszczegolne nerwy, ktor z kolei powoduja bole okreslonych czesci ciala, jak prawa lopatka wraz z calym ramieniem. Innym razem biodro lub bole calych plecow, nie pozwalajace zrobic sklonu przez co czasem trudno ubrac sie samemu. Zdarza sie rowniez, ze nie jestem w stanie zmienic pozycji w lozku czy tez wstac z fotela. Chodzilem na fizjoterapie ale wsrod wielu specjalistow w tym zakresie tylko jeden okazal sie fachowcem. Od tego jednego wychodzilem jak nowonarodzony a ci pozostali to lepiej aby nie dotykali mnie bo wychodzilem od nich w gorzszej kondycji niz przyszedlem. Ale nie ode mnie zalezalo kto bedzie mnie rehabilitowal a ten dobry pewnego dnia zmienil klimat i juz wiecej nie widzialem go.
Zauwazylem, ze przebywanie w cieplym klimacie sluzy mi bardziej wiec dlatego zamieszkalem tu gdzie mieszkam i ciesze sie, ze nie sprawdzily sie prognozy pewnej doktor, ktora wrozyla mi w ciagu 5 lat wozek inwalidzki. Unikam lekarzy na ile moge i widze, ze pozyje bez wozka jeszcze dlugo. Pozdrawiam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #88 : 2008-06-15, 16:53:24 »

Byle się  nie katować.
Może co 3-4-5 dni?
Tak by robić Swoje, a nie Moje. Lepiej co 7 dni.
Warto być dla siebie autorytetem, słuchać Siebie.



Nie będę się katować, skądże. Mleczne co siedem dni, w niedzielę. Łatwiej upilnować. Dziś dania z jaj, sałata ze śmietaną, pomidor, gorzka czekolada, kawa ze śmietanką. Pysznie.

Za dobre słowo dziękuję Lekarko, Pani Ewo. Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #89 : 2008-07-08, 13:04:33 »

Zastanawiam się czy nadmiar kakao może szkodzić? Opracowałem recepturę zjadania czekolady ze smalcem i teraz zjadam tego bardzo dużo. Smalec nie szkodzi, ale czy kakao?
Takie smalcowe czekoladki, to takie "bomby" kaloryczne. Jak je się jeszcze popije ajerkoniakiem, to można już więcej nic nie jeść. 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #90 : 2008-07-08, 13:13:52 »

...Zastanawiam się czy nadmiar kakao może szkodzić?...

Daniel sa ssaki, ktore umieraja od czekolady Cool
Jak bedzie przy "przedawkowaniu" czekolady u Ciebie? Shocked

Pozyjemy zobaczymy Cool

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #91 : 2008-07-08, 13:29:07 »

Czekolada, to mieszanina kakao z czyś tam. To może od tych dodatków się umiera?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #92 : 2008-07-08, 13:30:46 »


Pozyjemy zobaczymy Cool



Znam lepsze powiedzonko  Smile  

CZAS ROZWIĄŻE TĄ ZAGADKĘ  Cool

PS.Nie martw sie o Daniela.My "poumiromy" ,a "un" "bedzie jeszcze zył sto lot po nos"  Cool Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #93 : 2008-07-08, 13:32:51 »

Jak je się jeszcze popije ajerkoniakiem, to można już więcej nic nie jeść. 


Spodziewałam się ,że na końcu bedzie pisało :"...to można już więcej nie wstać"  Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #94 : 2008-07-08, 13:36:00 »

Czekolada, to mieszanina kakao z czyś tam. To może od tych dodatków się umiera?

Niestety ta "trucizna" ktora zabija te Ssaki,
to kakao Shocked Shocked

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #95 : 2008-07-08, 13:44:28 »

Oczekiwałem takiego zdecydowanego stwierdzenia. Tylko przedstaw jeszcze dowody i zmienię recepturę. Obawiam się, że dowodów jednak się nie doczekam i potraktuję, to jako paplaninę trola.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #96 : 2008-07-08, 13:58:30 »

... i potraktuję, to jako paplaninę trola...

 Razz Razz Razz Kochany Danielu, nic nie jest takie,
jak nam sie pozornie wydaje.  Razz Razz Razz

Ps.
Wiesz dlaczego na naszej Ziemi
"rozgrywajacymi" sa nasi WIELCY BRACIA? Cool Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #97 : 2008-07-08, 14:35:01 »


Pękam ze śmiechu  Cool

Musimy tera odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie :

kto jutro bedzie trolem???

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #98 : 2008-07-11, 11:56:03 »

Zastanawiam się kiedy będę patrzył z obrzydzeniem na kakao. Na razie najchętniej zjadam je ze smalcem, bo już czekolada 70% robi się dla mnie za słodka. Co ciekawe słodkie już są moje smalcowe czekoladki gdy jeszcze popiję swoim ajerkoniakiem. Taka kompozycja jest bardzo pożywna i wystarczy 4 czekoladki (muszę je zważyć) aby się nasycić na parę godzin.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #99 : 2008-07-22, 14:42:31 »

Zważyłem, kostka ma 14 gram. Usprawniłem produkcję i zabiera mi to tylko 5 minut. Rozpuszczam smalec w rondelku i zdejmuję z ognia. Do płynnego dodaję czekoladę, która bez problemu się rozpuszcza. Stale mieszając w końcowej fazie przed rozlaniem do foremek dodaję spirytusu i wkładam do zamrażalnika, aby po godzinie już wyłożyć do szczelnego pojemnika.
Mam wrażenie, że jestem jedyny na świecie, który jada smalcowe czekoladki. Ostatnio zjadam ich sporo i ostrzegam, że uzależniają.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.