forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 05:14:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak przytyć?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak przytyć?  (Przeczytany 26762 razy)
Venitas
Go


Email
Jak przytyć?
« : 2008-05-24, 21:21:20 »

Ciągle mam niedowagę i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jak przytyć. Nie pomaga do tego ani boczek, ani szybkie jedzenie, ani obżeranie się w nocy, ani duże posiłki. Po prostu nie wiem jak przytyć. Mam 21 lat, mam 1.80 i 60 kg wagi. Czasami słabnę lub mdleję, lekarz mi mówi, że optymalna waga dla mnie z moją budową ciała, była by 65-70kg. Choćbym jadł non stop frytki z kurczaka, mam stałą wagę. Nie potrafię zrezygnować w tym, z całodniowych spacerów po mieście i lesie jak nie z książką to z psem. Czy jest jakiś sposób na nadrobienie 2kg niedoboru tkanki tłuszczowej?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #1 : 2008-05-24, 21:44:17 »

Skoro słabniesz i mdlejesz,to może masz jakiegoś pasożyta?Tasiemca, albo coś w tym guście.

Swoją droga nie wiedziałam,że można przytyć od szybkiego jedzenia,o ile chodzi tu o szybkie spozywanie posiłku,a nie o posiłek szybko przyrządzony.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #2 : 2008-05-24, 23:04:12 »

Ciągle mam niedowagę i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jak przytyć.
trzeba wpierw zbadać tarczyce
a później kombinować
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #3 : 2008-05-25, 10:20:21 »

Ciągle mam niedowagę i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jak przytyć. Nie pomaga do tego ani boczek, ani szybkie jedzenie, ani obżeranie się w nocy, ani duże posiłki. Po prostu nie wiem jak przytyć. Mam 21 lat, mam 1.80 i 60 kg wagi. Czasami słabnę lub mdleję, lekarz mi mówi, że optymalna waga dla mnie z moją budową ciała, była by 65-70kg. Choćbym jadł non stop frytki z kurczaka, mam stałą wagę. Nie potrafię zrezygnować w tym, z całodniowych spacerów po mieście i lesie jak nie z książką to z psem. Czy jest jakiś sposób na nadrobienie 2kg niedoboru tkanki tłuszczowej?

Venitas zapewniam Ciebie że jest taki sposób,ale to nie wystarczy zjeśc trochę boczku ,albo pójśc do macdonalda i najeśc sie kurczaków,i popic kolą.
Musisz uzbroic sie w cierpliwośc zastosowac ŻO. ale w całej rozciągłości z uwzględnieniem proporcji jak i ilości .Efekty szybciej przyjdą jak myślisz ,ale niestety
musisz byc kąsekwentny i spokojnie poczekac chociaż trzy miesiące.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #4 : 2008-05-25, 19:25:13 »

Trzeba żreć i nic nie robić.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #5 : 2008-05-26, 06:57:20 »

Po co radzić komuś, kto już od samego początku nie zamierza tych rad traktować poważnie. Jest on jednym z wielu przedstawicieli planktonu odżywiającym się śmieciami, który zajrzał do salonu, aby wykrzyczeć swoją dezaprobatę. Niestety wejść tu nie może, bo nie ma klucza. Ten akurat przypadek, to jak wielka spalarnia śmieci, czym więcej ich je, tym więcej ich spala. Czym więcej je węglowodanów, tym więcej wytwarza insuliny. Jego organizm, aby wyrównać tą nierównowagę hormonalną nadmiernie wytwarza hormon przeciwny, produkowany w tarczycy. On to powoduje, że zawsze będzie chudy. Taki model metabolizmu posiada i tego już nie zmieni, tak jak choroby otyłości. Tylko na DO może prawidłowo funkcjonować i przytyć. Działa to trochę z opóźnieniem, tak jak pisał Jurek.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #6 : 2008-05-26, 08:17:04 »

Jesteście tacy pewni, że chłopak ten.przytylby przechodząc na ŻO??? A może jeszcze schudłby? Nigdy nie wiadomo jak zareaguje dany organizm. Ja nie mialam zamiaru się odchudzać, a  już schudłam 8,5 kg.I ciągle chudnę .Zwiększyłam białko , tłuszcze i wegle,teraz jem B 60,T-150, W60 i nic.Jestem zalamana.Wyglądam żle,postarzałam się o 5 lat, wiele osób mi to mówi. Wszystko liczę dokładnie,staram się jeść zróżnicowane pokarmy. Zaczynam sie bać o swoje zdrowie,tłuszczu już u siebie nie widzę wiec może organizm bierze sie już za mięsnie.Mój stan psychiczny też nie najlepszy. Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #7 : 2008-05-26, 09:27:36 »

