forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:08:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Menopauza
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Menopauza  (Przeczytany 19766 razy)
maria
Go


Email
Menopauza
« : 2008-05-07, 18:47:02 »

Proszę o radę jeśli ktoś borykał się z podobnym problemem. Chodzi mi o niekończące się krwawienia w okresie przekwitania . Już dwa razy miałam zabiegi łyżeczkowania z powodu długotrwałych krwotocznych miesiączek . Lekarze mówią , że bez kuracji hormonalnej skńczy się to usunięciem macicy . Wolałabym uniknąć tego .Mam 50 lat . Jestem na DO od 3 lat , czasem niezbyt przestrzegałam , ale wyleczyło mnie to z wielu dolegliwości . Tylko teraz od 8 miesięcy te nieregularne i bardzo obfite krwawienia . Co robić ? Czy jednak przyjmować hormony ? Z niecierpliwością czekam na jakieś rady .





Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #1 : 2008-05-07, 20:34:02 »

Proszę o radę jeśli ktoś borykał się z podobnym problemem. Chodzi mi o niekończące się krwawienia w okresie przekwitania . Już dwa razy miałam zabiegi łyżeczkowania z powodu długotrwałych krwotocznych miesiączek . Lekarze mówią , że bez kuracji hormonalnej skńczy się to usunięciem macicy . Wolałabym uniknąć tego .Mam 50 lat . Jestem na DO od 3 lat , czasem niezbyt przestrzegałam , ale wyleczyło mnie to z wielu dolegliwości . Tylko teraz od 8 miesięcy te nieregularne i bardzo obfite krwawienia . Co robić ? Czy jednak przyjmować hormony ? Z niecierpliwością czekam na jakieś rady .






Napisz prosze,jakie  jadasz  potrawy i w jakich ilosciach,pisz konkretnie,
 naszym lekarstwem jest pozywienie,dlatego nalezaloby zapoznac sie z twoim jadlospisem. Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #2 : 2008-05-08, 01:35:16 »

Miałam podobnie -ale szybko odstawiłam hormony -
Zapisane
maria
Go


Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #3 : 2008-05-08, 08:12:16 »

na śniadanie jem przeważnie sałatkę z 3 jajek na twardo + ogórek kiszony + majonez (winiary ) , albo ser biały z masłem . Niekiedy jedna kromka chleba z salcesonem  ( to w pracy ) . W wekend kiedy jestem w domu robię omlet z 4 żółtek + 1 jajko .
Na obiad ok 16-17  jem 1-2 ziemniaki + mięso i surówka . Jeśli mi to nie wystarcza robię bitą śmietanę oprószoną czekoladą . Wieczorem już raczej nic nie jem . Czasem kiedy czuję głód zjem trochę orzechów lub migdałów .
oprócz tego 2  kawa, herbaty w ciągu dnia . Cukru nie używam . Owoców praktycznie nie jem . Zupy robię 2-3 razy w tygodniu i wtedy zjem małą porcję rosołu lub ogórkowej z jajkiem na twardo albo żurku  ze śmietaną i jajkiem  .
Dawniej smażyłam ciągle placki z sera i jajek ,ale zaprzestałam .
Zapisane
teri
Go


Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #4 : 2008-05-08, 18:13:17 »

mam bardzo podobnie ,już się boję , że wszystko muszę usunąć . Boje się następnego łyżeczkowania . Może jakiś lekarz się wypowie , proszę
Zapisane
teri
Go


Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #5 : 2008-05-15, 10:11:21 »

jeszcze raz zwracam się o wypowiedzi na w/w temat od zainteresowanych
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #6 : 2008-05-15, 15:49:44 »

Owoców praktycznie nie jem .
To jesz owoce, czy nie jesz?

Po paru miesiąacach dobrego przestrzegania zasad DO takich dolegliwości nie powinno być, a jeżeli już są to zweryfikuj to co wkładasz do ust.

Na DO menopauza przebiega prawie bezobiwowo,wiem to gdyż sama ją przeszłam. Przed DO miałam spore  kłopoty natury kobiecej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Menopauza
« Odpowiedz #7 : 2018-08-27, 17:26:40 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.