forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-06-24, 16:52:26

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
524215 wiadomoÂci w 3963 w▒tkach; wys│ane przez 64 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Wac┼éaw
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  wzrost
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: wzrost  (Przeczytany 9824 razy)
Enheida
GoŠ

Email
wzrost
« : 2008-05-01, 10:25:44 »

Witam,
Interesuje mnie zagadnienie wzrostu u ludzi.. Widac to codzie┼ä na ulicach, ┼╝e wysokich ludzi przybywa. Interesuj─Ö si─Ö tym tak┼╝e, bo niestety sama jestem bardzo wysoka jak na dziewczyn─Ö, co jest przyczyn─ů wielu kompleks├│w..Chcia┼éabym to bardzo zmieni─ç, no ale c├│┼╝..jest jak jest..
Dlaczego jest tak, ┼╝e ┼║le od┼╝ywiany organizm reaguje w ten spos├│b, ┼╝e ro┼Ťnie. Przecie┼╝ aby urosn─ů─ç potrzeba energii, a je┼Ťli oraganizm jest ┼║le od┼╝ywiany, to sk─ůd taka reakcja?
Ja mam 22 lata, 185 cm wzrostu (!!!). Bardzo mnie to interesuje, b─Öd─Ö wdzi─Öczna za Wasze opinie.
wielki krzy
GoŠ

Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #1 : 2008-05-01, 12:10:03 »

jakie kompleksy? co ty m├│wisz ,.jeste┼Ť kobiet─ů godn─ů uwagi ,patrzysz na wszystkich z g├│ry i niepotrzeb├│jesz  drabiny ,sam mam 190 cm wzrostu i nie uwa┼╝am tego za krzywde ale kiedy┼Ť napewno ┼╝le sie odrzywia┼éem cho─ç to napewno nie g┼é├│wna przyczyna tego zjawiska .m├│j tata by┼é bardzo wysoki co┼Ť po nim dosta┼éem Cool zaakceptuj siebie i nie szukaj odpowiedzi na to czego zmieni─ç i tak niemo┼╝esz a zmie┼ä to na co masz wp┼éyw Cool
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-05-01, 15:40:32 »

O jejku! Straszny jest taki wzrost!
Musicie mie─ç wiele problem├│w z tego powodu  Sad
Nie wiem jakbym sobie poradzi┼éa z takim wzrostem  Sad
Mam nadziej─Ö ,┼╝e nie wa┼╝ycie po 100 kg ...
Mam r├│wnie┼╝ nadziej─Ö,┼╝e mieszkacie w jakim┼Ť starym budownictwie,gdzie sufity s─ů ze 3 m od pod┼éogi.
wielki krzy
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-05-01, 15:44:46 »

mam nadzieje ┼╝e nie jeste┼Ť krasnalem i nie mieszkasz w szuflandi  Laughing Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
malgo35
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-05-01, 15:55:11 »

Enheida, za kilka lat nie b─Ödziesz sobie tym g┼éowy zawraca─ç. Pewne cechy dziedziczymy - pomy┼Ťl o swoich przysz┼éych dzieciach, Twoim zadaniem b─Ödzie nauczy─ç je samoakceptacji. Rozwijaj si─Ö i skoncentruj na znacznie wa┼╝niejszych sprawach, w┼éa┼Ťnie tych, na kt├│re masz dzi┼Ť wp┼éyw.
Je┼Ťli tylko wzrost jest czyimkolwiek problemem, to znaczy ┼╝e ten kto┼Ť nale┼╝y do szcz─Ö┼Ťciarzy Smile
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-05-01, 16:07:36 »

Na marginesie. Czasem jest tak, ┼╝e "uda nam si─Ö" zniech─Öci─ç do jakiej┼Ť cz─Ö┼Ťci naszego cia┼éa, albo jakiego┼Ť aspektu cia┼éa, w zast─Öpstwie potrzeby stawienia czo┼éa jakim┼Ť ograniczeniom emocjonalnym. Nerwicowym. Mo┼╝na doprowadzi─ç np do operacji nosa i nast─Öpnie skonstatowa─ç, ┼╝e  nic si─Ö przez to nie zmieni┼éo.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-05-01, 16:31:36 »

Enheida.
Jak wygl─ůdasz tak jak Kasia Skowro┼äska┬á http://www.strykowski.net/fotografiesiatkarek/SKOWRONSKA_KASIA_zdjecie_683.php
 to no problem┬á Very Happy
bea561
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-05-01, 19:43:16 »

