forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-08-20, 02:49:42

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
561555 wiadomoÂci w 4023 w▒tkach; wys│ane przez 57 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: szynszyl_07
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!  (Przeczytany 81872 razy)
lekarka
GoŠ

Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #80 : 2008-06-16, 07:23:07 »

Ja tam bym chcial byc bardziej zdrowy,czy mozna byc bardziej zdrowym?

Problem w tym, ┼╝e dla mnie zdrowy=nie┼Ťmiertelny, a starzenie si─Ö to zesp├│┼é nagromadzenia si─Ö defekt├│w. Czasem umieramy bo niedomog┼éo JEDNO naczy┼äko.
Dlatego potrzebne s─ů wg mnie dalsze poszukiwania by temu zapobiec. Jak znale┼║─ç naczy┼äko z defektem - wiem. Wol─Ö metody uniezale┼╝niaj─ůce od medycyny.
U ka┼╝dego (u siebie te┼╝) szukam defekt├│w i lecz─Ö je a┼╝ do zlikwidowania.
Obecnie pracuj─Ö nad daniem gwarancji wyleczenia z rozsianej choroby nowotworowej, diet─ů.
Wiem, ┼╝e trudne. Wiem, ┼╝e wyboiste. Per analogiam znajd─Ö rozwi─ůzanie.
Co do RÓŻNIC.
Akceptuje wszystkie metody po┼Ťrednie nie zaliczane do DO, a sprowadzaj─ůce osob─Ö do zdrowia. Uk┼éadam jej diet─Ö tak by pozna┼éa, ┼╝e w diecie jest klucz, dlatego nie mam nic naprzeciw 1-2x w miesi─ůcu na tofu (soja) + oliwa + og├│rki. Oczywi┼Ťcie dla tych bardziej zdrowych, ci bardziej chorzy wymagaj─ů bia┼éka zwierz─Öcego i smalcu/s┼éoniny.
bea561
GoŠ

Email
« Odpowiedz #81 : 2008-06-16, 07:40:30 »

Problem w tym, ┼╝e dla mnie zdrowy=nie┼Ťmiertelny, a starzenie si─Ö to zesp├│┼é nagromadzenia si─Ö defekt├│w.
Lekarko, czy pr├│bujesz naprawia─ç natur─Ö? To przecie┼╝ robi ju┼╝ wsp├│┼éczesna medycyna! ( 60-latka rodzi dziecko itp.) Nie dajmy si─Ö zap─Ödzi─ç w 'kozi r├│g". My lekarze mamy "pomaga─ç naturze" w utrzymaniu zdrowia u ludzi, nie za┼Ť zrobi─ç z nich nie┼Ťmiertelnych.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #82 : 2008-06-16, 07:43:18 »

Lecz─ůc choroby to naprawianie natury?
To szukanie harmonii z natur─ů, wg mnie.
Starzenie si─Ö to choroba!Wg mnie.
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #83 : 2008-06-16, 09:32:20 »

...Starzenie si─Ö to choroba!Wg mnie...

Oczywiscie!!! To bardzo podstepna choroba. Crying or Very sad

Takie podejscie do "starzenie sie" jest logiczna
konsekwencja "wiedzy medycznej" i inteligencji lekarza. Cool

Stale "wydluzanie zycia" czlowieka obserwowane dokladnie,
na przestrzeni np. ostatnich 200 lat
to nie wynik dzialania "kaplanow - szarlatanow" czy "likorzy - naturszczykow"
ale "Naukowcow i Lekarzy"
stosujacych ciagle doskonalone "dzialajace procedury" Cool

Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #84 : 2008-06-16, 14:29:40 »

to nie wynik...

