forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 18:46:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659857 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q  (Przeczytany 32587 razy)
mama
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #20 : 2005-01-17, 15:40:12 »

Tę sprawę (Twój brak aprobaty definicji zdrowia) możesz internetowo rozstrzygnąć kierując zapytanie do Światowej Organizacji Zdrowia. Nazewnictwo z def.  -"Good-feeling" możesz sobie jeszcze przetłumaczyć jako: "dobre samopoczucie", "dobrostan" ewentualnie "naukowo" - "homeostaza", ale w WHO z całą pewnością Ci wytłumaczą o co im chodzi Laughing  Exclamation  Exclamation .
Nie zapomnij też przy okazji poruszyć kwestii normowania białka - wytłumaczą Ci co to przebiałczenie i czemu jest szkodliwe.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #21 : 2005-01-17, 17:12:21 »

Pani   - Mamo

Ta osoba / potem pacjent / 4.5 roku czuł się dobrze był z dobrym samopoczuciem - na forum między wierszami czytając uważnie linki różnych osób domyślisz się o co mi chodziło.
I zaznaczam ci że nie jestem przeciwnikiem ŻO.

http://www.dieta-optymalna.info/wydarzenia.php?akcja=pokaz&numer=24                                                                                                                                                                                                                                  
Dziś masz jeszcze dobre samopoczucie ? a jutro? pojutrze ?

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #22 : 2005-01-17, 18:49:43 »

Cytuj z: zbynek
                                                                                                                                                                                                                                 
Dziś masz jeszcze dobre samopoczucie ? a jutro? pojutrze ?(':?:')


.... jutro, pojutrze też bedę miał  dobre samopoczucie.....a może nawet lepsze    .(':!:')


  .... pojedyńcze przypadki zachorowń na raka  potwierdzają regułę  że nie  ma zdrowszej diety ponad DIETĘ OPTYMALNĄ....osoba optymalna która zachorowała  na raka  po leczeniu operacyjnym , radio i chemio terapii ma  na pewno wieksze szanse przeżycia niż osoba na diecie pastwiskowej czy korytkowej.....

pozdrowienia
 Laughing
Zapisane
mama
Go


Email
Statystyki są bezwzględne.
« Odpowiedz #23 : 2005-01-17, 20:42:52 »

Siedzę sobie przy kalkulatorku i wychodzi mi czarno na białym, że STSATYSTYCZNIE przyjmując wartości charakterystyczne, uśrednione dla populacji ludności Polski, powinno przypadać od 3,5 do 4,5 przypadków rocznie zachorowania na choroby nowotworowe na 1000 (słownie - jeden tys.) osób stosujących Żywienie Optymalne. A ile jest w Polsce stosujących ŻO? Jeśli jeden milion - to co roku powinno być od 3500 do 4500 zachorowań u tzw optymalnych.
Ale jak na wiejską babę przystało może mi kalkulator szwankuje Laughing  Exclamation  Exclamation  Question
Zapisane
JanOpty
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #24 : 2005-01-17, 21:11:23 »

Jak uslyszalem niedawno  o tej ksiazce dr Ponomarenki , to bylem zdecydowany ja przy okazji kupic.
Jednak po kilkuitygodniowym spozywaniu tlustosci ( tzn kilka tygodni po zapadnieciu decyzji o jej kupnie)
ochota na zakup tego dziela mi przeszla.
Zapach , ktory jest tutaj czyniony wokol niej odpedzil mnie.
Niech sobie dr Ponomarenko i inni badacze i poszukiwacze prawdziwego i naukowo slusznego stosunku tego do tamtego sami jom kupiom i nawet zjedzom.

Nie mam zamiaru powiekszac zasobu portfela jej wydawcy.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #25 : 2005-01-17, 21:17:29 »

Witaj Panie  andrzejkowy – dzięki że dołączyłeś !


