forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:20:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Polip
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polip  (Przeczytany 72020 razy)
Mike
Go


Email
Polip
« : 2008-05-07, 20:39:58 »

w tym watku pisalem co mi dolega: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2351.0
pani alergolog stiwerdzila ze wyczerpala liste chorob ktore mozna by przypisac tym objawom Very Happy (leczony bylem na astme a potem na refluks)- innymi slowy nie wie co mi dolegalo Cool
chuj ze lazilem do niej caly rok zanim doatalem skierowanie na rtg zatok ;]
na rgt wyszlo ze na zatokach mam polipy i dostalem skierowanie do laryngologa.
z tego co pamietam z ktorejs z ksiazek Dr Kwaśniewskiego pisalo ze polipa sie nie wyleczy DO.
czy ktos moze mi udzielic informacji jak sie to cholerstwo leczy, czy to wogole grozne i czy rzeczywiscie DO tego nie wyleczy?

dziekuje i pozdro ;]
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #1 : 2008-05-07, 20:41:54 »

na zatokach szczekowych- czy jakos tak ;]
czemu nie opcji edycji?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #2 : 2008-05-07, 21:56:32 »

Nie jestem wprawdzie laryngologiem, ale z tego co wiem, to polipy w zatokach można usuną tylko operacyjnie. Ale świadczą one o przewlekłym procesie zapalnym na tle alergicznym. Jeśli pojawiają się w młodym wieku i mają charakter nawrotowy ( "odrastają " po usunięciu)  mogą świadczyć o nadwrażliwości na  salicylany, a to ma związek z tym co jemy. Głównie szkodliwe są pokarmy wysokoprzetworzone z dodatkiem konserwantów.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #3 : 2008-05-07, 22:26:36 »

Jeśli pojawiają się w młodym wieku i mają charakter nawrotowy ( "odrastają " po usunięciu)  mogą świadczyć o nadwrażliwości na  salicylany, a to ma związek z tym co jemy.

no mlody to jestem Smile juz niedlugo 26 urodzinki Cool
rozwin prosze watek "salicylany".
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #4 : 2008-05-08, 07:31:34 »

Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #5 : 2008-05-31, 22:53:32 »

jak w praktyce wyglada leczenie? operacja? antybiotyki?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #6 : 2008-06-01, 19:28:31 »

jak w praktyce wyglada leczenie? operacja? antybiotyki?
Jeśli polipy są duże i utrudniają oddychanie pozostaje leczenia operacyjne.
Antybiotyki - gdy w zatokach jest stan ropny; często stosowane są sterydy na błonę śluzową.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #7 : 2008-06-01, 20:38:50 »

w tym watku pisalem co mi dolega: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2351.0
pani alergolog stiwerdzila ze wyczerpala liste chorob ktore mozna by przypisac tym objawom Very Happy (leczony bylem na astme a potem na refluks)- innymi slowy nie wie co mi dolegalo Cool
chuj ze lazilem do niej caly rok zanim doatalem skierowanie na rtg zatok ;]
na rgt wyszlo ze na zatokach mam polipy i dostalem skierowanie do laryngologa.
z tego co pamietam z ktorejs z ksiazek Dr Kwaśniewskiego pisalo ze polipa sie nie wyleczy DO.
czy ktos moze mi udzielic informacji jak sie to cholerstwo leczy, czy to wogole grozne i czy rzeczywiscie DO tego nie wyleczy?

dziekuje i pozdro ;]

Smile
bywa na tym Forum lekarka,cytuje jej odpowiedz,moze znajdziesz cos dla siebie:

Dr Kwasniewski ma 100% racji w tym przemówieniu, bez żadnego ale.
Wg Mnie dr Kwaśniewski w jednym się myli, mówiąc,że nie da się dietą wyleczyć lamblii, owsicy,inn. pasożytów i polipów nosa.
TO TEŻ da się wyleczyć dietą. Polipy nosa leczą się jednak na końcu i jak trwają 20 lat organizm najpierw sprząta inne ważniejsze struktury.Jedne polipy nosa są(pacjent) w trakcie likwidacji(najpierw organizm musiał wyleczyć astmę i schudnąć do wagi sprzed 20 lat!
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=542.0
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #8 : 2008-06-08, 12:17:16 »

I u laryngologa dostaniesz skierowanie na operację Caldwell-Luc...(jakem specjalista laryngolog)
A przyczyna nadal pozostanie nie wyleczona...
Zacznij lepiej DO, i czekaj aż zniknie ściekanie po tylnej ścianie gardła.
Jak nie zniknie - daj znać.
Też wyleczymy. Dietą  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #9 : 2008-06-09, 00:50:00 »

Lekarko, mogę się poradzić? Od lat mam katar po jednej, prawej stronie nosa. Uciążliwe to bardzo, choć i tak jest lepiej, bo już się nie budzę w nocy, żeby nos oczyścić. Na tylnej ścianie gardła też to odczuwam...
Można się pozbyć tej dolegliwości?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #10 : 2008-06-09, 08:35:23 »

TAK.
Prawa dziurka ma nieco gorszą wentylację. Mięśnie po prawej stronie kręgosłupa mają trochę problemu. Zwykle pobolewa czasem pod łopatką prawą.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #11 : 2008-06-09, 12:59:29 »

Dziękuję. Dieta, czy gimnastyka?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #12 : 2008-06-09, 13:09:52 »

Pośpieszyłam się z wysyłaniem wiadomości...

