forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:56:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!  (Przeczytany 110468 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #100 : 2008-06-17, 12:53:47 »


To nie poglądy, to wiedza  Cool.


Dowody ,przykłady,bo nie rozumiem o czym myślisz ,co masz na mysli  Smile

Ale to już za tydzień  Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #101 : 2008-06-17, 17:30:33 »

Czyli na którym etapie życia człowieka chcesz zatrzymać proces starzenia się? Na etapie 2-3latka czy 20 latka?
Następne pytanie:" Czy dążenie do nieśmiertelności jest zgodne z naturą?" Przecież natura zakłada cykliczność. Widać to w świecie roślin ( ziarko, kiełki, kwitnienie, kłosy rodzące ziarko, słoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierząt jest podobnie. Rodzimy się i umieramy. Taka jest prawda.

Jesteśmy ponad roślinami i zwierzętami. Nieśmiertelność mnie nie interesuje, ale umieranie z powodu starości w wieku 120 lat by mnie zadowoliła.
My z naszymi chorobami jesteśmy przeciwko naturze, popełniliśmy straszne błędy (zazwyczaj z niewiedzy) dlatego musimy niestety chorować i zbyt wcześnie umierać.
Ja lekarkę rozumiem w dążeniu do doskonałości, napewno kiedyś to się ziści.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #102 : 2008-06-22, 07:48:38 »

Eve, ja w Chicago mam dobre zaopatrzenie sa tu sklepy, w ktorych mozna kupic dobre produkty np. kury, jajka i smalec dobrej jakosci od Amiszow wedliny w polskich sklepach itd. Mysle, ze powinnas lepiej kalkulowac proporcje BTW i bedzie OK. Osobiscie posluguje sie kalkulatorem, ktory przeslal mi Morgano mysle, ze nie bedzie mial nic przeciwko temu jesli przekaze go paru osobom, albo tez zwroc sie do niego - udzieli Ci dobrych rad i odpowiednio wyposazy.
Pozdrawiam
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #103 : 2008-06-22, 11:01:40 »

Ja właśnie dzisiaj czuję sie jak roślinka ,która karmiona jest chemią aby przeżyc a potem zakwitnąc. Do zwierzęcia tez mógłbym się porównac
bo wyje cicho z bólu  jak zranione zwierzę.
Idąc dalej - jesteś jak sztucznie hodowana roślinka, bo jesteś chory. Pewnie nie byłbyś dzisiaj chory, gdybyś wcześniej (na długo przed chorobą) wiedział to, co wiesz teraz i dbał o siebie tak, jak dbasz teraz. Byłbyś wtedy silnym drzewem niepotrzebujacym chemii.

Bea wpełni mógłbym zgodzic się z tym co piszesz że powinienem zadbac wczesniej o siebie,lecz nie bylo mi dane życ w takich czasach jak dzisiaj,a czasy tamtej dekady
nie dawały mi zbyt wielkiego wyboru to nie ja byłem odpowiedzialny za warunki pracy w jaich przyszło mi pracowac,oczwiscie mogłem sie tez uczyc i zostac lekarzem ale ja naprawde kochałem swoja profesje .A moje ślusarskie dzieła jakie wykonywałem przetrwają napewno nie jedno życie.A porównanie moje do chorego zwierzęcia wyjącego z bólu nie ma już miejsca
wylizałem się co prawda jak zwierze, ale przy pomocy medycyny konwencjonalnej , wspomaganej ciąglę mą Dietą Optymalną Jeżeli dobrze pojdzie to już w poniedziałek zapadnie decyzja kiedy będę mógł wrócic na dalszą egzystencję i podczymywania swojego opadającego wieka jak nazywa to po im imieniu Grizli. Ale rownież z uporem będę szukał sposobu aby mogło to stac się dopiero wtedy,kiedy wykorzystam wszystkie możliwości w dojściu do zdrowia ,w tej chwili widzę też szansę w leczeniu Komórkami Macieżystymi gdzie już sa pierwsze osiągnięcia
odbudowy nieczynnych już cxzęści płuc za pomocą wszczepu tych komórek pacjentowi,którego płuca nie oddychały samodzielnie już ponad dwadzieścia lat .Otworzyłewm tutaj na forum  temat na ten temat i mam cichą nadziije że Ci którzy dzisiaj odpowiedzialni są za życie ludzkie usiądą przy stole i znajdą kąpromis aby to co jest nieetyczne  z jednej strony mogło stac się możliwe do odzyskania płuc i nie tylko dla wszystkich tych którzy jak ja tego cały czas oczekują.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #104 : 2008-06-22, 12:36:12 »