FRUSTRACJI,BEZSILNOŚCI
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #85 : 2008-06-16, 15:23:38 »

Errata.Nale┼╝y w zacytowanym fragmencie skre┼Ťli─ç "nie" .
Miało być ;"to wynik frustracji i ....."
bea561
GoŠ

Email
« Odpowiedz #86 : 2008-06-16, 15:26:27 »

Lecz─ůc choroby to naprawianie natury?
To szukanie harmonii z natur─ů, wg mnie.
Starzenie si─Ö to choroba!Wg mnie.
Aby zatem uzna─ç Tw├│j pogl─ůd na istot─Ö "starzenia si─Ö" nale┼╝y sobie odpowiedzie─ç na pytanie: " Kiedy zaczyna si─Ö starzenie?"
Czyli na którym etapie życia człowieka chcesz zatrzymać proces starzenia się? Na etapie 2-3latka czy 20 latka?
Nast─Öpne pytanie:" Czy d─ů┼╝enie do nie┼Ťmiertelno┼Ťci jest zgodne z natur─ů?" Przecie┼╝ natura zak┼éada cykliczno┼Ť─ç. Wida─ç to w ┼Ťwiecie ro┼Ťlin ( ziarko, kie┼éki, kwitnienie, k┼éosy rodz─ůce ziarko, s┼éoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierz─ůt jest podobnie. Rodzimy si─Ö i umieramy. Taka jest prawda.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #87 : 2008-06-16, 15:43:58 »

Wida─ç to w ┼Ťwiecie ro┼Ťlin ( ziarko, kie┼éki, kwitnienie, k┼éosy rodz─ůce ziarko, s┼éoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierz─ůt jest podobnie. Rodzimy si─Ö i umieramy. Taka jest prawda.

Bea.Nadajemy na podobnych falach?  Shocked   Very Happy Nie uwierzysz ,ale my┼Ťla┼éam te┼╝ o ┼Ťwiecie ro┼Ťlin i zwierz─ůt  Very Happy
jurek46
GoŠ

Email
« Odpowiedz #88 : 2008-06-16, 16:27:41 »

Wida─ç to w ┼Ťwiecie ro┼Ťlin ( ziarko, kie┼éki, kwitnienie, k┼éosy rodz─ůce ziarko, s┼éoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierz─ůt jest podobnie. Rodzimy si─Ö i umieramy. Taka jest prawda.

Bea.Nadajemy na podobnych falach?┬á Shocked┬á ┬áVery Happy Nie uwierzysz ,ale my┼Ťla┼éam te┼╝ o ┼Ťwiecie ro┼Ťlin i zwierz─ůt┬á Very Happy

Edytko mo┼╝e i w tym co piszesz jest prawdy ale jedno Twoje rozwarzanie my┼Ťl─Ö ┼╝e jest celne -te gdzie piszesz o ┼Ťwiecie ro┼Ťlin i zwierz─ůt
Ja w┼éa┼Ťnie dzisiaj czuj─Ö sie jak ro┼Ťlinka ,kt├│ra karmiona jest chemi─ů aby prze┼╝yc a potem zakwitn─ůc. Do zwierz─Öcia tez m├│g┼ébym si─Ö por├│wnac
bo wyje cicho z bólu  jak zranione zwierzę.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #89 : 2008-06-16, 16:31:21 »

Zwierz─Öta ,ro┼Ťliny,my ludzie -jeste┼Ťmy po┼é─ůczonym z sob─ů ┼Ťwiatem.Tworzymy jeden kr─ůg  Very Happy .
jurek46
GoŠ

Email
« Odpowiedz #90 : 2008-06-16, 16:40:14 »

Cytuj z: grizzly link=

to nie wynik dzialania "kaplanow - szarlatanow" czy "likorzy - naturszczykow"
ale "Naukowcow i Lekarzy"
stosujacych ciagle doskonalone "dzialajace procedury" Cool

Grizli dzisiaj powiem Tobie ┼╝e naprawd─Ö potrzeba jest miec du┼╝o zdrowia, aby m├│c je
oddac tylko w r─Öce dzisiejszych lekarzy.Dlatego uwa┼╝am ze mus┼╝e bacznie przygl─ůdac si─Ö ka┼╝demu mechanikowi ,kt├│ry chce grzebac
w mojej maszynie,nawet je┼╝eli jest On z Elit.Radz─Ö to samo kazdemu kto oddaje sw├│j samoch├│d do remontu.

