forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 08:57:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660352 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Znowu to białko
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Znowu to białko  (Przeczytany 65150 razy)
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #20 : 2008-05-05, 19:14:16 »

Oj, żle mi ten cytat wyszedł, nie umiem dobrze pisać
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #21 : 2008-05-05, 19:22:21 »

Wiem, dlatego ocena i decyzja do  mnie należy. Swoją drogą, to ciekawe że na temat liczenia białka są tak podzielone zdania :shock:A przecierz to podstawa........
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #22 : 2008-05-05, 19:48:03 »

...Swoją drogą, to ciekawe że na temat liczenia białka są tak podzielone zdania :shock:A przecierz to podstawa........

Wlasnie!!! Cool Mania, teraz widzisz jaki to moze byc
"labirynt" a to tylko zaledwie "........ gory lodowej"  Cool Razz

Jak latwo zabladzic!!! Cool 
A jak trudno trafic na wlasciwa "pomocna dlon" !!!  Shocked :shock:Cool


Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #23 : 2008-05-05, 20:48:34 »

Czyli rozumiem, że 0,8 g. na 1 kg należnej wagi ciała to tylko tego najlepszego ,a tego gorszego w owocach i warzywach nie liczymy. No dobrze ,a co z orzechami ,w nich jest dużo białka?
Z tego wniosek że ja go żle liczyłam i jadłam za mało. Stąd to chudnięcie.A czy kości w nogach też mogą boleć( takie rwanie) z powodu niedoboru białka?
Wracaja kombinacje i poprawki DO.
Radze poczytac kompedium DO.
Orzechy, nasiona (slonecznik, dynia) sa na 5 miejscu w "produktach zalecanych".  Hmm - roslinne. Moze je olac?
Kaczka na 6 miejscu? za orzechami - to moze wogole jej nie liczyc?
Tluste ryby na 7 miejscu?
Nawet nie chce mi sie obliczac calodziennego posilku z kaczki, halibuta, orzechow, slonecznika, salaty z oliwa, bo jak wynika z poprzednich waszych dywagacji to tak jakbym nic nie zjadl. Tego sie nie liczy Shocked
Wnioski wyciagnijcie sami.
Pozdr
maf
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Znowu to bialko
« Odpowiedz #24 : 2008-05-05, 22:36:46 »

Mania, z tego co piszesz to jestes raczej poczatkujaca.
Zauwaz, ze wszyscy autorzy diet niskoweglowodanowych duzo mowia o adaptacji.
W przykladowych jadlospisach dr. Kwasniewskiego na poczatkowy okres zywienia mamy wiecej bialka niz 1g/kg i w ogole sporo kalorii. (tamte jadlospisy byly rozpisane dla doroslego mezczyzny, dlatego nie stosuj tamtego menu "doslownie".)

Sugeruj sie tez apetytem.
Nie gloduj.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #25 : 2008-05-06, 06:01:58 »

Aż tak początkująca nie jestem.Pod koniec maja minie 5 miesięcy
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #26 : 2008-05-06, 08:40:11 »

(...)
Nawet nie chce mi sie obliczac calodziennego posilku z kaczki, halibuta, orzechow, slonecznika, salaty z oliwa, bo jak wynika z poprzednich waszych dywagacji to tak jakbym nic nie zjadl. Tego sie nie liczy Shocked
Wnioski wyciagnijcie sami.
Pozdr
maf

(Myślę), że w ŻO chodzi o to by spożywać głównie białko wieprzowe lub zawarte w żółtkach, w drugiej kolejności inne białka ssaków, w trzeciej kolejności ptactwo, w czwartej ryby, w piątej białko roślinne. I „kolejność” należy rozumieć jako „jeśli nie mamy możliwości”.

Większość roślin zawiera dużą przewagę W nad B więc z proporcji wynika, że nie mogą stanowić one głównego źródła białka w diecie bo przekroczymy węglowodany.

Wyjątek stanowią orzechy, fasola, soja. Jest to jednak białko które nie jest zbliżone składem do białek organizmu ludzkiego więc przy niedoborze w diecie białek pochodzenia zwierzęcego spodziewałbym się, że najpierw wysiądą stawy, potem skóra, a potem reszta. Towarzyszyć powinno tej degeneracji poczucie głodu.

Po co jednak komplikować sobie życie. Wystarczy do maszynki do mielenia wrzucić tłuste mięso wieprzowe, zmielić, dodać żółtka, uformować kotleciki i smażyć pływające w smalcu.
Mamy pewność, że jemy wtedy najlepsze białko.

Średnio w diecie (jak sądzę) gdy udział białka roślinnego w ogólnej ilości białka przekracza 20% to warto skręcić w kierunku mięska i żółtek. Z rybami podobnie, można zjeść okazyjnie, ale nie warto na nich opierać jadłospisu.

Tuńczyk w oleju roślinnym + fasolka szparagowa + ziemniaczek + dużo masełka pomimo zachowania proporcji to bardziej (soft) wegetarianizm niż ŻO, a powodem jest niska jakość białka zawartego w takim posiłku.

Drugi bardziej popularny przykład to śledzik, ziemniaczek i dużo masła. Posiłek niby w porządku, ale gdybyśmy to jedli codziennie to najpierw z czasem powinniśmy poczuć głód pomimo właściwej proporcji i ilości białka i tłuszczu, a następnie pojawią się problemy.

Można też jeść codziennie tylko kilogram kapusty kiszonej zasmażanej, to B:43 T:261 W:44, ale taka dieta nazywa się kapuściana, a nie optymalna. Smile No i yoyo-effect gwarantowany bo jak się organizm w końcu dorwie do prawdziwego jedzenia to nadrobi zaległości i zgromadzi zapasy.