Witaj Enheida!
R├│wnie┼╝ jestem osob─ů wysok─ů ( 180 cm wzrostu). Wysoki wzrost si─Ö dziedziczy . M├│j starszy syn ma 187cm wzrostu , m┼éodszy jeszcze ro┼Ťnie i by─ç mo┼╝e dogoni brata. Na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie natura w pewien spos├│b dba, aby nast─Öpne pokolenia nie ros┼éy coraz wy┼╝sze. B─Öd─ůc wysok─ů kobiet─ů zawsze lubi┼éam m─Ö┼╝czyzn o wzro┼Ťcie takim jak ja lub nawet ni┼╝szych. Zauwa┼╝y┼éam natomiast, ┼╝e wysocy m─Ö┼╝czy┼║ni preferuj─ů raczej  kobiety niskie.
Opowiem Wam anegnot─Ö o mojej polonistce z liceum. By┼éa ona malutk─ů kobietk─ů. W naszej klasie by┼é ch┼éopak mierz─ůcy 197 cm wzrostu. Jako jedyny w klasie m├│g┼é na j. polskim odpowiada─ç na siedz─ůco, bo to by┼éo u┼éatwieniem dla polonistki, kt├│ra zwyk┼éa by┼éa mawia─ç:" Krzysiu, nie wstawaj, nie mam si┼éy podnosi─ç tak wysoko g┼éowy. Ale wiesz, Ty to masz dobrze. Przynajmniej w tramwaju jak jedziesz nie musisz w─ůcha─ç przepoconych pach..."
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-05-01, 20:03:08 »

... zawsze lubi┼éam m─Ö┼╝czyzn o wzro┼Ťcie takim jak ja lub nawet ni┼╝szych.
Rany julek! Nie znies┼éabym tego,aby m├│j m─Ö┼╝czyzna by┼é ni┼╝szy ode mnie  Razz Na szcz─Ö┼Ťcie nie jest ,jest nawet 25cm wy┼╝szy  Very Happy
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-05-01, 20:12:43 »

Wysoki wzrost ma te┼╝ swoje plusy .Ostatnio robi┼éam "efekty specjalne" na swoich ┼Ťcianach i troszk─Ö za┼éowa┼éam,┼╝e nie jestem ciut wy┼╝sza,nie musia┼éabym wtedy "skaka─ç" z ddrabinki na drabink─Ö, tylko normalnie, jak ludzie pracowa┼éabym "z pod┼éogi"  Very Happy
Na Twoim miejscu Enheida, wykorzysta┼éabym jako┼Ť ten wzrost np. siatk├│wka b─ůd┼║ koszyk├│wka   Idea Exclamation
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2008-05-01, 20:59:39 »

Witam,
Interesuje mnie zagadnienie wzrostu u ludzi.. Widac to codzie┼ä na ulicach, ┼╝e wysokich ludzi przybywa. Interesuj─Ö si─Ö tym tak┼╝e, bo niestety sama jestem bardzo wysoka jak na dziewczyn─Ö, co jest przyczyn─ů wielu kompleks├│w..Chcia┼éabym to bardzo zmieni─ç, no ale c├│┼╝..jest jak jest..
Dlaczego jest tak, ┼╝e ┼║le od┼╝ywiany organizm reaguje w ten spos├│b, ┼╝e ro┼Ťnie. Przecie┼╝ aby urosn─ů─ç potrzeba energii, a je┼Ťli oraganizm jest ┼║le od┼╝ywiany, to sk─ůd taka reakcja?
Ja mam 22 lata, 185 cm wzrostu (!!!). Bardzo mnie to interesuje, b─Öd─Ö wdzi─Öczna za Wasze opinie.

he
jak kto┼Ť napisa┼é  wzrost si─Ö dziedziczy
 a je┼Ťli nie, to przyczyn─ů  mo┼╝e by─ç  ┼╝arcie
 obecnie we wszystkich paszach dla zwierzak├│w ┼éaduj─ů hormony wzrostu
szczeg├│lnie  w paszach dla drobiu
 mamy tego ju┼╝  skutki  od czas├│w gierkowych kiedy to zacz─Öto masowo produkowa─ç mi─Öso
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2008-05-01, 21:03:48 »

Witam,

he
jak kto┼Ť napisa┼é┬á wzrost si─Ö dziedziczy
 a je┼Ťli nie, to przyczyn─ů┬á mo┼╝e by─ç┬á ┼╝arcie
 obecnie we wszystkich paszach dla zwierzak├│w ┼éaduj─ů hormony wzrostu
szczególnie  w paszach dla drobiu
 mamy tego ju┼╝┬á skutki┬á od czas├│w gierkowych kiedy to zacz─Öto masowo produkowa─ç mi─Öso

laduja hormony wzrostu...tylko jakos te kurki i inne zwierzaczki w gore nam nie rosna,tylko szybciej dojrzewaja. Smile

malgo35
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2008-05-01, 21:44:55 »