Mania.A jak u Ciebie z ruchem?
Ja też chudłam,ale jak zaczęłam uprawiać sport,to miałam zupełnie inne zapotrzebowanie na skł. pok. niż wtedy,gdy sobie wyliczałam.
To,ze chudniesz,a już nie masz praktycznie z czego,to nie jest dobrze,myslę,że błąd w odzywianiu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #8 : 2008-05-26, 09:36:04 »

Jak z Twoim apetytem? Czy masz ochotę na jedzenie? Czy się zmuszasz do jedzenia?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #9 : 2008-05-26, 09:51:41 »

Ruch na poziomie przeciętnym. Sportu nie uprawiam  ,nie pracuję zawodowo, zajmuję się domem,dziećmi. Tak od lat. Ale nie siedzę całymi dniami przed telewizorem. Zawsze cos robię. Ostatnio może trochę więcej tego ruchu,częściej jeżdze do miasta,więc do przystanku muszę dojść kawałek,w sobotę lub w niedzielę jakaś wycieczka, trochę oboty w ogrodzie- nic najdzwyczajnego.W zeszlłym roku  na wiosnę też to samo,a waga się nie zmieniała.
Też tak myślę ,że chyba jakiś błąd robię, ale co? Konsultowałam się z doradcą żywieniowym ,powiedział że więcej białka : samego zwierzęcego mabyć45-50 reszta  z roślin.Tak robię  Codziennie się ważę .Przedwczoraj się załamałam , schudłam w ciągu jednego dnia70 dkg.  i na razie tak stoi. Od kilku dni mam takie dziwne uczucie, jakby mi ktoś przykładał gorące żelazko do prawej nerki na 2sek.i to się powtarza w ciągu dnia. A dzis od rana jakbym miała lodem obłożone między nerkami, jest to stałe uczucie. Nie mogę co chwile latać do lekarza, nie stać mnie na to. Planuję pójść w przyszłym tygodniu.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #10 : 2008-05-26, 09:58:56 »

Apetyt przeciętny,wygląda na to że to mi wystarcza to  co jem , nie czuję sie głodna chociaż jak poczuję jakiś zapach to może bym coś jeszcze zjadła, ale to raczej zachcianka niz głód. Czy powinnam folgować takim zachciankom i więcej jeść? Mogę jeśćj eszcze więcej białka,tłuszczui W.?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #11 : 2008-05-26, 10:08:23 »

Maniu.Taki "drobiazg" zwrócił moją uwagę.Ważysz się codziennie i się załamujesz.Robiłam to samiusieńko,(mało tego,ja się ważyłam kilka razy dziennie)bo też panikowalam,że chudnę.Mąż wtedy powiedział,ze wyrzuci mi tą wagę,bo tylko się stresuję i napędzam błędne koło.
Powiedziałam sobie wtedy" mam to w d***e i wyrzuciłam wagę,a że waga była stara,to mi nie było jej zal.
Nie waż się codziennie i przestań skupiać na tym uwagę.Stres powoduje zaburzenia przemiany materii.Pewnie potem chodzisz cały dzień i myślisz o tym chudnieciu.Znam to.Trudne jest przestać się tym przejmować,ale sama pomyśl,do czego to prowadzi takie zamartwianie?
Pomysl,że masz bardzo fajnie-masz ogród,domek,dzieci  Smile Ja teraz właśnie szukam sobie zajęcia,dzieciaki w szkole  i taki ogródek bardzo by mi się przydał  Smile

Apetyt przeciętny,wygląda na to że to mi wystarcza to  co jem , nie czuję sie głodna chociaż jak poczuję jakiś zapach to może bym coś jeszcze zjadła, ale to raczej zachcianka niz głód. Czy powinnam folgować takim zachciankom i więcej jeść? Mogę jeśćj eszcze więcej białka,tłuszczui W.?

