forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 23:33:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Rola węglowodanów w organizmie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rola węglowodanów w organizmie  (Przeczytany 221855 razy)
michal
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #40 : 2009-06-18, 10:29:23 »

michal przecież wyżej masz napisane cyt.zje białka w 24 h,

Oj viola, ten cząstkowy wynik 80g/D trzeba jeszcze pomnożyć przez D i wyjdzie 80g. W pierwotnym zadaniu wyszłoby 80 g*D^2. Masy nie wyraża się w gramach*(godzina)^2. Jakiś "łebek" mógłby się tego uczepić, wiesz jakie dzieci są spostrzegawcze -- trzeba z nimi jak z jajkiem. Wink Swoją drogą warto małemu dać do policzenia tak jak było napisane (tylko zmienić dane, żeby w ogóle musiał rachować na papierze), będziemy wiedzieli czy w ogóle zauważy błąd, czy "wie co liczy"...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #41 : 2009-06-18, 10:29:36 »

To nie jest ważne!
dla "opty"-diety poprawna odpowiedź to: a  Laughing Laughing Laughing
Faktyczna odpowiedź: w/g osobniczego zapotrzebowania.  Wink
też sobie tak pomyślałam ze niekoniecznie 80 tylko według zapotrzebowania bo każdy dzień jest inny i niesie ze sobą inne niespodzianki...no ale ta odpowiedz powinna znaleźć się w punkcie e. Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #42 : 2009-06-18, 10:36:37 »

Ale to w Kwadraturze Koła - teście wielokrotnego wyboru, a nie "Kangurku".  Wink
(...)
e: żadna odpowieź nie jest prawidłowa.
f: wszystkie odpowiedzi są poprawne.

W takich zadankach Majsterm w Polsce jest KK  Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #43 : 2009-06-18, 10:37:01 »

michal ja nie rozumiem

80 g*D^2.?
Masy nie wyraża się w gramach*(godzina)^2.?

dlatego nie wiem co Ci odpisać... Very Happy Very Happy
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #44 : 2009-06-18, 10:40:16 »

michal ja nie rozumiem

80 g*D^2.?
Masy nie wyraża się w gramach*(godzina)^2.?

dlatego nie wiem co Ci odpisać... Very Happy Very Happy

A po co zajmować się takimi "głupotami" jak matematyka? Wink Napisz mi, że masz dziś fajny dzień, masz dużo energii, jesteś uśmiechnięta i będę bardziej szczęśliwy niż gdybyś przyznała mi rację. Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #45 : 2009-06-18, 10:42:12 »

 Very Happy i o to chodzi. Cieszyć się zdrowiem i życiem, a reszta sama wyjdzie.   Cool
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #46 : 2009-06-18, 10:50:37 »

michal ja nie rozumiem

80 g*D^2.?
Masy nie wyraża się w gramach*(godzina)^2.?

dlatego nie wiem co Ci odpisać... Very Happy Very Happy

A po co zajmować się takimi "głupotami" jak matematyka? Wink Napisz mi, że masz dziś fajny dzień, masz dużo energii, jesteś uśmiechnięta i będę bardziej szczęśliwy niż gdybyś przyznała mi rację. Smile

tak tak masz racje, muzyka na full , mam wolny dzień i jestem Joyful, zaraz idę na miasto kupić sobie coś ładnego...jeśli chodzi o uśmiech a raczej śmiech to ja straszna chichota jestem, na prawdę muszę sie hamować żeby nie pisać na forach totalnych bzdet trolli... Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #47 : 2009-06-18, 12:29:55 »

Jestem na tyle spostrzegawczy by zauważyć, że pisałem nie o białku, a o WĘGLOWODANACH,
co zgodne jest przypadkowo z tematem wątku.

A jeśli odpowiedź na pytanie „ile” brzmi „tyle ile trzeba”
to ja mówię „lepiej za mało niż za dużo”.

Mało matematycznie ale za to na temat.
Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #48 : 2009-06-18, 12:55:11 »

Czy białko, czy węglowodany - nie ma znaczenia, ponieważ i z białka, i z węglowodanów powstają: i białka, i węglowadany, i tłuszcze. Czyli: jeśli zje się zbyt mało węglowodanów (bo się ich pilnuje, aby np: nie przekroczyć dobowo 71,9999g) to należy dojeść więcej białka z którego organizm wyprodukuje sobie brakujące węglowodany lub (i) tłuszcz. To działa w obie strony, czyli przy zjedzeniu zbyt małej ilości białka organizm dorobi sobie ewentualne braki z nadmiaru węglowodanów. Ale to jest wyższa szkoła jazdy o której większość nie ma pojęcia, bo nie musi. Tak to właśnie działa w uproszczeniu, a do tego każdy nadmiar jest bardziej uciążliwy dla organizmu niż chwilowy niedobór. Takie są prawa fizjologii, bo niezbilansowane życie jest niedoborowe, a nie nadmiarowe, co potwierdzają liczne badania naukowe. Mówimy oczywiście wyłącznie o makroelementach na dietach mieszanych i niezbilansowanych w/g potrzeb organizmu.

