forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:33:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658484 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Stwardnienie rozsiane...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Stwardnienie rozsiane...  (Przeczytany 210382 razy)
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« : 2004-12-12, 10:04:11 »

mam pytanie...czy dieta optymalna działa na tą chorobę?...proszę o szczere opdowiedzi bo mam "problem"...jeśli tak to kiedy ją najlepiej rozpocząć...
Zapisane
chris
Go


Email
Re: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #1 : 2004-12-13, 09:57:55 »

Cytuj z: Lost
mam pytanie...czy dieta optymalna działa na tą chorobę?...proszę o szczere opdowiedzi bo mam "problem"...jeśli tak to kiedy ją najlepiej rozpocząć...
Cytuj


Witam,moja zona po 14 latach od zapalenia nerwu wzrokowego,
zostala zdiagnozowana wiosna tego roku.
W kwietniu dwa tygodnie w arkadii w Jastrzebiej Gorze.
Zadne objawy choroby w tej chwili nie wystepuja.

A kiedy ja najlepiej rozpoczac,dziwne pytanie.

pozdrawiam
krzysztof
Zapisane
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #2 : 2004-12-13, 16:48:17 »

ale zastanawiam się czy w tej chorobie można ryzykować jedząc tłuszcze...słyszałem dużo i czytałem też niemało i mam taki mętlik w głowie...każdy mówi inaczej, a czas ucieka...znalazłem w sieci artykuł, w którym niejaka dr Kolumbine zaleca wręcz unikanie tłuszczów zwierzęcych...prosze o opinie szczególnie osób cierpiących na SM, które stosuja tą diete...
Zapisane
chris
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #3 : 2004-12-13, 18:17:25 »

Cytuj z: Lost
ale zastanawiam się czy w tej chorobie można ryzykować jedząc tłuszcze...słyszałem dużo i czytałem też niemało i mam taki mętlik w głowie...każdy mówi inaczej, a czas ucieka...znalazłem w sieci artykuł, w którym niejaka dr Kolumbine zaleca wręcz unikanie tłuszczów zwierzęcych...prosze o opinie szczególnie osób cierpiących na SM, które stosuja tą diete...


Witam,jezeli drKolumbine zna sposob na SM to sie
nie zastanawiaj czas ucieka,szkoda zdrowia.
pozdr
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #4 : 2004-12-13, 18:29:40 »

Cytuj z: Lost
..... niejaka dr Kolumbine zaleca wręcz unikanie tłuszczów zwierzęcych...prosze o opinie szczególnie osób cierpiących na SM, które stosuja tą diete...


 
(':idea:') wydaje mi się że najlepiej zrobisz wyjeżdzając  do Centrum Zywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc.....

pozdrowienia
Zapisane
sławek
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #5 : 2004-12-16, 09:54:26 »

Cześć,
w zeszłym roku byłem w Jastrzębiej Górze, gdzie poznałem pewną Panią. Poznałem jej historię. Przed przejściem na dietę była praktycznie "ludzką rośliną"- leczenie tradycyjne nie pomagało, a co potwierdziła i opisuje dr Kwasniewski- wręcz pogarszało stan zdrowia. Do Poznania do Lekarza Optymalnego- skierował ją niemiecki lekarz neurolog. W czasie dwóch lat żywienia- objawy zaczęły ustępować. W czasie, kiedy ją poznałem była pełnosprawną kobietą, o ogromnym optymiźmie i radości ducha. Jak sama wspomniała- ŻO uratowało jej życie. Dodatkowo w nastawieniu do ŻO wspierała ją dziewczyna, która wyleczyła się z SM, wyszła za mąż, urodziła dwójkę dzieci i wyjechała do Australii. Chciałem poznać tą historię, próbując pomóc koledze, którego żona wtedy zapadła na Stw. Nie udało mu się namówić żony. Wśród Lekarzy Optymalnych jest Lekarz, którego osoboście wyleczył z SM Dr Kwaśniewski. Zbieraj wiedzę, poszukuj rozwiązań- decyzję musisz podjąć osobiście. Ja też tak musiałem zrobić, będąc na rozdrożu z perspektywą wózka inwalidzkiego. Po roku żywienia ta perspektywa znacznie sie oddaliła.
Zapisane
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #6 : 2004-12-16, 18:09:44 »

