forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:34:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660317 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Oddech
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Oddech  (Przeczytany 8891 razy)
sofer
Go


Email
Oddech
« : 2008-04-29, 21:09:03 »

Witam.
Na diecie jestem od przeszlo 10 lat. Moje ostatnie wyniki to: Cholesterol 307, Glukoza 109, HDL 46, Triglicerydy 74, LDL wyliczeniowy 246, Ketony 1mmol/l,  mocz pH 5. Reszta nieobecna lub w normie. I mam problem.
Problem z oddechem, nie moge głeboko oddychnąć, coś takiego miałem przy wysiękowym zapaleniu osierdzia i bezgorączkowym zapaleniu płuca przeszło 13 lat temu (przyczyna kolagenoza). Rtg nic nie wykazuje, Pan od miechów oświadczył że to rozedma.Palę, ale zaprzestanie nic nie zmienia ani nie zmniejsza dolegliwości. Proszę o wskazanie przyczyny i wytknięcie błędów (wyniki). Będę wdzięczny za rozumne podpowiedzi i krytykę.
Pozdrawiam
sofer
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #1 : 2008-04-29, 21:22:10 »

Jeśli spirometria wskazuje na rozedmę płuc (niedwracalne uszkodzenie pęchrzyków płucnych) to zaprzestanie palenia nie poprawi oddechu, ale być może spowolni dalszy postęp uszkodzenia pęcherzyków płucnych. Niestety, nawet ŻO prawidłowo stosowane nie zapobiegnie uszkodzeniu płuc wywołanemu przez papierosy.
Zapisane
sofer
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #2 : 2008-04-29, 22:09:36 »

 Toś mnie pocieszyła, Ty nie jesteś bea 561, Ty jesteś 561 razy bee dziewczyna ( to oczywiście żart). Życie bez papieroska to nie życie, to koszmar. Bo na "P" to pozostanie tylko się Potykać, lub - co nie daj Boże - przewracać. Masz rację, tylko jak to zrobić ? Zrobię to, bo jak przyjdzie kiedyś umierać (a przyjdzie), to tylko z powodu zapisania całej księgi.
Dzięki i Pozdrawiam
sofer
Zapisane
Umberto
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #3 : 2008-05-01, 12:06:25 »

Witam

Ja nie mogłem kiedyś złapać oddechu całymi płucami. Takie uczucie duszności. Lekarz zalecił mi magnezin 500 oraz persen dwa razy dziennie i przeszło w ciągu 48 godzin. Jak zapomnę zażyć leków to duszność wraca. Możesz spróbować tej metody. Na pewno nie zaszkodzi a jeśli to jest nerwica to na pewno pomoże.

pzdr
Zapisane
sofer
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #4 : 2008-05-02, 09:50:54 »

Witam.
Czy te specyfiki są na recepte, czy też ogólnodostępne.
Pozdrawiam
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #5 : 2008-05-02, 11:13:24 »

Mnie rowniez sie wydawało ,ze jestem stworzony do palenia-totalnie nic mi nie dolegało i nie dolega.Wkurzyłem sie , gdy policzyłem ile wydaje dziennie na wyzywienie małżonki i siebie , a ile na te ulubione przez 36 lat faje.
Doradzono mi TABEX-tak tez uczynilem i od dwóch lat jestem wolnym , bez zobowiązan człekiem. I tak  juz pozostanie. Teraz kolej na nastepnych utrzymujących Skarb Państwa...
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #6 : 2008-05-02, 13:44:14 »

Toś mnie pocieszyła, Ty nie jesteś bea 561, Ty jesteś 561 razy bee dziewczyna ( to oczywiście żart). Życie bez papieroska to nie życie, to koszmar. Bo na "P" to pozostanie tylko się Potykać, lub - co nie daj Boże - przewracać. Masz rację, tylko jak to zrobić ? Zrobię to, bo jak przyjdzie kiedyś umierać (a przyjdzie), to tylko z powodu zapisania całej księgi.
Dzięki i Pozdrawiam
sofer

