forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:19:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!  (Przeczytany 110466 razy)
Eve
Go


Email
Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« : 2008-04-24, 19:17:14 »

Zaczelo sie od tego ze szukalam info. co zrobic z moimi migdalkami, ktore co jakis czas produkowaly wydzieline (pewnie zwiazek z gronkowcem), trafilam na porade lekarki i natychmiast zastosowalam. Po kilku dniach rzeczywiscie byla poprawa - produkcja ustala. Totez stalam sie czytelnikiem forum. Od 3 tygodni wyeliminowalam zboza, wiekszosc owocow (tylko toche truskawek, jagod, mlain), soki, dzemy, mleko. Nie obliczalam proporcji jeszcze ale na pewno przekraczalam B+t=200 (bo teraz zaczelam wazyc i liczyc). Niewatpliwie poprawila mi sie cera. Mam 32 lata i tradzik mlodzienczy juz za soba wiec nie moglam zrozumiec skad te wykwity skorne. Kojarzylam to z problemami z migdalkami. Ostatnio duza poprawa z kondycja skory na twarzy. Zaczelam jakis czas temu miewac bole w dolnym odcinku kregoslupa, takie uklocia w linii kregoslup, biodra przy np wstawaniu z krzesla. Pobolewa mnie rowniez cos z przodu z prawej strony w dolnej czesci brzuch -kojarze to z owulacja bo zdarza sie to srednio raz na miesiac. Od dziecka mialam problem ze wzdetym brzuchem. Smiesznie wygladalam. W sumie normalne rece i nogi ale w brzuchu pilka. Jako nastolatka staralm sie z tym walczyc i niezle mi sie to udawalo odchudzajac sie i ruszajac. Na brak apetytu nigdy nie narzekalam niestety, mam tendencje do przejadania sie wiec zawsze musze walczyc, uwazac itp. Po porodzie udalo mi sie wrocic do wagi 60 kg (wzrost 164), brzuszek zawsze troszke dalo sie wciagnac. Niestety w ostatnich 3 latach wyprodukowalam nadmiar tluszczu okolo 6-7 kg. Nie mam czasu na ruch duzo pracuje i wracam pozno do domu. Pomyslalam wiec ze moze jedzac optymalnie ustapi mi reszta dolegliwosci i spadnie waga do tej zgodnej z tabelmi 60 kg.  Zastanawiam sie nad proporcjami BTW. Na dzisiaj np wychodza 1:1,86:0.6. B+T=206, W=49,7
B=72,3 T=134.2  Czy ktos potrafi mi doradzic czy powinnam zmienic proporcje czy cos zmniejszyc lub zwiekszyc.
Sloniny nie moge nigdzie znalezc bo mieszkam w Stanach Zjednoczonych, ostatnio znalazlam jakis smalec ale w skladzie mial jakas nazwe brzmiaca jak alkohol wiec nie kupilam go, musze najpierw poszukac co to takiego. Uzywam wiec oliwy z oliwek.
Bardzo ciezko jest zmienic diete u mojego syna -8 lat- przy zakupach tlumacze mu ze prawie nic jakies 90% produktow ktore widzimy w tych pieknych, kolorowych, reklamowanych amerykanskich opakowaniach nie nadaje sie do jedzenia. Do szkoly udalje mi sie mu wcisnac ciasteczka z jajek i roznych pestek i orzechow z przepisu jaki znalazlam na forum. On tez wiele razy chorowal na zapalenie uszow, oskrzela i lekarz ostrzegal nas przed astma. Jeszcze do tego nie doszlo i mam nadzieje ze nie dojdzie. Moj syn tez ma troche problem z tym brzuszkiem spuchnietym. Nigdy nie karmilam go barzdo zle, ale zawsze mial apetyt. Ten brzuszek to stwierdzilam ze jest genetyczny po mnie. Poza tym nie jest gruby, no moze troszke pulchny ale miesci sie w normach wagowych. Ciekawe co mamy z tymi brzuszkami? Mama mi mowila, ze zaczelo mi sie to jak mialam 3-4 lata. Synkowi sie zaczelo w wieku 5-6 lat. Mleka juz mu nie dalje, chleba nie kupuje, ani innych zboz i zobaczymy.
Moj tluszcz glownie gromadzi sie na brzuchu i jego tez.  Moze ktos zorientowany skomentuje proporcje w moich posilkach i podsunie jakies pomysly. Dziekuje Eve.
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #1 : 2008-04-25, 08:54:47 »

