forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 10:03:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Stwardnienie rozsiane...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Stwardnienie rozsiane...  (Przeczytany 214403 razy)
bea561
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #160 : 2008-04-13, 08:59:24 »


W moim przypadku chodzi o kamienie nerkowe, ale nie wykluczone że zółciowe
też mam. To kamienie nerkowe mi dokuczają i zawsze dokuczały.
Najbardziej się boję że urosną zbyt duże i trzeba je bedzie usuwać w sposób
operacyjny lub innym zabiegiem. Podobnie wydalanie zbyt dużego kamienia
może się skończyć w szpitalu, zależy jak długo jestem w stanie wytrzymać z bólu.
Pije od czasu do czasu na czczo olej lniany, ale to tylko 25ml.
Może na kamienie nerkowe wypijanie pół szklanki oleju również może pomóc ?
Olej lniany ma przyjemniejszy smak niż oliwa z oliwek Smile

Pozdrawiam
Sylwek
Witaj Sylvio
Przy SM dochodzi do zaburzeń w pracy układu pokarmowego ( zaparcia) oraz moczowego . O problemach z zaparciami pisałeś wcześniej. Być może masz też problemy z "nietrzymaniem moczu", to bardzo częsty i wstydliwy problem w SM. Nietrzymanie moczu powoduje z kolei, że pacjent mniej pije, mocz się zagęszcza a stąd droga do powstania złogu już blisko. Inny problem to utrudnione opróżnianie pęcherza moczowego, czyli zaleganie moczu w pęcherzu. Sprzyja to infekcjom w układzie moczowym i także powstawaniu złogów. Moja rada - skup się na zapobieganiu infekcji ( picie płynów , regularne opróżnianie pęcherza moczowego). Ostatnio furorę w zapobieganiu infenkcji w przypadku tzw. pęcherza neurogennego (utrudnone opróżnaine pęcherza na skutek zaburzeń neurologicznych) robi żurawina.

Zapisane
silvo
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #161 : 2008-04-13, 10:26:10 »

Cytuj
Witaj Sylvio
Przy SM dochodzi do zaburzeń w pracy układu pokarmowego ( zaparcia) oraz moczowego . O problemach z zaparciami pisałeś wcześniej. Być może masz też problemy z "nietrzymaniem moczu", to bardzo częsty i wstydliwy problem w SM. Nietrzymanie moczu powoduje z kolei, że pacjent mniej pije, mocz się zagęszcza a stąd droga do powstania złogu już blisko. Inny problem to utrudnione opróżnianie pęcherza moczowego, czyli zaleganie moczu w pęcherzu. Sprzyja to infekcjom w układzie moczowym i także powstawaniu złogów. Moja rada - skup się na zapobieganiu infekcji ( picie płynów , regularne opróżnianie pęcherza moczowego). Ostatnio furorę w zapobieganiu infenkcji w przypadku tzw. pęcherza neurogennego (utrudnone opróżnaine pęcherza na skutek zaburzeń neurologicznych) robi żurawina.

Cytuj

Witaj Bea561,

Wiem że takie problemy się zdarzaja, nigdy nie miałem problemów z nie trzymaniem moczu  raczej miałem troszkę utrudnione wypróżnianie podczas rzutu.
W chwili obecnej takich problemów nie mam.
Jeśli chodzi o kamienie to już od 16 roku życia się z nimi męcze SM mnie dopadło kiedy miałem 29.
Wiem dokładnie jak bolą kamienie.
Staram się dużo pić,  i raczej czesto sikam.
Od czasu do czasu pije Bylice Pospolitą, może działa podobnie jak żurawina może nawet lepiej, ale żurawinę też spróbuję.
Spróbuje herbatki żurawinowej, bo słodzoncyh soków nie używam.

Pozdrawiam
Sylwek

Zapisane
SylwiaP
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #162 : 2008-05-05, 16:36:35 »

Witam,
Jestem Fizjoterapeutą zapraszam wszystkich zainteresowanych po udarze na nieodpłatną terapię PNF i NDT Bobath. Terapia będzie polegała na uczestniczeniu pacjenta w szkoleniu dla dyplomowanych fizjoterapeutów, więcej informacji uzyskasz pod tel 513-010-633, lub sylwiapaszkiewicz@wp.pl
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #163 : 2008-05-06, 09:48:16 »

Możesz coś wkleić na temat roli: fizykoterapia a SM?
może jest coś o czym nie wiem? Bo dotychczasowe standardy się nie sprawdzają.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #164 : 2008-05-06, 15:47:02 »

Możesz coś wkleić na temat roli: fizykoterapia a SM?
może jest coś o czym nie wiem? Bo dotychczasowe standardy się nie sprawdzają.
ignoruj
to spam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #165 : 2008-06-11, 18:05:56 »

Lost... od placków ziemniaczanych dra Kwaśniewkiego, BEZ MĄKI. Możesz to jeść nawet 2 x dziennie.

