forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:09:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Mozg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mozg  (Przeczytany 87452 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #20 : 2008-05-01, 21:07:10 »

grizzly-nie muszę pytać lekarzy co robić z trzema krzyżykami, bo wiem .Przywaliłam wczoraj 20 węglowodanów więcej i dziś także i tak przez kilka dni no i trzeba tego pilnować.Trochę się wczoraj zdenerwowałam no i chciałam komuś o tym powiedzieć, ale za bardzo  nie ma komu, bo w moim otoczeniu nikt tak nie je. Przypuszczam że nie wiedza nawet co to ketony. U lekarza optymalnego byłam po miesiącu od rozpoczęcia diety,bo uważam ,że każdy na początku powinien. Myślę ,że dam radę tym ketonom. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.
a moze,by tak mniej tluszczu ? Smile
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #21 : 2008-05-02, 14:02:51 »

Chętnie , bo czasem na talerzu tego jest całkiem sporo, ale niestety jeśli chcę utrzymać wagę............Z tego co wiem tłuszcze nie mają nic wspólnego  z tworzeniem sie ciał ketonowych.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #22 : 2008-05-02, 15:53:46 »

Chętnie , bo czasem na talerzu tego jest całkiem sporo, ale niestety jeśli chcę utrzymać wagę............Z tego co wiem tłuszcze nie mają nic wspólnego  z tworzeniem sie ciał ketonowych.
z tego co wiem...zjadanie duzych ilosci tluszczu,powoduje potrzebe jedzenia wiekszej ilosci bialka,a ta ilosc musi byc pokryta odpowiednia iloscia weglowodanow.Gdy takowe  ilosci nie sa dostarczane,to wtedy organizm wytwarza ketony.Tak,to wyglada w praktyce Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #23 : 2008-05-02, 20:55:54 »

z tego co wiem...zjadanie duzych ilosci tluszczu,powoduje potrzebe jedzenia wiekszej ilosci bialka,a ta ilosc musi byc pokryta odpowiednia iloscia weglowodanow.Gdy takowe  ilosci nie sa dostarczane,to wtedy organizm wytwarza ketony.Tak,to wyglada w praktyce Smile
Tak to wygląda na szczęście tylko w praktyce Kodar. Swoją drogą Kodar to przedziwne, że od tak dawna tu siedzisz i nadal tak mało wiesz.
Mania25 jeśli były +++ to znaczyło dokładnie to, co wiedziałaś. Po zwiększeniu W szybko spadną ketony.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #24 : 2008-05-02, 21:37:34 »

z tego co wiem...zjadanie duzych ilosci tluszczu,powoduje potrzebe jedzenia wiekszej ilosci bialka,a ta ilosc musi byc pokryta odpowiednia iloscia weglowodanow.Gdy takowe  ilosci nie sa dostarczane,to wtedy organizm wytwarza ketony.Tak,to wyglada w praktyce Smile
Tak to wygląda na szczęście tylko w praktyce Kodar. Swoją drogą Kodar to przedziwne, że od tak dawna tu siedzisz i nadal tak mało wiesz.
Mania25 jeśli były +++ to znaczyło dokładnie to, co wiedziałaś. Po zwiększeniu W szybko spadną ketony.
po zwiekszeniu W ketony mina,ale co to za dieta optymalna,gdy caly czas nalezy jesc wiecej weglowodanow,a przeciez ma byc optymalnie.czyli trzeba czegosc jesc mniej i tu nalezy na sobie przetestowac aby ketony juz wiecej sie nie pojawialy.Mialam przez caly czas ketony w moczu mimo,ze  wegle zjadalam w granicach 90g.Jadlam jednoczesnie duzo bialka ok.50g a tluszczu 300g i wiecej.Jeszcze jedno mam prosbe,do ciebie nie jestes tu po to,by mnie oceniac. Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #25 : 2008-05-02, 22:16:38 »

po zwiekszeniu W ketony mina,ale co to za dieta optymalna,gdy caly czas nalezy jesc wiecej weglowodanow (...)

Rzecz w tym, że nie cały czas lecz jedynie do momentu, w którym spadną ketony, a to będzie w granicach normy bo zwykle około 0,8 g na kilogram należnej masy ciała.

