forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:32:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658439 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  wzrost
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: wzrost  (Przeczytany 30817 razy)
Enheida
Go


Email
wzrost
« : 2008-05-01, 10:25:44 »

Witam,
Interesuje mnie zagadnienie wzrostu u ludzi.. Widac to codzień na ulicach, że wysokich ludzi przybywa. Interesuję się tym także, bo niestety sama jestem bardzo wysoka jak na dziewczynę, co jest przyczyną wielu kompleksów..Chciałabym to bardzo zmienić, no ale cóż..jest jak jest..
Dlaczego jest tak, że źle odżywiany organizm reaguje w ten sposób, że rośnie. Przecież aby urosnąć potrzeba energii, a jeśli oraganizm jest źle odżywiany, to skąd taka reakcja?
Ja mam 22 lata, 185 cm wzrostu (!!!). Bardzo mnie to interesuje, będę wdzięczna za Wasze opinie.
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #1 : 2008-05-01, 12:10:03 »

jakie kompleksy? co ty mówisz ,.jesteś kobietą godną uwagi ,patrzysz na wszystkich z góry i niepotrzebójesz  drabiny ,sam mam 190 cm wzrostu i nie uważam tego za krzywde ale kiedyś napewno żle sie odrzywiałem choć to napewno nie główna przyczyna tego zjawiska .mój tata był bardzo wysoki coś po nim dostałem Cool zaakceptuj siebie i nie szukaj odpowiedzi na to czego zmienić i tak niemożesz a zmień to na co masz wpływ Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #2 : 2008-05-01, 15:40:32 »

O jejku! Straszny jest taki wzrost!
Musicie mieć wiele problemów z tego powodu  Sad
Nie wiem jakbym sobie poradziła z takim wzrostem  Sad
Mam nadzieję ,że nie ważycie po 100 kg ...
Mam również nadzieję,że mieszkacie w jakimś starym budownictwie,gdzie sufity są ze 3 m od podłogi.
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #3 : 2008-05-01, 15:44:46 »

mam nadzieje że nie jesteś krasnalem i nie mieszkasz w szuflandi  Laughing Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #4 : 2008-05-01, 15:55:11 »

Enheida, za kilka lat nie będziesz sobie tym głowy zawracać. Pewne cechy dziedziczymy - pomyśl o swoich przyszłych dzieciach, Twoim zadaniem będzie nauczyć je samoakceptacji. Rozwijaj się i skoncentruj na znacznie ważniejszych sprawach, właśnie tych, na które masz dziś wpływ.
Jeśli tylko wzrost jest czyimkolwiek problemem, to znaczy że ten ktoś należy do szczęściarzy Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #5 : 2008-05-01, 16:07:36 »

Na marginesie. Czasem jest tak, że "uda nam się" zniechęcić do jakiejś części naszego ciała, albo jakiegoś aspektu ciała, w zastępstwie potrzeby stawienia czoła jakimś ograniczeniom emocjonalnym. Nerwicowym. Można doprowadzić np do operacji nosa i następnie skonstatować, że  nic się przez to nie zmieniło.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #6 : 2008-05-01, 16:31:36 »

Enheida.
Jak wyglądasz tak jak Kasia Skowrońska  http://www.strykowski.net/fotografiesiatkarek/SKOWRONSKA_KASIA_zdjecie_683.php
 to no problem  Very Happy
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #7 : 2008-05-01, 19:43:16 »