z moich informacji slonine i inne produkty zawierajace duzo tluszczu kupisz w sklepach prowadzonych przez rosjan mieszkajacych w stanach.ogolnie mieso w usa jest co najmniej nie do jedzenia...
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2008-04-25, 10:35:53 »

Amisze podobno mają tam bardzo dobrą żywność. Nie używają szczepionek konserwowanych rtęcią, pestycydów i antybiotyków. Fundamentalizm ma jednak swoje plusy.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #3 : 2008-04-25, 10:50:09 »

Tłuste mieso chodowane naturalnymi metodami i pemmicany można zamówić tu > http://www.grasslandbeef.com/StoreFront.bok?affiliate_no=516

W stanach można dostać też bardzo dobry naturalny nierafinowany olej kokosowy, który posiada 90% kwasów nasyconych.  Nie ma co krytykować, że bez cholesterolu. Cholesterol można sobie "dojeśc" z podrobów np z płucek czy móżdżku. Wystarczy zobaczyć jaką elitą biologiczną do dziś są wyspiarze z Samoa. Żaden kraj na Ziemi nie ma tylu profesjonalnych sportowców co ta malutka wysepka. Dziwne co? Shocked
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #4 : 2008-04-25, 12:36:59 »

...Wystarczy zobaczyć jaką elitą biologiczną do dziś są wyspiarze z Samoa...

Jak ja uwielbiam slowo "elite"  Cool
podobnie jak "plankton"  Cool

Tak zupelnie powaznie to wlasnie Ci ktorzy sa
zdrowi i zyja ponad setke sa wlasnie "elita biologiczna"  Cool

I aby wszystko bylo jasne, to KAZDY posiada taka opcje, jest ona:
"na dlugosc reki" ale ten  "ktos" niestety najczesciej swojej szansy
nigdy nie wykorzysta z prostego powodu ......... Laughing Razz Razz

Jakiego?  Cool 

No i jestem ciekawy co Wy na ten temat macie do napisania
drodzy forumowicze ?  Shocked



Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #5 : 2008-04-25, 13:41:09 »

Zaczelo sie od tego ze szukalam info. co zrobic z moimi migdalkami, ktore co jakis czas produkowaly wydzieline (pewnie zwiazek z gronkowcem), trafilam na porade lekarki i natychmiast zastosowalam. Po kilku dniach rzeczywiscie byla poprawa - produkcja ustala. Totez stalam sie czytelnikiem forum. Od 3 tygodni wyeliminowalam zboza, wiekszosc owocow (tylko toche truskawek, jagod, mlain), soki, dzemy, mleko. Nie obliczalam proporcji jeszcze ale na pewno przekraczalam B+t=200 (bo teraz zaczelam wazyc i liczyc). Niewatpliwie poprawila mi sie cera. Mam 32 lata i tradzik mlodzienczy juz za soba wiec nie moglam zrozumiec skad te wykwity skorne. Kojarzylam to z problemami z migdalkami. Ostatnio duza poprawa z kondycja skory na twarzy. Zaczelam jakis czas temu miewac bole w dolnym odcinku kregoslupa, takie uklocia w linii kregoslup, biodra przy np wstawaniu z krzesla. Pobolewa mnie rowniez cos z przodu z prawej strony w dolnej czesci brzuch -kojarze to z owulacja bo zdarza sie to srednio raz na miesiac. Od dziecka mialam problem ze wzdetym brzuchem. Smiesznie wygladalam. W sumie normalne rece i nogi ale w brzuchu pilka. Jako nastolatka staralm sie z tym walczyc i niezle mi sie to udawalo odchudzajac sie i ruszajac. Na brak apetytu nigdy nie narzekalam niestety, mam tendencje do przejadania sie wiec zawsze musze walczyc, uwazac itp. Po porodzie udalo mi sie wrocic do wagi 60 kg (wzrost 164), brzuszek zawsze troszke dalo sie wciagnac. Niestety w ostatnich 3 latach wyprodukowalam nadmiar tluszczu okolo 6-7 kg. Nie mam czasu na ruch duzo pracuje i wracam pozno do domu. Pomyslalam wiec ze moze jedzac optymalnie ustapi mi reszta dolegliwosci i spadnie waga do tej zgodnej z tabelmi 60 kg.  Zastanawiam sie nad proporcjami BTW. Na dzisiaj np wychodza 1:1,86:0.6. B+T=206, W=49,7
B=72,3 T=134.2  Czy ktos potrafi mi doradzic czy powinnam zmienic proporcje czy cos zmniejszyc lub zwiekszyc.