Na to pytanie to mnie jest trudno Tobie odpowiedzieć jednoznacznie.Powiem na swoim przykładzie-gdy jestem głodna,no to zjadam,chyba że jestem poza domem,wtedy muszę wytrzymać.Może faktycznie niedojadasz,jesli masz ochotę na jedzenie? Zajmowanie się domem,wychowywanie dzieci,zajmowanie się ogrodem,wyjazdy do miasta,to wszystko praca,a żeby móc ją wykonywać musisz mieć dostatecznie dużo energi i budulca,tyle ile na tą pracę potrzebujesz.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #12 : 2008-05-26, 10:14:38 »

Miesiąc temu robilam badania krwi i na tarczycę, są dobre. Tydzien temu robiłam elektrolity, b mi doradca optymalny zalecil , ze wzgl. na wysokie tętno i objawy nerwicy, też są dobre.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #13 : 2008-05-26, 10:18:18 »

No to się nie przejmuj.Nie waż się ,jedz wtedy ,gdy odczuwasz głód-bo chyba tak powinno być,nie? Gdy masz ochotę ,żeby coś zjeść,a nie jesz,no to organizm czerpie ze swoich zapasów.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #14 : 2008-05-26, 10:22:16 »

Edytko ,żebyś wiedziała ,że myślę o tym chudnięciu ostatnio cały czas ,ale też ludzie mi nie dają o tym zapomnieć, bo zmieniłam się z wyglądu, a już moja mama- wlasnie za kilka dni ma być u mnie, już sobie wyobrażam to jojczenie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #15 : 2008-05-26, 10:32:34 »

hehe.Mnie u mnie było podobnie-jedynie mąż nic nie mówił.Dopiero potem mi powiedział  Razz
Jak słyszałam tekst "Źle wyglądzasz",to sie załamywałam.No,ale musiałam jakoś przez to przejść.
Znajomymi się też nie przejmuj.Ja też należę do "chudych" względem "grubych" i nic na to nie poradzę.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #16 : 2008-05-26, 10:39:17 »

Dzięki, podniosłaś mnie trochę na duchu.Zabieram się za robotę , muszę trochę ogarnąć chalupę Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #17 : 2008-05-26, 10:43:46 »

No ja też musze trochę ogarnąć  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #18 : 2008-05-26, 17:49:27 »

Ruch na poziomie przeciętnym. Sportu nie uprawiam  ,nie pracuję zawodowo, zajmuję się domem,dziećmi. Tak od lat. Ale nie siedzę całymi dniami przed telewizorem. Zawsze cos robię. Ostatnio może trochę więcej tego ruchu,częściej jeżdze do miasta,więc do przystanku muszę dojść kawałek,w sobotę lub w niedzielę jakaś wycieczka, trochę oboty w ogrodzie- nic najdzwyczajnego.W zeszlłym roku  na wiosnę też to samo,a waga się nie zmieniała.
Też tak myślę ,że chyba jakiś błąd robię, ale co? Konsultowałam się z doradcą żywieniowym ,powiedział że więcej białka : samego zwierzęcego mabyć45-50 reszta  z roślin.Tak robię  Codziennie się ważę .Przedwczoraj się załamałam , schudłam w ciągu jednego dnia70 dkg.  i na razie tak stoi. Od kilku dni mam takie dziwne uczucie, jakby mi ktoś przykładał gorące żelazko do prawej nerki na 2sek.i to się powtarza w ciągu dnia. A dzis od rana jakbym miała lodem obłożone między nerkami, jest to stałe uczucie. Nie mogę co chwile latać do lekarza, nie stać mnie na to. Planuję pójść w przyszłym tygodniu.
a moze jednak za duzo bialka,a zbyt malo weglowodanow w postaci warzyw. Confused
Pytam,bo gdy jadalam wiecej bialka mialam jakies dziwne bole w okolicach nerek.Przed dieta takich dolegliwosci nie zauwazylam.
Zrob moze dzien lub dwa,w zaleznosci jak bedziesz sie czula  bez bialka,tylko  na warzywach niskocukrowych  i tluszczu i porownaj.W moim przypadku po zmniejszeniu bialka,dolegliwosci w okolicach nerek ustapily.Mamy nauczyc sie reagowac na sygnaly naszego organizmu i przychchodzic z pomoca.Przeciez nikt tak nie zna naszego organizmu,jak my sami Smile

Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #19 : 2008-05-26, 19:18:29 »

Myślę ,że W nie jest mało, jadam 60 g. a nawet więcej. Ketony całkiem znikly, warzywa jem zróżnicowane, owoce też.Owoców mało. Cukrów prostych prawie wogóle.Stwierdzam, ża obecnie nie znam mojego organizmu i nie wiem co mi chce powiedzieć...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.