Halina CH, wyznacz proszę dobowe zapotrzebowanie na jaja lub żółtka dla siebie. Węglowodany w postaci warzyw, ziemniaków (NIE fasolki szp. NIE dla groszku ziel. i innych produktów bogatobiałkowych roślinnych, gdy wyznaczasz dobowe przeciętne zapotrzebowanie na B). Czy po takim dniu (na następny dzień rano) spastyka mija? Dobierz ilość B wg smaku (albo w postaci samych jaj albo w postaci samych żółtek, dobowo; intuicyjnie  Shocked). Na następny dzień rano spastyka powinna być ewidentnie mniejsza.
T - zobacz czy spastyka jest mniejsza na oliwie czy na słoninie (dzień monotematyczny dla T).
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #166 : 2008-06-11, 19:12:51 »

Chyba ostatnio coś sknociłam. Jak zawsze tak bywa po dobrym stanie mojego ciała.

Parę dni temu byłam u swojej lekarki (neurolog) i uznałam, że pora się przyznać iż jestem na DO.
Pani dr zaaplikowała mi 20 zastrzyków wzmacniających organizm, a mi dokucza tylko spastyka i z tą "skargą" poszłam do niej.

Chyba nic nie zrozumiała, a może nic na ten temat jeszcze nie  wie?
Zauważyłam u niej zajady, takie ja miałam przed DO. Oczywiście zastrzyków nie biorę.

Teraz jestem tyko na żółtkach (9 szt) i będę na nich ze 2- 3 dni.
Po upałach (jadłam b. mało) chyba cierpię na niedibór białka (dzisiaj po południu złapał mnie niedowład lewej ngii i dwa  razy 'zaliczyłam podłogę').
A już było tak dobrze!

Najlepiej się czuję gdy zjadam 30-35g białka. Same żółtka za długo wzmagają spastykę, tak samo nabiał (jem go 1x na 10 dni),wcale czek.gorzkiej i zero owoców, nawet truskawki.
Jest jeszcze jedna uciążliwość: szkodzi nadmiar jak i niedobór B, nawet w małych ilościach oraz nawet niewielkie ilości cukrów prostych.

Jeszcze tylko nie mogę się pozbyć nałogu picia kawy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #167 : 2008-06-11, 19:39:14 »

1.Same żółtka za długo wzmagają spastykę,
2.Jest jeszcze jedna uciążliwość: szkodzi nadmiar jak i niedobór B, nawet w małych ilościach oraz
3.nawet niewielkie ilości cukrów prostych.
4.Jeszcze tylko nie mogę się pozbyć nałogu picia kawy.

1. Na czas problemu potrzeba więcej białka. Więcej B potrzeba by wyprowadzić się na prostą.
W czasie wyprowadzania się na prostą często korzystne są jaja/żółtka i produkty z wieprzowiny (NIE WĘDZONE i BEZ KONSERWANTÓW).
2. To wiem. U każdej osoby.
3. U każdej osoby, często jest tego jest nieświadoma.
4. Luzik, się nie przejmuj.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #168 : 2008-06-11, 19:44:41 »

...Chyba ostatnio coś sknociłam..

Halinka pozdrowienia od "misiaka"  Laughing

Obawiam sie, ze raczej nic "nie sknocilas"
ale od poczatku "zaniedbalas" bardzo wazne "procedury" Shocked

Dobra informacja jest taka, ze jeszcze  jest czas
aby skorygowac wszystko, dla "optymalnego" efektu  Cool

Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #169 : 2008-06-11, 20:48:53 »

Dzięki za dobre słowa,tak dużo dają ...

Z wieprzowinką i piwkiem ostatnio chyba przesadziłam. Przez te upały i grilowanie (dużo przypraw grilowych).