...SM to specyficzna choroba...jak wiecie przebiega rzutami...jak więc poznać czy wyzdrowienie to rzeczywisty wpływ diety, czy może kolejna zwykła remisja (cofnięcie objawów)?pozdrawiam
Zapisane
sławek
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #7 : 2004-12-17, 09:23:56 »

Kto to może wiedzieć? Nie wiem jak poznać, ale miałem te same obawy. W mojej chorobie też występuje remisja. Jeżeli jest to remisja na zawsze, to jest to wyleczenie. Jeżeli po rozpoczęciu żywienia- występują wszystkie te zmiany, opisywane przez dr- a w książkach jak i podawane przez lekarzy optymalnych i dietetyczki- to znaczy, że proces się rozpoczął i jest to prawda. Jak się nie spróbuje to nie będzie możliwości się przekonać. Szukaj lekarza optymalnego, jeśli będziesz zaiteresowany- dam Ci namiary. Pozdrawiam.
Zapisane
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #8 : 2004-12-17, 14:08:19 »

dzieki slawek...mam już bardzo dobre namiary w Warszawie...przejdę się i popytam...chciałem Was jeszcze zapytać czy ciężko było Wam przejść na ZO? czy to dużo wyrzeczeń? czy rzeczywiście człowiek jakoś się lepiej psychicznie i fizycznie czuje?...jak znalazłem w sieci info o tym systemie żywienia to jakby jakieś świateło mi sie zapaliło w tym powalonym tunelu...jakaś nadzieja sie pojawiła...oby to "wszystko" była prawda...pozdrawiam
Zapisane
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #9 : 2004-12-17, 14:10:38 »

a tak jeszcze slawek, czy Tobie dieta pomaga? możesz cos napisać wiecej...byłbym wdzieczny
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #10 : 2004-12-17, 19:03:21 »

Cytuj z: Lost
dzieki slawek..chciałem Was jeszcze zapytać czy ciężko było Wam przejść na ZO? czy to dużo wyrzeczeń? czy rzeczywiście człowiek jakoś się lepiej psychicznie i fizycznie czuje?..

  (':idea:')na diecie dr Kwaśniewskiego czyli  Żywieniu Optymalnym  jada się tak jak człowiek powinien  się odżywiać, smacznie i w zasadzie co lubi, generalnie ogranicza się węglowodany.....jednak uważam  żebyś przemyślał tak jak Ci doradzałem wyjazd do Centrum Żywienia Optymalnego tam nauczą Cie prawidłowego odżywiania i otrzymasz prawdopodobnie prądy selektywne..
dzięki temu unikniesz błędów i szybciej powrocisz do zdrowia...wiedza ksiązkowa to według mnie za mało, potrzebne jest tu duże doświadczenie w jej stosowaniu mimo że same ŻO jest w zasadzie bardzo proste...

pozdrowienia
Zapisane
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #11 : 2004-12-19, 19:23:43 »

dzieki za rady...chcialbym wiedziec,czy taki wyjazd jest drogi? bo różnie bywa..............
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #12 : 2004-12-20, 02:16:03 »

Cytuj z: Lost
dzieki za rady...chcialbym wiedziec,czy taki wyjazd jest drogi? bo różnie bywa..............


    Arrow  na tej stronie www jest na górze zakładka Centrum Żywienia Optymalnego  po kliknięciu której  będziesz miał maila i telefon do Centrum.

  W bezpośrednim kontakcie otrzymasz interesujące informację.

 Na stronie www Centrum poprzeglądaj również zakładki umieszczone po prawej stronie.

pozdrowienia
Zapisane
Lost
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #13 : 2004-12-23, 20:31:58 »

kurcze...ale mam mętlik Smile w głowie...

znalazłem pewien artykuł: http://www.bssm.org.pl/sm.php?lang=pl&strona=informacje_o_sm&dzial=art-21
...ludzie no i co tu myśleć? co jeśli to wszystko działa ale na krótki okres?
pozdrawiam wszystkich
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #14 : 2004-12-24, 21:48:38 »

Cytuj z: Lost
kurcze...ale mam mętlik Smile w głowie.