bea561
GoŠ

Email
« Odpowiedz #91 : 2008-06-16, 16:46:28 »

Ja w┼éa┼Ťnie dzisiaj czuj─Ö sie jak ro┼Ťlinka ,kt├│ra karmiona jest chemi─ů aby prze┼╝yc a potem zakwitn─ůc. Do zwierz─Öcia tez m├│g┼ébym si─Ö por├│wnac
bo wyje cicho z bólu  jak zranione zwierzę.
Id─ůc dalej - jeste┼Ť jak sztucznie hodowana ro┼Ťlinka, bo jeste┼Ť chory. Pewnie nie by┼éby┼Ť dzisiaj chory, gdyby┼Ť wcze┼Ťniej (na d┼éugo przed chorob─ů) wiedzia┼é to, co wiesz teraz i dba┼é o siebie tak, jak dbasz teraz. By┼éby┼Ť wtedy silnym drzewem niepotrzebujacym chemii.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #92 : 2008-06-16, 16:57:34 »

Nie wiem,czy tak do ko┼äca zalezy wszystko od dbania o siebie.Ludzie dbaj─ů o siebie i przedwczesnie umieraj─ů...
Niekiedy nie dbaj─ů o siebie,nie oszcz─Ödzaj─ů si─Ö i ┼╝yj─ů d┼éugo i w miare zdrowo i szcz─Ö┼Ťliwie ,jak na ┼╝ycie cz┼éowieka przysta┼éo i jak przysta┼éo na ziemskie warunki.
bea561
GoŠ

Email
« Odpowiedz #93 : 2008-06-16, 22:17:15 »

Nie wiem,czy tak do ko┼äca zalezy wszystko od dbania o siebie.Ludzie dbaj─ů o siebie i przedwczesnie umieraj─ů...
Niekiedy nie dbaj─ů o siebie,nie oszcz─Ödzaj─ů si─Ö i ┼╝yj─ů d┼éugo i w miare zdrowo i szcz─Ö┼Ťliwie ,jak na ┼╝ycie cz┼éowieka przysta┼éo i jak przysta┼éo na ziemskie warunki.
Ci, co umieraj─ů przedwcze┼Ťnie, wida─ç ┼║le o siebie dbaj─ů...
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #94 : 2008-06-17, 08:13:54 »

To nie jest regu┼éa Bea.Ci co dbaj─ů te┼╝ mog─ů przedwcze┼Ťnie umrze─ç,a ci co nie dbaj─ů mog─ů umrze─ç du┼╝o,du┼╝o p├│┼║niej.
Jedno co się sprawdza na "tej planecie" ,to to,że kto się urodził,ten umrze,i " ten kto "umar" ,ten nie żyje" .
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #95 : 2008-06-17, 08:28:17 »

Du┼╝o te┼╝ zalezy od zbieg├│w okoliczno┼Ťci.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #96 : 2008-06-17, 09:37:21 »

Zgadzam si─Ö z Tob─ů Edyta.
Nie ma zbieg├│w okoliczno┼Ťci. Wiem to  Smile.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #97 : 2008-06-17, 10:31:54 »

Ewa  Very Happy

S─ů zbiegi okoliczno┼Ťci┬á Smile .
Przyk┼éad;mo┼╝esz o siebie dba─ç jak najlepiej ( w pe┼énym tego s┼éowa znaczeniu) ,a kto┼Ť inny akurat znajdzie sie w tym samym czasie, w tym samym miejscu i tak "pokrzy┼╝uje" Twe plany ,┼╝e "wywr├│ci" Twoje ┼╝ycie "do g├│ry nogami" i zmieni je albo na lepsze,albo na gorsze,albo nie b─Ödzie mia┼éo to wi─Ökszego wp┼éywu.

