forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 09:26:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660174 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!  (Przeczytany 33264 razy)
mania25
Go


Email
Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« : 2008-05-31, 07:40:56 »

Ostatnio odkilku dini mialam dziwne uczucie w okolicy nerek, uczucia zimna , gorąca, pieczenie.
Ciągle chudłam .Poszłam do doradcy optymalnego. Zalecił jeszcze zwiększyć białko do 70g. dziennie(liczyć tylko zwierzęce), węglowodany też 70g, tłuszcze ok.140g. Jeśli chodzi o te nerki. zrobić badanie moczu i udać się do lekarza w ośrodku zdrowia .
ALe zanim to już można włączyć furaginę.
Uczucie w nerkach z każdym dniem narastało. Zrobiłam mocz,ale lekarz stwierdził, że jest dobry.Dał mi skierowania na inne badania, ale jeszcze spytała czy się nie odchudzam .
Od słowa do słowa, powiedziałam , że jestem na ŻO. Lekarka powiedziala, że ona widzic że coś się dzieje , bo żle wyglądam. Zrobiono mi natychmiast poziom cukru z palca EKG, ciśnienie zmierzono.
Cukier miałam co prawda po jedzeniu 10,8. Nie znam się na cukrze, nigdy z nim nie miałm problemu,ani nikt w mojej rodzinie. Lekarka powiedziała,że jest wysoki, że gdyby był jeszcze trochę wyższy,dałaby mi skierowanie do szpitala bo to cukrzyca. Bylam w szoku.
Widząc to uspokajano mnie, że jak zrobię jutro na czczo,to dopiero będzie miarodajne. Zadzwonilam do Arkadii, doradca, był zdziwiony, zadzwonilam do lekarza optymalnego, uspokajal,że taki po jedzeniu może być.
Glukoza na czczo- 5,8 .Z wynikami poszlam już do innej lekarki, bo tej nie bylo.PowiedziaLa ,że wyniki w zasadzie są dobre, ale cukier podwyższony.
Wyniki z przed 2 lat na normalnym jedzeniu glukoza 4,6. Powiedziala,ze mogą to być początki cukrzycy, że ona niezależnie od diety by się mogła rozwinąć.
Dostałam książeczke i mam badać cukier przez miesiąc ,raz w tygodniu.
W domu zobaczylam ,że póby wątrobowe ,ALT też górna granica 29,2,a norma jest 31. Lipidogram  nawet wg. doradcy optymalnego nie najlepszy,a przed ŻO bardzo dobry.
Co się dzieje!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego mam taki cukier na diecie ktora ponoć leczy cukrzycę????????????
Tylko mi nie mowcie że robię błędy, może przez jakiś czas nie dojadalam białka i W ,ale z tego to chyba raczej niedocukrzenie ?
Uczucie w nerkach trwa nadal ,lekarze nie wiedzą co to.Teraz mam go niżej :  jakby,bół i pieczenie w kości ogonowej.
Wolę  nie pisać jak się czuję. Sad Confused Shocked
Może też lekarze lub doradcy się wypowiedzą?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #1 : 2008-05-31, 09:00:41 »

Poziom cukru we krwi u optymalnych zawsze jest podwyższony i tym bym się w cale nie przejmował. Wynika to z naturalnych zmian metabolicznych. Podejrzewam, że jakiś proces chorobowy rozwija się u Ciebie. Gdyby to było u mnie, to zwiększył bym radykalnie ilość zjadanych żółtek, aby wzmocnić organizm do walki z chorobą. Nie należy zapominać też o piciu wody.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #2 : 2008-05-31, 09:07:48 »

Daniel,piszesz że poziom cukru u optymalnych jest zawsze podwyższony.
Czytam też,że może byc podwyższony hdl,czy tam ldl .
Wynika z tego,że pewne poziomy jakichś "związków" sa podwyższone u niektórych optymalnych,którzy jak wiadomo zywią się inaczej niż reszta społeczeństwa,która poddawana jest takim samym badaniom labolatoryjnym i uwzględniane sa te same normy.
Mam pytanie;jesli nie są to "rzeczy" patologiczne (te podwyższenia poziomów) ,to czy te normy w żywieniu optymalnym nie powinny być inne?
Chodzi mi o to,że mogłoby być inne  labolatoria, z innymi normami dla optymalnych i takie jakie są dla odżywiających się inaczej niż optymalni.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #3 : 2008-05-31, 09:14:48 »

Mania oprócz tych podwyższonych niektórych poziomów,ma złe samopoczucie.Nie czuje się świetnie.
Gdyby się świetnie czuła,pewnie nie poszłaby do lekarza.Pytanie,czy to samopoczucie jest rzeczywiste.
Przypominam sobie,że wtedy jak tak bardzo schudłam ,akurat byłam w szpitalu i miałam usg nerek,między innymi.
Przypominam sobie,że miałam w tej okolicy kłócia.Dokładnie nie powiem,ale lekarz powiedział mi ,że nerki są przesunięte (nie napiszę dokładnie,bo nie pamietam).
Wtedy też spytał mnie jak duzo schudłam.W sumie to sporo schudłam ,powiedział,że objawy te z nerek są następstwem schudnięcia.Bo potrzebna jest jakaś ilość tkanki tłuszczowej,aby te nerki "utrzymywała" na swoim miejscu.
Powiedział też,że jesli przytyję wszystko wróci do normy.No i wróciło.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #4 : 2008-05-31, 09:21:47 »

