forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 02:45:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta Optymalna a serotonina
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Optymalna a serotonina  (Przeczytany 25161 razy)
jurek46
Go


Email
Dieta Optymalna a serotonina
« : 2008-05-20, 19:04:24 »

Czy Dieta Optymalna zapewni składniki odrzywcze potrzebne do wytwarzania w odpowiedniej ilości serotoniny,dla
chorego z wszystkimi objawami braku tego hormonu.jak stres,zmęczenie,bezsennośc,itp
Czy w takim przypadku jest wskazane zwiększenie weglowodanow do wyższego poziomu jak 50gr i jeżeli tak to do jakiej granicy.
aby nie doprowadzic do wzrostu wagi.A jednocześnie pozostac na DO.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #1 : 2008-05-21, 10:58:28 »

Stres,zmęczenie,bezsenność bierze się z lenistwa.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #2 : 2008-05-21, 11:22:21 »

Stres,zmęczenie,bezsenność bierze się z lenistwa.
Powiedziała co wiedziała!!!!
Naprawdę, Edyto jak Ty cos palniesz to "ręce opadywują" Sad
Jurek chce pomóc swojej żonie,zastanawia się jak zmodyfikować dietę, aby Ją pobudzić do aktywności, a Ty pleciesz "trzy po trzy", bez żadnego szacunku dla ich problemu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #3 : 2008-05-21, 11:26:50 »

Jurek nic nie wspomniał w swoim poscie o swojej Żonie,ani ja nie pisałam o Jego Żonie również.
No chyba,ze mi się całość postu nie wyświetla na monitorze.
Albo Ty jesteś czarodziejką i widzisz więcej niż pisze.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #4 : 2008-05-21, 11:36:43 »

W tym poście nie napisał, że chodzi o Jego Żonę. Można się tylko domyśleć z jego porzednich postów. Dlatego Twoja odpowiedź wydała mi się nie na miejscu. Zresztą każdy, kto miał do czynienia z depresją  nie zgodzi się z Twoją opinią.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #5 : 2008-05-21, 11:43:47 »

Mylisz się bea.Mam szacunek dla ich problemów ,natomiast Ty nie masz szacunku do mojej osoby i do moich postów.Jako osoba dorosła i jako lekarz powinnas się mieć trochę ogłady towarzyskiej.Wmawiasz mi ,że piszę bez szacunku dla Jurka Żony,a ja nic takiego nie piszę.Poprostu kłamiesz w "żywe posty" .
I widać to wyraźnie na moim monitorze.Napisałaś ,że plotę "trzy po trzy" ,a dlaczego akurat "trzy po trzy" wymyśliłaś? Nie mogłaś nic innego wymysleć? Nie mogłaś już napisać,że plotę androny? Już to lepiej by pasowało do Twojego stanowiska społecznego",a tak zachowałaś się jak dziecko ,które jeszcze nie wyszło z chodzika.
Trochę szacunku dla moich postów,bo nie po to piszę,żeby mi ktoś mówił: "powiedziała co wiedziała" ,tylko po to,aby ktoś mógł skorzystać z mojej wiedzy ,którą chce rozłożyć na innych,bo ona mnie przytłacza.Korzystaj i Ty z moich postów ,nie bronię Ci ,choć moge zablokować Ci dostęp do nich,ale tego nie zrobię,bo lubię sie dzielić moją wiedzą.To chyba tyle .Jak sobie coś przypomnę,to napiszę jeszcze . Nie wklejam żadnych ikonek,bo mi się nie wyświetlają,takie jakbym chciała .
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #6 : 2008-05-21, 11:47:58 »

Jak już poruszamy sprawy hormonów, to mam pytanie.
Czy jest jakiś sposób w ramach DO na poprawę wchłaniania leków hormonalnych u osoby z usuniętą tarczycą.
Brak estrogenów stosowana terapia hormonalna bezskuteczna przy tym rzs w stopniu zaawansowanym.
Beatko może Ty ....?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #7 : 2008-05-21, 11:53:32 »

Można się tylko domyśleć z jego porzednich postów.

