forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 12:01:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660237 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak przytyć?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak przytyć?  (Przeczytany 26759 razy)
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #20 : 2008-05-26, 20:06:36 »

W okolicach nerek to nie jest ból ,tylko takie dziwne uczucie , zimna raz gorąca. Nigdy czegoś takiego nie mialam. Strasznie mnie to denerwuje.Tez mi przyszło do głowy że to może z powodu zwiększenia białka?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #21 : 2008-05-26, 20:22:18 »

 Nie czekaj az wystapi bol,sprawdz ,to co napisalam wyzej,bez obawy,ze wypadniesz z diety.
Nastepnego dnia a lepiej po dwoch dniach bedziesz wiecej wiedziala.
Ilosc bialka nie jest stala i mozna we wlasnym zakresie jego ilosc regulowac,jezeli  sie nie jest  powaznie chorym lub sie nie chce  takowym stac  Razz
decyzja nalezy oczywiscie do ciebie Smile
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #22 : 2008-05-26, 20:55:30 »

Kodar, ale ja po to zwiekszałam białko,żeby nie leciec z wagi. Jak przez dwa dni nie będę B jeść, to znów z wagi spadnę.Może wystarczy zmniejszyć białko ?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #23 : 2008-05-27, 00:38:11 »

Może trzeba zwiększyć tłuszcze, np bita śmietana na deser, koktajl na śmietance, itp ?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #24 : 2008-05-27, 07:34:09 »

Apetyt przeciętny,wygląda na to że to mi wystarcza to  co jem , nie czuję sie głodna chociaż jak poczuję jakiś zapach to może bym coś jeszcze zjadła, ale to raczej zachcianka niz głód. Czy powinnam folgować takim zachciankom i więcej jeść? Mogę jeśćj eszcze więcej białka,tłuszczui W.?
Odnoszę wrażenie, że jednak się głodzisz i dlatego chudniesz. W ŻO jesz tyle ile chcesz, aby czuć się dobrze, oczywiście z zachowaniem proporcji. Ważenie pokarmów służy tylko temu, aby zachować te proporcje, a nie temu aby ściśle wyliczać ile zjeść B,T i W.

Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #25 : 2008-05-27, 08:02:39 »

Cytuj
Ten akurat przypadek, to jak wielka spalarnia śmieci, czym więcej ich je, tym więcej ich spala. Czym więcej je węglowodanów, tym więcej wytwarza insuliny. Jego organizm, aby wyrównać tą nierównowagę hormonalną nadmiernie wytwarza hormon przeciwny, produkowany w tarczycy. On to powoduje, że zawsze będzie chudy.

Nie koniecznie jest tak jak mówisz. Osoby tak wychudzone mają często tzw wrodzone "niepełne trawienie" i cienkie kości, z racji słabych jelit i nadżerek niewiele się wchłania.

Tłuszcze poprawiają i wydłużają trawienie więc szczupli na DO w perspektywie 1-2 lat mogą z czasem nabrac trochę mięśni aczkolwiek nie tyle ile na korytku.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #26 : 2008-05-27, 10:07:01 »

Apetyt przeciętny,wygląda na to że to mi wystarcza to  co jem , nie czuję sie głodna chociaż jak poczuję jakiś zapach to może bym coś jeszcze zjadła, ale to raczej zachcianka niz głód. Czy powinnam folgować takim zachciankom i więcej jeść? Mogę jeśćj eszcze więcej białka,tłuszczui W.?
Odnoszę wrażenie, że jednak się głodzisz i dlatego chudniesz. W ŻO jesz tyle ile chcesz, aby czuć się dobrze, oczywiście z zachowaniem proporcji. Ważenie pokarmów służy tylko temu, aby zachować te proporcje, a nie temu aby ściśle wyliczać ile zjeść B,T i W.


No jednak dr. J K wprowadza pewne ograniczenia B, po przebudowie ok. 0 ,8 g. na kg. należnej wagi ciała.
Bea ,a nie wiesz czego objawem może być to dziwne uczucie zimna w okolicy nerek lub znowu krótkie uczucie ciepła? A może ktoś inny z was miał coś podobnego? Chyba wyskrobię ostatni grosz i pójdę jednak do doradcy optymalnego, bo się martwię.To są nowe objawy, nieznane.
Dawniej jak mialam zgage wystarczyl mały Ranigast, jak bolała głowa- Ibuprom  Smile, teraz prawie to mi ustąpilo za to pojawiły się nowe problemy z którymi mnie wiadomo co robić i trudno o poczucie bezpieczeństwa. Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #27 : 2008-05-27, 10:14:28 »

Osoby tak wychudzone mają często tzw wrodzone "niepełne trawienie" i cienkie kości, z racji słabych jelit i nadżerek niewiele się wchłania.



