forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 00:51:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Migrena...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Migrena...  (Przeczytany 13331 razy)
Zizi
Go


Email
Migrena...
« : 2007-07-15, 14:49:17 »

Czy są może przez kogoś sprawdzone produkty któryc przede wszystkim powinno się unikać przy migrenie?

Męczę się z nią już od dziecka i zaczęłam stosować DO aby schudnąć ale i lepiej się poczuć dlatego nie chcę jeść czegoś co może powodować moje bóle.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #1 : 2008-09-18, 11:05:39 »

http://zdrowie.onet.pl/1507373,2039,0,1,,mity_o_migrenie,profilaktyka.html

"Lekarze nie wiedzą, dlaczego niektóre potrawy wywołują bóle migrenowe."
I tu autorka sie myli. Lekarze optymalni (niektórzy) wiedzą co jest przyczyną bólów migrenowych głowy.
O czym się można przekonać stosując produkty mleczne co 7 dni.
A że nikt nie może wyczaić dlaczego ... kawa ... im się wikła w temat...Dodam dla ułatwienia, że do kawy migrenowcy dolewają czegoś  Shocked ... białego...  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #2 : 2008-09-18, 16:04:00 »

......kiedys,dawno temu,napadl mnie okropny bol glowy.Ktos polecil wypicie kawy z sokiem z cytryny.Bol glowy natychmiast minal.
Kawa i cytryna byly  rzadkoscia w moim jadlospisie,pewnie dlatego zadzialalo. Smile
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #3 : 2008-09-18, 18:38:06 »

Ja miałam chyba 25 lat migreny tygodniowe. W każdą niedzielę pojawiała się migrena. Ja doszły wolne soboty, to ból był w każdą sobotę. 20 lat temu poznałam trening autogenny Schultza. Przez parę lat dzięki trningowi radziłam sobie z nimi skutecznie. W tej chwili nie mam migren.
Do treningu trzeba sporej dyscypliny. Łatwiej chyba z dietą z rotowaniem mlecznych.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #4 : 2008-09-18, 19:02:22 »

Ja miałam chyba 25 lat migreny tygodniowe. W każdą niedzielę pojawiała się migrena. Ja doszły wolne soboty, to ból był w każdą sobotę. 20 lat temu poznałam trening autogenny Schultza. Przez parę lat dzięki trningowi radziłam sobie z nimi skutecznie. W tej chwili nie mam migren.
Do treningu trzeba sporej dyscypliny. Łatwiej chyba z dietą z rotowaniem mlecznych.
Majka,trening dr Szultza poznalam ok.15 lat temu.Zawsze pomagal mi przy zasypianiu.Jest bardzo latwy i w kazdej sytuacji do wykonania.Zdecydowanie latwiejszy ,wystarczy wprawa i momentalnie dziala. Smile
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #5 : 2008-09-18, 19:19:42 »

Mnie trudno było sobie wciskać "ciemnotę", że moja noga czy ręka jest ciężka itd. Niemniej jednak było to skuteczne narzędzie do walki z migreną. Na spanie mi niestety nie pomogło, no i nie mogłam nauczyć znajomego, który też miał migreny. Niby kumaty facet, a nijak nie mógł sie nauczyć.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #6 : 2008-09-18, 21:39:37 »

......kiedys,dawno temu,napadl mnie okropny bol glowy.Ktos polecil wypicie kawy z sokiem z cytryny.Bol glowy natychmiast minal.
Kawa i cytryna byly  rzadkoscia w moim jadlospisie,pewnie dlatego zadzialalo. Smile

Nie sadze Kodar. Slyszalem wlasnie, ze na migrene trzeba pic kawe z cytryna. Migrena to nie jest "normalny" bol glowy.

Polecam, ale to juz tylko dla smaku, kawe z odrobina cynamonu !!!!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #7 : 2008-09-18, 21:51:38 »

......kiedys,dawno temu,napadl mnie okropny bol glowy.Ktos polecil wypicie kawy z sokiem z cytryny.Bol glowy natychmiast minal.
Kawa i cytryna byly  rzadkoscia w moim jadlospisie,pewnie dlatego zadzialalo. Smile

Nie sadze Kodar. Slyszalem wlasnie, ze na migrene trzeba pic kawe z cytryna. Migrena to nie jest "normalny" bol glowy.

Polecam, ale to juz tylko dla smaku, kawe z odrobina cynamonu !!!!
Czasami pijam kawe z cynamonem.Zbyt czesto nie podchodzi,chociaz zapach i smak bardzo mi odpowiada. Smile
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #8 : 2013-12-29, 12:24:24 »

Czesc Wam!