Sofer możesz mi uwierzyc że zanim tą całą ksiegę zapiszesz,to możesz jeszcze dobrze poznac
dalsze konsekfencje Twojego palenia ,wystarczy że poczytasz w dziale o chorobie P.O.CH.P
Pierwsze symptomy tej choroby już masz,narazie nie możesz wziąśc głębokiego wdechu ,potem będzie tak że nie będziesz miał swobodnego wydechu,a jeszcze dalej obie dolegliwości razem.
Konsekfencją czego będzie brak tchu aby wejśc po schodach,najpierw na jakieś piętro potem stopniowo półap będzie się zmniejszał aż do takiego że wejście na spocznik po pięciu stopniach
jest nie lada wyczynem,serce chce wyskoczyc z klatki.Właśnie w takim stanie byłem ja jak przez
zatrucie całego organizmu CO2 straciłem grunt pod nogami i znalazłem się w szpitalu.To tez dało mi
motywację aby coś przedsiewziąc.I po nocnej lekturze "Tłustego Życia" dr. Kwaśniewskiego jeszcze na łóżku szpitalnym rozpoczęłem DO. I przedłużam swój byt na tej ziemi już siedem lat ZDIETĄ ALE BEZ ŻADNEGO NAŁOGU!!!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #7 : 2008-05-02, 16:00:23 »

Witam.
Na diecie jestem od przeszlo 10 lat. Moje ostatnie wyniki to: Cholesterol 307, Glukoza 109, HDL 46, Triglicerydy 74, LDL wyliczeniowy 246, Ketony 1mmol/l,  mocz pH 5. Reszta nieobecna lub w normie. I mam problem.
Problem z oddechem, nie moge głeboko oddychnąć, coś takiego miałem przy wysiękowym zapaleniu osierdzia i bezgorączkowym zapaleniu płuca przeszło 13 lat temu (przyczyna kolagenoza). Rtg nic nie wykazuje, Pan od miechów oświadczył że to rozedma.Palę, ale zaprzestanie nic nie zmienia ani nie zmniejsza dolegliwości. Proszę o wskazanie przyczyny i wytknięcie błędów (wyniki). Będę wdzięczny za rozumne podpowiedzi i krytykę.
Pozdrawiam
sofer
10 lat na diecie i az taaaaaaaakie dolegliwosci????A moze ujawnisz,co jadasz i ile. Smile
Przeciez, odpowiednie pokarmy i nalezyta proporcja  powinny leczyc lub utrzymywac w zdrowiu nawet palacego w ramach przyzwoitosci Smile
Zapisane
sofer
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #8 : 2008-05-02, 17:34:05 »

Co jadam ? Do obiadu śmietana i jakiś serek(jak jestem głodny), na obiad, ukochane mięsko - karczek, wątroba (raz w tygodniu), mielone - do tego ziemniaczki i buraczki i oczywiście rosołek (wywar z kości szpikowych) i pięć żółtek.
Od czasu do czasu pikling. Jak się mocno przykwaszę (ketoza i kwasica niezrównoważona), to rodzynki. I to całe moje jedzenie. Zobacz moje wyniki, chyba nie są złe jak na słomianego wdowca. Żeny sprawę zagmatwać
do końca to cytaty.
Twój:
10 lat na diecie i az taaaaaaaakie dolegliwosci????A moze ujawnisz,co jadasz i ile.
Przeciez, odpowiednie pokarmy i nalezyta proporcja  powinny leczyc lub utrzymywac w zdrowiu nawet palacego w ramach przyzwoitosci
I Bea 561:
Jeśli spirometria wskazuje na rozedmę płuc (niedwracalne uszkodzenie pęchrzyków płucnych) to zaprzestanie palenia nie poprawi oddechu, ale być może spowolni dalszy postęp uszkodzenia pęcherzyków płucnych. Niestety, nawet ŻO prawidłowo stosowane nie zapobiegnie uszkodzeniu płuc wywołanemu przez papierosy.

To jak to jest. Leczy, nie leczy, zapraszam do dyskusji, czy mam dopisać jeszcze  "i rozedmy"
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #9 : 2008-05-02, 20:05:15 »

[quote author=sofer link=topic

To jak to jest. Leczy, nie leczy, zapraszam do dyskusji, czy mam dopisać jeszcze  "i rozedmy"
Cytuj

Jeżeli uważasz że masz inną alternatywę to po co pytasz może wżuc na google temat Rozedma i P.O.CH.P tam znajdziesz odpowiedż na swoje rosterki
myślę że już wiesz że płuca niestety jak się zestarzeją i dostaną swoją dawkę trucizn wszelkiej maści od palenia,poprzez szkodliwą prace,to należy cieszyc się z każdego dnia
w którym możesz czuc się dobrze na tyle aby miec siły na to abyś nie musiał byc dla nikogo ciężarem.
Zrób sobie również badanie krwi gazometria a takie czynniki jak PH ,pCO2 ,pO2 , K , CA oraz O2SAT  powiedzą Tobie więcej.
Zapisane
sofer
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #10 : 2008-05-02, 20:35:56 »