Tak lekarko zapamiętałam Twoje słowa, że żółtka leczą 'na wczoraj', to prawda. Zawsze jak występują u mnie prblmy jem tylko zółtka jako B, od pewnego czasu mam dostęp do szpiku wołowego.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #170 : 2008-06-11, 20:53:26 »

Ile na dobę żółtek Ci wystarcza.
Ile w stanie zdrowia, a ile po ... pobłądzeniu?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #171 : 2008-06-11, 21:09:38 »

Błędy koryguję dziewięcioma żółtkami, a 'na codzień' zjadam jedno jajko i 2 żółtka.
Często robię placek ziemn. (b. go lubię) wtedy dodaję do niego 1 całe jajko i 1 zótko.
W tygodniu mam dzień 'bezjajowy', wtedy zazwyczaj zjadam wątrobę i wieprzowinę.
Nie jadam kaszanki i pasztetowej.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #172 : 2008-06-11, 21:16:20 »

Dziękuję  Smile.
Tak trzymaj.
Zapisane
Goska999
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #173 : 2008-09-07, 22:34:06 »

Dawno mnie nie było, czasu nie miałam, byłam bardzo zapracowana - remont domu itp.
Przecholowałam z pracą, robiłam ponad siłę, nie miałam czasu na dobry odpoczynek i znów mnie dopadło.
Ale obylo się bez wymiotów,tylko bóle żołądka, oczopląs i skórcze w nogach.  Sad
Na wiosnę było dużo gożej. Nie ulegam żadnym pokusom typu - owoce, nabiał mleczny i żadnych przetworów zbożowych.
Od wiosny jest WKOŃCU  poprawa, przeszłam to dość łagodnie z małą pomocą mojej neurolog.
Myślę że na wiosnę nie powinnam mieć prawie żadnych problemów, tylko muszę stosować ŻO.
Pozdrowienia. Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #174 : 2008-09-08, 10:12:05 »

Pamietaj o plackach ziemniaczanych BEZ MĄKI smażonych na smalcu. Polecam skwarki wrzucić do placuszka w czasie ewentualnego rzutu SM u kogokolwiek lub same żółtka i rosół... Jako kolejne danie ... słoninę (bez konserwantów).
Rzuty na wiosnę (ważna jest informacja z punktu widzenia alergologii - w jakim miesiącu następują rzuty! Sugeruje to weryfikację reakcji krzyżowych) mówią ZAWSZE o tlącej się alergii/nietolerancji zbóż. Warto zwracać uwagę na marchewkę - zatem. Umieszczać ją czasem w swoim jadłospisie. Może być zastosowana w jadłospisie inna roslina baldaszkowata.
Warto też powoli normalizować LDL i trójglicerydy i glukozę (jak ktoś ma z tym problem).
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #175 : 2008-09-08, 16:29:12 »

...roslina baldaszkowata.
A tak po 'chłopsku' to jakie to są rośliny?
Zapisane
Goska999
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #176 : 2008-09-08, 20:53:09 »

Pamietaj o plackach ziemniaczanych BEZ MĄKI smażonych na smalcu. Polecam skwarki wrzucić do placuszka w czasie ewentualnego rzutu SM u kogokolwiek lub same żółtka i rosół... Jako kolejne danie ... słoninę (bez konserwantów).
Rzuty na wiosnę (ważna jest informacja z punktu widzenia alergologii - w jakim miesiącu następują rzuty! Sugeruje to weryfikację reakcji krzyżowych) mówią ZAWSZE o tlącej się alergii/nietolerancji zbóż. Warto zwracać uwagę na marchewkę - zatem. Umieszczać ją czasem w swoim jadłospisie. Może być zastosowana w jadłospisie inna roslina baldaszkowata.
Warto też powoli normalizować LDL i trójglicerydy i glukozę (jak ktoś ma z tym problem).

Właśnie wczoraj jadłam na obiad placuszki ziemniaczane, jeden ziemniak, całe jajko i dwa żółtka smażone na smalcuszku i do tego
duży kubek tłustego wieprzowego rosołu z marchewką. PYCHOTA.
DZIĘKUJE I POZDRAWIAM.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #177 : 2008-09-08, 21:07:57 »

...roslina baldaszkowata.
A tak po 'chłopsku' to jakie to są rośliny?
Cytuj

anyż, kminek, pietruszka, marchewka, kolendra,l ubczyk, arcydzięgiel, fenkuł, szalej, koper, seler, bluszcz.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #178 : 2008-09-08, 21:52:59 »