PS
Dyskusja zaś jest na poziomie: silnik w aucie chodzi na ropie naftowej, bo wyjściówką benzyny jest baryłka, wyrażona w litrach...  Wink Ale każdy przynajmniej wie, że jak auto ma D - to się leje olej napędowy, a jak E - to benzynę. I leje się tego tyle ile się jeździ lub tyle na ile finanse pozwalają. W organizmie jest bardzo podobnie tylko bardziej złożenie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #49 : 2009-06-18, 14:55:36 »

Każde obliczenia oparte na należnej wadze ciała są bardzo nieścisłe. Gdyby Pudzianowski zjadał tyle białka i węglowodanów ile wynika mu z wyliczeń, to zmizerniałby w oczach, a o sukcesach w sporcie musiałby zapomnieć.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #50 : 2009-06-18, 14:59:08 »

Aleś "Daniel" walnął epokowe odkrycie  Shocked Normalnie jak Dr Kwaśniewski czterdzieści jeden lat temu!  Laughing
Czy teraz jasne jest, co to jest "Złota Proporcja"?

PS
mutanty tego typu żyjące z pracy mięśni rządzą się innymi prawami. Confused
Dla nich pieczone mięso, mały podpłomyk i wino czerwone starczy.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #51 : 2009-06-18, 14:59:12 »

A jeśli ktoś zjada dość dużo białka powiedzmy więcej niż mówi biochemia ok 120-150 g/dobe (podaje taki przykład) przy tym tyle samo lub 1,5 raza więcej tłuszczy i niewiele węgli ok 50g ?

nadmiar białka musi wejść w pewne tory metaboliczne , grupa aminowa zostanie wydalona przez nerki w postaci mocznika a szkielet weglowy? w zależności od potrzeby zostanie zamieniony albo w ciała ketonowe, albo zostanie utleniony czyli spalony dając energie albo jedno i drugie(przy zwiększonym wysiłku fizycznym) albo zamieniony na tłuszcz czy głukozę przy mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym, jednym słowem organizm musi coś z tym nadmiarem zrobić, nie zmagazynuje na zapas.....nasuwa mi się taka konkluzja, iż przy spożywaniu dość dużych ilości białka z umiarkowaną ilością tłuszczy (1:1) nie musimy tyć, białko zostanie przerobione na energię przy w miarę aktywnym trybie życia, jest to dość nieekonomiczne dla organizmu bo ten sam efekt można uzyskać w bardziej bezpośredni sposób spożywając mnie białka i więcej tłuszczu....

zdaje się że przemo był tego najlepszym przykładem, dlaczego czuł się źle? myślę że miał przeciążoną wątrobę....a źle funkcjonujaca wątroba odbija się na metabolizmie każdej innej komórki organizmu....to są tylko takie moje przemyślenia...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #52 : 2009-06-18, 15:03:46 »

Przecież o tym pisze w każdej Biochemii, ale jak w Harperze przegląda się tylko ilustracje...  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #53 : 2009-06-18, 15:09:35 »

napisałam to w taki sposób by było zrozumiałe dla wiekszości a jeśli chodzi o illustracje, są świetne jeśli chodzi o Harpera Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #54 : 2009-06-18, 15:15:00 »

Cytuj
A jeśli ktoś zjada dość dużo białka powiedzmy więcej niż mówi biochemia ok 120-150 g/dobe (podaje taki przykład) przy tym tyle samo lub 1,5 raza więcej tłuszczy i niewiele węgli ok 50g ?


..............wowczas nie jest na diecie optymalnej  Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #55 : 2009-06-18, 15:17:14 »

Cytuj
A jeśli ktoś zjada dość dużo białka powiedzmy więcej niż mówi biochemia ok 120-150 g/dobe (podaje taki przykład) przy tym tyle samo lub 1,5 raza więcej tłuszczy i niewiele węgli ok 50g ?


..............wowczas nie jest na diecie optymalnej  Laughing

A do tego jak mu zaszkodzi własna głupota - to winna jest "opty"-dieta zwana "optymalną" Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #56 : 2009-06-18, 15:35:51 »

Cytuj
nasuwa mi się taka konkluzja, iż przy spożywaniu dość dużych ilości białka z umiarkowaną ilością tłuszczy (1:1) nie musimy tyć, białko zostanie przerobione na energię przy w miarę aktywnym trybie życia, jest to dość nieekonomiczne dla organizmu bo ten sam efekt można uzyskać w bardziej bezpośredni sposób spożywając mnie białka i więcej tłuszczu....


