forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:34:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Polip
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polip  (Przeczytany 72027 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #20 : 2008-06-17, 21:36:20 »

Mike.Pewnie nie było Ci do śmiechu  w przychodni,ale wybacz,ja się uśmiałam  Laughing z Twojego opisu  Laughing

Przypomniała mi się moja wizyta u neurologa kilka lat temu ,z powodu bólu głowy który trwał ze 3miesiące i nie chciał przechodzić.Czekania tez było od cholery,a wizyta tysz 5 minut ,może mniej i tyle samo była warta  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #21 : 2008-06-27, 20:32:51 »

Napisz co jadłeś ostatnie 3 dni.
Pamietaj, że leczy dieta tłusta z liczeniem węglowodanów.
Dostałeś najprawdopodobniej Alertec na 7 dni. Leki przeciwalergiczne likwidują objawy alergii (nie zawsze).
Placki ziemniaczane dra JK na śniadanie BEZ MĄKI, karczek, jajecznica, jajka z majonezem czy chrzanem; na obiad frytki+ kotlet+sałatka (np. z pomidorów/ogórków), kol.- cokolwiek śniadaniowego czy obiadowego.
Czekamy. Brak ustąpienia ściekania w trybie pilnym to objaw, że przez początkowe stadia DO stosowałeś nieco za dużo W.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #22 : 2008-06-27, 22:39:07 »

Napisz co jadłeś ostatnie 3 dni.
Pamietaj, że leczy dieta tłusta z liczeniem węglowodanów.
Dostałeś najprawdopodobniej Alertec na 7 dni. Leki przeciwalergiczne likwidują objawy alergii (nie zawsze).
Placki ziemniaczane dra JK na śniadanie BEZ MĄKI, karczek, jajecznica, jajka z majonezem czy chrzanem; na obiad frytki+ kotlet+sałatka (np. z pomidorów/ogórków), kol.- cokolwiek śniadaniowego czy obiadowego.
Czekamy. Brak ustąpienia ściekania w trybie pilnym to objaw, że przez początkowe stadia DO stosowałeś nieco za dużo W.


moj problem jest chyba taki ze ja nie jem zadnych wegli - zawsze tak bylo :/
ostatnie dni to:
nalesniki (4 cale jajka+lyzka maki pszennej+3 plastry sera zlotego+3 plastry wedliny) - to sniadanie
kotlet schabowy + 2 plastry sera zoltego + maslo - to obiad
3 kielbaski slaskie + plaster sera zoltego + plaster wedliny + maslo + keczup i musztarda

dzis:
na sniadanie: nalesniki + ser zolty do nich (z 4 jajek wychodza 3szt.)
obiad: to samo co wyzej + jeden maly ziemniak smazony na smalcu polany maslem

aha do smazenia uzywam smalcu (rzadziej masla)

raczej niczego nie podjadam w ciagu dnia - jak juz to po prostu jem kolejny pelny posilek innymi slowy czesto zdarza mi sie byc glodnym, np teraz  Very Happy ale jako ze jest pozno to se daruje...
ostatnio nie jem nic slodkiego i mysle ze tak pozostanie. jestem osoba bardzo zdyscyplinowana, tyko musze wpasc w swoj rytm.
nie mam problemu z jednostajnym jadlospisem, moge jesc to samo co dzien.
jedzenie robie sobie zwykle sam (od wielu lat - a mam ich 26 Smile ), lubie to i lubie sobie czasem poexperymentowac w kuchni
nie lubie owocow i warzyw.
pytaj o co jeszcze chcesz lekarko Smile udziele wszystkich informacji wyczerpujaco, znam troszke swoj organizm - przez lata cwiczen na silowni wyrobilem sobie nawyk obserwacji siebie - swoim lekarzom ktorzy mnie leczyli udzielilem, wydawalo mi sie przynajmniej, wielu wskazowek od czego moze mi dolegac moj kaszel ale jakos mnie zbytni nie sluchali Razz zreszta z wzajemnoscia - recepte (byc moze na alertec) wywalilem Razz

aha: lekarko podaj mi prosze przepis na placki ziemniaczane

dobra rozpisalem sie jak ja to zawsze lubie, a teraz musz cwalowac po zone na miasto.
pozdro Smile

ps. odkrylem sposob na opryszczke - lepszy niz DO, wierzcie mi - malzenstwo, od kiedy sie hajtnalem nie mialem ani razu opryszczki Very Happy dopiero dzis skojarzylem Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #23 : 2008-06-27, 22:42:52 »



moj problem jest chyba taki ze ja nie jem zadnych wegli - zawsze tak bylo :/
ostatnie dni to:
nalesniki (4 cale jajka+lyzka maki pszennej+3 plastry sera zlotego+3 plastry wedliny) - to sniadanie


A mąka pszenna to niby tłuszcz?  Razz
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #24 : 2008-06-27, 22:48:40 »



moj problem jest chyba taki ze ja nie jem zadnych wegli - zawsze tak bylo :/
ostatnie dni to:
nalesniki (4 cale jajka+lyzka maki pszennej+3 plastry sera zlotego+3 plastry wedliny) - to sniadanie


A mąka pszenna to niby tłuszcz?  Razz

taki skrot myslowy Razz
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #25 : 2008-06-27, 22:53:44 »

jesszcze jedno zanim wyjde: czemu jestem glodny?
jem i zawsze (no prawie) jadlem raczej konkretnie (jajka, mieso, sery) nawet jak jadlem zbyt duzo wegli prostych (innymi slowy nie jadlem optymalnie) a czesto, rowniez teraz bywam glodny.
podam przyklad:
bylem jakis czas temu u rodzicow na obiedzie, powiedzmy jadlem o 15, zjadlem 2 schabowe i 5 serkow panierowanych, wrocilem do domu i ok 16 zjadlem caly talerz miesa mielonego z ryzem, a ok godznike pozniej 3 kielbaski slaskie. i dalej bylem glodny!!! a przecierz tym co zjadlem da sie nakarmic pol afryki przez tydzien!
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #26 : 2008-06-28, 00:40:43 »