Witaj Enheida!
Również jestem osobą wysoką ( 180 cm wzrostu). Wysoki wzrost się dziedziczy . Mój starszy syn ma 187cm wzrostu , młodszy jeszcze rośnie i być może dogoni brata. Na całe szczęście natura w pewien sposób dba, aby następne pokolenia nie rosły coraz wyższe. Będąc wysoką kobietą zawsze lubiłam mężczyzn o wzroście takim jak ja lub nawet niższych. Zauważyłam natomiast, że wysocy mężczyźni preferują raczej  kobiety niskie.
Opowiem Wam anegnotę o mojej polonistce z liceum. Była ona malutką kobietką. W naszej klasie był chłopak mierzący 197 cm wzrostu. Jako jedyny w klasie mógł na j. polskim odpowiadać na siedząco, bo to było ułatwieniem dla polonistki, która zwykła była mawiać:" Krzysiu, nie wstawaj, nie mam siły podnosić tak wysoko głowy. Ale wiesz, Ty to masz dobrze. Przynajmniej w tramwaju jak jedziesz nie musisz wąchać przepoconych pach..."
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #8 : 2008-05-01, 20:03:08 »

... zawsze lubiłam mężczyzn o wzroście takim jak ja lub nawet niższych.
Rany julek! Nie zniesłabym tego,aby mój mężczyzna był niższy ode mnie  Razz Na szczęście nie jest ,jest nawet 25cm wyższy  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #9 : 2008-05-01, 20:12:43 »

Wysoki wzrost ma też swoje plusy .Ostatnio robiłam "efekty specjalne" na swoich ścianach i troszkę załowałam,że nie jestem ciut wyższa,nie musiałabym wtedy "skakać" z ddrabinki na drabinkę, tylko normalnie, jak ludzie pracowałabym "z podłogi"  Very Happy
Na Twoim miejscu Enheida, wykorzystałabym jakoś ten wzrost np. siatkówka bądź koszykówka   Idea Exclamation
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #10 : 2008-05-01, 20:59:39 »

Witam,
Interesuje mnie zagadnienie wzrostu u ludzi.. Widac to codzień na ulicach, że wysokich ludzi przybywa. Interesuję się tym także, bo niestety sama jestem bardzo wysoka jak na dziewczynę, co jest przyczyną wielu kompleksów..Chciałabym to bardzo zmienić, no ale cóż..jest jak jest..
Dlaczego jest tak, że źle odżywiany organizm reaguje w ten sposób, że rośnie. Przecież aby urosnąć potrzeba energii, a jeśli oraganizm jest źle odżywiany, to skąd taka reakcja?
Ja mam 22 lata, 185 cm wzrostu (!!!). Bardzo mnie to interesuje, będę wdzięczna za Wasze opinie.

he
jak ktoś napisał  wzrost się dziedziczy
 a jeśli nie, to przyczyną  może być  żarcie
 obecnie we wszystkich paszach dla zwierzaków ładują hormony wzrostu
szczególnie  w paszach dla drobiu
 mamy tego już  skutki  od czasów gierkowych kiedy to zaczęto masowo produkować mięso
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #11 : 2008-05-01, 21:03:48 »

Witam,
Interesuje mnie zagadnienie wzrostu u ludzi.. Widac to codzień na ulicach, że wysokich ludzi przybywa. Interesuję się tym także, bo niestety sama jestem bardzo wysoka jak na dziewczynę, co jest przyczyną wielu kompleksów..Chciałabym to bardzo zmienić, no ale cóż..jest jak jest..
Dlaczego jest tak, że źle odżywiany organizm reaguje w ten sposób, że rośnie. Przecież aby urosnąć potrzeba energii, a jeśli oraganizm jest źle odżywiany, to skąd taka reakcja?
Ja mam 22 lata, 185 cm wzrostu (!!!). Bardzo mnie to interesuje, będę wdzięczna za Wasze opinie.

he
jak ktoś napisał  wzrost się dziedziczy
 a jeśli nie, to przyczyną  może być  żarcie
 obecnie we wszystkich paszach dla zwierzaków ładują hormony wzrostu
szczególnie  w paszach dla drobiu
 mamy tego już  skutki  od czasów gierkowych kiedy to zaczęto masowo produkować mięso

laduja hormony wzrostu...tylko jakos te kurki i inne zwierzaczki w gore nam nie rosna,tylko szybciej dojrzewaja. Smile
 
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #12 : 2008-05-01, 21:44:55 »

