forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-26, 18:49:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660428 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku  (Przeczytany 6940 razy)
Eve
Gość


Email
zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« : 2008-05-09, 16:14:24 »

Znajoma karmi corke piersia, ale z powodow zdrowotnych ( antybiotyki) bedzie musiala odstawic wkrotce, nie wie czym zastapic mleko bo mala ma skaze bilkowa i mleka krowiego nie powinna pic , szukalm troche ale nic konkretnego nie znalazlam jescze (krotko szukalam), moze ktos sie zetkna z podobna sytuacja. Kiedys czytalam cos dr Kwasniewskiego o dodawaniu zoltek do mleka dla dzieci - probuje to znalezc, ale nie wiem jak to sie ma do skazy bialkowej. Moja znajoma nie jest- powiedzmy- bardzo zaawanssowanaw i rozeznana w poszukiwaniach na wlasna reke i chcialabym jej pomoc. Dziekuje z gory i pozdrawiam wszystkich.
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #1 : 2008-05-09, 16:31:01 »

Znajoma karmi corke piersia, ale z powodow zdrowotnych ( antybiotyki) bedzie musiala odstawic wkrotce, nie wie czym zastapic mleko bo mala ma skaze bilkowa i mleka krowiego nie powinna pic , szukalm troche ale nic konkretnego nie znalazlam jescze (krotko szukalam), moze ktos sie zetkna z podobna sytuacja. Kiedys czytalam cos dr Kwasniewskiego o dodawaniu zoltek do mleka dla dzieci - probuje to znalezc, ale nie wiem jak to sie ma do skazy bialkowej. Moja znajoma nie jest- powiedzmy- bardzo zaawanssowanaw i rozeznana w poszukiwaniach na wlasna reke i chcialabym jej pomoc. Dziekuje z gory i pozdrawiam wszystkich.
Jezeli kuracja antybiotykowa nie bedzie trwala dlugo,karmienie piersia nie stoi na przeszkodzie.Osobiscie taka porade otrzymalam od lekarza niemieckiego.
Wedlug Diety optymalnej matka karmiaca powinna jednak wzmocnic sie tlustymi rosolami z kluskami lanymi bez maki,watroba roznego rodzaju,salcesonem lub flakami,moze byc rowniez  kaszanka i inne wyroby podrobowe,wszystkie tluste miesa.Syna karmilam 5 lat jadajac jak wyzej.
Oczywiscie nie piszesz,czy twoja znajoma zna zasady Diety,co jada i ile.
Dzieci uczulone na mleko beda takze uczulone na wszystkie inne prod. mleczne.Nalezy  wyeliminowac z diety lub podawac raz na jakis czas.Tutaj na Forum znajdziesz wiecej info.jezeli posluzysz sie wyszukiwarka. Smile
Zapisane
mania25
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #2 : 2008-05-09, 16:45:24 »

Lekarz zawsze może dobrać taki antybiotyk dla matki , który jest dozwolony przy karmieniu piersią i nie trzeba z tego powodu przerywać karmienia.
Zapisane
Flawia
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #3 : 2008-06-02, 21:39:48 »

i wcale nie wierzę w tą skazę białkową...  Sad
Zapisane
sewero
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #4 : 2008-07-07, 22:51:21 »

Ja moje dzieci karmilam piersia do 3,5 roku. Zdarzaly mi sie zapalenia gardla i musialam  brac antybiotyki. Mowilam lekarzowi ze karmie i dobieral mi antybiotyk lagodny dozwolony podczas karmienia. Nie bylo potrzeby zaprzestania karmienia . Gorzej bylo jak zachorowalam gdy dziecko mialo 2,5 roku. Lekarz zdziwil sie ze jeszcze karmie i chcial mnie wyslac do psychiatry bo niby szkodze dziecku tym karmieniem. Lekarza zmienilam i karmilam dalej. Przestalam pic wode z lodowki i zapalenie gardla minelo bezpowrotnie.
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #5 : 2008-07-18, 00:55:06 »

Ja moje dzieci karmilam piersia do 3,5 roku. Zdarzaly mi sie zapalenia gardla i musialam  brac antybiotyki. Mowilam lekarzowi ze karmie i dobieral mi antybiotyk lagodny dozwolony podczas karmienia. Nie bylo potrzeby zaprzestania karmienia . Gorzej bylo jak zachorowalam gdy dziecko mialo 2,5 roku. Lekarz zdziwil sie ze jeszcze karmie i chcial mnie wyslac do psychiatry bo niby szkodze dziecku tym karmieniem. Lekarza zmienilam i karmilam dalej. Przestalam pic wode z lodowki i zapalenie gardla minelo bezpowrotnie.

mnie tez ciagle wysylali do psychiatry,a synka niemalze wszyscy zawstydzali. Sad Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #6 : 2008-07-18, 09:15:11 »

Oczywiscie nie piszesz,czy twoja znajoma zna zasady Diety,co jada i ile.

Jasne, że nie zna bo antybiotyki, skaza białkowa....

Lekarka leczy najpierw matkę, to potem dziecko jest zdrowe.
W tym przypadku szczegĂłlnie ma to zastosowanie.
Zapisane
Flawia
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #7 : 2008-07-25, 20:43:55 »

a wiecie że nigdzie nie można znaleźć ile tluszczu ma mleko kobiece? normalnie wroga propaganda powymazywała coby nie porównywać ze sztucznymi mieszankami. Jak macie linka do tekstu który podałby skład mleka kobiecego (BTW ale gdzieś indziej niż w Kwaśniewskim) to byłabym wdzięczna, bo ludzie mi nie wierzą że mleko kobiece zawiera dużo tłuszczu...
mój synek ma tylko roczek, nie chodzi jeszcze, wygląda jak niemowlę a już sie ludzie dziwią że karmie go jeszcze piersią, tak długo!! Wink
Zapisane
slawek
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #8 : 2008-07-26, 12:06:58 »

Zapisane
Flawia
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #9 : 2008-07-26, 16:44:55 »

a jak to przeliczyć na dane podawane w książkach Kwaśniewskiego? wg tego linka w 100 g mleka mamy 4 g tłuszczu, jak to przeliczyć na te 78-82% ?
Zapisane
slawek
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #10 : 2008-07-27, 10:44:59 »

Część weglowodanów jest przerabiana na trójglicerydy więć wychodzi tak jak napisałas Wink
Zapisane
Flawia
Gość


Email
Odp: zywienie dziecka w wieku 1.5 roku
« Odpowiedz #11 : 2008-07-27, 21:03:58 »

śliczny kotek w avatarze, dzięki...
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.