Ja właśnie dzisiaj czuję sie jak roślinka ,która karmiona jest chemią aby przeżyc a potem zakwitnąc. Do zwierzęcia tez mógłbym się porównac
bo wyje cicho z bólu  jak zranione zwierzę.
Idąc dalej - jesteś jak sztucznie hodowana roślinka, bo jesteś chory. Pewnie nie byłbyś dzisiaj chory, gdybyś wcześniej (na długo przed chorobą) wiedział to, co wiesz teraz i dbał o siebie tak, jak dbasz teraz. Byłbyś wtedy silnym drzewem niepotrzebujacym chemii.

Bea wpełni mógłbym zgodzic się z tym co piszesz że powinienem zadbac wczesniej o siebie,lecz nie bylo mi dane życ w takich czasach jak dzisiaj,a czasy tamtej dekady
nie dawały mi zbyt wielkiego wyboru to nie ja byłem odpowiedzialny za warunki pracy w jaich przyszło mi pracowac,oczwiscie mogłem sie tez uczyc i zostac lekarzem ale ja naprawde kochałem swoja profesje .A moje ślusarskie dzieła jakie wykonywałem przetrwają napewno nie jedno życie.
Jurku, nie było moim zamiarem wypominać Ci "błędów przeszłości". Jeśli tak to odebrałeś - przepraszam.
Na pocieszenie mogę dodać, że "bycie lekarzem" wcale nie daje gwarancji zdrowia. Wiem to z własnego doświadczenia. Zwłaszcza narażeni są młodzi adepci "sztuki medycznej", nafaszerowani wiedzą akademicką, ślepo wierzący  w "najnowsze zdobycze nauki" i "najnowszą wiedzę medyczną". Ja też taka byłam, jadłam chudo ( drób i olej roślinny), warzywa i owoce 5x dziennie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na całe szczęście poznałam wiedzę dr JK, zresztą dopiero zaczęłam się nią interesować, gdy mój stan zdrowia stale się pogarszał mimo ścisłego stosowania się do zaleceń medycyny konwencjonalnej. Dzisiaj widać już u mnie i mojej rodziny efekty stosowania w praktyce ŻO, ale nadal mam jeszcze dużo do zrobienia, ciągle płacę za ślepą wiarę w "najnowszą wiedzę medyczną" przed laty.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #105 : 2008-06-22, 13:13:50 »

Cytuj z: bea561
Jurku, nie było moim zamiarem wypominać Ci "błędów przeszłości". Jeśli tak to odebrałeś - przepraszam.
Na pocieszenie mogę dodać, że "bycie lekarzem" wcale nie daje gwarancji zdrowia. Wiem to z własnego doświadczenia. Zwłaszcza narażeni są młodzi adepci "sztuki medycznej", nafaszerowani wiedzą akademicką, ślepo wierzący  w "najnowsze zdobycze nauki" i "najnowszą wiedzę medyczną". Ja też taka byłam, jadłam chudo ( drób i olej roślinny), warzywa i owoce 5x dziennie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na całe szczęście poznałam wiedzę dr JK, zresztą dopiero zaczęłam się nią interesować, gdy mój stan zdrowia stale się pogarszał mimo ścisłego stosowania się do zaleceń medycyny konwencjonalnej. Dzisiaj widać już u mnie i mojej rodziny efekty stosowania w praktyce ŻO, ale nadal mam jeszcze dużo do zrobienia, ciągle płacę za ślepą wiarę w "najnowszą wiedzę medyczną" przed laty.