Chciałam zapytać o restrykcje w diecie. Co do kręgosłupa - mam skoliozę. Długo odczuwałam dolegliwe mrowienia w okolicach lewej łopatki, teraz jest lepiej. Może to miało związek z przypadłością pn dusznica bolesna, która obecnie też już nie jest tak dolegliwa jak była. DO mi służy.

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #13 : 2008-06-16, 18:55:27 »

Ja jestem za dietą, bo ... nie lubię ... machać rękami i nogami.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #14 : 2008-06-17, 08:36:21 »

Dziękuję Pani, Lekarko. Tak jak napisałam w niedzielę od poniedziałku rotuję mleczne. Dziś wtorek. Początek sześciotygodniowego eksperymentu.

Pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #15 : 2008-06-17, 09:40:45 »

Jeżeli tym skrzywieniom kręgosłupa towarzyszą dolegliwości bólowe, powinny się one szybko zacząć wycofywać. Powinny mięśnie mniej "ciągnąć".Najdalej PO 3 dnich.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #16 : 2008-06-17, 11:57:53 »

Dziękuję. Ja konsekwentnie zero mlecznych. Zaraz idę kupić trochę słoniny do jajecznicy i jaj sadzonych. Zamiast masła.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #17 : 2008-06-17, 12:21:42 »

Ja jestem za dietą, bo ... nie lubię ... machać rękami i nogami.

Oj Ewuniu, chyba bede musial sie Toba "zaopiekowac"  Cool Razz

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #18 : 2008-06-17, 12:49:07 »

 Very Happy Very Happy Very Happy.
Jestem za  Very Happy.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #19 : 2008-06-17, 18:41:28 »

I u laryngologa dostaniesz skierowanie na operację Caldwell-Luc...(jakem specjalista laryngolog)
A przyczyna nadal pozostanie nie wyleczona...
Zacznij lepiej DO, i czekaj aż zniknie ściekanie po tylnej ścianie gardła.
Jak nie zniknie - daj znać.
Też wyleczymy. Dietą  Very Happy

w poniedzialek po pracy ide do laryngologa, jest 14.30 wiec czeka mnie jeszcze godzina czekania, ale... najpierw wchodze na 3 pietro (i niezle sie przy tym mecze  Very Happy)
jestem na 3 pietrze i... z gabinetu lekarza ktos wychodzi i jednoczesnie inny wchodzi - niezle sie zaczyna - zjem obiad ok. 17 Smile
mijaja 3 minuty, pojawia sie 2 kolesi
mija minuta - z gabinetu wychodzi gostek, po twarzy widac ze wscielky jak osa, mruczy cos pod nosem, z gostkami myslimy ze mruczy ktoregos z nas nazwisko, wiec pytamy: kto? facet macha na nas reka i tyle go widzielismy, drzwi gabinetu sie zamykaja...
po chwili sam lekarz otwiera drzwi - "NO KTO JESZCZE DO MNIE???!!!" ...zglaszamy sie... NO TO NA CO CZEKACIE?!?!?!!? KTORY PIERWSZY?!?!?!?! wchodze ja...
NO I Z CZYM PAN PRZYCHODZI?!?!!? zatoki mnie bola [wyciagam RTG zatok i mu podaje - w sumie wciskam w rece bo nie raczy wziasc - cos se notuje]
NO I CO PANU DOLEGA?!?!?!?!
no zatoki mnei bola...
AHA [znowu cos tam pisze]
A DLUGO PANA BOLA?!?!?!!??!?
no tak marzec / kwiecien...
[dalej cos notuje]
A DLUGO PANA BOLA TE ZATOKI?!?!!??!
(ja pod nosem: kurwa) od marca, moze kwietnia
AHA
wreszcie zaczyna zwracam na mne uwage
ma pan katar, cos panu z nosa leci?
no leci mi z nosa caly czas, w koncu alergikiem jestem. a co z tymi polipami na zdjeciu?
to obrzeki, male, masz pan 7 tabletek i po jednej dziennie i do zobaczenia za tydzien
[opada mi szczeka, wychodze]

cala wizyta u lekarza(chcialoby sie napisac huja ;]) trwala moze z 5 minut, i na obiad bym nawet zdarzyl na 15 ale pojechalem po zonke do pracy ;]

to byla moja ostatnia wizyta na NFZ

lekarko, nic mi nie zniklo, zatoki bola dalej, dalej kaszle, staram sie jak moge z jedzeniem i nawet mi wychodzi cos znowu. znowu zaczalem cwiczyc "na silowni" (na razie tylko hantlami, potem dolacze rower-jak naprawie ;p).
moze jakies rady na nowy poczatek?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.