Znaczy się ,że osoby otyłe mają tzw."pełne trawienie" i grube kości ,z racji mocnych jelit i braku nadżerek wszystko się wchłania,a nawet to czego nie jedzą?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #28 : 2008-05-27, 10:31:27 »

 Laughing Laughing Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #29 : 2008-05-27, 11:13:58 »

Może trzeba zwiększyć tłuszcze, np bita śmietana na deser, koktajl na śmietance, itp ?
zgadzam sie,z toba,tluszcze i jednoczesnie troche wiecej weglowodanow a zwiekszenie wlasnego tluszczyku tu i tam  murowane Laughing
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #30 : 2008-05-27, 14:23:46 »

Cytuj
Znaczy się ,że osoby otyłe mają tzw."pełne trawienie" i grube kości ,z racji mocnych jelit i braku nadżerek wszystko się wchłania,a nawet to czego nie jedzą?

Dokładnie. Ich najważniejszą częścią jest układ trawienny. Mają wolne i dokładne trawienie, grube kości, szeroką twarz, klatkę i miednicę. Stąd nazwa tego typu "odżywczy" lub endomorfik.

Endomorf choruje też z reguły na inne choroby niż typ "czuciowy" - ektomorfik i "ruchowy" - mezomorfik. Nie miewa łupieżu, zaparć, nie budzi się w nocy jak ludzie szczupli. Za to może wykaputnąć nagle na zawał i dorobić się cukrzycy.


ps. Nie rozumiem tyko co miało znaczyć 
Cytuj
nawet to czego nie jedzą
??
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #31 : 2008-05-27, 19:52:15 »

Cytuj
Znaczy się ,że osoby otyłe mają tzw."pełne trawienie" i grube kości ,z racji mocnych jelit i braku nadżerek wszystko się wchłania,a nawet to czego nie jedzą?

Dokładnie. Ich najważniejszą częścią jest układ trawienny. Mają wolne i dokładne trawienie, grube kości, szeroką twarz, klatkę i miednicę. Stąd nazwa tego typu "odżywczy" lub endomorfik.

Endomorf choruje też z reguły na inne choroby niż typ "czuciowy" - ektomorfik i "ruchowy" - mezomorfik. Nie miewa łupieżu, zaparć, nie budzi się w nocy jak ludzie szczupli. Za to może wykaputnąć nagle na zawał i dorobić się cukrzycy.
 
Nie wiem skąd czerpiesz takie informacje.W/g tych info,ludzie szczupli mają nadżerki od urodzenia,dlatego potem są szczupli,a ludzie otyli mają mocne jelita od urodzenia,dlatego potem są otyli.Co za nonsens.
Nie przyszło Ci do głowy ,że na nasz kościec mają wpływ czynniki genetyczne?

A w ogóle ,co znaczy ;słabe jelita? Co to jest?

ps. Nie rozumiem tyko co miało znaczyć 
Cytuj
nawet to czego nie jedzą
??
Cytuj

Nie słyszałeś nieraz "gadek" otyłych ,jak to "tyją z powietrza"?
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #32 : 2008-05-27, 22:22:03 »

Cytuj
Nie wiem skąd czerpiesz takie informacje.W/g tych info,ludzie szczupli mają nadżerki od urodzenia,dlatego potem są szczupli,a ludzie otyli mają mocne jelita od urodzenia,dlatego potem są otyli.Co za nonsens.
Nie przyszło Ci do głowy ,że na nasz kościec mają wpływ czynniki genetyczne?

A w ogóle ,co znaczy ;słabe jelita? Co to jest?


A co to znaczy, słabe mięsnie albo słaby mózg? Co to jest?

No to jest właśnie gentyka. Stąd wynika min, że ktoś ma szybkie i niepełne trawienie albo wolne i pełne. Może z tymi nadżerkami to pewny nie jestem do końca ale faktem jest, że u typu odżywczego dominuje układ pokarmowy, u typu czuciowego - układ nerwowy, a u typu ruchowego - mięśnie i stawy.

Naturalna medycyna hinduska, tysiące lat liczy sobie. Poczytaj o typach vata, pita i kapha.

Albo zachodnia fizjonomika i psychofizjonomika tez nie młode - świetna książka "Twarz zwierciadłem usposobienia i zdrowia" Manfred Muller. Opisuje trzy typy podstawowe odżywczy, czuciowy i ruchowy (mezo, ekto, endo) i ich kombinacje np typ czuciowo-odżywczy albo harmonijny (łączący idealnie wszystkie cechy) itd.


Cytuj
Nie słyszałeś nieraz "gadek" otyłych ,jak to "tyją z powietrza"?

