forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:27:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta Optymalna a serotonina
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Optymalna a serotonina  (Przeczytany 25166 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #20 : 2008-05-21, 20:57:17 »

Proponuję te W rozłożyć na kilka mniejszych porcji w ciągu dnia. Jeśli jest niejadkiem to może nawet będzie lepiej. Dołożyć do 50 g nawet w 5 porcjach. Np. rano w postaci gorzkiej czekolady do porannej kawki. Wszak ponoć tak lubimy czekoladę, bo po jej spożyciu wytwarza się hormon szczęścia Very Happy

Bea cieplo! cieplo! ale jest jeszcze cos waznego niezmiernie Cool
Wysil pamiec i przypomnij sobie Cool

Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #21 : 2008-05-21, 21:00:36 »

Proponuję te W rozłożyć na kilka mniejszych porcji w ciągu dnia. Jeśli jest niejadkiem to może nawet będzie lepiej. Dołożyć do 50 g nawet w 5 porcjach. Np. rano w postaci gorzkiej czekolady do porannej kawki. Wszak ponoć tak lubimy czekoladę, bo po jej spożyciu wytwarza się hormon szczęścia Very Happy

Bea cieplo! cieplo! ale jest jeszcze cos waznego niezmiernie Cool
Wysil pamiec i przypomnij sobie Cool


Wiesz Grizzly, jakoś ciężko mi się dzisiaj myśli Sad Może pomożesz?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #22 : 2008-05-21, 21:21:50 »

istnieja "skuteczniejsze metody" pobudzania
produkcji i dzialania serotoniny ( i nie tylko serotoniny) Shocked Cool Razz
No to,  słuchamy...  jakie  te metody. Cool
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #23 : 2008-05-21, 21:22:39 »

Jak już poruszamy sprawy hormonów, to mam pytanie.
Czy jest jakiś sposób w ramach DO na poprawę wchłaniania leków hormonalnych u osoby z usuniętą tarczycą.
Brak estrogenów stosowana terapia hormonalna bezskuteczna przy tym rzs w stopniu zaawansowanym.
Beatko może Ty ....?
Powiem szczerze, że do terapii hormonalnej podchodzę bardzo ostrożnie. Mam na myśli HTZ (hormonalną terapię zastępczą u kobiet w okresie menopauzy). Nie ma jednoznacznych pozytywnych wypowiedzi na jej temat. Ale jeśli chodzi o wchłanianie tych hormonów ostatnio popularne są plastry. Nie mam jednak na ten temat dostatecznej wiedzy, z tym problemem odsyłam pacjentki do ginekologa, a sama jeszcze nie porzebuję Very Happy . Jeśli zaś chodzi o tarczycę, to z reguły w RZS towarzyszy jej nadczynność. Pewnie z tego powodu była usuwana i teraz są objawy niedoczynności. W RZS jest problem osteoporozy. Przyczyną jej jest sama choroba oraz stosowane sterydy. Pewnie HTZ ma temu zaradzić, ale nie jestem pewna czy pomoże.
Także hormony tarczycy w nadmiarze (nadczynność) oraz te w tabletkach przyczyniają sie do osteoporozy.
Reasumując:
1.Nie znam specjanych modyfikacji DO mających wpływ na wchłanianie hormonów
2. Hormony tarczycy tak, ale z umiarem ( aby nie było znacznej niedoczynności)
3. HTZ - ? ( raczej jestem przeciw)
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #24 : 2008-05-25, 17:05:16 »

Proponuję te W rozłożyć na kilka mniejszych porcji w ciągu dnia. Jeśli jest niejadkiem to może nawet będzie lepiej. Dołożyć do 50 g nawet w 5 porcjach. Np. rano w postaci gorzkiej czekolady do porannej kawki. Wszak ponoć tak lubimy czekoladę, bo po jej spożyciu wytwarza się hormon szczęścia Very Happy