Zapalenie chyba się nie rozwija, bo OB 4. W nocy nie odczuwam tych dolegliwości,po wstaniu też nie dopiero jakby po piciu lub jedzeniu.   
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #5 : 2008-05-31, 09:24:48 »

Moja siostra miala bulimię  i  schudła przeokropnie ,ale takich dolegliwości nie miała.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #6 : 2008-05-31, 09:41:57 »

Maniu,a czy Ty czasem nie napedzasz jakiegoś błednego koła?
Czy po "złych" wynikach np. nie czujesz się gorzej?
Mnie się wydaje ,ze się wpędziłaś w "kozi róg" ,troszkę,albo nie-troszkę się miotasz,nie masz koło siebie jakiejs "przyjaznej duszy" -może gdybyś miała,to inaczej byś to przechodziła i dlatego "latasz" po lekarzach ,bo potrzebujesz jakiegoś kontaktu i rozmów,a ci ,jak przyjdziesz,to oczywiście jakieś badania-bo taka jest ich praca,a te badania wyjdą czasem deko odbiegajace od norm (które i tak nie są doskonałymi normami,bo człowiek w przeciągu swojego życia ma wahania poziomów,pewnie nigdy nie ma idealnie) i zaczyna się napedzanie koła błednego-powiedzą ,że trzeba coś leczyć,bo się zaczyna rozwijać (zdania co do tego nie mam,bo czasem trzeba coś leczyć),Ty się przestraszysz ,no i stres,który wiadomo jak może wpływać,a dalej idąc- zle samopoczucie i napędzanie tego koła.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #7 : 2008-05-31, 10:00:12 »

Być może Edyta, ale te dolegliwości w nerkach nie są wyimaginowane, ani chudnięcie.Ale po tych badaniiach , to faktycznie jestem w złym stanie psychicznym, ale czy ktoś z was by nie byl.
jak to możliwe że jedząc tak mało W, mozna mieć podniesiony cukier?Jak to możliwe ,że jedząc dawniej , przed ŻO o WIELE WIĘCEJ  Węgl.. mialam niższy. Nie moę tego pojąć
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #8 : 2008-05-31, 10:16:41 »

Jak to możliwe ,że jedząc dawniej , przed ŻO o WIELE WIĘCEJ  Węgl.. mialam niższy. Nie moę tego pojąć

No to Ci napiszę ,zupełnie coś odwrotnego.
Kiedy byłam na kraktykach ,byliśmy na pewnym oddziale,na którym "zafundowano" nam "gratisowe" badania.
Cholesterol ,cukier,morfologię.I ja wtedy,kiedy obżerałam się słodyczami-czekolad dziennie ze dwie ,jakieś wafelki ,czekoladki miałam cukier -niska granica normy.Czujesz?
Za to cholesterol,co nie jadłam niczego takiego, miałam górna granica normy.
Też się zastanawiałam ,jak to może być.Ale byłam wtedy młodziutka, więc szybko dałam sobie z tym spokój,bowiem były sprawy wazniejsze   Razz
I jaki jest "dziwny" ludzki organizm?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #9 : 2008-05-31, 11:17:06 »

Maniu, napisz proszę w jakich jednostkach podajesz nam swój poziom glikemii ? Zwykle podaje się w mg/dl ( inaczej mg%).
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #10 : 2008-05-31, 12:28:08 »

na czczo 5,8 mmol/l
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #11 : 2008-05-31, 16:37:05 »

na czczo 5,8 mmol/l
Poprzeliczałam Twoje wyniki z mmol/l na mg% bo tak mi łatwiej.
I wyszło mi tak:
10,8 mmo/l to 193,8 mmg%
5,8 mmol/l to 104 mmg%.
Faktycznie ten pierwszy wynik ( 193,8 mmg%) nie jest zbyt ciekawy i nie powinien taki być przy ŻO u osoby zdrowej ze względu na małe ilości spożywanych węglowodanów. Z reguły glikemia na ŻO ustala się mniej więcej na poziomie 140mg% ( także na czczo). Moim zdaniem powinnaś zbadać poziom hemoglibiny glikozylowanej (http://www.pfm.pl/u235/navi/199076). Faktycznie jest podejrzenie cukrzycy, ale to nie ŻO jest tego przyczyną.  Prawdopodobnie na zwykłym żywieniu już dawno wylądowałbyś w szpitalu z pełnoobjaowową cukrzycą.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #12 : 2008-05-31, 19:01:17 »

Bea, piewszy wynik czyli 10.8 mmol/l jest zrobiony do godziny po jedzeniu. Jadłam ziemniaki, kalarepę ze słoniną.
drugi (5,8) jest na czczo. Jestem w szoku że w moim przypadku jest jakakolwiek mowa o cukrzycy, nigdy z cukrem nie miałam problemów ani nikt w mojej rodzinie. Jestem 5 miesięcy na ŻO a przedtem czułam się zupełnie dobrze. Od 20 lat miałam bóle głowy które w badaniach wielokrotnie zdiagnozowano jako częściowo migrenowe i po części z powodu zmian w kręgosłupie szyjnym. Po miesiącu ŻO bóle głowy prawie mi przeszły.  2 lata temu miałam cukier 4,6 badany przy rutynowej kontroli krwi.