.>>>>> pojedyńcze przypadki zachorowń na raka potwierdzają regułę że nie ma zdrowszej diety ponad DIETĘ OPTYMALNĄ....osoba optymalna która zachorowała na raka po leczeniu operacyjnym , radio i chemio terapii ma na pewno wieksze szanse przeżycia niż osoba na diecie pastwiskowej czy korytkowej.....<<<<<

Zgoda / tylko ja pisałem o dobrym samopoczuciu, które nie zapewnia i nie wyklucza choroby, które owszem, można wytłumaczyć błędami w ŻO, ( co też rzeczywiście się zdarza)
W grę wchodzą jeszcze czynniki genetyczne i środowiskowe.
Przykładów nie brakuje - w niektórych chorobach dobre samopoczucie towarzyszy do końca - utraty świadomości np. ( alkoholizm) na szczęście optymalni go nie nadużywają.
A od czasu do czasu jednak nie zaszkodzi zrobić badania kontrolne!

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Zofia
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #26 : 2005-02-19, 10:51:13 »

Zbynek napisał:
Kod:
Przykładów nie brakuje - w niektórych chorobach dobre samopoczucie towarzyszy do końca - utraty świadomości np. ( alkoholizm) na szczęście optymalni go nie nadużywają.
A od czasu do czasu jednak nie zaszkodzi zrobić badania kontrolne!

Z pozdrowieniami - zbynek[/quote]

Zbynek czyżbyś lubił zbyt często zagladać do kieliszka, skoro twierdzisz,że alkoholik ma dobre samopoczucie do końca?
Dr J.K. pisze: Kto nadużywa alkoholu jest głupcem, nieszczęśliwym głupcem. A "wszystkie dni głupiego są złe, a mądry ma gody ustawiczne"...
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #27 : 2005-02-19, 12:58:25 »

Cytat zbynek

>>>>- w niektórych chorobach dobre samopoczucie towarzyszy do końca - utraty świadomości np. ( alkoholizm) na szczęście optymalni go nie nadużywają. <<<<<


Heee Heee


Nadal tak twierdze..... ale Zosieńko skąd takie wnioski wyciągasz?... Hm mmm?

Złe samopoczucie często jest gwarantem poszukiwania dobrego samopoczucia – właśnie w ucieczce do alkoholu. Nawet kosztem zapominania o dolegliwościach następnego dnia.
Ale alkoholik to przecież nie tylko ta osoba, co doprowadza się do utraty świadomości.

Wcześniej pisałem -
>>>>>Do mamy
Nie zapewnisz mnie o braku choroby tylko swoim dobrym samopoczuciem!<<<<<<

Nikt nikogo.. nie zapewni o braku choroby tylko swoim dobrym samopoczuciem, ( chociaż może to robić ) – zapewnić tak możesz Tylko siebie indywidualnie.


"Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani"

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
mama
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #28 : 2005-02-19, 13:13:37 »

Cytuj z: zbynek
Złe samopoczucie często jest gwarantem poszukiwania dobrego samopoczucia – właśnie w ucieczce do alkoholu.


Na chorobę alkoholową ludzie zapadają w dwóch przypadkach: na "pastwisku" i w "tuczu a'la Pononarenko"- czyli w diecie "korytkowej".  "Tertium non datur".
Zapisane
aratorn
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #29 : 2005-02-26, 11:41:41 »

Cytuj z: Zofia
Na poparcie mojego stwierdzenia proszę przeczytać post Aratorna pt. „Wiem ,że nic nie wiem” z  www.dieta-optymalna.info .