Niestety ale rosną i to dwukrotnie szybciej niż w naturalnych warunkach. Kurczak hodowany na mięso żyje około 45 dni i osiąga wagę 1,8 kg, w naturalnych warunkach potrzeba na to ok. 90 dni. Mięso tak naszpikowane hormonami od lat "służy" ludziom. Wszak panuje powszechny pogląd, że białe mięso jest dla dzieci najzdrowsze, a zresztą nie tylko dla dzieci... przeciętny dietetyk, diabetolog i spółka powiedzą to samo.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #13 : 2008-05-01, 22:20:22 »

Niestety ale rosną i to dwukrotnie szybciej niż w naturalnych warunkach. Kurczak hodowany na mięso żyje około 45 dni i osiąga wagę 1,8 kg, w naturalnych warunkach potrzeba na to ok. 90 dni. Mięso tak naszpikowane hormonami od lat "służy" ludziom. Wszak panuje powszechny pogląd, że białe mięso jest dla dzieci najzdrowsze, a zresztą nie tylko dla dzieci... przeciętny dietetyk, diabetolog i spółka powiedzą to samo.
Nie jest tak. W zeszlym roku hodowalem 2 kaczki od pisklaka. Nie byly karmione pasza z hormonami, tylko naturalne zarcie. Chyba ze szybki wzrost mialy w genach. Po 2 miesiacach mialy 2,5 kilo.
Co do wzrostu to sie nie wypowiadam, mysle ze wazne sa proporcje(budowy ciala). To ciekawy temat, nie bede go rozwijal.
Pozdr
maf
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #14 : 2008-05-02, 07:21:36 »

 Wysoki wzrost a szybkie rośnięcie i dojrzewanie to dwie różne sprawy.
Faktem jest, że ludzie nagaminnie karmią dzieci drobiem. Także młode kobiety chcąc być "trendy" jedzą drób ( chude mięso), piją jogurty itp. Jakie są efekty? Dzieci  rosną szybciej i wcześniej dojrzewają, ale też wcześniej przestają rosnąć. Często są  już wysokie w wieku 8 - 10 lat, zwłaszcza dotyczy to dziewcząt. Te dzieciaki, które wcześniej dojrzały przestają wcześniej rosnąć i rówieśnicy dojrzewający później ich przerastają uzyskując w efekcie wyższy wzrost.
Odnośnie kobiet coraz bardziej otwarcie sie mówi, że problemy z płodnością, z donoszeniem ciąży, a także wczesna menopauza to efekt "chudego" jedzenia.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #15 : 2008-05-03, 18:22:36 »

Moja siostra, unikająca tłuszczu całe zycie, przeszła menopauzę w wieku 57 lat. Ja również, chociaż żywiłam się inaczej. Czyli to, co się mówi, nie musi być prawdą.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #16 : 2008-05-03, 20:39:30 »

To znaczy ,ze do 57-lat miała okres???  :shock:ja tylko do 52
    ale bez zadnych problemów i uderzeń goraca . Mysle ,ze dzięki żywieniu w miare optymalnym.
   Ja  w czasie kiedy nie znałam optymalnych ,unikałam tłuszczu -
    to niestety wiele gorzej sie czułam i byłam 10 kg grubsza
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #17 : 2008-05-03, 21:29:42 »

Istotnie tak było, z tym że podobnie jak Ty nie miałam i nie mam żadnych związanych z menopauzą atrakcji. Siostra niestety, czuła się znacznie gorzej i przez pewien czas brała hormony, co też niewiele pomagało,
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: wzrost
« Odpowiedz #18 : 2008-05-03, 21:40:13 »

A co do samopoczucia, zawsze czułam się w miarę dobrze i dieta niewiele tu zmieniła. Schudłam zaś parę kilo dopiero po zastosowaniu się do wskazówek dr Ewy.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: wzrost
« Odpowiedz #19 : 2017-12-13, 11:23:25 »

W latach '50 nie było między nimi różnic, teraz nawet 8-10cm:
http://www.bbc.com/news/magazine-17774210
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.