Sloniny nie moge nigdzie znalezc bo mieszkam w Stanach Zjednoczonych, ostatnio znalazlam jakis smalec ale w skladzie mial jakas nazwe brzmiaca jak alkohol wiec nie kupilam go, musze najpierw poszukac co to takiego. Uzywam wiec oliwy z oliwek.
Bardzo ciezko jest zmienic diete u mojego syna -8 lat- przy zakupach tlumacze mu ze prawie nic jakies 90% produktow ktore widzimy w tych pieknych, kolorowych, reklamowanych amerykanskich opakowaniach nie nadaje sie do jedzenia. Do szkoly udalje mi sie mu wcisnac ciasteczka z jajek i roznych pestek i orzechow z przepisu jaki znalazlam na forum. On tez wiele razy chorowal na zapalenie uszow, oskrzela i lekarz ostrzegal nas przed astma. Jeszcze do tego nie doszlo i mam nadzieje ze nie dojdzie. Moj syn tez ma troche problem z tym brzuszkiem spuchnietym. Nigdy nie karmilam go barzdo zle, ale zawsze mial apetyt. Ten brzuszek to stwierdzilam ze jest genetyczny po mnie. Poza tym nie jest gruby, no moze troszke pulchny ale miesci sie w normach wagowych. Ciekawe co mamy z tymi brzuszkami? Mama mi mowila, ze zaczelo mi sie to jak mialam 3-4 lata. Synkowi sie zaczelo w wieku 5-6 lat. Mleka juz mu nie dalje, chleba nie kupuje, ani innych zboz i zobaczymy.
Moj tluszcz glownie gromadzi sie na brzuchu i jego tez.  Moze ktos zorientowany skomentuje proporcje w moich posilkach i podsunie jakies pomysly. Dziekuje Eve.
Sklepow z "polskimi" wyrobami  nie masz w poblizu??ßRowniez  waze ok.59kg/164cm jednak jadam zdecydowanie mniej bialka i  tluszczu tylko ok 100g .weglow.ok 50g.mysle,ze powinnas ograniczyc spozycie tluszczu,poniewaz masz wlasny do spalenia.Duza ilosc weglowodanow w diecie powoduje wypychanie brzucha,moze tez  malo wartosciowe bialko??.Czytaj porady lekarki oraz innych doswiadczonych optymalnych,tam znajdziesz duzo interesujacych spostrzezen.Zajrzyj rowniez tutaj: http://www.dietaoptymalna.com/


Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #6 : 2008-04-25, 16:47:18 »

z moich informacji slonine i inne produkty zawierajace duzo tluszczu kupisz w sklepach prowadzonych przez rosjan mieszkajacych w stanach.ogolnie mieso w usa jest co najmniej nie do jedzenia...
Wlasnie wczoraj kupilam surowy boczek z duza iloscia tluszczu w takim sklepie ala Rosja, Polska,Mexico tylko okazal sie tak strasznie slony ze mnie piecze przelyk po jajecznicy.  Maja tam wszystko oprocz sloniny. Sa nozki, podroby itd ale nie sadze ze to mieso jest z organicznych hodowli skoro nie ma info. na opakowaniu.
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #7 : 2008-04-25, 16:53:16 »