,a przeciez ma byc optymalnie.czyli trzeba czegosc jesc mniej

Na przykład czego? Skąd Ty Kodar czerpiesz wiedzę?

Mialam przez caly czas ketony w moczu mimo,ze  wegle zjadalam w granicach 90g.Jadlam jednoczesnie duzo bialka ok.50g a tluszczu 300g i wiecej.

A któż Ci takie ilości zalecił? Liczyłaś kiedyś może jakie to daje proporcje? Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #26 : 2008-05-03, 16:34:01 »

po zwiekszeniu W ketony mina,ale co to za dieta optymalna,gdy caly czas nalezy jesc wiecej weglowodanow (...)

Rzecz w tym, że nie cały czas lecz jedynie do momentu, w którym spadną ketony, a to będzie w granicach normy bo zwykle około 0,8 g na kilogram należnej masy ciała.

,a przeciez ma byc optymalnie.czyli trzeba czegosc jesc mniej

Na przykład czego? Skąd Ty Kodar czerpiesz wiedzę?
 na samym poczatku stosowania Diety oczywiscie z ksiazek J.K.i Forum naipierw I.Bielenia,na przelomie 2000roku ,takze z forum mlodego optymalnego Kaniowskiego oraz obecnego Forum J.K.na szkoleniu w Jastrzebiej Gorze rowniez bylam.

Mialam przez caly czas ketony w moczu mimo,ze  wegle zjadalam w granicach 90g.Jadlam jednoczesnie duzo bialka ok.50g a tluszczu 300g i wiecej.
[color=Blue]Ketony mialam mimo przestrzegania  proporcji w okresie kiedy karmilam piersia.Wtedy zjadalam bialka w granicach 60-70g i  ok 300g tluszczu,a weglowodanow ok.60-70g
A któż Ci takie ilości zalecił? Liczyłaś kiedyś może jakie to daje proporcje? Smile
po zakonczeniu karmienia oraz po zastosowaniu sie  do porad Lekarki zmienilam proporcje na ok.30g bialka,150 g tluszczu i ok. 30-40g wegli  i nie mam problemow z ketonami,ani nocnymi skurczami lydek,ktore mimo,ze zwiekszalam ilosc weglowodanow nawet do 90g nie chcialy ustapic.
Oczywiscie zauwazylam,ze u "mania" jest inny problem,ze ona nie zjadala nalezytej do jej wzrostu ilosci weglowodanow.
Tylko caly czas zastanawia mnie dlaczego niektorzy furomowicze mimo,ze jedza rowniez male ilosci wzgledem zjadanego bialka i tluszczu weglowodanow ,a zadnych skurczy nie maja jak rowniez ketonow w moczu.
Wlasnie czytam z wielkim zainteresowaniem wszystko to co do tej pory napisala lekarka i moje uwagi powstaja na podstawie jej wypowiedzi.Sa to sugestie,ktore wcale nie musza kazdej osoby optymalnej dotyczyc,ale na pewno kazdej,ktora mimo zachowania proporcji bedac na Diecie Optymalnej nie wyleczyla sie z dolegliwosci,lub nabyla nowe schorzenia.
Smile
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #27 : 2008-05-03, 18:04:39 »

Kodar,  30 g białka i 150 g tłuszczu daje proporcję 1: 5 ,a jeśli dobrze pamiętam dr JK zaleca od 1: 2,5 do 1: 3,5. Czy Ty pracujesz w kamieniołomie?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #28 : 2008-05-03, 18:57:02 »

Kodar,  30 g białka i 150 g tłuszczu daje proporcję 1: 5 ,a jeśli dobrze pamiętam dr JK zaleca od 1: 2,5 do 1: 3,5. Czy Ty pracujesz w kamieniołomie?
nie,a wieksza ilosc tluszczu zjadam,gdy pracuje fizycznie.Kazdego dnia zjadam tyle na ile mam ochote i kazdego dnia inne produkty.Codziennie jadam jednak slonine i skwarki,cebule zmiennie z czosnkiem oraz marchewke i ziemniaki.
Moje ostatnie wyniki  lipidow we krwi to:Cholesterol 219;HDL 91;LDL 118;Trigliceryde 51;
USG natomiast wykazalo brak piasku,kamieni,niekorzystnych zmian  watroby oraz  innych niekorzystnych zmian w pasie jelitowo-brzusznym Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #29 : 2008-05-03, 20:31:06 »

