forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:49:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Skladniki pokarmowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skladniki pokarmowe  (Przeczytany 21902 razy)
mateoosh12
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #20 : 2008-05-08, 22:07:31 »

hej Zakk> co do liczby kcal/dzień to powiem szczerze, że na diecie optymalnej dr Kwaśniewskiego nie jest w ogóle istotne. Jesz kiedy jesteś głodny i do syta. Jak mantrę powtarzam, że jadłem 2600-3200 kcal dziennie i schudłem w 3 mies. ok. 24 kg. Więc na diecie optymalnej kcal się nie liczy Razz co do innych diet, to podobno trzeba jeść te 1500 kcal, żeby funkcjonować i nie tyć :/
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #21 : 2008-05-08, 22:46:58 »

Jurek - zgrizzliwy misiek podaruje miodu Very Happy Very Happy Very Happy . dobre --
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #22 : 2008-05-09, 06:41:22 »

Jureczku,a gdybym tak Ciebie na łaczce spotkała,to jak myslisz? Co bym powiedziała?
Pojedlibysmy sobie razem lucerny,pobrykali i takie tam  Very Happy

Też bardzo lubię tą piosenkę i ten zespół a refrem tej piosenki też znam  "Chciałabym chciała"
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #23 : 2008-05-10, 08:55:12 »

A czy mogę przy nadciśnieniu zastępować węglowodany całą tabliczką słodkiej czekolady?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #24 : 2008-05-10, 09:55:16 »

A czy mogę zastępować węglowodany węglowodanami?... to to samo pytanie .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #25 : 2008-05-10, 21:49:33 »

A czy mogę przy nadciśnieniu zastępować węglowodany całą tabliczką słodkiej czekolady?
Cukry proste jakie znajdujace sie w czekoladzie raczej robia zla robote w organizmie.
Zdrowsze beda jednak ziemniaki na roznorodny sposob oraz malocukrowe warzywa kapustne i inne. Smile
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #26 : 2008-05-12, 08:01:02 »

Witam i o zdrowie pytam   !
Diete Dr.Kwasniewskiego stosuje juz pare dni ale zmiany  na lepsze rzeczywiscie widac jedynie w samym lepszym samopoczuciu psychicznym.Wszystko dokladnie pomierzone itp.Problem  tkwi  w tym ze ok 1h po spozyciu tlustego posilku zaczyna mi sie kolatanie serducha (jest to dosyc mocno odczuwalne gdy leze na plecach) i samo  cisnienie jest podwyzszone takze bardziej-jak nigdy wczesniej(wczesniej moja dieta byla prawie beztluszczowa, czyli  do 10 g tluszczy dziennie maksymalnie).Jest tak prawie zawsze
Dieta sklada sie glownie z jajecznicy z zoltek na smalcu(wczoraj spozyty smalec odbijal mi sie do dzis rana dziwne  ) i pomidorach ->(sniadanie),
(obiad)->Miesko roznego rodzaju z dodatkiem bukietu warzyw(fasolka,marcheweczka,ogoreczek,kalafiorek,ziemniaczki) wszystko w proporcjach BTW(zaleznie od wysilku fizycznego jaki mam)BTW 1-1,2/3/0,8-1
Wczoraj wypilem z kolega po piwie i troszke cwiarteczki do wieczora czulem sie najlepiej(puls i cisnienie w normie), ale najgorsze bylo nad ranem od 4-5.30 ciagle szybkie i srednio mocne kolatanie serducha ok 80-90/min i podwyzszone cisnienie 145/85(musialem siegnac po lek, co prawie zawsze mialem 55-68/min i poza tym bylo wszystko w porzadku-oczywiscie na lekarstwach)do tej pory biore bisocard1/2 z 5mg rano i wieczorem.Oczywiscie obniza on cisnienie ale dzisiaj w nocy  w porownaniu z innymi bylo tragicznie myslalem ze mi serducho wyskoczyz klatki.I tak moje pytanie
-Czy rzeczywiscie alkohol mogl miec taki zly wplyw na moje serce?
-Jak przebiegalo to u niektorych z Was?
-Czy cos mam zmieniac w diecie?
-Jestem bliski zrezygnowania z tej diety a niechce ze wzgledu na lepsze samopoczucie psychiczne.
Chcialbym  sprubowac diety japonskiej(na sama mysl o dzisiejszej jajecznicy z zoltek na smalcu lub masle robi mi sie niedobrze) i czy w zwiazku z tym gdybym zaczal od razu diete japoska czy zaszkodzilo by mi to bardzo od razu po przejsciu z DO na nią?Czy poprostu stopniowo przechodzic i jesli tak to prosze o jakieś porady 
Zapisane
Zakk_87
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #27 : 2008-05-12, 08:24:11 »

