forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:24:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Choroby kobiece prosze o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Choroby kobiece prosze o pomoc  (Przeczytany 10309 razy)
agmar114
Go


Email
Choroby kobiece prosze o pomoc
« : 2008-05-20, 15:40:18 »

Witam wszystkich.
Jestem na diecie optymalnej od dwóch miesięcy. Mam 36 lat i 168 cm wzrostu. Stosuje proporcję 1:1,5:0,8-1,0. Tłuszczu stosuję do 1,5 ponieważ mam dużą nadwagę i chcę schudnąć. Białka jadam do 50 g. Od miesiąca mam dostęp do prawdziwych wiejskich jajek od sprawdzonej osoby. Tydzień temu poszłam kontrolnie do ginekologa, bo nie byłam już 6 lat, nic mi nie dolegało ani nie bolało i nadal tak jest. Po badaniu doktorowa powiedziała, że jej zdaniem wszystko jest w porządku jest tylko mikroskopijna nadżerka ale zaleczy się ją lekami. Przepisała globulki Gynalgin. Profilaktycznie dała mi skierowanie na usg i pobrała cytologię. Cytologia była robiona przed wzięciem leku. Wynik cytologii to: rozmaz odpowiedni lecz ocena ograniczona przez komórki zapalne, zmiany łagodne w komórkach nabłonka, łagodne zmiany odczynowe związane z zapaleniem, zalecone dalsze badania według wskazań klinicznych. Pielęgniarka w rejestracji powiedziała, że ten opis pasuje do nadżerki i po gynalginie powinno być wszystko dobrze /zaznaczam, że cytologia była przed lekiem/. Dziś byłam na usg i załamałam się. Wyszedł na ścianie przedniej trzonu macicy mięśniak o średnicy 14 mm oraz polip o wymiarach 10 x 7 mm,błona śłuzowa macicy niejednorodna grubości 14,5 mm,  poza tym jajniki w porządku. Spytałam się lekarki robiącej to usg jak ona to wszystko ocenie i powiedziała, że muszę iśc do lekarza z tym wynikiem i że na pewno skieruje mnie do szpitala i  potrzebne będzie łyżeczkowanie. Po prostu zamarłam, przyszłam do domu i się już popłakałam ze strachu. Nie chcę iść do szpitala, czy można to zaleczyć farmakologicznie no i przede wszystkim żywieniem optymalnym? Czy któraś z Pań miała coś w podobie i obyło się bez łyżeczkowania? Czy ktoś wyleczył się z podobnych schorzeń samą dietą optymalną? Bardzo proszę o odpowiedź. Planuje pokazać wynik lekarzowi i próbować zaleczyć dolegliwości dietą optymalną /oczywiście nie mówiąc o niej/, powiedzmy za trzy miesiące lub później  znów skontrolować czy jest jakaś poprawa.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #1 : 2008-05-20, 16:12:40 »

Jezeli jestes bardzo wystraszona,to na uspokojenie polecam ci nasza lekarke,p.E. Bednarczyk Witoszek,na tej str.mozesz do niej  bezposrednio napisac
http://www.dietaoptymalna.com/
Jej propozycja diety optymalnej jest mniej skomplikowana i troszke zmodyfikowana,jezeli chodzi o pewne produkty spozywcze.Wywodzi sie z diety p.J.Kwasniewskiego dlatego jest rowniez oparta na zoltkach,tluszczu i niewielkiej ilosci weglowodanow,przewaznie w postaci warzyw i ziemniakow.Zycze pomyslnosci i tylko optymizmu. Smile
Zapisane
agmar114
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #2 : 2008-05-20, 19:31:13 »

Dziękuję bardzo za pocieszenie. Do Pani Ewy napisze jeszcze dziś. Od dawna czytam to forum ale dopiero dziś się zarejestrowałam.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #3 : 2008-05-21, 07:48:25 »