Dzięki Jurek, To jest konkretna odpowiedź. Jeśli możesz, to podaj prawidłowe wartości wimienionych czynników. W guglownicy też będę szukał.
Pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #11 : 2008-05-02, 22:03:42 »

Witam.
Na diecie jestem od przeszlo 10 lat. Moje ostatnie wyniki to: Cholesterol 307, Glukoza 109, HDL 46, Triglicerydy 74, LDL wyliczeniowy 246, Ketony 1mmol/l,  mocz pH 5. Reszta nieobecna lub w normie. I mam problem.
Problem z oddechem, nie moge głeboko oddychnąć, coś takiego miałem przy wysiękowym zapaleniu osierdzia i bezgorączkowym zapaleniu płuca przeszło 13 lat temu (przyczyna kolagenoza). Rtg nic nie wykazuje, Pan od miechów oświadczył że to rozedma.Palę, ale zaprzestanie nic nie zmienia ani nie zmniejsza dolegliwości. Proszę o wskazanie przyczyny i wytknięcie błędów (wyniki). Będę wdzięczny za rozumne podpowiedzi i krytykę.
Pozdrawiam
sofer
Pytales ,wiec odpowiadam:dobrego cholesterolu zbyt malo,zlego natomiast zbyt duzo,tryglicerydy mniejsze niz 70, tym lepiej.Moje spostrzezenia opieram na poradach  lekarki,Ewy Bednarczyk Witoszek.Ona zajmuje sie optymalnymi,ktorym na diecie pogorszylo sie lub nie bylo efektow wyleczenia po przejsciu na diete J.K.Tutaj na Forum znajdziej jej odpowiedzi cale mnostwo.Mozesz porownac z tym co teraz napisze a mianowicie:sery, smietany i wogole caly nabial powinnienes rotowac,czyli jadac raz na pare dni.Wiecej  tutaj:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=982.40  Smile

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #12 : 2008-05-02, 22:14:41 »

jezeli nie masz ochoty na przeczytanie wszystkich odp.lekarki,to proponuje  jej odpowiec tutaj:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=982.60

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #13 : 2008-05-03, 18:32:38 »

Dzięki Jurek, To jest konkretna odpowiedź. Jeśli możesz, to podaj prawidłowe wartości wimienionych czynników. W guglownicy też będę szukał.
Pozdrawiam

Muwisz i masz:
PH -     7,350 - 7,450
pCO2   32,0  - 45,00  mmHg
pO2     75,0 -100      mmHg
Na       134 -146       mmol/l
K         3,40  - 4,50   mmol/l
Ca       1,15  -`1,32  mmol/l
O2SAT   %
To są normy odczyt możesz sobie sam porównac .Ale decyzje pozostaw lekarzowi
 








Zapisane
Umberto
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #14 : 2008-05-04, 21:46:27 »

Magnezin i persen są bez recepty. Sprobuj, na pewno nie zaszkodzi. W dzisiejszych chorych czasach większość ludzi ma nerwice i nie zależnie od palenia nerwica może powodować opisane przez Ciebie obiady yyy to jest objawy Smile
pzdr
Zapisane
sofer
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #15 : 2008-05-05, 10:47:42 »

Witam.
Dzięki wam Panowie za materiały i rady. Z tym magnezem i persenem, bede próbował, a jak naprawią spirometr i z wynikami pojdę do lekarza, to poproszę o gazometrię. Z wynikami się podzielę.
Pozdrawiam
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Oddech
« Odpowiedz #16 : 2008-05-07, 08:48:20 »

Witam.
Dzięki wam Panowie za materiały i rady. Z tym magnezem i persenem, bede próbował, a jak naprawią spirometr i z wynikami pojdę do lekarza, to poproszę o gazometrię. Z wynikami się podzielę.
Pozdrawiam

Gazometrię mozesz zrobic i bez lekarza bo za te badanie i tak będziesz musiał zapłacic 11zł .A wynik otrzymujesz odręki nie musisz czekac no tylko tyle ile
potrzebuje komputer do wypisania wyniku.Możesz wynik podac pomogę w odczycie.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.