Lubie czytac Twoje konkluzje. Prosze Cie tylko o wyjasnienie paru rzeczy:

Na jaka energie zostanie przerobiony nadmiar bialka?
Co sie dzieje, kiedy czlowiek nie prowadzi w miare aktywnego zycia?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #57 : 2009-06-18, 16:08:19 »


Na jaka energie zostanie przerobiony nadmiar bialka?
Co sie dzieje, kiedy czlowiek nie prowadzi w miare aktywnego zycia?


dziwne to pierwsze pytanie.... Sad  Smile
ad 1
białko- aminokwas- pirogronian- acetyloCoA- cykl Krebsa- łańcuch oddechowy- ATP  -energia zawarta w adenozynotrójfosforanie potrzebna Ci jest do wszystkich procesów życiowych, to ta sama energia którą uzyskujesz ze spalnia curów czy tłuszczy tylko wyjściowym zwiazkiem powstałym z białek węgli i tłuszczy do otrzymania energi ATP jest wspolny ich substrat acetyloCoA...
ad2
w kontekscie tego co napisalam wcześniej przy braku ruchu bialko moze zostać  zamienione w tłuszcz, cholesterol,  lub węgle , to wszystko jest bardzo dynamiczne i zmienia się z minuty na minute...

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #58 : 2009-06-18, 16:36:47 »


Na jaka energie zostanie przerobiony nadmiar bialka?
Co sie dzieje, kiedy czlowiek nie prowadzi w miare aktywnego zycia?


dziwne to pierwsze pytanie.... Sad  Smile
ad 1
białko- aminokwas- pirogronian- acetyloCoA- cykl Krebsa- łańcuch oddechowy- ATP  -energia zawarta w adenozynotrójfosforanie potrzebna Ci jest do wszystkich procesów życiowych, to ta sama energia którą uzyskujesz ze spalnia curów czy tłuszczy tylko wyjściowym zwiazkiem powstałym z białek węgli i tłuszczy do otrzymania energi ATP jest wspolny ich substrat acetyloCoA...
ad2
w kontekscie tego co napisalam wcześniej przy braku ruchu bialko moze zostać  zamienione w tłuszcz, cholesterol,  lub węgle , to wszystko jest bardzo dynamiczne i zmienia się z minuty na minute...


 

Tlumaczysz mi do czego jest potrzebne bialko w organizmie czy nadmiar bialka? Bo pytanie moje dotyczylo nadmiaru bialka u czlowieka, z Twojego przykladu, jedzacego do 150 gr bialka dziennie. Bo jezeli to wszystko co napisalas o bialku ma podtrzymac wszystkie moje funkcje zyciowe to chyba powinnismy jesc bialka do oporu, prawda?

Z tego co pamietam, pan dr. Jan Kwasniewski pisze, ze ze 100 gr bialka moze organizm wyprodukowac okolo 56 gr weglowodanow. Czyli w jakims tak biochemicznym przypadku, gdzie czlowiek wazacy 70 kg powinien zjadac 50 gr bialka, ten czlowiek zjada dokladnie 100 gr bialka za duzo, ktore organizm musi przerobic na weglowodany ( okolo 56 gr ).   
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rola węglowodanów w organizmie
« Odpowiedz #59 : 2009-06-18, 16:55:51 »


Tlumaczysz mi do czego jest potrzebne bialko w organizmie czy nadmiar bialka? Bo pytanie moje dotyczylo nadmiaru bialka u czlowieka, z Twojego przykladu, jedzacego do 150 gr bialka dziennie. Bo jezeli to wszystko co napisalas o bialku ma podtrzymac wszystkie moje funkcje zyciowe to chyba powinnismy jesc bialka do oporu, prawda?

Z tego co pamietam, pan dr. Jan Kwasniewski pisze, ze ze 100 gr bialka moze organizm wyprodukowac okolo 56 gr weglowodanow. Czyli w jakims tak biochemicznym przypadku, gdzie czlowiek wazacy 70 kg powinien zjadac 50 gr bialka, ten czlowiek zjada dokladnie 100 gr bialka za duzo, ktore organizm musi przerobic na weglowodany ( okolo 56 gr ).   

odpowiedziałam na Twoje pytanie, na jaka energie zostanie przerobiony nadmiar białka...a gdzie napisałam że energia z białka ma podtrzymywać twoje funkcje życiowe? napisałam że ATP jest ta energią którą uzyskujesz ze spalania zjadanego pokarmu....a to co pisał dr Kwaśniewski to zupełnie inna inszość i nie ma nic wspólnego z tym co napisałam...energie do zycia możesz otrzymaz z białka, tłuszczu, węgli tylko wszystko zależy co i ile będziesz jadł i czy w ogóle będziesz jadł...bo np. na długotrwałym głodzie najpierw spalisz cukry, potem tłuszcze a na końcu białka i wszystko posłuży jako energia do życia aż do śmierci...

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.