No to tymbardziej jako lekarz,powinnać wykazać zrozumienie dla osób z ograniczoną zdolnością domyślania.
A tu ni stąd ni zowąd "wyleciałaś" z tekstem,ze nie mam szacunku do sympatycznego Jurka i Jego Żony.
Zrównałaś mnie i moje "złote" posty z błotem.No jak można? Zupełnie bezpodstawnie  Sad
Widziałaś kiedyś psa zbitego ze skulonym ogonem? Jak tak,to ja teraz tak wyglądam i się czuję .
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #8 : 2008-05-21, 12:24:41 »

Czy Dieta Optymalna zapewni składniki odrzywcze potrzebne do wytwarzania w odpowiedniej ilości serotoniny,dla
chorego z wszystkimi objawami braku tego hormonu.jak stres,zmęczenie,bezsennośc,itp
Czy w takim przypadku jest wskazane zwiększenie weglowodanow do wyższego poziomu jak 50gr i jeżeli tak to do jakiej granicy.
aby nie doprowadzic do wzrostu wagi.A jednocześnie pozostac na DO.
Z tego poniżej artykułu można wywnioskować  że optymalna ilość węglowodanów to nic innego jak DO.
Czyli ... 0,8g na 1kg wagi należnej i nie >niż 100g dziennie. Indywidualna ocena  stosowania poprawnie diety to nie pojawiające się ciała ketonowe w moczu, które eliminujemy zwiększając spożycie węgli o 10-15g na dzień.
Cytuj
Spożywanie węglowodanów pobudza wychwytywanie tryptofanu przez mózg. Czyli w chwilach zwiększonego zapotrzebowania na te substancje należy spożywać odpowiednie pożywienie. Im więcej zjadamy węglowodanów, tym większy poziom tryptofanu we krwi, a tym samym mózg może wytworzyć więcej serotoniny.
Jednak przy dużej nadwadze efekt oddziaływania węglowodanów na nastrój jest znacznie mniejszy. U osób otyłych transport tryptofanu do mózgu ulega upośledzeniu. W rezultacie takie osoby, aby utrzymać wysoki poziom serotoniny, muszą zjadać bardzo duże ilości węglowodanów. Jednak z każdym straconym kilogramem wzrasta podatność na terapeutyczne oddziaływanie żywności.
W takim razie jakie węglowodany spożywać, aby nie tyć i czuć się wspaniale? Odpowiedź brzmi: węglowodany złożone - tylko, a może przede wszystkim takie, które są trawione i wchłaniane powoli, tylko one mogą zapewnić trwały efekt. Mózg wychwytuje uwalniany w procesie trawienia tych właśnie węglowodanów tryptofan powoli, ale bez przerwy.
http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=623
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #9 : 2008-05-21, 12:56:20 »



No to tymbardziej jako lekarz,powinnać wykazać zrozumienie dla osób z ograniczoną zdolnością domyślania.
A tu ni stąd ni zowąd "wyleciałaś" z tekstem,ze nie mam szacunku do sympatycznego Jurka i Jego Żony.
Zrównałaś mnie i moje "złote" posty z błotem.No jak można? Zupełnie bezpodstawnie  Sad
Widziałaś kiedyś psa zbitego ze skulonym ogonem? Jak tak,to ja teraz tak wyglądam i się czuję .

Edytko, sorki. Mój post wywarł jednak zamierzony efekt.Tak właśnie mógł się poczuć ktoś, kto zmaga się z depresją,a  któremu mówi się, że jego stan wynika z czystego lenistwa.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #10 : 2008-05-21, 13:07:38 »

Przez Twoją hipokryzję zjadłam troche ziarna dla cukrówek,widzisz co narobiłaś? Jak lekarz może tak postępować?
Jak człowiek może tak postępować? Jakim trzeba być "ślepcem" ,żeby zwracac bezpodstawnie uwagę komuś,a chwilę wcześniej czy później dopuszczać się tegoż przewinienia i nie widzieć tego.To prawda,że człowiek mierzy własną miarą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #11 : 2008-05-21, 13:10:24 »



No to tymbardziej jako lekarz,powinnać wykazać zrozumienie dla osób z ograniczoną zdolnością domyślania.
A tu ni stąd ni zowąd "wyleciałaś" z tekstem,ze nie mam szacunku do sympatycznego Jurka i Jego Żony.
Zrównałaś mnie i moje "złote" posty z błotem.No jak można? Zupełnie bezpodstawnie  Sad
Widziałaś kiedyś psa zbitego ze skulonym ogonem? Jak tak,to ja teraz tak wyglądam i się czuję .

