forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-03-28, 18:49:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658458 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Ma ktos radiometr?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Ma ktos radiometr?  (Przeczytany 13474 razy)
maf
Gość


Email
Ma ktos radiometr?
« : 2008-06-04, 20:28:19 »

Jest plotka o podwyzszonym poziomie poromieniowania we wschodniej Polsce. Przezywalem to w 1986 roku.
Niestety moj radiometr zostawilem w Pile.
Gdyby ktos mial to moze niech zmierzy poziom tla.
Pozdr
maf
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #1 : 2008-06-04, 21:41:17 »

Jest plotka o podwyzszonym poziomie poromieniowania we wschodniej Polsce. Przezywalem to w 1986 roku.
Niestety moj radiometr zostawilem w Pile.
Gdyby ktos mial to moze niech zmierzy poziom tla.
Pozdr
maf
no koniecznie,bo niedlugo bede we wschodniej Polsce spedzac wakacje i dobrze byloby wiedziec,co mnie czeka  Confused??
Zapisane
adam319
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #2 : 2008-06-05, 01:36:13 »

oficjalnie to wygląda tak:
http://eurdeppub.jrc.it/eurdeppub/home.aspx

gdyby się nie ładowało (bo zauważyłem, że raz się udaje, a raz nie)
to obraz strony jest tutaj:
http://www.wikifortio.com/957874/rad.png

Cool
Zapisane
adam319
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #3 : 2008-06-05, 02:22:55 »

i jeszcze wartości maksymalne z ostatniego miesiąca żeby nie było za słodko:
http://www.wikifortio.com/957240/miesiac.jpg
Zapisane
maf
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #4 : 2008-06-07, 00:56:22 »

Plotki okazaly sie prawda. Byly awarie ,w sloweni  i takze na ukrainie. Temat zagrozenia promieniowaniem jonizujacym, jest ciekawy i jednoczesne tabu. Oczywicsie wiadomo, dlaczego jest tyle zachorowan na tarczyce. Zrobil  to jod 31 z elektrowni w czernobylu. BYl tam takze cez ktory mal okres polrozpadu 41 lat. Robilem wtedy pomiary .
Smierc naszej siatkarki (biialaczka), w 1986 roku miala 4 latka, byl piekny, goracy  poczatek maja. Wybuch w czernobylu nie mial wplywu? Pamietam te dni, robilem pomiary skazenia. Pracowalem w firmie/serwisie takze jako inspektor ochrony przed promieniowaniem jonizujacym.
Wtedy Instytut Badan Jadrowych (IBJ) a takze CLOR (Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej) nie wydalo zadnego komunikatu. Moze wydalo, ze nic nikomu nie zagraza.
Ja jako pracownik serwisu, szmate ktora wytarlem maske samochodu Fiat 125p uzywalem jako zrodlo kontrolne. Tak duzy byl opad promieniotworczy. Bylo promieniowanie beta, ktore daje cez, bo ten jod mial okres polrozpadu 31 dni, z jodu tarczyca.
Ze swojej strony, zrobilem chyba wszystko co mogl zrobic pojedynczy czlowiek, ostrzegalem, zalecalem mycie wszystkiego, (pomiar skazenia na parapetach okien przekraczal normy.)
Szczerze mowiac, po obliczeniu dawki prom w remach, bylem przekonany ze  wkrotce umrzemy. Zakupilem wtedy rozne produkty (warzywa suszone itd) z okresu przed wybuchem , nieskazone. Okazalo sie, ze jeszcze zyjemy, tylko niektorzy placa zyciem. Skutki somatyczne to wlasnie te nasilenia chorob nowotworowych. Ale sa takze skutki genetyczne napromieniowania. Dlatego dzieci ludzi ktorrzy umarli na chorobe popromienna maja przechlapane.
To tyle.
Pozdr
maf
ps stale pracuje z promieniowaniem, kiedyc z kobaltem i plutonem  Confused teraz z amerykiem 241 Laughing


Zapisane
an2lec
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #5 : 2008-06-07, 14:03:38 »

