forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 19:45:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660591 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  LODY NA ODCHUDZANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LODY NA ODCHUDZANIE  (Przeczytany 6217 razy)
Joanne
Go


Email
LODY NA ODCHUDZANIE
« : 2008-04-29, 16:32:35 »

Witam wszystkich! Jestem nowy uzytkownikiem forum, troche juz Was poczytalam, ale pisze po raz pierwszy.
Chcialabym prosic o opinie i ewentualnie pomoc w ulozeniu przepisu na lody, ktore moglyby byc zjadane przez osoby, ktore sie odchudzaja, czyli proporacja B:T najwyzej 1:2,2. Wczoraj zrobilam probe, efekt nawet nawet, ale moje maja 1:2,45 troche za duzo.
Wzielam smietane czesc 19,1%, czesc 39% (mieszkam w Anglii, tu sa smietany 19%, 39%, 48% i chyba cos ponad 60%), wiecej zoltek niz przewiduje oryginalny przepis. Innowacja glownie polega na tym, ze ubilam czesc bialek i pomieszalam ze smietana (w smaku w sumie nie ma roznicy, troche mniej tlusty poprostu; ale w sumie nie wiem czy bialka zamrozone mozna jesc takie surowe) i dodalam tez duze opakowanie jogurtu naturalnego (greek style, w polsce jest taki nazywa sie balkanski - ma ponad 10g tluszczu). Dalej to standardowo - owoce z puszki, aromat waniliowy. Smak w porzadku wyszedl, ale owoce osadzily sie na dnie i kazdy pojemnik na dwie warstwy: bardziej zbita zabarwiona owocami na dnie i bardziej puszysta i biala na gorze.

Kto ma uwagi do tego pomyslu?
Moze ktos moglby pomoc w udoskonaleniu tego pomyslu i doprowadzeniu do wlasciwej dla mnie proprcji?
Zapisane
Joanne
Go


Email
Odp: LODY NA ODCHUDZANIE
« Odpowiedz #1 : 2008-05-02, 01:39:23 »

Widze, ze nikt nie ma pomyslu, wszyscy szczupli moze. Rozwazam aby dodac do lodow niezbyt tlusty serek typu philadelphia. Ale jeszcze nie probowalam.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: LODY NA ODCHUDZANIE
« Odpowiedz #2 : 2008-05-02, 07:03:24 »

Widze, ze nikt nie ma pomyslu, wszyscy szczupli moze. Rozwazam aby dodac do lodow niezbyt tlusty serek typu philadelphia. Ale jeszcze nie probowalam.
Myślę, że lody optymalne muszą mieć dużo tłuszczu, tylko wtedy będą dobre w smaku. Mój przepis to 10 żółtek, litr śmietanki 36% i pół szklanki cukru. BTW wliczasz do dziennego bilansu.I wtedy jeśli się odchudzasz zjadasz mniej tłuszczu ogółem. Oczywiście możesz próbować różne przepisy i podziel się z nami swoimi sukcesami kulinarnymi Very Happy. Myślę, że świetnie nadał by się serek moscarpone, ale on też ma dużo tłuszczu.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: LODY NA ODCHUDZANIE
« Odpowiedz #3 : 2008-05-02, 08:35:33 »

(...)  Innowacja glownie polega na tym, ze ubilam czesc bialek i pomieszalam ze smietana (w smaku w sumie nie ma roznicy(...)

Zdarza mi się do tego typu mieszanek (żółtko, śmietana lub ledwie płynne masło) dodać jedno białko, produkt jest wtedy bardziej „ciężkostrawny” lub „sycący” lub „objętościowy”.

Któreś z tych trzech określeń może ma znaczenie pozytywne ? Smile

Jest to oczywiście opcja dla posiadaczy zdrowego przewodu pokarmowego, w ramach terapii radziłbym pozostać przy samych żółtkach.
Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: LODY NA ODCHUDZANIE
« Odpowiedz #4 : 2008-05-02, 16:23:01 »

Widze, ze nikt nie ma pomyslu, wszyscy szczupli moze. Rozwazam aby dodac do lodow niezbyt tlusty serek typu philadelphia. Ale jeszcze nie probowalam.
Myślę, że lody optymalne muszą mieć dużo tłuszczu, tylko wtedy będą dobre w smaku. Mój przepis to 10 żółtek, litr śmietanki 36% i pół szklanki cukru. BTW wliczasz do dziennego bilansu.I wtedy jeśli się odchudzasz zjadasz mniej tłuszczu ogółem. Oczywiście możesz próbować różne przepisy i podziel się z nami swoimi sukcesami kulinarnymi Very Happy. Myślę, że świetnie nadał by się serek moscarpone, ale on też ma dużo tłuszczu.
100g  w/w lodow to:B 3,5g T 35,3g W 8,7g.Moze czesc smietanki zastapic woda,albo przecierem z jagodowych owocow,a ilosc cukru o polowe.Zmniejszysz wtedy ilosc tluszczu. Smile
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.