Bea561 Ja wcale nie przyjęłem Twoich słów jako pogardy ,bo jeżeli odpowiadzsz na moje posty to napewno wiesz że ja pomimo że jestem na DO nie mam innej alternatywy jak tylko DO.
ale i nie mam innego wyjścia jak muszę to robic wspólnie z moim lekarzem prowadzącym {  Szpital,PORADNIA PULMUNOLOGICZNA} Wiem też dobrze że jestem upierdliwym pacjętem bo muszę wszystko wiedziec zanim mi to zastosują a same leki rozszezające muszą byc moim pokarmem bo bym się inaczej udusił . W Tobie cenię sobie że znajdujesz czas aby przybliżac nam wszystkie niuansy Żywienia Optymalnego
Dlatego śmieszą mnie takie stwierdzenia tych którzy zasad DO nie znając szukają taniej sensacji w tym aby zdyskredytowac jej Twórcę.że ja np. po 7 latach na DO Odmę załapałem nie znając jak szybko przy mojej chorobie to może się zdarzyc, wystarczy mocniejszy kaszel,kichnięcie,uderzenie może powstac rozstrzelnienie płuca i Odma .Ale myślę że jak mówi Mickiewicz w wswojej epopei "Medrców było wielu ale nikt z nich nie śmiał zagrac przy Jankielu" Dlatego widzę że czas płynie a ja robię swoje.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #106 : 2008-06-27, 20:39:00 »

To nie poglądy, to wiedza  Cool.
Dowody ,przykłady,bo nie rozumiem o czym myślisz ,co masz na mysli  Smile
Ale to już za tydzień  Smile

Dowodzenie zamknęłoby się w książce, za którą odebrano by mi prawo wykonywania zawodu lekarza, Kościół by mi odebrał świadectwo chrztu i bierzmowania.
Na razie nie rozumieją co piszę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #107 : 2008-06-27, 20:47:06 »

"Szalona" jesteś Ewa!  Very Happy (nie mam nic złego na mysli  Smile)
Mogłabyś jednak wydać książkę pod jakimś pseudonimem  Razz Co Ci zalezy?  Razz Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #108 : 2008-06-27, 21:06:18 »

Lepiej pisać prawdę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #109 : 2008-06-27, 21:13:27 »

Lepiej pisać prawdę.

Nie mówię,żeby kłamać  Smile



Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #110 : 2008-06-27, 21:14:59 »

Podpis byłby kłamstwem  Shocked.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #111 : 2008-08-16, 12:55:29 »

należy sobie odpowiedzieć na pytanie: " Kiedy zaczyna się starzenie?"

Wg mnie - gdy radość ustepuje miejsca zmartwieniom.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #112 : 2008-08-16, 16:22:33 »

[
Cytuj

Dowodzenie zamknęłoby się w książce, za którą odebrano by mi prawo wykonywania zawodu lekarza, Kościół by mi odebrał świadectwo chrztu i bierzmowania.
Na razie nie rozumieją co piszę.
Cytuj

Ale pamiatke z Pierwszej Komunii Swietej Ci zostawia--bo, NIC nie rozumieja.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #113 : 2008-08-17, 09:23:20 »

Podpis byłby kłamstwem  Shocked.
wiele na forum podpisuje sie pseudonimem i co?czy uwazamy ich za klamcow Shocked
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #114 : 2008-08-17, 15:11:19 »

Im bardziej się jest "na świeczniku" tym bardziej trzeba ważyć słowa. Trudno się wtedy ukryć.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #115 : 2013-10-13, 12:24:00 »

Im bardziej się jest "na świeczniku" tym bardziej trzeba ważyć słowa. Trudno się wtedy ukryć.

O to to. Very Happy
Dobra rada. Very Happy
Mam jednak już lepszą. Czyny, czyny wypada bardziej niż słowa- nauczyć się ważyć. Smile
Lecz wprzódy GSO na niezawoalowanym DO. Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #116 : 2013-10-13, 16:06:32 »

należy sobie odpowiedzieć na pytanie: " Kiedy zaczyna się starzenie?"

Wg mnie - gdy radość ustepuje miejsca zmartwieniom.

O masz! Bardzo ciekawe. Very Happy
A co wtedy będzie, gdy radość ze zmartwieniem zacznie się rotować? Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #117 : 2013-10-13, 16:34:26 »

Życie wieczne? Na huśtawce? Smile
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #118 : 2016-09-04, 18:08:48 »

Boze moj, tak skacze po watkach, ktore ktos (lub bot) akurat przeglada i trafilem na ten... Biedna Eve... Trafila z deszczu pod rymne...
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 18 zapytaniami.