Edytko, sorki. Mój post wywarł jednak zamierzony efekt.Tak właśnie mógł się poczuć ktoś, kto zmaga się z depresją,a  któremu mówi się, że jego stan wynika z czystego lenistwa.

Powiedz jeszcze,gdzie Ty widzisz ,ze ja drwię z Jurka Żony? Bo to już jest pomówienie ,plotkarstwo itd.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #12 : 2008-05-21, 14:46:14 »

Cytuj
.....Spożywanie węglowodanów pobudza wychwytywanie tryptofanu przez mózg. ......Odpowiedź brzmi: węglowodany złożone - tylko, a może przede wszystkim takie, które są trawione i wchłaniane powoli, tylko one mogą zapewnić trwały efekt. Mózg wychwytuje uwalniany w procesie trawienia tych właśnie węglowodanów tryptofan powoli, ale bez przerwy.
http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=623  ........

Na szczescie dla tych ktorzy "zarabiaja na zycie" leczac chorych na depresje,
oraz przedluzaja zycie zdrowym istnieja "skuteczniejsze metody" pobudzania
produkcji i dzialania serotoniny ( i nie tylko serotoniny) Shocked Cool Razz

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #13 : 2008-05-21, 17:35:53 »

Cytuj
.....Spożywanie węglowodanów pobudza wychwytywanie tryptofanu przez mózg. ......Odpowiedź brzmi: węglowodany złożone - tylko, a może przede wszystkim takie, które są trawione i wchłaniane powoli, tylko one mogą zapewnić trwały efekt. Mózg wychwytuje uwalniany w procesie trawienia tych właśnie węglowodanów tryptofan powoli, ale bez przerwy.
http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=623  ........

Na szczescie dla tych ktorzy "zarabiaja na zycie" leczac chorych na depresje,
oraz przedluzaja zycie zdrowym istnieja "skuteczniejsze metody" pobudzania
produkcji i dzialania serotoniny ( i nie tylko serotoniny) Shocked Cool Razz

Grizli to właśnie pytam o to ale jak dotychczas to odpowiedzi nie dostałem,piszesz że istnieją skuteczniejsze metody pytam ponownie jakie.?
Ale proszę nie pisz że jedynym wyjściem jest przejście na dietę wysokowęglowodanową,i rezygnacja z diety optymalnej,bo to już wiem dlatego
pytałem jak to pogodzic na DO.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #14 : 2008-05-21, 17:38:29 »

Stres,zmęczenie,bezsenność bierze się z lenistwa.

Edytko zapomniałaś o emotikonie.
Ale jeżeli nie jesteś leniwa a możesz mi pomóc to będę wdzięczny.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #15 : 2008-05-21, 17:41:15 »

Nie zapomniałam o "emotce" ,tylko nie ma takiej ,którą chciałam wkleić ,a wklejać dla samej idei wklejania,to bez sensu.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #16 : 2008-05-21, 18:03:38 »

W tym poście nie napisał, że chodzi o Jego Żonę. Można się tylko domyśleć z jego porzednich postów. Dlatego Twoja odpowiedź wydała mi się nie na miejscu. Zresztą każdy, kto miał do czynienia z depresją  nie zgodzi się z Twoją opinią.

Bea masz rację chodzi oczywiście o moją malżonkę,ale rzeczywiście to jest moja wina że o tym nie wspomniałem,jednak nie zmienia to niczego dalej szukam w czym mogę
pomóc aby jej mózg a jak pisałem ona jest po udarze,mógł funkcjonowac sprawnie aby takie dolegliwości jak apatia,strach,osłabienie,brak koncentracji,stres,zawroty głowy
ustąpiły.Czytałem że może to byc spowodowanme brakiem serotoniny,ale mózg ją niby wytwarza z wegli,dlatego moje pytanie zadałem czy wogóle na DO można zwiększyc na tyle węgle aby
była to jeszcze Optymalna Dieta.Czy można spróbowac dac 100-150grW i obserwowac jej zachowanie .
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #17 : 2008-05-21, 19:31:48 »

W tym poście nie napisał, że chodzi o Jego Żonę. Można się tylko domyśleć z jego porzednich postów. Dlatego Twoja odpowiedź wydała mi się nie na miejscu. Zresztą każdy, kto miał do czynienia z depresją  nie zgodzi się z Twoją opinią.