Bea a co sądzisz o tym aby zwiększyc podaz weglowodanów ,w szczególności weglowodanow tych których uwalnianie jest wydłuzone i podzielic je na każdy posiłek,ale jednak aby wegle
na jakiś czas zwiękrzyc do 100gr.I obserwowac jej zachowanie tak postanowiliśmy zastosowac od jutra.Nie otrzymałem więcej merytorycznych odpowiedzi z których mogłbym wyciągnąc jakieś inne wnioski.po kilku dniach poinformuję jaki skutek odniesie ten zabieg.
Mam nowe pytanie w tym temacie jak zapatrywac sie na specyfik pod nazwą "5HTP SEROTONINA 60 KAPSUŁEK.
a to jest strona z tym specyfikiem.        http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=auctions&type=won
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #25 : 2008-05-26, 22:39:25 »



Bea a co sądzisz o tym aby zwiększyc podaz weglowodanów ,w szczególności weglowodanow tych których uwalnianie jest wydłuzone i podzielic je na każdy posiłek,ale jednak aby wegle
na jakiś czas zwiękrzyc do 100gr.I obserwowac jej zachowanie tak postanowiliśmy zastosowac od jutra.Nie otrzymałem więcej merytorycznych odpowiedzi z których mogłbym wyciągnąc jakieś inne wnioski.po kilku dniach poinformuję jaki skutek odniesie ten zabieg.
Mam nowe pytanie w tym temacie jak zapatrywac sie na specyfik pod nazwą "5HTP SEROTONINA 60 KAPSUŁEK.
a to jest strona z tym specyfikiem.        http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=auctions&type=won
Ciekawa jestem efektów zwiększenia W.
 Odnośnie preparatów serotoniny - do każdej suplementacji podchodzę bardzo sceptycznie.
Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem, który ma miejsce u chorych po udarze. Otóż w wyniku udaru dochodzi przecież do uszkodzenia komórek nerwowych, czego widocznym efektem są niedowłady. Depresja poudarowa najczęściej jest wynikiem własnie takiego uszkodzenia mózgu, tzn. nie tyle jest brak serotoniy, ale brak jest zdrowych obszarów mózgu, na które ta serotonina działa ( brak jest receptorów serotoninowych). Co z tego, że jest dużo serotoniny, ale nie ma ona gdzie działać ( zdrowych receptorów jest mało i są one już wysycone serotoniną). Ale oczywiście spróbować zawsze warto. Niecierpliwie czekam na efekty Waszych działań i oczywiście życzę powodzenia.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #26 : 2008-05-27, 11:22:04 »



Bea a co sądzisz o tym aby zwiększyc podaz weglowodanów ,w szczególności weglowodanow tych których uwalnianie jest wydłuzone i podzielic je na każdy posiłek,ale jednak aby wegle
na jakiś czas zwiękrzyc do 100gr.I obserwowac jej zachowanie tak postanowiliśmy zastosowac od jutra.Nie otrzymałem więcej merytorycznych odpowiedzi z których mogłbym wyciągnąc jakieś inne wnioski.po kilku dniach poinformuję jaki skutek odniesie ten zabieg.
Mam nowe pytanie w tym temacie jak zapatrywac sie na specyfik pod nazwą "5HTP SEROTONINA 60 KAPSUŁEK.
a to jest strona z tym specyfikiem.        http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=auctions&type=won
Ciekawa jestem efektów zwiększenia W.
 Odnośnie preparatów serotoniny - do każdej suplementacji podchodzę bardzo sceptycznie.
Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem, który ma miejsce u chorych po udarze. Otóż w wyniku udaru dochodzi przecież do uszkodzenia komórek nerwowych, czego widocznym efektem są niedowłady. Depresja poudarowa najczęściej jest wynikiem własnie takiego uszkodzenia mózgu, tzn. nie tyle jest brak serotoniy, ale brak jest zdrowych obszarów mózgu, na które ta serotonina działa ( brak jest receptorów serotoninowych). Co z tego, że jest dużo serotoniny, ale nie ma ona gdzie działać ( zdrowych receptorów jest mało i są one już wysycone serotoniną). Razz
 Ale oczywiście spróbować zawsze warto. Niecierpliwie czekam na efekty Waszych działań i oczywiście życzę powodzenia.
a gdzie cwiczenia miesni,czy psycholog  i fizykoterapia to zbyt duzo??? Razz