 (':arrow:')  napisz co znalazłeś na stronach www  które  Ci  zasugerowałem do przejrzenia i jak wypadły rozmowy z Centrum Zywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze....
pozdrowienia
Zapisane
sławek
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #15 : 2004-12-28, 10:01:39 »

Przeczytałem artykuł. Nic nowego- przede wszystkim nieznajomość diety Kwaśniewskiego. Któregoś razu znajomy dyrektor szpitala- dr nauk medycznych zrobił mi półgodzinny wykład w tym stylu. Mądrząc się jadł kolację- cały dostępny śmietnik- mając ze 40 kilo nadwagi. Oczywiście w artykule nie ma nic o tym, że dzięki zalecanej tam diecie uratowano kilka żywotów. Lekarze mówią zgodnie- SM jest nieuleczalne. To dobrze, że zbierasz wiedzę, pytasz i szukasz. Masz większą wiedzę- może to skieruje Ciebie do podjęcia jakiejś decyzji, którą i tak sam musisz podjąć.
Zapisane
chris
Go


Email
sm
« Odpowiedz #16 : 2005-02-03, 03:18:53 »

cyt"Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za zanikanie osłonki mielinowej są wolne rodniki."


Witam, ciekawe kiedy dojda do wniosku ze wystarczy
zadzwonic do drK aby im wyjasnil o co w tym wszystkim chodzi.

http://www.polskieradio.pl/nauka/temattygodnia/default.asp?id=145&md=0
Zapisane
pawel
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #17 : 2005-02-04, 09:41:34 »

znalazłem pewien artykuł: http://www.bssm.org.pl/sm.php?lang=pl&strona=informacje_o_sm&dzial=art-21
...ludzie no i co tu myśleć? co jeśli to wszystko działa ale na krótki okres?
pozdrawiam wszystkich


Autor artykułu naciaga fakty do własnych potrzeb. Sugeruje między iinymi, że Atkins zmarł w związku ze stosowaniem swojej diety co jest nieprawdą - zginął w wypadku samochodowym. Również nieprawdą jest, że Atkins opracował dietę wcześniej niż lek.med. Jan Kwaśniewski. Już tylko to wystarczy, że nie wierzę a ani jedno słowo z tego artykułu.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #18 : 2005-05-26, 20:07:25 »

Mam SM, ŻO stosuję 3 lata ,co to jest mieć SM zrozumie tylko ten kto ma tę chorobę.Co osiągnełam dzięki ŻO ?
1.Ustąpiła męczliwość /pracuję umysłowo 8-10 godzin dziennie/ i dużo czytam.
2.Sypiam po 7 godz. i wstaję wypoczęta.
3.Nie mam bóli głowy ani innych części ciała.
4.Pamięć MAM BARDZO DOBRĄ!
5.Nie jestem nadpobudliwa.
6.Unormowały mi się sprawy fizjologiczne całkowicie.
7.Zycie małżeńskie wróciło do normy.
8.Mam piękną gładką cerę.
Czy  pozbyłam się SM? Na pewno NIE. Ale nikt inny nie był w stanie mi pomóc,chociaż złagodzić objawy.
Dzisiaj nie biorę żadnych leków,nie chodzę do lekarzy ,tylko jeżdże na komisję ZUS-u.
Moim marzeniem jest uzyskać sprawność nóg.

Jak i od czgo zacząć ?
Przeczytaj min. dwie książki dra JK i pojedź do jakiejś dobrej ARKADI polecam Jastrzębią Górę /sprawdziłam/,być może Sławek opisuje moją historię lub to bardzo podobne zdarzenie.
Mój nr GG /jeśli będę w czymś pomocna /1931567 Idea
Zapisane
baska
Go


Email
do Haliny
« Odpowiedz #19 : 2005-05-30, 12:24:07 »

Witaj! na forum bssm admin mnie zablokowal! dziwne...? ciekawe dlaczego-pewnie mu sie nie podobalo, ze propaguje DO, a na dodatek ktos mnie popiera.
Chce sie zapytac czy warto kupowac aparat do pradow selektywnych.
Mam jeszcze jeden problem z mozdzkiem Smile nie moge go przelknac, wiec susze. Czy to ujmuje mu wartosci?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.