To,┼╝e dbanie o siebie nie jest gwarancj─ů na d┼éugie ┼╝ycie mo┼╝e ┼Ťwiadczy─ç┬á przyk┼éad; cz┼éowiek 70-letni upijaj─ůcy si─Ö alkoholem np.od 20-stego roku ┼╝ycia(niedawno zmar┼é u mnie w klatce pan po 70-tce,kt├│rego rzadko kiedy widzia┼éam trze┼║wiego,ale ┼╝y┼é d┼éu┼╝ej ni┼╝ znajoma,bo zgin─Ö┼éa w wieku 25 lat) nadal zyje,a ktos kto w miar─Ö dba o siebie,albo ulega ┼Ťmiertelnemu wypadkowi i ginie m┼éodo,albo zapada na inne chor├│bska,bo akurat ma "kiepski genom" ,albo znalaz┼é si─Ö w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie-oczywiscie dla siebie.

Trzeba jeszcze zaznaczy─ç,┼╝e my (ludzie) nie mo┼╝emy dba─ç o siebie┬á w spos├│b idealny,totalny ,nie jeste┼Ťmy w stanie uchroni─ç siebie przed "nieszcz─Ö┼Ťliwym┬á wypadkiem",nie jeste┼Ťmy w stanie zrobi─ç tak,aby ka┼╝dy nasz wyb├│r by┼é doskona┼éy w pe┼énym tego s┼éowa znaczeniu .

Pisa┼éa┼Ť Ewa ,┼╝e starzenie to choroba ,a ja napisa┼éam ,┼╝e przed┼éu┼╝anie ┼╝ycia jest obiawem frustracji, bezsilno┼Ťci.
Napisz─Ö tak;jesli si─Ö nie ma doczynienia bezpo┼Ťrednio ze ┼Ťmierci─ů ,to wszystko wydaje si─Ö takie proste(przemijanie) i sprawiedliwe.
Ale je┼Ťli mo┼╝emy si─Ö" przyjrze─ç ┼Ťmierci z bliska" ,"mo┼╝emy dotkn─ů─ç jej" w├│wczas wydaje si─Ö ona totalnie niesprawiedliwa -dla jednostki oczywi┼Ťcie┬á Sad┬á ┬á ┬á ┬á ┬áZ czego to wynika?
Z braku wiary? Bo o wiedzy raczej trudno cokolwiek tutaj m├│wi─ç,bo nie mo┼╝emy by─ç w 100% pewni co dzieje si─Ö z nami po ┼Ťmierci.
Ale się "upisałam" ....

PS. Napisz sk─ůd wiesz,┼╝e nie ma zbieg├│w okoliczno┼Ťci,jak to odbierasz.Jesli mo┼╝esz ....
Mo┼╝emy si─Ö przecie┼╝ wymieni─ç pogl─ůdami,a nu┼╝ zmienie co┼Ť w swoim mysleniu .... Smile
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #98 : 2008-06-17, 10:33:51 »

PS. Napisz sk─ůd wiesz,┼╝e nie ma zbieg├│w okoliczno┼Ťci,jak to odbierasz.Jesli mo┼╝esz ....
Mo┼╝emy si─Ö przecie┼╝ wymieni─ç pogl─ůdami,a nu┼╝ zmienie co┼Ť w swoim mysleniu .... Smile

Tydzie┼ä mnie nie b─Ödzie - o 13tej wyje┼╝d┼╝am na wakacje  Very Happy Very Happy Very Happy.

Acha .W takim razie "do napisania"  Very Happy
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #99 : 2008-06-17, 12:48:21 »

Nie ma zbieg├│w okoliczno┼Ťci.
To nie pogl─ůdy, to wiedza  Cool.
Dowodzenie wbija w ziemi─Ö. Wiesz ┼╝e preferuj─Ö logik─Ö jako kr├│low─ů nauk. Do zobaczenia za tydzie┼ä.
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.213 sekund z 17 zapytaniami.