Jezeli w diecie poczynia sie widoczne bledy i dochodzi  jednak do rozwoju choroby,to czy nie nalezaloby przeprowadzic radykalnych zmian w diecie i wlasnym  otoczeniu???
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #27 : 2008-05-27, 13:02:32 »

[quote author=kodar link=
 Ale oczywiście spróbować zawsze warto. Niecierpliwie czekam na efekty Waszych działań i oczywiście życzę powodzenia.
Cytuj
a gdzie cwiczenia miesni,czy psycholog  i fizykoterapia to zbyt duzo??? Razz

Jezeli w diecie poczynia sie widoczne bledy i dochodzi  jednak do rozwoju choroby,to czy nie nalezaloby przeprowadzic radykalnych zmian w diecie i wlasnym  otoczeniu???
Cytuj

Kodar Twoja celna diagnoza jest dla mnie niezwykle odkrywcza. Czy Ty uważasz że  po 7 latach na DO nie potrafił bym pomóc żonie, gdyby to było takie proste jak Ty myślisz
ja i moja zona jesteśmy w wieku po 60 ce, a na diecie tylko 7 lat ,a żona przeszła udar będąc  trzy lata na DO. Czy Ty myślisz ze ja nie wiem że to nie DO było przyczyną udaru.
Chociaż pośrednio tak, bo na skutek oderwania się blaszki miażdżycowej powstał czop w tętnicy szyjnej.A  niedotlenienie spowodowało udar.Dr. Kwaśniewski o tym tez pisze
że podobne przypadki mogą się zdarzyc w trakcie DO.więcej nic nie będę rozwijał ,bo wiemy że z Dietą ,czy bez do udaru może dojśc ,niewiem natomiast co było by lepsze
gdyby Ona nie była na diecie i czy bez diety przeżyła by ten udar.A jeżeli chodzi o rehabilitację to kilkakrotne sanatoria ,prywatne gabinety,z fizykoterapeutami ,otrzymała.
Jak pisałem powróciła już do diety,szukamy nowych sposobów aby jej pomóc w dolegliwościach jakie jej po tym udarze zostały.A stres ,ciśnienie, strach przed następnym udarem,brak spokojnego snu,leki psychotropowe zrobiły z niej szczępek nerwów,wiem dobrze że gdyby wyrwac ją z tego letargu było mozna tak szybko jak Ty mi sugerujesz, to zrobił bym już to dawno.
Chcę jej pomóc i wiem że znajdę w końcu przyczynę ,która pozwoli jej uwierzyc w wyzdrowienie.
Jeżeli ten specyfik który zakupiłem" 5HTP-SEROTONINA da możliwośc do pobudzenia produkcji serotoniny przez jej mózg,to może otrzymamy oczekiwane efekty.
Ale bardzo Ciebie proszę jeżeli wiesz coś więcej na ten temat to z miłąchęcią wysłucham,analizujemy różne nowości w tej dziedzinie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #28 : 2008-05-27, 14:01:18 »

  jurek 46,przepraszam,
jednak nie bylo moim zamiarem ciebie obrazic ani zezloscic.Kazdy mam prawo do obrania wlasnej drogi,metoda prob i bledow.
Kazdy ma prawo do wyboru i oczywiscie jest glupie z mojej strony sugerowanie czegokolwiek,sooory Confused Razz


Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #29 : 2008-05-27, 14:56:40 »

  jurek 46,przepraszam,
jednak nie bylo moim zamiarem ciebie obrazic ani zezloscic.Kazdy mam prawo do obrania wlasnej drogi,metoda prob i bledow.
Kazdy ma prawo do wyboru i oczywiscie jest glupie z mojej strony sugerowanie czegokolwiek,sooory Confused Razz