Kodar: "nie,a wieksza ilosc tluszczu zjadam,gdy pracuje fizycznie.Kazdego dnia zjadam tyle na ile mam ochote i kazdego dnia inne produkty.Codziennie jadam jednak slonine i skwarki,cebule zmiennie z czosnkiem oraz marchewke i ziemniaki.
Moje ostatnie wyniki  lipidow we krwi to:Cholesterol 219;HDL 91;LDL 118;Trigliceryde 51;USG natomiast wykazalo brak piasku,kamieni,niekorzystnych zmian  watroby oraz  innych niekorzystnych zmian w pasie jelitowo-brzusznym "

Kodar, jestes na dobrej drodze do dlugowiecznosci, bo jak pisala Ewa Bednarczyk-Witoszek (forumowa lekarka)HDL:LDL jak sie ma 1:1, dlugowiecznosc zapewniona a Ty jestes niedaleko.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #30 : 2008-05-04, 15:26:45 »

...Mania25 jeśli były +++ to znaczyło dokładnie to, co wiedziałaś. Po zwiększeniu W szybko spadną ketony...

Czy to znaczy, ze po zmniejszeniu T ketony nie spadna Shocked Cool Laughing

Czy to dodatkowo znaczy, ze Mania25 ma "wzorcowy-referencyjny"
metabolizm i raczej "przypadkowo" innego miec nie moze??? Shocked Shocked Shocked Cool Laughing

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #31 : 2008-05-04, 15:38:55 »

...A któż Ci takie ilości zalecił? Liczyłaś kiedyś może jakie to daje proporcje? Smile...

Wiesz Mao-gosiu, Ty to jezdes naprawde bystra dziolcha,
ja poczatkowo myslolek, ze Kodar tak jak wszyscy optymalni
ma taki sam identyczny metabolizm, ale widac, ze Una na tej hemigracyji
zmutowala    Shocked Cool

Ja dopieru tera widze, ze u niej jakichs inne proporcje BTW sa
i Una "tyle siedzi na tym forum" a ja zem dopiro zauwazyl ze Una to mutant   Shocked Shocked Cool Laughing

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #32 : 2008-05-04, 15:55:58 »

...ale na pewno kazdej,ktora mimo zachowania proporcji bedac na Diecie Optymalnej nie wyleczyla sie z dolegliwosci,lub nabyla nowe schorzenia. [/color]
Smile...
Cytuj

Oj Kodar czy Ty myslisz, ze tak duzo jest "mutantow" co to maja inne metabolizmy jak TY. Cool
Przecie wszyscy w "wa-wie" wiedza, ze mamy wszyscy "rowne metabolizmy"
i nam zadne "lekarki" nie sa potrzebne co by "tuningowaly" diete.  Cool Laughing 

Jak jestes z "wa-wy" wystarczy tylko "nie siedziec dlugo na forum"
i sie wie, nawet lekarz nie jest juz potrzebny, skoro wszyscy mamy takie same metabolizmy,
a co dopiero "lekarka"  i jejej "rotacja"  Shocked Cool Razz
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #33 : 2008-05-04, 17:13:58 »

Ej,Grizzly, nieźle się uśmiałam, Ty to jesteś zabawny
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #34 : 2008-05-04, 18:56:41 »

Ej,Grizzly, nieźle się uśmiałam, Ty to jesteś zabawny

Mania radzę uważac bo Grizli potrafi dobrze kąsac,a jak zaliczy Ciebie do niższej klasy tzw.Planktonu to będzie kąsał w kazdym temacie.
ale trochę humoru napewno nie zaszkodzi .Zawsze byłem ciekaw jakie jest BTW Grizlego,czy Elity też z tym mają swoje problemy?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Mozg
« Odpowiedz #35 : 2015-08-22, 08:56:37 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Mozg
« Odpowiedz #36 : 2015-08-22, 10:39:46 »