Chyba z kartofla. Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #33 : 2008-05-28, 07:24:15 »

Wiesz co? To to samo,co "pokaż mi kształt paznokcia,a powiem ci kim jesteś" -to też pewnie liczy z tysiąc lat.
Nie porównuj ludzi,którzy żyli tysiąc lat temu ,z tymi którzy zyją obecnie,bo to pomyłka.Nie jesteśmy tacy jak oni.Inaczej się żywimy inny jest pokarm inny prowadzimy tryb życia ,w innym zyjemy środowisku-już nie jest tak nieskazitelnie czyste i jest wiele,wiele innych czynników ,które nas różnią od tamtych.

A w ogóle z tego ,co piszesz,o tym szybkim i pełnym trawieniu u otyłych i słabych jelitach i niepełnym trawieniu u chudych,wynikałoby ,że chudzi czierpią na chroniczną anemie,a tak nie jest.Czasem otyli mają gorsze wyniki morfologii krwi niż chudzi(tak było w przypadku mojej córci,gdy byłam z nią w szpitalu i była tam dziewczynka,która ważyła "100kg" i ona chudzina i kazdy się dziwił,że ona ma lepsze wyniki krwi od tamtej).

Może poczytaj inne książki np. "Dr. Dolittle i jego zwierzęta" ,"Puc i jego przyjaciele" ,"Karolcia" -naprawdę ciekawe książki ,szczególnie dla takiego młodzieńca poszukującego prawdy jak Ty.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #34 : 2008-05-28, 07:44:43 »

Czy to ostatnie zdanie było potrzebne ?? Rozumiem, że dajesz do zrozumienia że mam w ten sposób dyskutować z tobą?

Tak wypada na koniec kulturalnej rozmowy obrazić kogoś w niewybredny sposób, wyśmiać książkę której się nawet nie czytało i "pojechć dyskutantowi" po wieku itp ?

Człowiekowi się odechciewa wymiany poglądów na forum. Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #35 : 2008-05-28, 07:51:53 »

Twoja sprawa jeśli jesteś taki obrażalski.A w ogóle,to nie rozumiem,co takiego obraźliwego napisałam.
Z resztą Ty też nie czytałeś "Puca..." ,"Karolci" i też trzeciej książki,a już wywnioskowałeś,że są one obraźliwe?No ciekawe poglądy,doprawdy...
Ja je czytałam i jakoś  nie były dla mnie obraźliwe.
A poza tym ,to serio myślę,że jesteś młody-po postach .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #36 : 2008-05-28, 07:57:30 »

A już wiem  Very Happy To był taki "chwycik" ,bo nie masz kontrargumentów,do tego co napisałam o chudych ,co to w/g Ciebie mają słabe jelita,niepełne trawienie,no i powinni mieć chroniczną anemie,z tego wynika,gdzie tymczasem ,ci co to niby mają mocne jelita,pełne trawienie mają gorsze wyniki krwi od chudych.
No cwany jesteś.Żeby odwrócić kota ogonem? I zwrócić na siebie uwagę jak to mocno zostałeś obrażony na Forum,bo zaproponowałam Ci fajne książki i nazwałam Cię zupełnie pięknie ;młodzieńcem?

No,czekam na Twoje kontrargumenty,a nie na łzy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #37 : 2008-05-28, 08:04:33 »

Muszę jeszcze coś napisać Tobie.
Wiem,wiem.Czasem człowiek czyta jakieś książki bardzo stare,wierzy temu co tam jest napisane(musi wierzyć,bo nie był w tamtych czasach) i często wydaje się coś logiczne,ale oto ,czasem zjawi się ktoś,kto powie zupełnie coś innego i my zaczynamy się "bać" ."Bać" się o to,że to w  co kiedyś wierzyliśmy może być niezupełnie prawdą(nasza wiara została zachwiana),
a my "leniwi",nie chcemy dalej odkrywać tego,co jest do odkrycia,ponieważ wydawało nam się,że" byliśmy  już bezpieczni w domu".

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #38 : 2008-05-28, 09:06:05 »


Człowiekowi się odechciewa wymiany poglądów na forum. Confused
Waldek wystarczy nie karmić trolli Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak przytyć?
« Odpowiedz #39 : 2008-05-28, 09:29:50 »

 Very Happy No popatrz  Very Happy Czytasz moje posty  Very Happy Także nie masz tego,no jak mu tam było?  Very Happy 

Proszę mi tu nie odwracać kota ogonem i nie trollować( Sławku),tylko odpowiedzieć mi na pytanie,dlaczego chudzi,którzy pono mają nadżerki,słabe jelita,niepełne trawienie i co tam jeszcze,nie mają anemi i w sumie to długo zyją,dłużej niż otyli,którzy to pono mają mocne jelita,pełne trawienie i takie tam....
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.