Mam w pracy licznik Geigera. Nie pokazuje nic ponadto co zwykle.
Czernobyl z pewnością przyczynił się do wielu zachorowań. Ale czytałem ze skażenie po awarii w Czernobylu to pikuś w porównaniu z tym co było w latach 50 i 60 kiedy wykonywano naziemne próby z bronią nuklearna.
Pytane: Czemu wtedy nie było takiej epidemii nowotworów jaka jest obecnie?
Zapisane
Syriusz
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #6 : 2008-06-07, 14:15:03 »

Mam w pracy licznik Geigera. Nie pokazuje nic ponadto co zwykle.
Czernobyl z pewnością przyczynił się do wielu zachorowań. Ale czytałem ze skażenie po awarii w Czernobylu to pikuś w porównaniu z tym co było w latach 50 i 60 kiedy wykonywano naziemne próby z bronią nuklearna.
Pytane: Czemu wtedy nie było takiej epidemii nowotworów jaka jest obecnie?
Bo teraz nie dosc, ze jadasz duzo chemii to jeszcze napromieniowanej np. ziemniaki, cebule itp.
Maf, czy pamietasz jaka byla dawka na Lubelszczyznie?
Ja opuscilem kraj kilka miesiecy pozniej ale moje dzieci musialy czekac na paszporty kilka lat zanim wielki Bolek "obalil" komune.
Z pozdrowieniem
Zapisane
an2lec
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #7 : 2008-06-07, 14:51:49 »

Bo teraz nie dosc, ze jadasz duzo chemii to jeszcze napromieniowanej np. ziemniaki, cebule itp.

Skąd wiesz co jadam? Poza tym to było pytane retoryczne Wink
Zapisane
maf
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #8 : 2008-06-07, 18:57:08 »


Maf, czy pamietasz jaka byla dawka na Lubelszczyznie?
Ja opuscilem kraj kilka miesiecy pozniej ale moje dzieci musialy czekac na paszporty kilka lat zanim wielki Bolek "obalil" komune.
Z pozdrowieniem
Mierzylem tylko w Poznaniu.
Ale powiem tak, nikt nie powiedzial wtedy, ze trzeba zamykac okna, praktycznie wtedy trzeba by bylo chodzic z maskami na twarzy, takimi jak widze w tv w japonii . W Polsce byl tylko opad promieniotworczy, wszystko trzeba bylo myc, sprzatac w domu, zamykac okna.
Na dziialce mialem szczypiorek, wszystko co jedllismy mierzylem radiometrem. Szczypiorek mimo umycia wykazywal kilkakrotnie podwyzszone tlo prom, wchlonal z ziemi pierwiastki radioaktywne.
Kogo tylko znalem, przestrzegalem i mowilem jak sie zachowywac, chodzilem z radiometrem i udowadnialem. Tlo prom w powietrzu bylo w normie (bo chmura radioaktywna juz oapadla), a po przylozeniu do gleby, parapetu itd mozna bylo sie przekonac gdzie jest "diabel".
Pamietam, ze mowili w mediach, zeby krowy nie wypuszczaqc na pastwiska. Jezdzilem wtedy duzo po kraju, w serwisie(pracowalem w firmie ktora miala piekna nazwe, Zjednoczone Zaklady Urzadzen Jadrowych - podobalo mi sie to, i zawsze lubilem fizyke tym bardziej atomowa.), krowy zarly skazona trawe, nie wiem jakie mleko dawaly. Najgorzej wg mnie mialy dzieciaki, ktore bawily sie w piekne dni w piaskownicach skazonym piaskiem. Tego juz sie nie odwroci, jest to wina CLORu,, IBJ , sluzb ktore mialy za zadanie ostrzegac i mowic jakie kroki nalezalo podjac, aby ograniczyc skutki. Plyn lugola, ktory mial ograniczyc wchlanianie jodu promieniotworczego dostali w pierwszej kolejnosci milicjanci i ich dzieci, SB chyba tez. Dopiero po kilku dniach w przychodniach mogli skorzystac inni. Instytuty od badan nie wiedzili ze jest jeszcze cez? Sa preparaty ktore mogly zmniuejszyc zagrozenie.
Koncze bo sie juz wk.... am jak o tym pisze.
Ide nakarmic kurczaki naturalna, nieskazona, bez hormonow sruta(mielonym zbozem).
Pozdr
maf
Zapisane
Syriusz
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #9 : 2008-06-08, 12:55:42 »

