forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 01:56:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  skrzywienie kręgosłupa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: skrzywienie kręgosłupa  (Przeczytany 3906 razy)
kp
Go


Email
skrzywienie kręgosłupa
« : 2008-04-24, 13:59:49 »

Potrzebuję p[omocy . U rocznego dziecka zdiagnozowano boczne wrodzone skrzywienie kręgosłupa czy przejście na żywienie optymalne może cofnąć lub przynajmniej zachamować chorobę . Inaczej w wieku 2 lat gorset pózniej operacja?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: skrzywienie kręgosłupa
« Odpowiedz #1 : 2008-04-24, 14:36:44 »

Żywienie optymalne zawsze pomoże - dziecko będzie drobniejsze, nie powinno szybko rosnąć. Nie oszukujmy się - choroby nie cofnie. Bez gorsetu raczej się nie obędzie. Bardzo ważna jest też rehabilitacja pod okiem dobrego specjalisty. Czy konieczna będzie operacja -  czas pokaże.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: skrzywienie kręgosłupa
« Odpowiedz #2 : 2008-04-24, 14:41:41 »

Mój syn urodził się ze skrzywioną głową na jedną stronę tzw.kręczem. Wykonywałam u niego ćwiczenia metodą Voity, która zdziałała w naszym przypadku cud, bo lekarze stwierdzili że może być już za póżno na tę metodę. Po 8 miesiącach ćwiczeń wszystkie nieprawidłowości się cofnęły.Nie wiem czy w przypadku Twojego dziecka zdałaby egzamin ,ale może warto sie tym zainteresować. Czy stosowanie ŻO może pomóc niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.