forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 03:26:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!  (Przeczytany 110472 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #80 : 2008-06-16, 07:23:07 »

Ja tam bym chcial byc bardziej zdrowy,czy mozna byc bardziej zdrowym?

Problem w tym, że dla mnie zdrowy=nieśmiertelny, a starzenie się to zespół nagromadzenia się defektów. Czasem umieramy bo niedomogło JEDNO naczyńko.
Dlatego potrzebne są wg mnie dalsze poszukiwania by temu zapobiec. Jak znaleźć naczyńko z defektem - wiem. Wolę metody uniezależniające od medycyny.
U każdego (u siebie też) szukam defektów i leczę je aż do zlikwidowania.
Obecnie pracuję nad daniem gwarancji wyleczenia z rozsianej choroby nowotworowej, dietą.
Wiem, że trudne. Wiem, że wyboiste. Per analogiam znajdę rozwiązanie.
Co do RÓŻNIC.
Akceptuje wszystkie metody pośrednie nie zaliczane do DO, a sprowadzające osobę do zdrowia. Układam jej dietę tak by poznała, że w diecie jest klucz, dlatego nie mam nic naprzeciw 1-2x w miesiącu na tofu (soja) + oliwa + ogórki. Oczywiście dla tych bardziej zdrowych, ci bardziej chorzy wymagają białka zwierzęcego i smalcu/słoniny.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #81 : 2008-06-16, 07:40:30 »



Problem w tym, że dla mnie zdrowy=nieśmiertelny, a starzenie się to zespół nagromadzenia się defektów.
Lekarko, czy próbujesz naprawiać naturę? To przecież robi już współczesna medycyna! ( 60-latka rodzi dziecko itp.) Nie dajmy się zapędzić w 'kozi róg". My lekarze mamy "pomagać naturze" w utrzymaniu zdrowia u ludzi, nie zaś zrobić z nich nieśmiertelnych.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #82 : 2008-06-16, 07:43:18 »

Lecząc choroby to naprawianie natury?
To szukanie harmonii z naturą, wg mnie.
Starzenie się to choroba!Wg mnie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #83 : 2008-06-16, 09:32:20 »

...Starzenie się to choroba!Wg mnie...

Oczywiscie!!! To bardzo podstepna choroba. Crying or Very sad

Takie podejscie do "starzenie sie" jest logiczna
konsekwencja "wiedzy medycznej" i inteligencji lekarza. Cool

Stale "wydluzanie zycia" czlowieka obserwowane dokladnie,
na przestrzeni np. ostatnich 200 lat
to nie wynik dzialania "kaplanow - szarlatanow" czy "likorzy - naturszczykow"
ale "Naukowcow i Lekarzy"
stosujacych ciagle doskonalone "dzialajace procedury" Cool



Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #84 : 2008-06-16, 14:29:40 »


Stale "wydluzanie zycia" czlowieka obserwowane dokladnie,
na przestrzeni np. ostatnich 200 lat
to nie wynik...


FRUSTRACJI,BEZSILNOŚCI
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #85 : 2008-06-16, 15:23:38 »

Errata.Należy w zacytowanym fragmencie skreślić "nie" .
Miało być ;"to wynik frustracji i ....."
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #86 : 2008-06-16, 15:26:27 »

Lecząc choroby to naprawianie natury?
To szukanie harmonii z naturą, wg mnie.
Starzenie się to choroba!Wg mnie.
Aby zatem uznać Twój pogląd na istotę "starzenia się" należy sobie odpowiedzieć na pytanie: " Kiedy zaczyna się starzenie?"
Czyli na którym etapie życia człowieka chcesz zatrzymać proces starzenia się? Na etapie 2-3latka czy 20 latka?
Następne pytanie:" Czy dążenie do nieśmiertelności jest zgodne z naturą?" Przecież natura zakłada cykliczność. Widać to w świecie roślin ( ziarko, kiełki, kwitnienie, kłosy rodzące ziarko, słoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierząt jest podobnie. Rodzimy się i umieramy. Taka jest prawda.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #87 : 2008-06-16, 15:43:58 »

Widać to w świecie roślin ( ziarko, kiełki, kwitnienie, kłosy rodzące ziarko, słoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierząt jest podobnie. Rodzimy się i umieramy. Taka jest prawda.