w pytaniu j` jak przebiegalo to u niektorych z Was mam na mysli osoby z nadcisnieniem`(przepraszam za klopot
Pozdrawiam jeszcze raz
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #28 : 2008-05-12, 09:09:13 »

Przede wszystkim jak najmniej użwaj smalcu. Szpik kostny najlepszy (jak zadasz sobie trochę trudu to znajdziesz go ... w kościach. oczywiście).
Bazuj na słoninie, podgardlu, boczku. Ostatnio kupiłam smalec do frytek i po pół godzinie 'rozlał' mi się leżąc na szafce - co za świństwa mieszają do smalcu?

Wódeczka nie szkodzi. Nadmiar wódeczki szkodzi.
Prawie codziennie wypijam 'jakiś' koniaczek albo piwko i wtedy mam lepsze samopoczucie i mniejszą spastykę.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #29 : 2008-05-12, 10:12:50 »

Ale całe piwko? To prawie 20 g.W. Ja zanim przeszlam na ŻO  bardzo lubiłam piwo i dość dużo go piłam , teraz też lubię ,ale ciężko się po nim czuję. No i szkoda mi marnować tych 20 g. W- wolę na to konto zjeść coś wartościowego .Za to polubiłam wino wytrawne- a dawniej myślałam ze to kwas i i w ogóle nie używałam.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #30 : 2008-05-12, 12:06:54 »

Czy ktoś wie ile W jest w 100 g wina wytrawnego?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #31 : 2008-05-12, 12:44:30 »

Ja wiem - 3 g.W
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #32 : 2008-05-12, 12:49:56 »

Ale całe piwko?

Całego piwa nigdy nie zdołam wypić. Pół szklaneczki w zupełności zaspookaja mój apetyt.

Wina wytrawnego nie lubię. Próbowałam polubić te 'kwachy' (bo to takie kul popijać winko) ale mój organizm skutecznie przed nim się broni.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #33 : 2008-05-12, 13:50:10 »

Halino,najlepiej smakuje wino przed sklepem w doborowym towarzystwie  Neutral  (wstawiam emotke,żeby Jurek potem nie miał do mnie żalu,że ich nie wstawiam).
A propo emotek,to ,gdy je wstawiałam było źle,a tera tysz jest źle,bo ich nie wstawiam.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #34 : 2008-05-12, 14:05:42 »

Witam i o zdrowie pytam   !
Oczywiscie obniza on cisnienie ale dzisiaj w nocy  w porownaniu z innymi bylo tragicznie myslalem ze mi serducho wyskoczyz klatki.I tak moje pytanie
-Czy rzeczywiscie alkohol mogl miec taki zly wplyw na moje serce?
-Jak przebiegalo to u niektorych z Was?
-Czy cos mam zmieniac w diecie?
-Jestem bliski zrezygnowania z tej diety a niechce ze wzgledu na lepsze samopoczucie psychiczne.
Chcialbym  sprubowac diety japonskiej(na sama mysl o dzisiejszej jajecznicy z zoltek na smalcu lub masle robi mi sie niedobrze) i czy w zwiazku z tym gdybym zaczal od razu diete japoska czy zaszkodzilo by mi to bardzo od razu po przejsciu z DO na nią?Czy poprostu stopniowo przechodzic i jesli tak to prosze o jakieś porady 