Od 12. roku zycia mialam migrene ok. co drugi miesiac. Wielki bol glowy, lezalam przez 1-2 dni i aura (dretwienie palcow, jezyka, zaburzenia mowy i zaburzenia wzroku). Moglo byc spowodowane czekolada, ananasem, suchymi nudlami badz zmeczeniem. Po przejsciu na diete, przeszlo, ale w w czerwcu doznalam aury (bez bolu glowy), i to samo stalo sie w listopadzie oraz w zeszlym tygodniu. Nie mialam w ogole bolu glowy, same zaburzenia mowy, wzroku oraz dretwienie. Atak nie trwaf dzluzej niz 20 minut, i pozniej juz bylo w porzadku, chociaz przy schylaniu sie, czulam pulsujacy bol glowy po lewekj stronie.

Mialam 4 lata temu robione przeswietlenie glowy, ale nic nie wykazalo. Czy ktos mi chce poradzic cos innego, niz zebym ponownie poszla na przeswietlenie?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Migrena...
« Odpowiedz #9 : 2013-12-29, 12:41:34 »

Czesc Wam!

Od 12. roku zycia mialam migrene ok. co drugi miesiac. Wielki bol glowy, lezalam przez 1-2 dni i aura (dretwienie palcow, jezyka, zaburzenia mowy i zaburzenia wzroku). Moglo byc spowodowane czekolada, ananasem, suchymi nudlami badz zmeczeniem. Po przejsciu na diete, przeszlo, ale w w czerwcu doznalam aury (bez bolu glowy), i to samo stalo sie w listopadzie oraz w zeszlym tygodniu. Nie mialam w ogole bolu glowy, same zaburzenia mowy, wzroku oraz dretwienie. Atak nie trwaf dzluzej niz 20 minut, i pozniej juz bylo w porzadku, chociaz przy schylaniu sie, czulam pulsujacy bol glowy po lewekj stronie.

Mialam 4 lata temu robione przeswietlenie glowy, ale nic nie wykazalo. Czy ktos mi chce poradzic cos innego, niz zebym ponownie poszla na przeswietlenie?
Moja mama to migrenowiec, ale ona jest na korycie, no może bliżej Ww.
Przez lata nauczyła się omijać produkty i sytuacje, które powodowały migreny.
Przeczuwała "zwiastuny" i wtedy mocna kawa i długi spacer na świeżym powietrzu ratował sprawę.
Także w dużej mierze uwolniła się od bólu i prochów.

Możesz pokombinować z dietą eliminacyjną i spróbować prądów selektywnych.
Podobno bardzo dobrze robi regularny, długi wysiłek na niskim tętnie, spacery, marsze, delikatny rower.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #10 : 2013-12-29, 12:59:26 »

Czy ktos mi chce poradzic cos innego, niz zebym ponownie poszla na przeswietlenie?

A dlaczego nie chcesz badania?
Nie wykryją nic, nie musisz się martwić, wykryją, to nic strasznego, bo prawdopodobnie da się naprawić.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #11 : 2013-12-29, 13:01:59 »

Moja mama to migrenowiec,

To niech idzie na serię prądów selektywnych i przestanie być migrenowcem.
Tylko musi być odpowiedni aparat, odpowiedni lekarz i wszystko, bo nawyków żywieniowych nie musi zmieniać.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Migrena...
« Odpowiedz #12 : 2013-12-29, 13:13:46 »

Moja mama to migrenowiec,

To niech idzie na serię prądów selektywnych i przestanie być migrenowcem.
Tylko musi być odpowiedni aparat, odpowiedni lekarz i wszystko, bo nawyków żywieniowych nie musi zmieniać.
Wiesz jak jest... Sad
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55878


Odp: Migrena...
« Odpowiedz #13 : 2013-12-29, 13:37:36 »

Ja moją wsadziłem do samochodu i na prądy marsz!  Confused
Jest teraz zachwycona.  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Migrena...
« Odpowiedz #14 : 2013-12-29, 13:42:47 »

Ja moją wsadziłem do samochodu i na prądy marsz!  Confused
Jest teraz zachwycona.  Laughing
A moja to duża dziewczynka i nieubezwłasnowolniona Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Migrena...
« Odpowiedz #15 : 2013-12-29, 18:34:07 »

Czy ktos mi chce poradzic cos innego, niz zebym ponownie poszla na przeswietlenie?

A dlaczego nie chcesz badania?
Nie wykryją nic, nie musisz się martwić, wykryją, to nic strasznego, bo prawdopodobnie da się naprawić.

Szefu! Wieczór taki miły. Very Happy
Ten i poprzednie pomysły naszej młodszej Koleżanki odczytałem jakoś tak- "... słabo słychać starego jelenia na rykowisku, a o jego przydupasie nawet nie wspomnę...".
Zupełnie niechcący, znaczy bez osobistych wycieczek, tak to zarejestrowała moja jaźń. Cool Very Happy Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 21 zapytaniami.