forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:59:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nie chcę już więcej chudnąć!!!  (Przeczytany 19211 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #20 : 2008-04-08, 20:01:42 »

...Jeśli czujesz głód - jedz do syta tłuszcz...

Jeszcze aby byc wiarygodnym doradca,
i nie goloslownym SD Laughing Razz,
przydalaby sie odpowiedz na proste pytanie!!

CZY GLOD JEST SZKODLIWY!!!??? Shocked Shocked Shocked

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #21 : 2008-04-11, 08:31:57 »

(...)
przydalaby sie odpowiedz na proste pytanie!!

CZY GLOD JEST SZKODLIWY!!!??? Shocked Shocked Shocked
(...)
Tak sobie myślę, że (długotrwały) głód jest szkodliwy gdy szkodzi Smile czyli gdy:

- B metabolizm musi używać białek zgromadzonych w organizmie, które nie zostałyby „ruszone” przy optymalnej podaży białka w diecie.
- T metabolizm musi sięgnąć do rezerw tłuszczu zgromadzonego w organizmie gdy masa ciała jest niższa od optymalnej.
- W metabolizm musi „wkładać majtki przez głowę” czyli zastępować brakujące w diecie węglowodany przez uruchomienie „zastępczych” szlaków metabolicznych

Głód jest także szkodliwy gdy jest to nieopanowana zachcianka na nadmierną ilość pożywienia, a także na pożywienie zatrute – takie jak produkt z dodatkiem chemii spożywczej (czyli prawie wszystko co nie jest nieprzetworzonym mięsem lub nabiałem).

W sumie w pewnym sensie pytanie czy głód jest szkodliwy jest podobne do pytania czy brak pieniędzy jest szkodliwy, czy brak wody jest szkodliwy, czy brak prądu jest szkodliwy, czy brak czasu jest szkodliwy.

Więcej niż połowa sukcesu w każdym zdrowym systemie odżywiania to wyćwiczyć organizm tak by głód odczuwać (tylko i zawsze) w przypadku zapotrzebowania na optymalną dawkę pożywienia w optymalnych proporcjach BTW, a zachciankę na jakieś głupstwo pokarmowe nie nazywać głodem.

Czy miś czuje się usatysfakcjonowany wypowiedzią, czy czuje głód głębszej informacji w tym temacie?
Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #22 : 2008-04-15, 13:44:20 »

Jestem na ŻO od 15 grudnia 2007. Mam 42 lata, waga początkowa 61 kg wzrost 167.
Od 3 miesięcy schudłam 7 kg choć to wogóle nie było moim zamiarem.
Ciągle chudnę. Jem 45-50 białka tłuszczu 120-130, węglowodanów do 50  BTW 1-2,7-0,8-1.
Korzystam z kalkulatora.

Czuję się dobrze ale denerwuje się z powodu spadku wagi. Nie chcę dalej chudnąć. Już wyglądam źle.
Co robić?? Pomóżcie bardzo proszę...


Mania42,...czy twoja waga sie zatrzymala??a jak tak,to co dolozylas do jadlospisu????a moze ograniczylas jakies produkty?? Smile
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #23 : 2008-04-15, 13:56:00 »

Zatrzymała się,a nawet wzrosła kilka gramów Smile.Dołożyłam tłuszcze oczywiście, reszta bz.Teraz kaloryczność moich posiłków wzrosła do 1700 a  nawet więcej.Gdzieś przeczytałam, że tyle zjadają optymalni mężczyżni + - Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #24 : 2008-04-15, 14:53:24 »

Zatrzymała się,a nawet wzrosła kilka gramów Smile.Dołożyłam tłuszcze oczywiście, reszta bz.Teraz kaloryczność moich posiłków wzrosła do 1700 a  nawet więcej.Gdzieś przeczytałam, że tyle zjadają optymalni mężczyżni + - Smile
wiecej tluszczu nakreca potrzebe zjadania  wiekszej  ilosc  weglowodanow,a do spalania tych ostatnich trzeba wiecej bialka i kolko sie zamyka.  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #25 : 2008-04-15, 15:51:19 »

...wiecej tluszczu nakreca potrzebe zjadania  wiekszej  ilosc  weglowodanow,a do spalania tych ostatnich trzeba wiecej bialka i kolko sie zamyka.  Smile