Amisze podobno mają tam bardzo dobrą żywność. Nie używają szczepionek konserwowanych rtęcią, pestycydów i antybiotyków. Fundamentalizm ma jednak swoje plusy.
Produkty niektore od Amiszow sa w sklepach, glownie jajka i drob, maslo - totez je kupuje. Musze znalezc jakies wieksze zrodlo. Co prawda sa specjalne sklepy ze zdrowa zywnoscia organiczna (ok 45 min jazdy samochodem od mojego miejsca zamieszkania), ceny kosmiczne, miesko glownie chudziutkie, na szczescie maja watrobke drobiowa. Totez spedzam ok 1.5 h w samochodzie aby zjesc sobie raz w tygodniu watrobke swieza i zdrowa bez hormonow itp.
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2008-04-25, 16:55:49 »

Tłuste mieso chodowane naturalnymi metodami i pemmicany można zamówić tu > http://www.grasslandbeef.com/StoreFront.bok?affiliate_no=516

W stanach można dostać też bardzo dobry naturalny nierafinowany olej kokosowy, który posiada 90% kwasów nasyconych.  Nie ma co krytykować, że bez cholesterolu. Cholesterol można sobie "dojeśc" z podrobów np z płucek czy móżdżku. Wystarczy zobaczyć jaką elitą biologiczną do dziś są wyspiarze z Samoa. Żaden kraj na Ziemi nie ma tylu profesjonalnych sportowców co ta malutka wysepka. Dziwne co? Shocked
Dzieki za linka - sprawdze
Co do oleju kokosowego to juz kupilam tylko nie wiem do czego go uzywac. Narazie smaruje nim brytwanke jak pieke ciastka bez maki i cukru. Do innych potraw jakos mi nie pasuje. Kotlety na oleju kokosowym? moze jakas podpowiedz
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #9 : 2008-04-25, 16:58:08 »

...Wystarczy zobaczyć jaką elitą biologiczną do dziś są wyspiarze z Samoa...

Jak ja uwielbiam slowo "elite"  Cool
podobnie jak "plankton"  Cool

Tak zupelnie powaznie to wlasnie Ci ktorzy sa
zdrowi i zyja ponad setke sa wlasnie "elita biologiczna"  Cool

I aby wszystko bylo jasne, to KAZDY posiada taka opcje, jest ona:
"na dlugosc reki" ale ten  "ktos" niestety najczesciej swojej szansy
nigdy nie wykorzysta z prostego powodu ......... Laughing Razz Razz

Jakiego?  Cool 

No i jestem ciekawy co Wy na ten temat macie do napisania
drodzy forumowicze ?  Shocked

Tzn . ci co odzywiaja sie optymalnie to elita a reszta na diecie pastwiskowej to taki plankton?


Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #10 : 2008-04-25, 17:03:52 »

