forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:42:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...  (Przeczytany 91962 razy)
justi2001
Go


Email
Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« : 2008-05-16, 13:13:33 »

Witam. Nie chce sie szczegolnie rozpisywac, postaram sie maksymalnie skrocic wszystko co mi dolega Smile. Pol roku temu zaczelo sie leczenie helicobacter pyroli. Dwa razy bralam metronidazol (2 dni + 2 dni) jako glowny antybiotyk. Niestety uczulenie... Nastepnym razem jakis 1-2 miesiace pozniej leczenie penicylina. Skuteczne. Helicobactera brak ale nadal stan zapalny zoladka i dwunastnicy.... Miedzy leczeniem metronidazolem a penicylina robilam badanie na candide (wynik: nieliczny rozrost), pasozytow brak, lamblii brak. Bakterie kwasu mlekowego zazywam regularnie z niewielkimi przerwami od ponad roku czasu.

Moj stan obecny: W ciagu dnia wzdec brak, nad ranem wzdecia (ustepuja po wyprozenieniu). Dziwne krostki na ramionach (czerwone) szczegolnie na prawym, na lewym prawie w ogole. Do tego dziwne biale podskorne zaskorniki na brodzie. Widoczne przy rozciagnieciu skory. Do tego problem z zaparciami brak gdy nie mam szczegolnych stresow. Biore caly czas controloc 20 x dziennie. Ale jeszcze wyglad stolca mnie niepokoi gdyz ostatnio zauwazylam w nim ciagnace sie dziwne biale nitki. Jezyk bialy tylko rano. Czasem w ogole. W ciagu dnia normalny koloryt. Opanowalam rowniez kwasnosc w ustach ktora potwornie mi dokuczala rano. Teraz lekki niesmak tylko zostal.

Moje pytanie: co robie zle?? Odzywiam sie optymalnie od dluzszego czasu... Wiadomo, czasem zje sie wiecej wegli czasem mniej, ale generalnie staram sie nie odstepowac od zasad diety. Bialko jem glownie w postaci zoltek, miesa troche mniej gdyz nie mam na nie choty... Za to lubie zolte sery... Nabial w postyaci tlustych bialych serow, jogurty,slodka smietanka do kawy rano. Chleb 3 dni temu odstawilam zupelnie. Jadlam go w granichach normy wegli. Teraz jem wegle glownie w postaci banana, pomidora, jogurtu, jakiegos dzemiku... Tyle. No i duzo masla, ok 100g na dzien. Nie jem smazonego ze wzgledu na zoladek.

Jest niby troche lepiej. Mialam ostatnio kolejna gastroskopie. Spytalam sie czy moge miec candide. Lekarz mowi: "o candidzie nie ma mowy". Ale czy w gastroskopii to moze wyjsc???

Ogolnie mam stany depresyjne, wzdecia rano (takie ciche wiatry, bez szczegolnych boli, stolec bez specjalnie przykrego zapachu, biegunki ustapily), no i te chsorty na ramionach... i brodce koszmar Sad. Co mi jest??? Prosze o pomoc...


Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #1 : 2008-05-16, 17:38:41 »

Prosze, czy ktos mi moze pomoc....????
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #2 : 2008-05-16, 18:56:17 »

Kurcze,gdybyś miała kłopoty z hemoroidami,to może by Ci ktoś pomógł,a tak,to nie wiem....
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #3 : 2008-05-16, 19:28:53 »

Wpisałam sobie w google co to jest ten controloc- w opisie pisze że stosuje się go raz dziennie- ,a Ty piszesz,że używasz go 20razy Shocked pisze też ,że przedawkowanie daje takie niepożądane skutki :
    * Bóle, zawroty głowy.
    * Biegunka.
    * Reakcje uczuleniowe na skórze (wysypka, świąd).

Stosowanie leku może również wywołać:   

    * Zaburzenia smaku.
    * Wzdęcia.
Chyba ,że się pomyliłas i mialo być 2razy dziennie. Jeśli tak to może bierzesz go za długo?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #4 : 2008-05-16, 19:37:36 »

Tu nie chodzi o ilość controlocu (20 szt.) ,tylko o ilości substancji czynnej  w jednej tabletce(albo kapsułce) controlocu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #5 : 2008-05-16, 19:42:13 »

o ilość w mg tej substancji czynnej oczywiście.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #6 : 2008-05-16, 19:48:03 »

Teraz rozumiem . miało być,że bierze go raz dziennie Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #7 : 2008-05-16, 20:05:46 »



Ogolnie mam stany depresyjne
To jest Twój problem. Zajmij się psyche...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #8 : 2008-05-16, 20:18:19 »

To nie jest wyłącznie problem psyche.
Psyche ma oczywiście wpływ na ciało,ale i ciało ma wpływ na psyche.
Jeśli ciało zdrowe,to wielce prawdopodobne,że i psyche bedzie zdrowe i na odwrót.Trzeba leczyć jednocześnie i ciało i psyche-to koło zamknięte.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #9 : 2008-05-16, 20:48:39 »

