forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 09:57:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660541 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co zabrać w drogę?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co zabrać w drogę?  (Przeczytany 9236 razy)
Ruler
Go


Email
Co zabrać w drogę?
« : 2008-04-24, 17:07:01 »

Mam pewien dylemat.
Za kilka dni w weekend majowy wybieram sie jak co roku na rajd Politechniki Krakowskiej. W skrócie 3 dni chodzenia po górach z plecakiem, spanie pod namiotem i później zejście na 2-dniową imprezę plenerową. Razem 5 dni.

I tu pojawia się pytanie co zabrać do jedzenia. Żeby wyżywić się przez 5 dni trzeba trochę tego jedzenia wziąć i trzeba tez przemyśleć co wziąć co by mi się nie zepsuło... Może ma ktoś jakiś fajny przepis na jakieś coś optymalnego co sie nie zepsuje bez lodówki przez te 5 dni polowych warunków.
Na tą chwile zamierzam wziąć chleb optymalny i do tego mało, majonez i kabanosy. O oczywiście placki serowe i sporo gotowanych jajek. Może jeszcze zrobię białkowe kokoski ale w sumie to nie wiem czy się udadzą bo ich jeszcze nigdy nie robiłem.

Wiem ze zachowanie właściwych proporcji BTW będzie trudne, mimo to nie chciałbym robić dużych odstępstw od ŻO a tym bardziej jakichś głupot żywieniowych. Kolejną sprawą będzie na pewno przekraczana dzienna zalecana dawka alkoholu  Laughing Laughing
Czy są może jakieś szczególne produkty które po takim przekroczeniu są wskazane..?? Shocked

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły co do jedzenia "optymalnych wędrowców" to bede niezmiernie wdzięczny jeśli się nimi ze mną podzieli.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam

Mirek Cool
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #1 : 2008-04-24, 19:04:08 »

o  boczku zapomniałeś
a najlepszy jest tylko własnego przetwórstwa
przez miesiąc  się nie zepsuje
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #2 : 2008-04-24, 19:40:17 »

Można też zabrać parę kartoników śmietanki 30 %, np 1 na dzień.
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #3 : 2008-04-24, 20:10:37 »

o  boczku zapomniałeś
 a najlepszy jest tylko własnego przetwórstwa
przez miesiąc  się nie zepsuje

W sumie boczek dobry pomysł ale jaki będzie lepszy wędzony czy gotowany??

niestety jak na razie nie mam możliwości własnych wyrobów...
Ale taki sklepowy to chyba nie jest bardzo zchemizowany...?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #4 : 2008-04-24, 21:26:26 »

Obowiązkowo smalec własnej roboty w słoiku. W ostateczności nawet zwykłe pieczywo posmarowane grubo smalcem będzie dobre. Smalec lepiej sie przechowa niż boczek.Może też być ser żółty zapakowany próżniowo.
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #5 : 2008-04-25, 08:46:11 »

zrobic torszke przetworow w sloikach.do sloniny przez boczek do karkowki.
http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?topic=50
oczywiscie warto zmodyfikowac przepisy pod wzgledem zawartosci BTW Wink
pozrawiam.
sam sie szykuje do wyjazdu dluzszego bo 3 miesiecznego .wiec troszke sloikow bede musial przygotowac;-).
 
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #6 : 2008-04-25, 17:57:02 »

Cytuj
przepis na jakieś coś optymalnego co sie nie zepsuje bez lodówki przez te 5 dni polowych warunków.

Pemmikany. > http://www.survival.strefa.pl/susz_mieso.htm

Indianie zalewali mięso roztopionym łojem okołonerkowym ale aby się nie babrać najlepiej wziąść odzielnie suszone mięso, parę kostek smalcu a reszta tłuszczu to może być klarowane masło a lepiej olej kokosowy, on się w ogóle nie psuje.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #7 : 2008-05-06, 11:15:28 »

Konserwy mielone,paprykarz,zupki chińskie,gorące kubki,ale tylko wtedy ,jeśli mamy termosy z wrzątkiem,jeśli nie mamy takowych,to w ostateczności,możemy je zjeść "na sucho" popijając napojem energetyzującym-zawsze powinniśmy mieć takie napoje pod ręką,jesli wybieramy się na wycieczkę.
Polecam również "słodkie chwile" ,które też można zjeść "na sucho" .
Nie zapominajmy też o wszelkiego rodzaju chipsach,które to są podstawą wyżywienia poza domem.
Taki wyżej opisany zestaw świetnie się sprawdza na wszelkiego rodzaju wypadach rodzinnych .
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #8 : 2008-05-06, 11:19:11 »

 Shocked
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #9 : 2008-05-06, 12:36:45 »

Już wróciłem, przeżyłem Smile) było super  Smile
Głównie żywiłem sie gotowanymi jajkami z majonezem, kabanosami,  plackami serowymi i kiełbasą z ogniska do tego gragefruity na odkwaszenie organizmu, tylko ciężko było je tyrać na garbie przez tyle dni... Zapomniałem tylko jednej rzeczy zabrać, węglowodanów i po 2 dniach chodzenia po górach nie mogłem patrzeć na mięso ani nic tłustego. Jak sie zastanowiłem to sie zorientowałem ze nie jadłem ich prawie w ogóle... :/
Kiedy je uzupełniłem wszystko wróciło do normy.

46 rajd Politechniki Krakowskiej zaliczony  Cool

Konserwy mielone,paprykarz,zupki chińskie,gorące kubki,ale tylko wtedy ,jeśli mamy termosy z wrzątkiem,jeśli nie mamy takowych,to w ostateczności,możemy je zjeść "na sucho" popijając napojem energetyzującym-zawsze powinniśmy mieć takie napoje pod ręką,jesli wybieramy się na wycieczkę.
Polecam również "słodkie chwile" ,które też można zjeść "na sucho" .
Nie zapominajmy też o wszelkiego rodzaju chipsach,które to są podstawą wyżywienia poza domem.
Taki wyżej opisany zestaw świetnie się sprawdza na wszelkiego rodzaju wypadach rodzinnych .

hehe Laughing ta rada brzmi co najmniej nieoptymalnie a właśnie o rady od optymalnych mi chodziło, wszystkim dziękuję:), to Edyto też, za dobre chęci

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #10 : 2008-05-06, 13:59:32 »

Co to znaczy,że coś jest optymalne,a coś takim nie jest?
Uważam ,że wszystko jest optymalne w swojej kategorii ,w swoim zakresie .

PS. Znakomitym przysmakiem na wszelkie rajdy,spływy kajakowe itp. są konserwy turystyczne,jak sama nazwa wskazuje,są specjalnie produkowane dla ludzi,którzy lubią przygody  Arrow Neutral Exclamation
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #11 : 2008-05-06, 15:05:04 »

do tego gragefruity na odkwaszenie organizmu, tylko ciężko było je tyrać na garbie przez tyle dni...


Kurcze,zupełnie niepotrzebnie się przeciążałeś.
Trzeba było wziąść kilka galaretek owocowych w proszku  Smile  Arrow
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Co zabrać w drogę?
« Odpowiedz #12 : 2008-05-06, 15:32:43 »

C

PS. Znakomitym przysmakiem na wszelkie rajdy,spływy kajakowe itp. są konserwy turystyczne,jak sama nazwa wskazuje,są specjalnie produkowane dla ludzi,którzy lubią przygody  Arrow Neutral Exclamation

he he   ale do tyłu jesteś

trza napisać były
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 17 zapytaniami.