Kodar ja nie mam nic przeciwko Twoim radą odpowiedziałem,że skorzystaliśmy z rechabilitacji,oraz specjalnych masarzy,terapeutycznych
skorzystała żona z sanatorium i z rozszerzonego zakresu zabiegów sanatoryjnych,Powraca do DO. z uwzględnieniem zwiekszonej proporcji wegli
wszystko staramy się ukierunkowywac na lepsze utlenienie mózgu.
Cały czas wierzę że znajdą  się na forum Tacy  którzy skorzystają z moich doświadczeń w tym kierunku ,jak również przyjmę wszystkie sugestie co
mogło by jeszcze pomóc,w jej zdrowiu.Jeżeli będą to oczywiście sugestie pomocne a nie stwierdzające że to było niemożliwe aby ten udar mógł się przytrafic
komuś na DO.Bo już dobrze wiemy ze jednak może ,ale to napewno nie jest przyczyną udaru
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #30 : 2008-07-20, 12:32:19 »

Proponuję te W rozłożyć na kilka mniejszych porcji w ciągu dnia. Jeśli jest niejadkiem to może nawet będzie lepiej. Dołożyć do 50 g nawet w 5 porcjach. Np. rano w postaci gorzkiej czekolady do porannej kawki. Wszak ponoć tak lubimy czekoladę, bo po jej spożyciu wytwarza się hormon szczęścia Very Happy

Moje pytanie dotyczy ilości węglowodanów do jakiej granicy można by było podnieść jeżeli ktoś w swoim menu ma 30-40gr białka 60-70 tłuszczy i 40 weglowodanów.W opracowaniach dr. Kwaśniewskiego czytałem że bezpieczną granicą jest do 100gr ,ale czy nie ma to nic wspólnego z ilością białka,czytałem też o korelacja w obliczaniu węgli w stosunku 05gr na 1kg/wn.
czy było by możliwe bez ubocznych skutków zwiększyć jej węgle do np 70gr .Zauważamy że zaczyna mieć lepsze dni ,bez tej apatii,wyłączania się z życia rodzinnego właśnie jak zwiększyliśmy jej węgle do 40gr,chętnie zjada węgle,szczególnie teraz kiedy mamy pomidory,sałatę,świerzą kapustę.Zauważyliśmy że sama zaczyna robić te czynności które stanowiły u niej problem np schylanie się ,(zawroty głowy) Mozę rzeczywiście jak pisze Bea561 podać jej do porannej kawy kawałek czekolady gorzkiej ,którą lubi.
Zapisane
waga
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #31 : 2008-07-20, 16:59:33 »

Panie Jurku,jestem na DO od paru dni wprawdzie, ale czytajac posty trafilam na ten Smile.
Napisal Pan, ze zona boi sie kolejnego wylewu, ze jest znerwicowana, a ja juz od jakiegos czasu slyszalam o koniecznosci zazywania kwasu foliowego 1 tabletka dziennie = chyba 4mg , aby wlasnie zapobiec wylewom.
Od dawna  kwas foliowy jest polecany kobietom w ciazy, a nawet planujacym ciaze za kilka miesiecy, a teraz poleca sie tez osobom starszym. Prosze to skonsultowac z Lekarka lub Pania Beata, ja lekarzem nie jestem.... zycze zdrowia Zonie i Panu:).
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #32 : 2008-08-12, 23:38:00 »

Panie Jurku,jestem na DO od paru dni wprawdzie, ale czytajac posty trafilam na ten Smile.
Napisal Pan, ze zona boi sie kolejnego wylewu, ze jest znerwicowana, a ja juz od jakiegos czasu slyszalam o koniecznosci zazywania kwasu foliowego 1 tabletka dziennie = chyba 4mg , aby wlasnie zapobiec wylewom.
Od dawna  kwas foliowy jest polecany kobietom w ciazy, a nawet planujacym ciaze za kilka miesiecy, a teraz poleca sie tez osobom starszym. Prosze to skonsultowac z Lekarka lub Pania Beata, ja lekarzem nie jestem.... zycze zdrowia Zonie i Panu:).