Zakk nie ma takich cudów aby po 5 dniach stosowania DO wszystko działalo jak w zegarku,jeżeli taki straszny jest dla ciebie smalec to usmaż sobie te jaja na słoninie albo,bekonie,boczku,itp.
Przestań częstego mierzenia ciśnienia bo wcale nie masz go takiego wysokiego a puls powiększony to może byc a raczej jest nie od tego tłuszczu tylko od używek,chyba słyszałeś że alkochol podnosi ciśnienie i dziwi mnie że boisz się o swoje zdrowie a winę za to poszukujesz tam gdzie jej nie ma a jedno piwo i setka wódki to dla ciebie jest dla kurażu czy to podkład pod
zażywane przez ciebie tabletki na zbicie ciśnienia,i który to lekarz Tobie zalecił taką kurację,napisz jeszcze czy na tym wszystkie Twoje używki się kończą,czy jeszcze do tego nie palisz papierosów,albo nie wąchasz jakiejś Tabaki na kichanie też niby na zdrowie Very Happy

Oczywiście możesz spróbowac i diety Japońskiej, jeżeli zapijesz ją piwem i setką to napewno Tobie ona nie może zaszkodzic a czy pomoże ?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #35 : 2008-05-12, 14:52:46 »


-Jestem bliski zrezygnowania z tej diety a niechce ze wzgledu na lepsze samopoczucie psychiczne.
Chcialbym  sprubowac diety japonskiej(na sama mysl o dzisiejszej jajecznicy z zoltek na smalcu lub masle robi mi sie niedobrze) i czy w zwiazku z tym gdybym zaczal od razu diete japoska czy zaszkodzilo by mi to bardzo od razu po przejsciu z DO na nią?Czy poprostu stopniowo przechodzic i jesli tak to prosze o jakieś porady 

Witam
nie jestes pierwszym ktoremu nie podchodzi jajecznica. Jaja mozna jesc na ponad 100 sposobow. Na poczatek moze spruboj salatki z jaj, ktorej przepis znajdziesz na mojej stronie.
Pozdr
maf
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #36 : 2008-05-12, 15:04:09 »

jeżeli taki straszny jest dla ciebie smalec to usmaż sobie te jaja na słoninie ...


Jurku  Idea (taką wstawiam emotkę,bo mi się ona podoba).
Smalec jest wytapiany ze słoniny,zatem mniemam,że jak dla kogoś jest straszny smalec,to i ta roztopiona słonina tysz będzie straszna.
To musi być potworne.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #37 : 2008-05-12, 16:24:55 »

jeżeli taki straszny jest dla ciebie smalec to usmaż sobie te jaja na słoninie ...


Jurku  Idea (taką wstawiam emotkę,bo mi się ona podoba).
Smalec jest wytapiany ze słoniny,zatem mniemam,że jak dla kogoś jest straszny smalec,to i ta roztopiona słonina tysz będzie straszna.
To musi być potworne.

Edytko w tym wypadku to emotikona była nie potrzebna chyba ze twój smalec kupiony w sklepie smakuje tak jak wytopiony ze słoniny razem ze skwareczkami
Pisanie z Tobą to sama przyjemnośc,zawsze musi byc coś bardzo prostego co dla Ciebie wydaje się potworne.Czy Ty smażysz swoje jajeczka na suchej patelni
Martwisz się o to czy Zakk zrozumie że ta dieta jest oparta na zjadaniu, a nie na unikaniu jedzenia tłuszczy.A ja mam nadzieję że on zrozumiał i dawno zastosował a Ty masz dalej dylematy,daj sobie na luz,zjedz coś na uspokojenie swoich nerwów i będziemy mogli spokojnie wymieniac się nie tylko emotkami  dla dobra tego forum.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #38 : 2008-05-12, 16:33:46 »

Narazie nie mogę sobie dać na luz.Muszę się spieszyć,bo jutro upływa termin składania prac,a ja dopiero zaczęłam robić swoją pracę jasny gwint.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skladniki pokarmowe
« Odpowiedz #39 : 2008-05-13, 15:15:36 »

Grizzly, Ty kiedyś mówiłeś ,że zajadałes się rzepą ścierniskową,przyszło mi na myśl,żeby spróbować i odziwo bardzo mi posmakowała.
Mam pytanie:ile zawiera ona węgli?.

Jurku Tobie proponuję dodać do migdałowej mąki na wypieki ,lucerny chmielowej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.