Leczenie Helicobacter Pylori jest trudne do zniesienia- wiem bo to przeszłam kilka lat temu- 2 antybiotyki naraz ,najwyższe dawki przez dwa tyg,  do tego jakiś lek osłonowy na wrzód  na dwunastnicy. Sama świadomość , że biorę tyle leków mnie rozkładała. Bóle głowy ,i złe samopoczucie. Ty Justi bakterie leczyłaś metronidazolem, podejrzewam ,że też dużymi dawkami. No ale ,już wyleczyłaś -  to plus. Teraz bierzesz ten Controloc, więc stan zapalny żołądka też minie.To wszystko są,leki a te jak wiadomo obciążają organizm,wątrobę itd. - może stąd wzdęcia no i te krosty też mogą być może z tego powodu. Ale to są takie moje luźne myśli, lekarzem nie jestem. Może jak skończysz leczenie twój stan się poprawi,ten psychiczny też? U mnie tak było.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #10 : 2008-05-16, 20:55:33 »



Ogolnie mam stany depresyjne
To jest Twój problem. Zajmij się psyche...

Depresja to taka choroba, ze zamienia powoli ciebie w "zombi" Shocked
wszystkie inne "candidy" to "pestka"
w dodatku jest to "choroba smiertelna" Shocked

Faktycznie, zycie z depresja to juz zycie "na tamtym swiecie" Shocked

Jesli masz "kase" to sprawa leczenia wyglada "obiecujaco"
jesli nie, to przykro mi bardzo, Shocked mimo wszystko powodzenia.
Uszy do gory  Cool



Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #11 : 2008-05-16, 20:55:39 »

To nie jest wyłącznie problem psyche.
Psyche ma oczywiście wpływ na ciało,ale i ciało ma wpływ na psyche.
Jeśli ciało zdrowe,to wielce prawdopodobne,że i psyche bedzie zdrowe i na odwrót.Trzeba leczyć jednocześnie i ciało i psyche-to koło zamknięte.
W przypadku Justi2001 zacząć trzeba od psyche. Dolegliwości gastryczne to typowy objaw ,jak ja to nazywam, "chorej duszy".
Oczywiście nieodzowne jest prawidłowo stosowane ŻO  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #12 : 2008-05-16, 21:01:16 »


W przypadku Justi2001 zacząć trzeba od psyche. Dolegliwości gastryczne to typowy objaw ,jak ja to nazywam, "chorej duszy".
Oczywiście nieodzowne jest prawidłowo stosowane ŻO  Very Happy

Czyli to,co napisałam  Very Happy Jednocześnie psyche i ciało  Very Happy
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #13 : 2008-05-17, 05:34:04 »

Dzziękuje za odzew!! Sluchajcie, podejrzewam u siebie candide jednak,...Teraz ukladam sobie to w jedna calosc... Bralam nystatyne podczas ostatniego leczenia penicylina.Ale szybko ja odstawilam ze wzgledu na potworne niestrawnosci (to bylo koszmarne naprawde, nawet po zwyklym jajkju mialam straszne jazdy w zoladku...). A psyche to ja od tych krost mam zryta...I to prawda... Ale to na bank nie sa od lekow...Bo one nie raz samoistnie znikaly,lecz dokladnie nie jestem w stanie okreslic co dokladnie wtedy jadlam. W poniedzialek czwarta gastroskopia. Od razu oddam kal do badania. I zobaczymy...Tylko jak to candide wyleczyc skutecznie???Co moglabym jesc?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #14 : 2008-05-17, 06:43:30 »

W trakcie leczenia organizmu z candidy,nie nalezy spożywać żadnych potraw mącznych,wszyskiego co zawiera drożdże,żadnych cukrów prostych,żadnego alkoholu,serów zwłaszcza serów pleśniowych-pisze to z własnego doświadczenia.Oczywiście niektórzy pewnie to inaczej przechodzą.
Nalezy unikać tego wszystkiego co lubi ten grzybek.
Na pocieszenie dodam,że się z tego wychodzi.Też kiedyś to miałam i też nie mogłam zjeść nawet jednego jajka i też byłam w depresji (ale nie od trądzika   Smile ,tylko od tej candydozy).Wyleczyłam ciało,to i psyche się wyleczyła  Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #15 : 2008-05-17, 07:57:41 »

W trakcie leczenia organizmu z candidy,nie nalezy spożywać żadnych potraw mącznych,wszyskiego co zawiera drożdże,żadnych cukrów prostych,żadnego alkoholu,serów zwłaszcza serów pleśniowych-pisze to z własnego doświadczenia.Oczywiście niektórzy pewnie to inaczej przechodzą.
Nalezy unikać tego wszystkiego co lubi ten grzybek.
Na pocieszenie dodam,że się z tego wychodzi.Też kiedyś to miałam i też nie mogłam zjeść nawet jednego jajka i też byłam w depresji (ale nie od trądzika   Smile ,tylko od tej candydozy).Wyleczyłam ciało,to i psyche się wyleczyła  Very Happy