Waga mija juz miesiąc jak pisaliśmy,mialem podać efekty zwiększenia węglu u żony do 60-70gr oraz stosowania jednej tabletki serotoniny 1200mg
Nie chce zapeszyć ale sa jaskółki w jej organizmie ,uregulować sie ciśnienie,przez co się uspokoiła,potrafi zając się czynnościami domowymi,i zapominać ze jej coś dolega ,ale to nie znaczy ze jest tak cały czas są dni ,nie wiem czy zależnie od pogody ,jest ok. a sa i takie ze wszystko na krótko powraca przy naszym wsparciu próbujemy jej w tym pomóc.W dalszym ciągu dobry efekt przynosi szybki spacer,jak wraca z takiego spaceru jest zmęczona i uspokojona,też się na to przyglądamy.
Myślę że może to komuś pomóc kto jest w takiej samej matni po udarowej.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #33 : 2008-09-04, 05:33:27 »



Bea a co sądzisz o tym aby zwiększyc podaz weglowodanów ,w szczególności weglowodanow tych których uwalnianie jest wydłuzone i podzielic je na każdy posiłek,ale jednak aby wegle
na jakiś czas zwiękrzyc do 100gr.I obserwowac jej zachowanie tak postanowiliśmy zastosowac od jutra.Nie otrzymałem więcej merytorycznych odpowiedzi z których mogłbym wyciągnąc jakieś inne wnioski.po kilku dniach poinformuję jaki skutek odniesie ten zabieg.
Mam nowe pytanie w tym temacie jak zapatrywac sie na specyfik pod nazwą "5HTP SEROTONINA 60 KAPSUŁEK.
a to jest strona z tym specyfikiem.        http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=auctions&type=won
Ciekawa jestem efektów zwiększenia W.
 Odnośnie preparatów serotoniny - do każdej suplementacji podchodzę bardzo sceptycznie.
Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem, który ma miejsce u chorych po udarze. Otóż w wyniku udaru dochodzi przecież do uszkodzenia komórek nerwowych, czego widocznym efektem są niedowłady. Depresja poudarowa najczęściej jest wynikiem własnie takiego uszkodzenia mózgu, tzn. nie tyle jest brak serotoniy, ale brak jest zdrowych obszarów mózgu, na które ta serotonina działa ( brak jest receptorów serotoninowych). Co z tego, że jest dużo serotoniny, ale nie ma ona gdzie działać ( zdrowych receptorów jest mało i są one już wysycone serotoniną). Ale oczywiście spróbować zawsze warto. Niecierpliwie czekam na efekty Waszych działań i oczywiście życzę powodzenia.

Bea561 Mineło prawie miesiąc na wyższych weglach zastosowaliśmy u niej ograniczenie do 80gr.Niewiem jak mam tłumaczyc to co obserwuje
Ona poprostu bezwiednie pomimo zwiększenia Wegli ,ma jeszcze większy ciąg do wegli.Jak zjadała pomidory nie bardzo mnie to przerażalo ale teraz ona coraz częściej
dojada i tu zaskoczenie dla mnie  np chleb z masłem i miodem,owoce śliwki,brzoskwinie,jak zauważy moją minę łapie się na tym że te artykuły są w jej rękach.
Niewiem co mam o tym sądzic(,dodam że waga narazie nie wzrasta) w tych dniach ,jest tak, że nic nie mówiąc zapisywałem co zjadła i zauważyłem że wtedy tych wegli jest ponad 100gr nawet do 120
Serotoninę dalej jej podaje ,juz nie ma strachu przed nią,ale jeżeli chodzi o jej spokuj psychiczny to jeżeli sie nie mylę to Ona zachowuje się róznie raz jest spokojniejsza a raz muszę schodzic jej z drogi.Ale mam takie pytanie podejżewam ze Ona ma zbyt dużo energi wnioskuje to z tego że jak udaje mi się ją namówić na ten spacer o którym pisałem,wraca i już do końca dnia jest spokojna można powiedziec że lepiej  to ją to uspakaja,niż leki od psychiatry,które w bardzo małej dawce ale przyjmuje.
Dla tych którzy nie wiedzą o jaki spacer chodzi -Ona idzie 3 -4 kilometry tak szybko ze moja 15 letnia wnuczka próbowała z nia iśc to mówiła,że babcia idzie tak szybko, że nie można tego nazwać spacerem,a raczej ciężkim treningiem w chodzie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #34 : 2008-09-04, 11:50:51 »

Cytuj
dojada i tu zaskoczenie dla mnie  np chleb z masłem i miodem,owoce śliwki,brzoskwinie,jak zauważy moją minę łapie się na tym że te artykuły są w jej rękach.