Bea masz rację chodzi oczywiście o moją malżonkę,ale rzeczywiście to jest moja wina że o tym nie wspomniałem,jednak nie zmienia to niczego dalej szukam w czym mogę
pomóc aby jej mózg a jak pisałem ona jest po udarze,mógł funkcjonowac sprawnie aby takie dolegliwości jak apatia,strach,osłabienie,brak koncentracji,stres,zawroty głowy
ustąpiły.Czytałem że może to byc spowodowanme brakiem serotoniny,ale mózg ją niby wytwarza z wegli,dlatego moje pytanie zadałem czy wogóle na DO można zwiększyc na tyle węgle aby
była to jeszcze Optymalna Dieta.Czy można spróbowac dac 100-150grW i obserwowac jej zachowanie .
Masz rację, Jurku, węglowodany są powiązane z produkcją serotoniny, ale jedynie pośrednio,tzn. poprzez pobudzenie wyrzutu insuliny ułatwiają przenikanie do mózgu tryptofanu,prekursora serotoniny.
Więcej na ten temat znalazłam tutaj: http://kn.am.gdynia.pl/nkzc/art/article_2005_10_25_1835.php
Napisz proszę, w ilu porcjach w ciągu dnia Twoja żona spożywa W?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #18 : 2008-05-21, 20:04:08 »

W tym poście nie napisał, że chodzi o Jego Żonę. Można się tylko domyśleć z jego porzednich postów. Dlatego Twoja odpowiedź wydała mi się nie na miejscu. Zresztą każdy, kto miał do czynienia z depresją  nie zgodzi się z Twoją opinią.

Bea masz rację chodzi oczywiście o moją malżonkę,ale rzeczywiście to jest moja wina że o tym nie wspomniałem,jednak nie zmienia to niczego dalej szukam w czym mogę
pomóc aby jej mózg a jak pisałem ona jest po udarze,mógł funkcjonowac sprawnie aby takie dolegliwości jak apatia,strach,osłabienie,brak koncentracji,stres,zawroty głowy
ustąpiły.Czytałem że może to byc spowodowanme brakiem serotoniny,ale mózg ją niby wytwarza z wegli,dlatego moje pytanie zadałem czy wogóle na DO można zwiększyc na tyle węgle aby
była to jeszcze Optymalna Dieta.Czy można spróbowac dac 100-150grW i obserwowac jej zachowanie .
Masz rację, Jurku, węglowodany są powiązane z produkcją serotoniny, ale jedynie pośrednio,tzn. poprzez pobudzenie wyrzutu insuliny ułatwiają przenikanie do mózgu tryptofanu,prekursora serotoniny.
Więcej na ten temat znalazłam tutaj: http://kn.am.gdynia.pl/nkzc/art/article_2005_10_25_1835.php
Napisz proszę, w ilu porcjach w ciągu dnia Twoja żona spożywa W?

W dwóch porcjach obiad ok 50gr ziemniaka czyli 7gr W  i 100gr brokuła ok 3gr czyli z obiadu W-10gr kolacja jedna grachamka ok 50gr  W-25  Czyli razem 35gr na dobę ,dlatego pytałem
czy nie należało by zwiększyc i do jakiej ilości i jakie wybrac te artykuły,aby można było podwyższyc poziom węgli,a jednocześnie,nie kazac jej zjadac więcej ilościowo bo Ona jest niejadkiem.Zjada przez cały dzień 3-4 jaja ostatnio daję jej całe wraz z Białkiem,Udało mi się doprowadzic do tego ze zjada już ok. 40gr Białka 80gr tłuszczu i 35-40 wegli.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a serotonina
« Odpowiedz #19 : 2008-05-21, 20:35:49 »

Proponuję te W rozłożyć na kilka mniejszych porcji w ciągu dnia. Jeśli jest niejadkiem to może nawet będzie lepiej. Dołożyć do 50 g nawet w 5 porcjach. Np. rano w postaci gorzkiej czekolady do porannej kawki. Wszak ponoć tak lubimy czekoladę, bo po jej spożyciu wytwarza się hormon szczęścia Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.