Witam wszystkich.
Jestem na diecie optymalnej od dwóch miesięcy. Mam 36 lat i 168 cm wzrostu. Stosuje proporcję 1:1,5:0,8-1,0. Tłuszczu stosuję do 1,5 ponieważ mam dużą nadwagę i chcę schudnąć. Białka jadam do 50 g. Od miesiąca mam dostęp do prawdziwych wiejskich jajek od sprawdzonej osoby. Tydzień temu poszłam kontrolnie do ginekologa, bo nie byłam już 6 lat, nic mi nie dolegało ani nie bolało i nadal tak jest. Po badaniu doktorowa powiedziała, że jej zdaniem wszystko jest w porządku jest tylko mikroskopijna nadżerka ale zaleczy się ją lekami. Przepisała globulki Gynalgin. Profilaktycznie dała mi skierowanie na usg i pobrała cytologię. Cytologia była robiona przed wzięciem leku. Wynik cytologii to: rozmaz odpowiedni lecz ocena ograniczona przez komórki zapalne, zmiany łagodne w komórkach nabłonka, łagodne zmiany odczynowe związane z zapaleniem, zalecone dalsze badania według wskazań klinicznych. Pielęgniarka w rejestracji powiedziała, że ten opis pasuje do nadżerki i po gynalginie powinno być wszystko dobrze /zaznaczam, że cytologia była przed lekiem/. Dziś byłam na usg i załamałam się. Wyszedł na ścianie przedniej trzonu macicy mięśniak o średnicy 14 mm oraz polip o wymiarach 10 x 7 mm,błona śłuzowa macicy niejednorodna grubości 14,5 mm,  poza tym jajniki w porządku. Spytałam się lekarki robiącej to usg jak ona to wszystko ocenie i powiedziała, że muszę iśc do lekarza z tym wynikiem i że na pewno skieruje mnie do szpitala i  potrzebne będzie łyżeczkowanie. Po prostu zamarłam, przyszłam do domu i się już popłakałam ze strachu. Nie chcę iść do szpitala, czy można to zaleczyć farmakologicznie no i przede wszystkim żywieniem optymalnym? Czy któraś z Pań miała coś w podobie i obyło się bez łyżeczkowania? Czy ktoś wyleczył się z podobnych schorzeń samą dietą optymalną? Bardzo proszę o odpowiedź. Planuje pokazać wynik lekarzowi i próbować zaleczyć dolegliwości dietą optymalną /oczywiście nie mówiąc o niej/, powiedzmy za trzy miesiące lub później  znów skontrolować czy jest jakaś poprawa.

Witam!
Rozumiem Twój niepokój, zwłaszcza dotyczący polipa. Nie mam zamiaru wmawiać Ci, że jeśli będziesz stosować prawidłowo DO to wszystko samo ustapi, nie zawsze tak jest. Dieta czywiście mysi być dalej prowadzona. Bardzo ważna jest redukcja masy ciała, ponieważ otyłość sprzyja poprzez zaburzenia hormonalne przerostowi endometrium ( polipy). Proponuję tez wykonać badania hormonalne tarczycy -  nieedoczynność sprzyja otyłości i przerostowi endometrium macicy. Czasami zdarza się, ze polip złuszczy się przy kolejnej miesiączce, więc warto poczekać i zrobić usg po kolejnej miesiączce. Jeśli będzie nadal trzeba zrobić wyłyżeczkowanie i badanie histopatologiczne. Cytologię też trzeba jeszcze raz powtórzyć - dla pewności.
Zapisane
agmar114
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #4 : 2008-05-21, 15:40:37 »

U mnie tarczyca akurat jest w porządku. Miałam w krótkim czasie badaną dwa razy i wynik był bardzo dobry. Ale podałaś mi ciekawą informację o związku przerostu endometrium z otyłością, która może u mnie nad tym zaważyła.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #5 : 2008-05-21, 19:17:28 »

W moim przypadku nie obyło się bez łyżeczkowania, dieta optymalna nie miała tu żadnego wpływu. Ale sam zabieg nie jest niczym strasznym, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i nie ma co wpadać w panikę. W tym samym, a najdalej w następnym dniu wraca się do domu, w pełnej sprawności.
Zapisane
agmar114
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #6 : 2008-05-24, 16:04:49 »

Szkoda, że w Twoim wypadku nie pomogła. Ja najbardziej boję się samej narkozy i samopoczucia po niej.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #7 : 2008-06-11, 19:46:41 »

U dwóch pacjentek zaobserwowałam zmniejszanie się mięśniaka. U jednej całkiem znikł. Obie miały mięśniak wlk. 2 cm. Bywa, że przy SKUTECZNYM chudnieciu mięśniak znika. 2 mc?
Poza tym tak jak Bea561.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Choroby kobiece prosze o pomoc
« Odpowiedz #8 : 2008-06-11, 20:04:52 »

... Bywa, że przy SKUTECZNYM chudnieciu mięśniak znika...

To prawda, ile to razy ja juz widzialem
jak nawet macica sie zmniejsza o 50% i wiecej
nie wspominajac o jajnikach, tak, tak, dzieje sie, oj dzieje Cool Razz

 
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.