Niestety ale rosn─ů i to dwukrotnie szybciej ni┼╝ w naturalnych warunkach. Kurczak hodowany na mi─Öso ┼╝yje oko┼éo 45 dni i osi─ůga wag─Ö 1,8 kg, w naturalnych warunkach potrzeba na to ok. 90 dni. Mi─Öso tak naszpikowane hormonami od lat "s┼éu┼╝y" ludziom. Wszak panuje powszechny pogl─ůd, ┼╝e bia┼ée mi─Öso jest dla dzieci najzdrowsze, a zreszt─ů nie tylko dla dzieci... przeci─Ötny dietetyk, diabetolog i sp├│┼éka powiedz─ů to samo.
maf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2008-05-01, 22:20:22 »

Niestety ale rosn─ů i to dwukrotnie szybciej ni┼╝ w naturalnych warunkach. Kurczak hodowany na mi─Öso ┼╝yje oko┼éo 45 dni i osi─ůga wag─Ö 1,8 kg, w naturalnych warunkach potrzeba na to ok. 90 dni. Mi─Öso tak naszpikowane hormonami od lat "s┼éu┼╝y" ludziom. Wszak panuje powszechny pogl─ůd, ┼╝e bia┼ée mi─Öso jest dla dzieci najzdrowsze, a zreszt─ů nie tylko dla dzieci... przeci─Ötny dietetyk, diabetolog i sp├│┼éka powiedz─ů to samo.
Nie jest tak. W zeszlym roku hodowalem 2 kaczki od pisklaka. Nie byly karmione pasza z hormonami, tylko naturalne zarcie. Chyba ze szybki wzrost mialy w genach. Po 2 miesiacach mialy 2,5 kilo.
Co do wzrostu to sie nie wypowiadam, mysle ze wazne sa proporcje(budowy ciala). To ciekawy temat, nie bede go rozwijal.
Pozdr
maf
bea561
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2008-05-02, 07:21:36 »

Wysoki wzrost a szybkie ro┼Ťni─Öcie i dojrzewanie to dwie r├│┼╝ne sprawy.
Faktem jest, ┼╝e ludzie nagaminnie karmi─ů dzieci drobiem. Tak┼╝e m┼éode kobiety chc─ůc by─ç "trendy" jedz─ů dr├│b ( chude mi─Öso), pij─ů jogurty itp. Jakie s─ů efekty? Dzieci  rosn─ů szybciej i wcze┼Ťniej dojrzewaj─ů, ale te┼╝ wcze┼Ťniej przestaj─ů rosn─ů─ç. Cz─Östo s─ů  ju┼╝ wysokie w wieku 8 - 10 lat, zw┼éaszcza dotyczy to dziewcz─ůt. Te dzieciaki, kt├│re wcze┼Ťniej dojrza┼éy przestaj─ů wcze┼Ťniej rosn─ů─ç i r├│wie┼Ťnicy dojrzewaj─ůcy p├│┼║niej ich przerastaj─ů uzyskuj─ůc w efekcie wy┼╝szy wzrost.
Odno┼Ťnie kobiet coraz bardziej otwarcie sie m├│wi, ┼╝e problemy z p┼éodno┼Ťci─ů, z donoszeniem ci─ů┼╝y, a tak┼╝e wczesna menopauza to efekt "chudego" jedzenia.
barja
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2008-05-03, 18:22:36 »

Moja siostra, unikaj─ůca t┼éuszczu ca┼ée zycie, przesz┼éa menopauz─Ö w wieku 57 lat. Ja r├│wnie┼╝, chocia┼╝ ┼╝ywi┼éam si─Ö inaczej. Czyli to, co si─Ö m├│wi, nie musi by─ç prawd─ů.
Rudka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2008-05-03, 20:39:30 »

To znaczy ,ze do 57-lat mia┼éa okres???  :shock:ja tylko do 52
    ale bez zadnych problem├│w i uderze┼ä goraca . Mysle ,ze dzi─Öki ┼╝ywieniu w miare optymalnym.
   Ja  w czasie kiedy nie zna┼éam optymalnych ,unika┼éam t┼éuszczu -
    to niestety wiele gorzej sie czu┼éam i by┼éam 10 kg grubsza
barja
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2008-05-03, 21:29:42 »

Istotnie tak by┼éo, z tym ┼╝e podobnie jak Ty nie mia┼éam i nie mam ┼╝adnych zwi─ůzanych z menopauz─ů atrakcji. Siostra niestety, czu┼éa si─Ö znacznie gorzej i przez pewien czas bra┼éa hormony, co te┼╝ niewiele pomaga┼éo,
barja
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2008-05-03, 21:40:13 »

A co do samopoczucia, zawsze czu┼éam si─Ö w miar─Ö dobrze i dieta niewiele tu zmieni┼éa. Schud┼éam za┼Ť par─Ö kilo dopiero po zastosowaniu si─Ö do wskaz├│wek dr Ewy.
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 34479

« Odpowiedz #19 : 2017-12-13, 11:23:25 »

W latach '50 nie było między nimi różnic, teraz nawet 8-10cm:
http://www.bbc.com/news/magazine-17774210
Strony: [1] 2 3 4 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.