Bea.Nadajemy na podobnych falach?  Shocked   Very Happy Nie uwierzysz ,ale myślałam też o świecie roślin i zwierząt  Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #88 : 2008-06-16, 16:27:41 »

Widać to w świecie roślin ( ziarko, kiełki, kwitnienie, kłosy rodzące ziarko, słoma - czyli cykl wegetacyjny). U ludzi i zwierząt jest podobnie. Rodzimy się i umieramy. Taka jest prawda.

Bea.Nadajemy na podobnych falach?  Shocked   Very Happy Nie uwierzysz ,ale myślałam też o świecie roślin i zwierząt  Very Happy

Edytko może i w tym co piszesz jest prawdy ale jedno Twoje rozwarzanie myślę że jest celne -te gdzie piszesz o świecie roślin i zwierząt
Ja właśnie dzisiaj czuję sie jak roślinka ,która karmiona jest chemią aby przeżyc a potem zakwitnąc. Do zwierzęcia tez mógłbym się porównac
bo wyje cicho z bólu  jak zranione zwierzę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #89 : 2008-06-16, 16:31:21 »

Zwierzęta ,rośliny,my ludzie -jesteśmy połączonym z sobą światem.Tworzymy jeden krąg  Very Happy .
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #90 : 2008-06-16, 16:40:14 »

Cytuj
Cytuj z: grizzly link=

Stale "wydluzanie zycia" czlowieka obserwowane dokladnie,
na przestrzeni np. ostatnich 200 lat
to nie wynik dzialania "kaplanow - szarlatanow" czy "likorzy - naturszczykow"
ale "Naukowcow i Lekarzy"
stosujacych ciagle doskonalone "dzialajace procedury" Cool

Grizli dzisiaj powiem Tobie że naprawdę potrzeba jest miec dużo zdrowia, aby móc je
oddac tylko w ręce dzisiejszych lekarzy.Dlatego uważam ze musże bacznie przyglądac się każdemu mechanikowi ,który chce grzebac
w mojej maszynie,nawet jeżeli jest On z Elit.Radzę to samo kazdemu kto oddaje swój samochód do remontu.

Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #91 : 2008-06-16, 16:46:28 »

Ja właśnie dzisiaj czuję sie jak roślinka ,która karmiona jest chemią aby przeżyc a potem zakwitnąc. Do zwierzęcia tez mógłbym się porównac
bo wyje cicho z bólu  jak zranione zwierzę.
Idąc dalej - jesteś jak sztucznie hodowana roślinka, bo jesteś chory. Pewnie nie byłbyś dzisiaj chory, gdybyś wcześniej (na długo przed chorobą) wiedział to, co wiesz teraz i dbał o siebie tak, jak dbasz teraz. Byłbyś wtedy silnym drzewem niepotrzebujacym chemii.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #92 : 2008-06-16, 16:57:34 »

Nie wiem,czy tak do końca zalezy wszystko od dbania o siebie.Ludzie dbają o siebie i przedwczesnie umierają...
Niekiedy nie dbają o siebie,nie oszczędzają się i żyją długo i w miare zdrowo i szczęśliwie ,jak na życie człowieka przystało i jak przystało na ziemskie warunki.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #93 : 2008-06-16, 22:17:15 »

Nie wiem,czy tak do końca zalezy wszystko od dbania o siebie.Ludzie dbają o siebie i przedwczesnie umierają...
Niekiedy nie dbają o siebie,nie oszczędzają się i żyją długo i w miare zdrowo i szczęśliwie ,jak na życie człowieka przystało i jak przystało na ziemskie warunki.
Ci, co umierają przedwcześnie, widać źle o siebie dbają...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #94 : 2008-06-17, 08:13:54 »