A skad w domu optymalnych taaaaaaaaaakie produkty Shocked Cool,przepraszam,jezeli  sie nie doinformowalam Confused
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #35 : 2008-09-04, 22:03:29 »

Cytuj
dojada i tu zaskoczenie dla mnie  np chleb z masłem i miodem,owoce śliwki,brzoskwinie,jak zauważy moją minę łapie się na tym że te artykuły są w jej rękach.

A skad w domu optymalnych taaaaaaaaaakie produkty Shocked Cool,przepraszam,jezeli  sie nie doinformowalam Confused

Mój dom to juz trzy pokolenia ,mieszkam razem z synem synowa jego dziećmi,ale na do w tej chwili to tylko jestem ja moja żona powraca i synowa,reszta
ma inne zdanie,chociaz kuchniemprowadzimy jedna,i naprawdę nie ma problemów,obiady sa optymalne wszyscy uwielbiają tą kuchnię a śniadania i kolacje to
 tez na jednym stole sa różne potrawy ,każdy zjada to co jemu pasuje i smakuje.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #36 : 2008-09-05, 12:28:20 »

sie nie znam, co nie  Razz
ale napisze co wiem  Cool
jak sie zwiekszy weglowodany ot tak ponad to, co potrzeba, to akurat bedzie miala jeszcze wieksze ciagoty do nich, bo insulina pojdzie w ruch.

ponoc, wg ksiazki "potatoes not prozac", dobrze jest zjesc malego ugotowanego ziemniaka przed snem (lub jakiekolwiek inne wegle bez tluszczu i bialka), w 3h po kolacji. tlumaczone to bylo w ten sposob, ze w momencie kiedy wszystkie potrzebne aminokwasy do produkcji serotoniny sa juz w krwiobiegu (tryptofan?), gwaltowny wiekszy wyrzut insuliny w nocy pozwala im na przekroczenie bariery mozgu, a serotonina jest produkowana wlasnie w nocy.

jak w ciagu dnia bedzie wsuwala wiecej weglowodanow, to akurat pewnie nie pomoze, bo z serotoniny produkowana jest melatonina. zwlaszcza w godzinach popoludniowych przy braku dostepu do slonca. dlatego u tak wielu osob chec podjadania na noc - gwaltowny spadek poziomu serotoniny.

ponoc.
na sobie nie probowalam, czytalam o tym tutaj: http://www.healthyplace.com/communities/depression/Site/transcripts/Food_Mood.asp

ten ziemniak wieczorem czy tam maca to akurat nawet zgodne z tym co pisze JK - jak ktos ma problem ze zrzucaniem zbednych kilogramow. weglowoadany z ziemniaka-lekarsta trzeba wliczyc do dziennej dawki (40-50g?).


mozna tez ponoc brac 5-htp albo/wraz z st johns wort - ponoc. uwaga: nie wiem jak 5-htp, ale st john wort obniza poziom estrogenu.

Cytuj
Protein provides tryptophan in the blood but you have to have a carbohydrate snack three hours later to get the tryptophan up into the brain, hence the potato three hours after dinner. If you only have carbs, there is no raw material. If you don't have the carb snack, you only get tryptophan in your blood, not in your brain.

Cytuj
I used the Radiant Recovery program which also uses a carb at night (potato in that case). The very idea often scares low-carb people to death. (I was scared at first).
...
When I raised serotonin through RR I only used two golf-ball-sized baby reds, and only for 3 months. That's like 6-8 carbs! And in return, I got my impulse control back, calm mood, even happy, no more depression, my sleep came back, then dreams in black and white, then dreams in color! it was marvelous.

http://www.radiantrecovery.com/chemistry.htm#serotonin
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #37 : 2008-09-05, 12:40:58 »

ps,

troche nie mam czasu, ale wlasnie doczytalam ze jest poddenerwowana.
wiec to nie tylko serotonina, ale takze endorfiny - naturalny srodek przeciwbolowy, rozluzniajacy i zmniejszajacy napiecie emocjonalnie

d-fenylalanina? moze pomoze?

spacery pomagaja, sport   Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.