A może masz jakieś pasożyty, które musisz nakarmić?...  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #27 : 2008-06-28, 09:16:18 »

Mike pewnie wstaje o 4 rano(wstaje to za dużo powiedziene,bo jest budzony kubłem zimnej wody) i pracuje na plantacji bawełny w Brazylii ,jest wykończony tą pracą i potrzebuje az tyle zjeść  Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #28 : 2008-06-28, 18:19:19 »

Nie czytałeś z uwagą Mike, miała być DO z produktami mlecznymi i produktami zbożowymi jadanymi raz na tydzień, a w jadłospisie widziałam mąkę pszenną i ser żółty i masło. Taka DO pomaga na kiedyś, w bliżej nieokreślonym terminie.
Podałam Ci co masz jadać.
Placki ziemniaczane DLA CIEBIE (optymalnych proszę o niejadanie tak bogatobiałkowych produktów, niemniej jednak Mikowi trzeba...; prawie zdrowi optymalni nie potrzebują tak dużej ilości B; osobom przechodzącym z diety wysokowęglowodanowej na DO poptrzeba początkowo wiecej B) to 3 jajka+ 2 ziemniaki smażone na smalcu (lub 4 jaja + 350g ziemniaka) taka dieta pomaga zlikwidować Twoje problemy PO trzech dniach.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #29 : 2008-06-29, 14:08:05 »

ok postaram sie Smile dzieki
a teraz : czemu jestem glodny?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #30 : 2008-06-29, 14:15:14 »

Bo masz zjeść jajko z majonezem lub karczek/boczek  Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #31 : 2008-06-29, 16:14:55 »

3 obiady nie wystarcza? ;]

kupilem sobie boczek ostatnio, tlusty ze szok, ale jeszcze wiekszy szok byl jak go sprobowalem: slony jak cholera. zauwazylem ze coraz gorsze jedzenie jest, kupic cos normalnego to juz sztuka ;/
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #32 : 2008-06-29, 21:48:19 »

Może Ty myslisz cały czas o jedzeniu?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #33 : 2008-06-30, 07:52:17 »

Też zaczynałam DO od boczku.
Teraz widzę, że im mniej wędzony tym lepiej.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #34 : 2008-06-30, 16:53:14 »

lekarko a czy bylby to duzy problem (w sensie diety) zeby zamienic placki ziemniaczane na ziemniaczki podsmazane na patelni?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #35 : 2008-06-30, 17:57:38 »

To chyba będziesz miał inny skład chemiczny tego dania. Niby to samo ale biochemicznie duża różnica.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #36 : 2008-06-30, 21:56:38 »

zabawne ale nie jestem glodny Smile
na sniadanie: nalesniczki z przepisu ktory juz podalem w tym poscie (sory Lekarko zrobilem je sobie w niedziele zanim napisalas posta o mące Razz )
obiad: placki ziemniaczane (3 jajka + 5 malych ziemniaczkow - naprawde malych) i jeden kotlet schabowy + lampka wina
kolacja: nic - nie jestem glodny

placki - bez smaku ale ujda
co z pzryprawami? keczup, musztarda, oragano, itp?

pozdro ;]
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #37 : 2008-06-30, 23:41:28 »

Nie muszą być placki ziemniaczane, mogą być przysmażane na patelni, prażucha, DOSKONAŁE SĄ CZIPSY własnej roboty metodą Elmo, ziemniaki z kapustą, ziemniaki z majonezem i ogórkiem kiszonym i czosnkiem (sałatka), może być zupa z ziemniakiem itd. Dla Ciebie. Pisz jadłospis przez 3 dni na forum, w czwart będziemy debatować. Ma to być 3 dni bez zbóż, tłuste, niskowęglowodanowe.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #38 : 2008-07-01, 20:21:47 »

dla pzypomnienia:

Poniedzialek:
na sniadanie: nalesniczki 4 jajka+lyzka maki+3 plastry sera+3 plastry wedliny
obiad: placki ziemniaczane (3 jajka + 5 malych ziemniaczkow - naprawde malych) i jeden kotlet schabowy + lampka wina + keczup (oczywiscie nie do wina Smile )
kolacja: nic - nie jestem zbytnio glodny

dzis, czyli we wtorek:

sniadanie: kilka plastrow smazonego boczku (ok. godz. 8, moze 8.30)
obiad: nalesniczki z 4 jajek (juz bez maki) + kotlet schabowy + 3 gotowane ziemniaczki (male, mlode) smazone na patelni (ok. 16.30)
kolacja: nic - nie jestem zbytnio glodny Smile

wszystko smaze na smalcu.
godziny posilkow podaje dlatego ze wczesniej jadlem co ok 3-4 godziny i zdarzalo sie czesto ze bylem glodny, teraz na kolacje moglbym cos zjesc ale jakos super glodny nie jestem wiec nie bede pchal na sile.

jutro:
sniadanie: kotlet schabowy (mam biede w lodowce Cool)
obiad: nalesniczki z 4 jajek (juz bez maki) + 3 gotowane ziemniaczki (male, mlode) smazone na patelni
kolacja: jeszcze nie wiem Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polip
« Odpowiedz #39 : 2008-07-02, 00:56:01 »

Z czego robisz te naleśniki?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.