Zaczelo sie od tego ze szukalam info. co zrobic z moimi migdalkami, ktore co jakis czas produkowaly wydzieline (pewnie zwiazek z gronkowcem), trafilam na porade lekarki i natychmiast zastosowalam. Po kilku dniach rzeczywiscie byla poprawa - produkcja ustala. Totez stalam sie czytelnikiem forum. Od 3 tygodni wyeliminowalam zboza, wiekszosc owocow (tylko toche truskawek, jagod, mlain), soki, dzemy, mleko. Nie obliczalam proporcji jeszcze ale na pewno przekraczalam B+t=200 (bo teraz zaczelam wazyc i liczyc). Niewatpliwie poprawila mi sie cera. Mam 32 lata i tradzik mlodzienczy juz za soba wiec nie moglam zrozumiec skad te wykwity skorne. Kojarzylam to z problemami z migdalkami. Ostatnio duza poprawa z kondycja skory na twarzy. Zaczelam jakis czas temu miewac bole w dolnym odcinku kregoslupa, takie uklocia w linii kregoslup, biodra przy np wstawaniu z krzesla. Pobolewa mnie rowniez cos z przodu z prawej strony w dolnej czesci brzuch -kojarze to z owulacja bo zdarza sie to srednio raz na miesiac. Od dziecka mialam problem ze wzdetym brzuchem. Smiesznie wygladalam. W sumie normalne rece i nogi ale w brzuchu pilka. Jako nastolatka staralm sie z tym walczyc i niezle mi sie to udawalo odchudzajac sie i ruszajac. Na brak apetytu nigdy nie narzekalam niestety, mam tendencje do przejadania sie wiec zawsze musze walczyc, uwazac itp. Po porodzie udalo mi sie wrocic do wagi 60 kg (wzrost 164), brzuszek zawsze troszke dalo sie wciagnac. Niestety w ostatnich 3 latach wyprodukowalam nadmiar tluszczu okolo 6-7 kg. Nie mam czasu na ruch duzo pracuje i wracam pozno do domu. Pomyslalam wiec ze moze jedzac optymalnie ustapi mi reszta dolegliwosci i spadnie waga do tej zgodnej z tabelmi 60 kg.  Zastanawiam sie nad proporcjami BTW. Na dzisiaj np wychodza 1:1,86:0.6. B+T=206, W=49,7
B=72,3 T=134.2  Czy ktos potrafi mi doradzic czy powinnam zmienic proporcje czy cos zmniejszyc lub zwiekszyc.

Sloniny nie moge nigdzie znalezc bo mieszkam w Stanach Zjednoczonych, ostatnio znalazlam jakis smalec ale w skladzie mial jakas nazwe brzmiaca jak alkohol wiec nie kupilam go, musze najpierw poszukac co to takiego. Uzywam wiec oliwy z oliwek.
Bardzo ciezko jest zmienic diete u mojego syna -8 lat- przy zakupach tlumacze mu ze prawie nic jakies 90% produktow ktore widzimy w tych pieknych, kolorowych, reklamowanych amerykanskich opakowaniach nie nadaje sie do jedzenia. Do szkoly udalje mi sie mu wcisnac ciasteczka z jajek i roznych pestek i orzechow z przepisu jaki znalazlam na forum. On tez wiele razy chorowal na zapalenie uszow, oskrzela i lekarz ostrzegal nas przed astma. Jeszcze do tego nie doszlo i mam nadzieje ze nie dojdzie. Moj syn tez ma troche problem z tym brzuszkiem spuchnietym. Nigdy nie karmilam go barzdo zle, ale zawsze mial apetyt. Ten brzuszek to stwierdzilam ze jest genetyczny po mnie. Poza tym nie jest gruby, no moze troszke pulchny ale miesci sie w normach wagowych. Ciekawe co mamy z tymi brzuszkami? Mama mi mowila, ze zaczelo mi sie to jak mialam 3-4 lata. Synkowi sie zaczelo w wieku 5-6 lat. Mleka juz mu nie dalje, chleba nie kupuje, ani innych zboz i zobaczymy.
Moj tluszcz glownie gromadzi sie na brzuchu i jego tez.  Moze ktos zorientowany skomentuje proporcje w moich posilkach i podsunie jakies pomysly. Dziekuje Eve.
Sklepow z "polskimi" wyrobami  nie masz w poblizu??ßRowniez  waze ok.59kg/164cm jednak jadam zdecydowanie mniej bialka i  tluszczu tylko ok 100g .weglow.ok 50g.mysle,ze powinnas ograniczyc spozycie tluszczu,poniewaz masz wlasny do spalenia.Duza ilosc weglowodanow w diecie powoduje wypychanie brzucha,moze tez  malo wartosciowe bialko??.Czytaj porady lekarki oraz innych doswiadczonych optymalnych,tam znajdziesz duzo interesujacych spostrzezen.Zajrzyj rowniez tutaj: http://www.dietaoptymalna.com/

Sa sklepy z polskimi wyrobami ale bez sloniny i smalcu na wage. Sa wszystkie naszpikowane Chemia wedliny i mieso pewnie z hormonami itd. ale kupuje tam smietane 30% bo nigdzie indziej nie ma. Czy zdajecie sobie sprawe w ile roznych miejsc trzeba odwiedzic aby kupic kilka rzeczy? horror.
Moze mi podasz mniej wiecej jak wyglada twoj jadlospis ze miescisz sie w 100 g bialka i tluszczu bo jedzac np dwa razy dziennie nie moge tego wykalkulowac, chyba ze musze glodowac. Please!!!!


Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #11 : 2008-04-25, 17:42:40 »

Cytuj
Co do oleju kokosowego to juz kupilam tylko nie wiem do czego go uzywac. Narazie smaruje nim brytwanke jak pieke ciastka bez maki i cukru. Do innych potraw jakos mi nie pasuje. Kotlety na oleju kokosowym?

Jak najbardziej a i na surowo też jest pyszny. Tylko lepiej aby był zimnotłoczony, wtedy ma zapach i smak. Nawet nierafinowany nie psuje się, może leżeć w słoiku przez rok w temp pokojowej. Wszyscy wyspiaże od dawien dawna obrabiają mięso na oleju kokosowym. Nadaje się do smażenia, nie utlenia się, nie zmienia w tłuszcz trans bo jest w 90% nasycony. Smalec o ile mi wiadomo ma tylko 40% kwasów nasyconych. No i kokosowy fat jest "czysty", bez pestycydów, hormonów, antybiotyków, które jak wiadomo odkładają się w tłuszczu przemysłowo hodowanej zwierzyny.

Ja jak nie mam czasem dostępu do łoju cielęcego i jagnięcego to właśnie olej kokosowy jest najważnieszym zródłem tłuszczu. A brakującą porcję cholesterolu dojadam w móżdżkach, płóckach itp.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #12 : 2008-04-25, 19:10:35 »

Olej kokosowy zmiennie z maslem uzywam do smazenia omletow oraz plackow serowych dla dzieci.Smakuja rowniez ciastka,w ktorych przepis przewiduje olej.Ostatnio kupilam olej kokosowy nierafinowany barwy pomaranczowej,o stalej konsystencji,niestety nie smakuje  :?Waldek,czy twoj olej tez ma podobne wlasciwosci organoleptyczne??? Smile
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #13 : 2008-04-25, 20:15:32 »

Pomarańczowy? Dziwne, mój jest stały, zawsze biały, ładnie pachnie i ma smak. Kupuje taki > http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?kat=16606&pro=88815
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2008-04-25, 21:09:03 »

Do Eve
Dla ścisłości - to forum jest na stronie dr Jana Kwaśniewskiego. Dotyczy przede wszystkim żywienia optymalnego. Piszą tu również osoby nie będące ściśle na tym sposobie żywienia. Pisząca tu wcześniej "Lekarka" propaguje dietę różniącą się od diety dr JK. Piszę to, ponieważ dobrze by było abyś umiała zauważyć te różnice i sama zdecydować jaką dietę zastosujesz. Jako optymalna niezmodyfikowana polecam przeczytać książki dr Jana Kwaśniewskiego. Pozdrawiam Bea
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #15 : 2008-04-26, 01:49:44 »

Ponawiam pytanie do Kodar. Napisalas ze jesz 100 g bialka i tluszczu- tylko nie wiem czy w sumie czy po 100, bo jesli 100 razem to nie wiem jak sie zmiescic w tej normie jedzac dwa posilki i nie glodujac. Moze jakas podpowiedz
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #16 : 2008-04-26, 02:23:09 »

Do Eve
Dla ścisłości - to forum jest na stronie dr Jana Kwaśniewskiego. Dotyczy przede wszystkim żywienia optymalnego. Piszą tu również osoby nie będące ściśle na tym sposobie żywienia. Pisząca tu wcześniej "Lekarka" propaguje dietę różniącą się od diety dr JK. Piszę to, ponieważ dobrze by było abyś umiała zauważyć te różnice i sama zdecydować jaką dietę zastosujesz. Jako optymalna niezmodyfikowana polecam przeczytać książki dr Jana Kwaśniewskiego. Pozdrawiam Bea