Witaj Zofio. Już się przyzwyczaiłem do tego, że kompletnie się nie rozumiemy i dlatego ograniczyłem polemikę z Tobą do zera  Smile. Ale tu muszę zaprotestować, bo użyłaś mojego nicka do poparcia swojej tezy. Błędnej z mojego punktu widzenia i obcej mi. Ten post, na który się powołujesz, napisałem z dwóch powodów. I oba wyjaśniałem, ale widać nie doczytałaś. Więc powtórzę: pierwszym powodem jest rzeczywiście mętlik w głowach wielu początkujących optymalnych, ale do tego dokładają się obie strony po równo-i optyodłam i optybeton. Drugim, daleko ważniejszym powodem, była chęć zwrócenia uwagi niektórym optymalnym na fakt, że nie wszyscy są tacy sami, nie wszyscy reagują na dietę tak samo, i nie ma diety idealnej dla wszystkich i leczącej wszystko. I że nie można wszystkich niepowodzeń w jej stosowaniu zwalać na błędy i brak silnej woli. I nieprawdą jest, że "Kupując książki Dra JK wystarczy, aby być zdrowym". JK wielokrotnie podkreśla, że DO jest dla ludzi myślących, i że na DO myśli się lepiej i wydajniej. O ile z piewszym się zgadzam, o tyle co do drugiego, czytając niektóre posty, mam mieszane odczucia. Bo żeby myśleć trzeba mieć wątpliwości, bo inaczej myślenie staje się niepotrzebne, a udział w diecie staje się kwestią wiary. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wiarą, nie ma miejsca na myślenie, bo te dwa zjawiska wzajemnie się wykluczają. Może ci, którym wiara zastępuje myślenie, robią jakieś błędy w stosowaniu DO (za mało podrobów, albo złe proporcje W do T?). Kwestię witamin pomijam, rzecz jasna. Laughing
Pozdrawiam, Tomek[i][/i]
Zapisane
JanOpty
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #30 : 2005-02-26, 15:54:02 »

Czy moglbys zmyc sie z tej mownicy?ale tak na zawsze?
idz i pouczaj gdzie indziej.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #31 : 2005-02-26, 23:22:29 »

JanOpty napisał :


>>>Czy moglbys zmyc sie z tej mownicy?ale tak na zawsze?
idz i pouczaj gdzie indziej.<<<

Czym te  twoje, pobożne życzenia są uzasadnione ?
Chciałbyś ten ogródek mieć ładnie wyplewiony – bez chwastów, a przecież  nie przyszło ci do głowy że to TY?
DYSKUTUJ A NIE ZMYWAJ – to twój nik może być źle kojarzony, pozbądź się agresywności !!

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
JanOpty
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #32 : 2005-02-27, 00:30:42 »

Zgadza sie cukrozerze, wlasnie o taikm ogrodku mniemam.
Sugerujesz skojarzenia imieninowo jakies ?


Co do przypinania mi cechy zwanej agresywnoscia to oswiadczam , ze posiadam ja oczywiscie , w przeciwienstwie do tych dobrotliwych i anielskich osobnikow pozerajacych cukry , ktorzy kierowani wlasnie ta dobrociom bezagresynom i troskom anielskom uraczaja nas tutaj radami o szkodliwosci tlustosci.

Zmyj sie rowniez.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #33 : 2005-02-27, 10:56:09 »

JanOpty na forum  napisał ( wszystko o JanOpty ):

>>>> Wlasnie odczuwanie na sobie pozytywnych skutkow ZO jest rowniez dla mnie jedynym zelaznym argumentem .
Nie potrzebuje zadnych dowodow naukowych, badan statystycznych czy innych, tych rzekomo teraz innych stosunkow tego do tamtego.<<<<

>>>>Wprzeciwienstwie do ciebie nie mam na szczescie tego staniu wyzszej swiadomosci.
Posiadam jak wszyscy na tym padole agresje , zlosliwosc , nienawisc ,
ale dzieki ZO czuje sie doskonale.<<<<


>>>Wszystkim tym , ktorzy sa ciekawi czy DO ma jakis wplyw na miazdzyce, czyli chorobe z przezarcia cukrami , dam rade . <<<<