Oj Kodar, Kodar Cool

Czy "WY" sie przypadkiem nie posuwacie za daleko? Shocked Cool
Na to wychodzi, ze "zjadajac siebie" musimy zjadac te "wstretne" weglowodany- a fuj!!!
I jeszcze trzeba wiecej "trujacego" bialka, a w dodatku kolko sie zamyka Shocked Shocked Shocked

Czy to chodzi o kolko "metaboliczne" czy o inne kolko? Razz

 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #26 : 2008-04-15, 19:47:11 »

...wiecej tluszczu nakreca potrzebe zjadania  wiekszej  ilosc  weglowodanow,a do spalania tych ostatnich trzeba wiecej bialka i kolko sie zamyka.  Smile

Oj Kodar, Kodar Cool

Czy "WY" sie przypadkiem nie posuwacie za daleko? Shocked Cool
Na to wychodzi, ze "zjadajac siebie" musimy zjadac te "wstretne" weglowodany- a fuj!!!
I jeszcze trzeba wiecej "trujacego" bialka, a w dodatku kolko sie zamyka Shocked Shocked Shocked

Czy to chodzi o kolko "metaboliczne" czy o inne kolko? Razz

 
obojetnie co robie zawsze zaczynam od konca, lubie dalekie podroze,a one podobno ksztalca, Cool
zjadamy siebie,tylko wtedy,gdy poscimy,no i bedac na  Diecie Optymalnej, Laughing
kogo truje,to truje,czasami tez  leczy,
kolo,zawsze zostanie kolem,chyba ze ty nas  skolujesz,i wtedy okaze sie ,ze czarne,to biale Question Smile
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #27 : 2008-04-16, 08:34:37 »

Ale chyba pisał też, że można spokojnie jeść do 1 g białka na kg wagi? Nie wiem czy dokładnie pamiętam przebiałczenie będzie gdzieś dopiero przy ponad 100-150 g białka.

Byłoby pięknie ale jak wynika z czytania tego forum przebiałczenie może nastąpić przy długotrwałym spożyciu już około 10 g białka za dużo na dobę  Sad
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #28 : 2008-04-16, 09:35:27 »

Zatrzymała się,a nawet wzrosła kilka gramów Smile.Dołożyłam tłuszcze oczywiście, reszta bz.Teraz kaloryczność moich posiłków wzrosła do 1700 a  nawet więcej.Gdzieś przeczytałam, że tyle zjadają optymalni mężczyżni + - Smile
Nie martw się ja też jem tyle, co prawda nie liczę kaloryczności posilków  ale objetościowo  jest tego strasznie dużo.
Kończę kolację, która zajmuje dwa talerze obiadowe, podliczam  BTW bo zjadłoby się coś jeszcze.  Smile
Dodam, że ważę 42 kg  Shocked
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #29 : 2008-04-16, 10:23:53 »

U mnie objętościowo nie jest dużo, to ilość zwiększonego tłuszczu zwiększyła kalorie. Kalkulator jest o tyle dobry ,że sam mi wszystko liczy,ale tu też .jest pułapka; jak gdzieś wyjadę inie będę mieć dostępu do komputera to co wtedy? Dlatego staram się zapamiętywać co mi pokazuje kalkulator.MONIKAW a ile masz wzrostu?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #30 : 2008-04-16, 10:27:36 »

U mnie objętościowo nie jest dużo, to ilość zwiększonego tłuszczu zwiększyła kalorie. Kalkulator jest o tyle dobry ,że sam mi wszystko liczy,ale tu też .jest pułapka; jak gdzieś wyjadę inie będę mieć dostępu do komputera to co wtedy? Dlatego staram się zapamiętywać co mi pokazuje kalkulator.MONIKAW a ile masz wzrostu?
160 cm ... ta waga to już po zwiększeniu tłuszczu i przytyciu.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #31 : 2008-04-16, 14:47:37 »

No to ważysz faktycznie malusio............
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nie chcę już więcej chudnąć!!!
« Odpowiedz #32 : 2008-04-16, 14:51:14 »

No to ważysz faktycznie malusio............
Hmmmm teraz to już ze mnie kawał baby, przytyłam i to parę kilo.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.