Od prawie dwóch lat jeżdże do chińskiej kliniki. Z reguły na akpunkture ale
jak się coś dzieje dostaje również zioła. Nie mogę do końca ocenić jaki ma to
wpływ na mój stan zdrowia , tzn czy mi pomaga. Wiem że nie mogę tutaj
experymentować i zastanawiać się co by było gdybym nie jeździł do kliniki.
Ostatnio w ciagu kilku miesięcy miałem 2 rzuty. Mogę się tylko zastanawiać
co było tego przyczyną , jedno jest pewne schudłem do 56kg przy wzroście 170cm.
Po staraniach chinczyka udało mi się wrócić do stanu sprzed dwóch rzutów
praktycznie kompletnie.
Nie ufam do końca neurologom. Uważam że wiekszość z nich stosuje medycyne experymentalną
choroba jest jeszcze wielką niewiadomą , więc leczenia polega na podawaniu leków i obserwacji,
a później pomoże albo nie i jakie skutki uboczne za sobą pociągnie.
Nie chodzę do lekarzy, bo robię się chory kiedy mam czekać w tej poczekalni pół dnia patrząc jak ci biedni
ludzie widzą w lekarzach jedyną pomoc. Kiedy i tak wiadomo że nic więcej dla mnie nie zrobią.
W szpitalu zaproponowali mi że złożą wniosek na leczenie mnie Interferonami.
Po 2 miesiącach zakwalifikowałęm się do programu leczenia, ale zrezygnowałem.
Poki co walcze dopoki mogę. Moze doczekam sie czasów kiedy bedzie wiadmo skąd bierze się mechanizm choroby
i jak go powstrzymać, aczkolwiek nie obiecywałbym sobie cudownego środka.


Pozdrawiam
Sylwek

Warto wierzyć w Boga, bo nic nie tracimy.
dopiero teraz czytam ten wątek więc trochę po czasie ale nie myślałeś nigdy,że kamienie to może być efekt ziół.? W końcu zioła to też leki tylko same rosną.Ale różnic nie ma między nimi a lekami chemicznymi.Też w nadmiarze szkodzą i mają swoje efekty uboczne. A moje zdanie aby skomentować twoją wypowiedż,że żle się czułeś bo dostałeś infekcję jest odwrotnie dostałeś infekcję bo żle się czułeś. A czułeś się źle bo coś nie pasuje twojemu organizmowi z jedzenia, z ziół albo z tego co jeszcze mu aplikujesz a może sam do tego nie jesteś przekonany? że któras metoda Ci nie pasuje tylko nie wiesz jeszcze co o tym myśleć. . Ale ja jestem dość skrajnym przypadkiem coraz bardziej wierzącej w organizm kobiety mającej szczęście i porażenie mózgowe u siebie i dziecko z cechami autystycznymi. (2 lata na diecie lekarki również wspólnie z synem)POZDRAWIAM Cię imienniku Sylwku. Sylwia. 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #179 : 2009-05-18, 16:40:04 »


Halina CH, wyznacz proszę dobowe zapotrzebowanie na jaja lub żółtka dla siebie. Węglowodany w postaci warzyw, ziemniaków (NIE fasolki szp. NIE dla groszku ziel. i innych produktów bogatobiałkowych roślinnych, gdy wyznaczasz dobowe przeciętne zapotrzebowanie na B). Czy po takim dniu (na następny dzień rano) spastyka mija? Dobierz ilość B wg smaku (albo w postaci samych jaj albo w postaci samych żółtek, dobowo; intuicyjnie  Shocked). Na następny dzień rano spastyka powinna być ewidentnie mniejsza.
T - zobacz czy spastyka jest mniejsza na oliwie czy na słoninie (dzień monotematyczny dla T).
Dalszy ciąg pt. ...ach, ta spastyka! Mad

Po dniu przedawkowania B (nawet te + - 20%) -już w nocy- spastyka przybiera ostrzejszą formę; to samo mam  po odrobinie cukrów prostych, tj.kostka czekolady, śliwka suszona itp.
Natomiast jest bez zmian na gorsze gdy mieszam 2-3 rodzaje B.
Mlecznych cały czas nie toleruję ale nie pod kątem spastyki, tylko po mlecznych występuje ból kostek prawej dłoni, następstwo niepożądanych objawów posterydowych.
Ostry stan spastyczny zliwidowałam zmniejszjąc białko do 32-35 g - dość trudno na początku utrzymać się 'w tej pozycji', natomiast WW utrzymując jak dotychczas 40-50g.
Mam skłonność do zaniżania tłuszczu co daje zaraz po połowie dnia dyskomfort - określiłabym to jako 'brak naoliwienia w miednicy' oraz szorskie łokcie.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.