Oczywiscie wiem na jakiej stronie jest forum i o lekarce i jej stronie tez wiem -skorzystalam z zalecen i okazaly sie bardzo pomocne  (czytalam forum i rozne artykuly przepisane przez Morgano). Tylko nie rozumiem - czy np. to ze nie pije zadnego  mleka z roznych  powodow ale staram sie zachowac poroporcje BTW jakie podaje  Dr Kwasniewski oraz inne produkty mi dostepne zgodne z zasadami - czyni mnie zmodyfikowana optymalna na innej diecie?
Jedyna ksiazka jaka tutaj znalazlam byla ksiazka "Dieta Optymalna, Dieta Idealna" autorstwa Marka Chylinskiego i Jana Kwasniewskiego. Duzo jest tam informacji ale takich bardziej konkretnych co do dokladnego stosowania diety brak. Innych ksiazek nie maja i zanim je gdzies zamowie i dostane to minie troche czasu wiec mi go szkoda na czekanie. Dlatego tutaj jestem aby osoby bardziej doswiadczone niezmodyfikowane i zmodyfikowane troche mi pomogly. Wszystko wydaje sie super proste, liczyc umie ale potem sie okazuje ze moze jednak tego wiecej, tamtego mniej. Dr Kwasniewski pisze ze nalezy zachowac proporcje BTW i w sumie mozna jesc aby nie czuc sie glodnym, potem czytam ze B+T= 200 to najlepiej. Pewnie wiekszosc osob na poczatku popelnia bledy ale na szcescie jest forum Dr Kwasniewskiego. Pozdrawiam.
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #17 : 2008-04-26, 02:27:26 »

Czy ktos wie czy tluszcz palmowy tez jest dobry? moze Waldek ? Jak pisalam nie mam dostepu do normalnego, bezpiecznego smalcu.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #18 : 2008-04-26, 06:44:08 »

Jest dobry. Od tysięcy lat odżywia zdrowe populacje. Podobnie nie jest zły naturalny tran bez syntetycznych witamin (obecnie Melrose i Carlson) czy oliwa z oliwek.

Nie są oczywiście tak dobre jak np łój cielęcy ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma... i się szuka. Laughing

Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #19 : 2008-04-26, 11:26:28 »



Oczywiscie wiem na jakiej stronie jest forum i o lekarce i jej stronie tez wiem -skorzystalam z zalecen i okazaly sie bardzo pomocne  (czytalam forum i rozne artykuly przepisane przez Morgano). Tylko nie rozumiem - czy np. to ze nie pije zadnego  mleka z roznych  powodow ale staram sie zachowac poroporcje BTW jakie podaje  Dr Kwasniewski oraz inne produkty mi dostepne zgodne z zasadami - czyni mnie zmodyfikowana optymalna na innej diecie?
Jedyna ksiazka jaka tutaj znalazlam byla ksiazka "Dieta Optymalna, Dieta Idealna" autorstwa Marka Chylinskiego i Jana Kwasniewskiego. Duzo jest tam informacji ale takich bardziej konkretnych co do dokladnego stosowania diety brak. Innych ksiazek nie maja i zanim je gdzies zamowie i dostane to minie troche czasu wiec mi go szkoda na czekanie. Dlatego tutaj jestem aby osoby bardziej doswiadczone niezmodyfikowane i zmodyfikowane troche mi pomogly. Wszystko wydaje sie super proste, liczyc umie ale potem sie okazuje ze moze jednak tego wiecej, tamtego mniej. Dr Kwasniewski pisze ze nalezy zachowac proporcje BTW i w sumie mozna jesc aby nie czuc sie glodnym, potem czytam ze B+T= 200 to najlepiej. Pewnie wiekszosc osob na poczatku popelnia bledy ale na szcescie jest forum Dr Kwasniewskiego. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.