Jest nawet cala ksiazka na ten temat - Zdrowie bez recepty - John McDougall. Oczywiscie warto dodac, ze autor to zdeklarowany wegus Very Happy Przypuszczam,z e ten z twojego linku na 99% tez Very Happy
Tutaj jest fragment tej ksiazki, mozna sie niezle posmiac czasami Wink
https://api.virtualo.pl/online_epub.php?code=266s1q1m4r440u0e3x1q3i696j0t1y5y1c1b4h4w0g073q48396i6a3d2c5r5i2i4x4m0x32473t07256t36305k661v244q1m0w4o630v0q3w1g3d6e6k2c2n5j5k13594h1b0n4520&id=s_177378&channel=&title=Zdrowie+bez+recepty.+Czyli+skrobia%2C+kt%C3%B3ra+leczy+-+fragment
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Mozg
« Odpowiedz #37 : 2016-05-08, 10:11:26 »

Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #38 : 2016-05-08, 18:26:00 »

Kurcze, tak się składa, że wyczerpałem limit bezpłatnych artykułów.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Mozg
« Odpowiedz #39 : 2016-05-09, 16:06:51 »

Mózg jest niesłychanie energożerny - choć stanowi około 2,5 proc. masy ciała, zużywa aż 20 proc. całej energii. To dość zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że jest on centrum sterowania całym ciałem, odpowiedzialnym za równowagę, sterowanie mięśniami czy wyższe procesy poznawcze. Ale dlaczego zużywa jej niewiele mniej, gdy leżymy i nie rozmyślamy o niczym?

- Mózg zużywa znaczą część energii nawet wtedy, gdy nic nie robimy. To wielka zagadka neurobiologii. Nie zużywa się tak wiele energii na szum tła, o ile nie ma ku temu znaczącego powodu - mówi James Kozloski, neurobiolog z IBM, portalowi Popular Science.

Kozloski sądzi, że zna odpowiedź, dlaczego tak się dzieje. Proponuje nową teorię, którą publikuje we "Frontiers in Neuroanatomy". Postuluje, że mózg stale wysyła sygnały w pewnej pętli (nazywa ją wielką pętlą), która prowadzi przez obszary sensoryczne (odpowiadające za postrzeganie tego, co się dzieje), behawioralne (odpowiadające za rozstrzyganie, co możemy z tym, co się dzieje, zrobić) i limbiczne (odpowiadające za emocje, czyli znaczenie tego, co się dzieje, dla nas). Sygnały bezustannie krążą po drogach nerwowych niczym samochody po ulicach miasta, a mózg bezustannie je śledzi niczym sieć GPS.

Badacz uważa, że jego idea może wyjaśniać, dlaczego wspomnienia przeszłych doświadczeń wpływają na nasze reakcje na te nowe, a mózg jest w stanie szybko sięgnąć po wspomnienia. Inne obszary w mózgu odpowiadają za przetwarzanie nowych informacji, ale Kozloski uważa, że większość energii organ ten zużywa na powyższy, cykliczny proces. To dzięki niemu mózg trwa w stanie ciągłego poznawania samego siebie. Zaburzenia funkcjonowania tej wielkiej pętli mogą natomiast odpowiadać za to, że mutacja jednego genu, jak w pląsawicy Huntingtona, może zaburzać pracę całego mózgu.

Wielka pętla to sieć połączeń różniąca się od default-mode network ("sieci stanu spoczynku"). Ta druga jest aktywna, gdy nic nie robimy, ale wyłącza się, gdy zaczynamy skupiać się na jakimś zadaniu i wykonywać czynność wymagającą uwagi.

Neurobiolog uważa, że pętla ta jest procesem, który dominuje w ewolucji mózgu, jego organizacji i rozwoju. Następnym krokiem będzie ustalenie, jak mózg wybiera szlaki nerwowe, którymi krążą sygnały, i w jaki sposób ta pętla wyewoluowała. - Gdyby nie miała jakiegoś istotnego znaczenia, zostałaby wyeliminowana [w procesie ewolucji] już dawno temu - mówi Kozloski.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.