Nie mówię, że się nie da jeść tylko białka roślinnego czy zawartego w rybach, twierdzę tylko, że jest to sprzeczne z ideą ŻO (i zdrowym rozsądkiem).

KONKLUZJA:
Białko roślinne warto liczyć, ale tylko po to by go jeść niewiele by nie miało znaczenia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #27 : 2008-05-06, 09:49:21 »

Ja mam takie pytanie; czy liczyć białko z "zupek chińskich" i " gorących kubków"?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #28 : 2008-05-06, 10:19:50 »

Za przeproszeniem, na jakiej diecie jesteś?  Laughing
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #29 : 2008-05-06, 10:25:15 »

...Nie mówię, że się nie da jeść tylko białka roślinnego czy zawartego w rybach, twierdzę tylko, że jest to sprzeczne z ideą ŻO (i zdrowym rozsądkiem).

KONKLUZJA:
Białko roślinne warto liczyć, ale tylko po to by go jeść niewiele by nie miało znaczenia...

Fajnie napisane, ale co bedzie, jak "poszperamy"
na poziomie embriologi  Cool

Wiadomo, ze zaczynamy od "sprosnych mysli"  Cool plemnik, jajo, zygota(dziecko poczete buhaha Razz Razz), itp.
Zanim jednak "wydusi nas" z macicy "niedouczona polozna" Cool w postkomunistycznym szpitalu to:

"zygotka" doslownie "wysysa" z mamuski "ostatnie soki". Cool

I wlasnie przez kilka miesiecy to "mamuska" produkuje "pasze"
dla "zygotki" aby mogla ona uprawiac swoisty "kanibalizm" czyli

- podzerac "mamuske" na zywca. Cool Razz

Teraz zasadnicze pytanie: czy "swininka" plus "zoltka ptasie" a malo "roslinek"
zapewni zygotce "optymalny kanibalizm" Cool Razz

Osobiscie uwazam, ze nie  Cool

Dotychczasowy "stan" nauki, potwierdza fakty,
ze "zygotka" rozwija sie "lepiej" gdy "mamuska"
zjada nie tylko "swininke" i "zoltka ptasie",

ale rowniez: to co w roslinkach jest "wartosciowego"

A co takiego moze byc wartosciowego w roslinkach?
Tutaj przydaje sie "wiedzaCool Razz


Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #30 : 2008-05-06, 10:39:54 »

Ja mam takie pytanie; czy liczyć białko z "zupek chińskich" i " gorących kubków"?

To zalezy czy z "torebka i kubkiem" czy bez Razz Razz
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #31 : 2008-05-06, 10:41:29 »

 Laughing Co prawda dawno juz nie miałam do czynienia z ZYGOTKAMI, ale  az mnie dreszcz przeszedł jak sobie zdałam sprawę że moje zygotki mogły kiedyś uprawiać na mnie kanibalizm Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #32 : 2008-05-06, 10:45:43 »

Za przeproszeniem, na jakiej diecie jesteś?  Laughing

Ja jestem,prosze ja Ciebie na specjalistycznej "diecie wschodu" ,gdzie ludzie przeżywają nawet 50 lat!!!
Ta dieta jest dla ludzi bardzo aktywnych i umysłowo i fizycznie .Dzięki niej mam całe mnóstwo energii-chce mi się żyć!
Najbardziej wartościowym składnikiem w tej diecie jest wysokiej klasy makaron ,który jest uzyskiwany ze zbóż ,które rosną na dziewiczych terenach Chin.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #33 : 2008-05-06, 10:52:46 »

Acha.Dorzuce,że dziennie zjadam ponadto od 5 do 7 kostek rosołowych (warzywne i wołowe) i w związku z tym nasuwa mi się kolejne pytanko ;jak Wy obliczacie zawartość w nich białka?,bo szczególnie mi zależy na tym białku, ponieważ bardzo eksploatuję swoje mięśnie.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Znowu to bialko
« Odpowiedz #34 : 2008-05-06, 11:04:05 »

Az tak poczatkujaca nie jestem.Pod koniec maja minie 5 miesiecy

Wg niektorych autorow przebudowa, adaptacja i regeneracja organizmu moze trwac i 6-8 miesiecy
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #35 : 2008-05-06, 11:13:27 »

Ale chyba u tych starszych i schorowanych Smile.  Być może u mnie się jeszcze nie zakończyła  bo trochę za mało białka jadłam na przebudowie.No,ale ludzie różne błędy robią na początku...........
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #36 : 2008-05-06, 11:13:48 »

(warzywne i wołowe) i w związku z tym nasuwa mi się kolejne pytanko ;jak Wy obliczacie zawartość w nich białka?

My nie obliczamy w nich białka, bo My sie inaczej żywimy  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #37 : 2008-05-06, 11:19:24 »

(warzywne i wołowe) i w związku z tym nasuwa mi się kolejne pytanko ;jak Wy obliczacie zawartość w nich białka?

My nie obliczamy w nich białka, bo My sie inaczej żywimy  Razz

Jak inaczej? Co inaczej?
Wkładam jedzenie do jamy ustnej i idzie dalej jak u każdego normalnego człowieka. U Was jest inaczej?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #38 : 2008-05-06, 11:26:10 »

...jak u każdego normalnego człowieka.i idzie  U Was jest inaczej?

dokładnie, bo my jesteśmy nienormalni  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #39 : 2008-05-06, 11:35:38 »

Występujesz w kilku osobach?
Napisz proszę,gdzie u Ciebie zaczyna się proces trawienia pokarmów.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.