To nie jest reguła Bea.Ci co dbają też mogą przedwcześnie umrzeć,a ci co nie dbają mogą umrzeć dużo,dużo później.
Jedno co się sprawdza na "tej planecie" ,to to,że kto się urodził,ten umrze,i " ten kto "umar" ,ten nie żyje" .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #95 : 2008-06-17, 08:28:17 »

Dużo też zalezy od zbiegów okoliczności.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #96 : 2008-06-17, 09:37:21 »

Zgadzam się z Tobą Edyta.
Nie ma zbiegów okoliczności. Wiem to  Smile.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #97 : 2008-06-17, 10:31:54 »

Ewa  Very Happy

Są zbiegi okoliczności  Smile .
Przykład;możesz o siebie dbać jak najlepiej ( w pełnym tego słowa znaczeniu) ,a ktoś inny akurat znajdzie sie w tym samym czasie, w tym samym miejscu i tak "pokrzyżuje" Twe plany ,że "wywróci" Twoje życie "do góry nogami" i zmieni je albo na lepsze,albo na gorsze,albo nie będzie miało to większego wpływu.

To,że dbanie o siebie nie jest gwarancją na długie życie może świadczyć  przykład; człowiek 70-letni upijający się alkoholem np.od 20-stego roku życia(niedawno zmarł u mnie w klatce pan po 70-tce,którego rzadko kiedy widziałam trzeźwiego,ale żył dłużej niż znajoma,bo zginęła w wieku 25 lat) nadal zyje,a ktos kto w miarę dba o siebie,albo ulega śmiertelnemu wypadkowi i ginie młodo,albo zapada na inne choróbska,bo akurat ma "kiepski genom" ,albo znalazł się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie-oczywiscie dla siebie.

Trzeba jeszcze zaznaczyć,że my (ludzie) nie możemy dbać o siebie  w sposób idealny,totalny ,nie jesteśmy w stanie uchronić siebie przed "nieszczęśliwym  wypadkiem",nie jesteśmy w stanie zrobić tak,aby każdy nasz wybór był doskonały w pełnym tego słowa znaczeniu .

Pisałaś Ewa ,że starzenie to choroba ,a ja napisałam ,że przedłużanie życia jest obiawem frustracji, bezsilności.
Napiszę tak;jesli się nie ma doczynienia bezpośrednio ze śmiercią ,to wszystko wydaje się takie proste(przemijanie) i sprawiedliwe.
Ale jeśli możemy się" przyjrzeć śmierci z bliska" ,"możemy dotknąć jej" wówczas wydaje się ona totalnie niesprawiedliwa -dla jednostki oczywiście  Sad         Z czego to wynika?
Z braku wiary? Bo o wiedzy raczej trudno cokolwiek tutaj mówić,bo nie możemy być w 100% pewni co dzieje się z nami po śmierci.
Ale się "upisałam" ....


PS. Napisz skąd wiesz,że nie ma zbiegów okoliczności,jak to odbierasz.Jesli możesz ....
Możemy się przecież wymienić poglądami,a nuż zmienie coś w swoim mysleniu .... Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #98 : 2008-06-17, 10:33:51 »




PS. Napisz skąd wiesz,że nie ma zbiegów okoliczności,jak to odbierasz.Jesli możesz ....
Możemy się przecież wymienić poglądami,a nuż zmienie coś w swoim mysleniu .... Smile


Tydzień mnie nie będzie - o 13tej wyjeżdżam na wakacje  Very Happy Very Happy Very Happy.


Acha .W takim razie "do napisania"  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomoc dla poczatkujacych!!!!!
« Odpowiedz #99 : 2008-06-17, 12:48:21 »

PS. Napisz skąd wiesz,że nie ma zbiegów okoliczności,jak to odbierasz.Jesli możesz ....
Możemy się przecież wymienić poglądami,a nuż zmienie coś w swoim mysleniu .... Smile

Nie ma zbiegów okoliczności.
To nie poglądy, to wiedza  Cool.
Dowodzenie wbija w ziemię. Wiesz że preferuję logikę jako królową nauk. Do zobaczenia za tydzień.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 18 zapytaniami.