>>>>Zmyj sie rowniez.<<<<

>>>>ansi, tu jest forum dla stosowaczy ZO w betonie, wiec sie sympatyczny rozmowco zmyj stad i idz gdie indziej robiic reklame dla tej ksiazki.
Zalosne sa te wywody<<<<



>>>>LeonZ, czy moglbys przeniesc sie gdzie indziej ze swoimi wynurzeniami ?<<<<

>>>>Czy moglbys zmyc sie z tej mownicy?ale tak na zawsze?
idz i pouczaj gdzie indziej.<<<<


>>>>Oni po prostu nie wiedza o czym rozprawiaja .
Oczywiscie sa swiecie przekonani , ze jednak wiedza o czym gadaja.
Dyskutowanie z nimi nie ma zadnego sensu. <<<<



>>>>Prosba do Admina:

Prosze wykurzyc z Forum tego osobnika.
Niech obwieszcza swoje bzdety gdzie indziej.<<<<

>>>>Czy moglbys zmyc sie z tej mownicy?ale tak na zawsze?
idz i pouczaj gdzie indziej.<<<<

>>>>Mozesz przytknonc swoj otwor gembowy do zakonczenia mojej cewki moczowej<<<<



Bez komentarza

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
JanOpty
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #34 : 2005-03-01, 22:40:19 »

Drogi zbyniu,
od dzisiaj jestes moim biografem, dlatego jednak nie zmywaj sie .
Zostan i notuj Wink)
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #35 : 2005-03-02, 09:47:03 »

Drogi JanieOpty

Nareszcie widzę u Ciebie postęp w procesie myślowym.
Dzięki Ci że pozwalasz na forum mi zostać – przygotowujesz reguły dla innych a wyjątki dla siebie– Hmmm ,....żeby to jeszcze od ciebie zależało !!
Proponuję wyciągnąć wnioski i zapomnieć ale bądź milszy i przyjazny.
Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną.
Kłócić się warto ale bez robienia piekła.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #36 : 2005-03-02, 17:38:04 »

Arrow Zbynek daj sobie spokój. Jan opty, mama i toan to chyba rodzina  Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #37 : 2005-03-02, 18:30:45 »

Cytuj z: Leon Z.
Arrow Zbynek daj sobie spokój. Jan opty, mama i toan to chyba rodzina  Wink


Podany zestaw mi odpowiada, ale zapomniałeś jeszcze do tego grona zaliczyć: Zofię, aratorna, Bruforda, andrzejkowy, slawka, andiiosza... i wiele innych osób, które zasługują na wymienienie. Wybacz Leonie Z, że Ciebie nie wymieniłem, ale z tego jak i co piszesz wnioskuję, że "genów" raczej wspólnych nie mamy.
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #38 : 2005-03-02, 22:06:08 »

Cytuj z: toan
Cytuj z: Leon Z.
Arrow Zbynek daj sobie spokój. Jan opty, mama i toan to chyba rodzina  Wink


Podany zestaw mi odpowiada, ale zapomniałeś jeszcze do tego grona zaliczyć: Zofię, aratorna, Bruforda, andrzejkowy, slawka, andiiosza... i wiele innych osób, które zasługują na wymienienie. Wybacz Leonie Z, że Ciebie nie wymieniłem, ale z tego jak i co piszesz wnioskuję, że "genów" raczej wspólnych nie mamy.

 Arrow Nie to miałem na myœli...
Zapisane
zbynek
Go


Email
Książka dr Ponomarenki p.t. "Dieta niskowęglowodanowa&q
« Odpowiedz #39 : 2005-03-03, 22:11:57 »

Do Leon.Z

Gdzieś tu już Toan pisał –nie róbmy wycieczek osobistych (jest to nieprzyjemne) - i miał rację.

Leon. Z daj sobie spokój z tymi śmiesznie uszczypliwymi uwagami,       bo dla mnie będziesz
w tym samym szeregu co ten, do którego pisałem.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.