Na moim terenie nie bylo zadnych zalecen odnosnie wszystkich tych rzeczy, ktore opisales powyzej. Jezdzilem na "taxi' non-stop zapatrujac w plyn lugola dzieci z odleglych miejscowosci.
Propaganda mowila, ze nas doroslych nieruszy taka dawka wiec nie przejmowalem sie tym zbytnio. Od tego czasu minelo ponad 20 lat. Moje dzieci dorosly, pozakladaly rodziny i skutkow ubocznych jak na razie nie widac. Moze dlatego, ze odzywialy sie raczej dobrze.
Tutaj w Au raczej nie grozi nam jakakolwiek dawka tych promieni. A jak bedzie robic sie goraco to 12 godzin jazdy autem, dalej promem i bezpieczniejsze miejsce pod Warszawa, czyli Tasmania. Tam juz sa prawdziwe diably tasmanskie.
Z usmiechem
Zapisane
wielki krzy
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #10 : 2008-06-08, 21:42:20 »

Faktycznie oglądałem kiedyś taki film "Ostatni ląd " i Au wykitowała na samym końcu,ale czy jest sie z czego cieszyć Cool Cool Cool
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #11 : 2008-06-19, 20:57:51 »

Na moim terenie nie bylo zadnych zalecen odnosnie wszystkich tych rzeczy, ktore opisales powyzej. Jezdzilem na "taxi' non-stop zapatrujac w plyn lugola dzieci z odleglych miejscowosci.
Propaganda mowila, ze nas doroslych nieruszy taka dawka wiec nie przejmowalem sie tym zbytnio. Od tego czasu minelo ponad 20 lat. Moje dzieci dorosly, pozakladaly rodziny i skutkow ubocznych jak na razie nie widac. Moze dlatego, ze odzywialy sie raczej dobrze.
Tutaj w Au raczej nie grozi nam jakakolwiek dawka tych promieni. A jak bedzie robic sie goraco to 12 godzin jazdy autem, dalej promem i bezpieczniejsze miejsce pod Warszawa, czyli Tasmania. Tam juz sa prawdziwe diably tasmanskie.
Z usmiechem
Mieszkalam blisko granicy z Rosja,mimo to plyn Lugola dostaly  tylko dzieci,musialam osobiscie jechac z dzieciakiem do przychodni.Nawet dla  personelu szpitalnego  nie bylo dodatkowych porcji.  Dla doroslych nie bylo ani zadnego plynu ,ani zalecen odnosnie dalszego postepowania.Ludzie nadal chodzili na grzyby i jagody oraz uprawiali wlasne ogrodki. Sad

Zapisane
Edyta
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #12 : 2008-06-19, 21:16:15 »

Ludzie nadal chodzili na grzyby i jagody oraz uprawiali wlasne ogrodki. Sad



Najbardziej straszne w tym wszystkim to to,Ĺźe ludzie musieli uprawiać własne ogrĂłdki,a przecieĹź powinno się uprawiac cudze  Razz
Zapisane
Syriusz
Gość


Email
Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #13 : 2008-06-20, 14:02:38 »

W 86 zbieralem po raz ostatni dorodne jagody nie wiedzac, ze sa napromieniowane. A jesienne grzybki to juz w Au. Nie widze na sobie oznak choroby popromiennej, moze dzieki zoltkom, ktorych zjadlem ponad 20 tys. przez te lata po wybuchu. 
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomości: 41529


Odp: Ma ktos radiometr?
« Odpowiedz #14 : 2020-12-10, 11:04:01 »

Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.