JAKA CUKRZYCA!!!! Shocked
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #13 : 2008-05-31, 20:15:38 »

Maniu, nie jest moim celem straszyć Cię. Uważam jednak, że Twoje wyniki są niepokojące, a ponieważ nie czujesz się dobrze - trzeba to wszystko wyjaśnić bez wpadania w panikę, bo ona niczemu nie służy.
Glikemia powyżej 10mmol/l ( 180mg/%)  po godzinie po posiłku tradycyjnym (wysokowęglowodanowym) jest już nieprawidłowa, więc tym bardziej po posiłku optymalym (niskowęglowodanowym).
Gdybyś była moją pacjentką zaleciłabym Ci wykonać  tradycyjną krzywą cukrową oraz właśnie poziom hemoglobiny glikozylowanej. Pokusiłabym się jeszcze o poziom tzw. peptydu C. A to po to, aby rozwiać watpliwości.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #14 : 2008-05-31, 20:20:34 »

Bea a gdyby to było pół godz po posilku? Mogło być tyle, czy to coś zmienia?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #15 : 2008-05-31, 20:25:29 »

Ponadto pamiętam że JK pisal,że krzywa cukrowa zawsze wychodzi u optymalnych patologicznie i nie należy się na takie badanie zgadzać
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #16 : 2008-05-31, 21:01:32 »

Ponadto pamiętam że JK pisal,że krzywa cukrowa zawsze wychodzi u optymalnych patologicznie i nie należy się na takie badanie zgadzać
Ta patologiczna krzywa cukrowa dotyczy glikemi na czczo, która u optymalnych może wynosić jak wcześniej pisałam 140 mg/% ( 7,8mmol/l) co przy odżywianiu wysokowęglowodanowym uznawane jest za nieprawidłowe.
Generalna zasada jest taka : poziom glukozy nie ma prawa przekroczyć 180 mg% ( 10mmol/l) bez względu na czas od posiłku oraz jego rodzaj.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #17 : 2008-06-01, 11:02:38 »

Bea, piewszy wynik czyli 10.8 mmol/l jest zrobiony do godziny po jedzeniu. Jadłam ziemniaki, kalarepę ze słoniną.
drugi (5,8) jest na czczo. Jestem w szoku że w moim przypadku jest jakakolwiek mowa o cukrzycy, nigdy z cukrem nie miałam problemów ani nikt w mojej rodzinie. Jestem 5 miesięcy na ŻO a przedtem czułam się zupełnie dobrze. Od 20 lat miałam bóle głowy które w badaniach wielokrotnie zdiagnozowano jako częściowo migrenowe i po części z powodu zmian w kręgosłupie szyjnym. Po miesiącu ŻO bóle głowy prawie mi przeszły.  2 lata temu miałam cukier 4,6 badany przy rutynowej kontroli krwi.
JAKA CUKRZYCA!!!! Shocked

Mania wtrące się chociaz nie jestem lekarzem ale często czytam i analizuję .Piszesz w pierwszym swoim poście że nie chcesz słuchac o tym że może to by żle stosowana
dieta.Ale jeżeli Twój posiłek był taki jak piszesz powyżej ,czyli ziemniaki z kalarepą ze słoninką,to ja radził bym zrobic ponowny wynik a na pożywienie wybież masło jaja,miesko
i wtedy po godzinie zrób wynik.I napisz jaki będzie wtedy.Chyba że TY uważaasz że te ziemniaki a kalarepą to pokarm niskoweglowodanowy i optymalny?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #18 : 2008-06-01, 11:46:23 »

Jurek, czy ty myślisz że ja się żywię ziemniakami, kalarepą i słoniną? To by łtylko mały posilek w ciągu dnia wliczony w dzienny bilans, zjedzony przed wyjściem do lekarza. Rano jadłam oczywiście jajecznicę z 2 jaj  i 2 żółtek na maśle, i jakieś W, a jak przyszłam od lekarza jadlam rybę pieczoną.Wszystko wliczone w bilans dzienny.No i tłuszcze. Rybę jem raz na tydzień albo i rzadziej Normalnie jem mieso , wątrobkę itp.Cos widzisz złego w takim żywieniu?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Zagrożenie cukrzycą??? Jak to możliwe na ŻO!!!!
« Odpowiedz #19 : 2008-06-01, 11:52:55 »

Jurek, przeczytalam jeszcze raz to co napisaleś,i już rozumiem.Myślałam ,że mi zarzucasz,że żle jem .Sorry.  Przeczytałam jeszcze raz i rozumiem , ze to rada. Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.