Edytko jakie badania należy zrobic aby zdjagnozowac Candidę,i jakie są dolegliwości związane z tą chorobą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #16 : 2008-05-17, 08:57:21 »

Jurku.Np. badanie mykologiczne.Jeśli ktoś ewidentnie ma przerost candida albicans,to to badanie powinno potwierdzić.
A jesli chodzi o objawy? Pewnie jest "szeroki zestaw" .
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #17 : 2008-05-17, 09:57:49 »

Edytko, ja mialam badanie z kalu i gastroskopie. Z kalu wyszlo: "Nieliczne candida albicans", a wczesniej w innym laboratorium mialam badanie na "pasozyty drozdzopodobne" i nic nie wyszlo... A z gastroskopii obserwujac moj gastrolog twierdzi ze nie ma mowy o candidzie... Czy to mozliwe ze jest inaczej mimo takich wynikow? Ja wiem ze z kalu p-rawie kazdemu wychodzi candida bo przeciez kazdy to ma... Ja nie wiem jzu co robic... Nie mam zadnych tabletek na candide, a tak po prostu prosic o nie gastrologa...?

Ja juz glupieje. W ciagu dnia jak duzo sie ruszam to raczej nie mam problemow z trawieniem zadnych. Gorzej jak siedze w domu i nic nie robie to mi sie przelewa w jelitach... Wzdec w zasadzie sie pozbylam dzieki DO ale za to dokuczaja mi nad ranem, i w trakcie toalety, Jak juz sie zalatwie to przechodzi wszystko... Co jest grane?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #18 : 2008-05-17, 10:35:03 »

Tak dokładnie ,to nie powiem Ci co jest grane.
Ja też robiłam badanie mykologiczne i wyszlo na 4+ ,czyli bardzo dużo.Dostałam leki na grzybice i przeszło.Powtórka badania nie wykazała żadnych candida,ale ,że nie przestrzegałam diety,to zaliczyłam powtórkę,ale już nie na 4+ ,czylko na 2 ,ale i tak dostałam leki.Potem stwierdziłam,ze bez diety nie da rady,więc zaczęłam stosować ją i przeszło,a takie przelewania,to miałam chyba z rok,w końcu przestałam zwracać na nie uwagę,takie "trądziki" też miałam,ale tym zupełnie się nie przejmowałam.
Dobry jest własnie jak sama zauwazyłaś- ruch .Mnie też pomógł się uporać.
Te wszystkie leki są na receptę,to i tak musiałabyś iść do lekarza.Jedyne co bez recepty,to jakiś Trilac(ja brałam dosyć długo).
Tak jeszcze dodam ,że dostałam też od lekarza Nifuroksazyd-on nie jest bezpośrednio na candida,ale pochłania toksyny bakteri,jest generalnie p/bakteryjny.
Pomyślałam,że skoro pochłania toksyny bakterii,to i pochłonie toksyny grzybów i innych "mikrobów" -brałam go potem jesli dolegliwości powracały.

PS. Musisz przestać jeść chleb,przy takich przelewaniach,o ile go zjadasz.
Zapisane
justi2001
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc !!! Wrzody, candida, dziwny trądzik...
« Odpowiedz #19 : 2008-05-17, 12:00:09 »

Jeszcze niedawno jadlam chleb glownie w postaci zytniej wasy. Tak to raczej minimalne ilosci. Od kilku dni w ogole go nie jem i nie mam na niego ochoty. Tyle tylko ze jem np jakies dzemiki czy slodkie jogurty bo warzyw surowych jesc nie moge (wrzody), z gotowanych toleruje tylko brokuly i suma sumarum nie mam z czego przyjmowac weglowodanow. Za ziemniakami nie przepadam zupelnie. No to skad ja mam wegle czerpac jak nie z cukrow prostych? Zreszta pamietam jak na boze narodzenie i na wielkanoc jadlam sporo tlustych slodkich ciast i nic mi nie bylo. To wszystko jest strasznie dziwne... Leczenie przechodzilam przed wielkanoca a na wielkanoc czulam sie bardzo dobrze. Cera byla bardzo ladna, bez zadnych krostek. Aha, co jeszcze. Jak bralam antybiotyki na helico to WSZYSKIE chrosty mi poznikaly... W ciagu 3 dni!! Wiec bylam przekonana ze to powodem byl helico. Ale po ok miesiacu krostki wrocily mimo iz fizycznie czulam sie swietnie, zero problemow w "toalecie"... Wykoncze sie chyba, bo jak sie dobrze czuje to cera do d*** i tak w kolko...Bledne kolo ktorego nie umiem przerwac bo po prostu nie wiem jak...

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.