forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 03:30:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ŻO w Szwecji
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻO w Szwecji  (Przeczytany 161846 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #60 : 2013-11-09, 09:20:38 »

No, to faktycznie problem z nimi. Taki wycieczkowy alkoholizm. Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #61 : 2013-11-09, 09:22:10 »

A historia dalej niczego nie uczy. Smile
Nic nie szwedzi. Laughing

Jedna jaskółka w żadnej mierze wiosny nie uczyni. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55889


Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #62 : 2013-11-09, 09:52:58 »

To....... to teraz jest kolej na Norwegow, ktorzy przyjezdzaja autobusami i pija piwko i wodeczke na sniadanie!!!! Obled!!!

A słynne weekendowe wycieczki Anglików do Krakowa, które często kończyły się dewastacją lokalów? Ale utarło się w Jewropie, że jak pijaństwo to = Polacy.  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #63 : 2013-11-09, 10:54:55 »

Złodziejstwo, to też cecha typowo polska. I żydostwo, żydostwo przede wszystkim- właśnie wczoraj to usłyszałem od pewnego Madziara, handlarza ceramicznymi scyzorykami do eko-kuchni. Wink Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #64 : 2013-11-11, 12:57:57 »

ŻO nie tylko w Szwecji jest fajne- troszkę pozacieram własny ślad. Wink Very Happy
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4039.0 "Nigdy" bym się tego nie spodziewał. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #65 : 2013-11-11, 19:11:06 »

Ciekawostka ze Szwecji z dzisiejszej poczty do mnie.

Szanowny Panie Doktorze,

Nazywam sie I.F. i jestem zamieszkala w Szwecji od 42 lat. Moj polski jezyk troche zardzewial, wiec prosze z gory o wyrozumienie. A teraz przystepuje do rzeczy.

Moj maz( 74 lata ) dostal przed 2 laty diagnoze: bialaczka przewlekla limfatyczna ( CLL ). Jesiena ub.r. po bardzo zlym samopoczuciu oraz katastrofalnych wprost wynikach skladu krwi( czerwone krwinki 38, lekarz sie za glowe zlapal) rozpoczal leczenie. Najpierw otrzymal transfuzje krwi a potem zaczal byl leczony Cyklofosfamidem z dodatkiem Prenisolonu ( kortizon ), Deltisonu (kortison), przeciwko hemolizie oraz Allopurinolu (ma na celu ochraniac nerki ). W sumie otrzymal te leki 6 razy dozylnie kroplowka z 3 tygodniowymi przerwami. Leczenie mozna by powiedziec przebiegalo sprawnie, leukocyty znikaly jak powinny jednak jako dzialanie uboczne kortyzonu(?) nastapily opuchlizny, mozna by stwierdzic ogolnie od pasa w dol.). Zaczely sie tez problemy z bolami w dolnych okolicach kregoslupa - w rejonie krzyza i bioder. Obecnie ustaly problemy z kregoslupem, zaczely sie natomiast z kolanami "strzykanie", bol i obawa, ze w koncu sie zalamia. Kiedy jest jak najgorzej trudno jest mu samemu podniesc sie.  To samo z ramionami - nieraz nie latwo  mu znalezc pozycje do snu. Bol ramion przemieszcza sie rowniez wzdluz rak  i promieniuje az do lokcia, zwlaszcza przy wykonywaniu niektorych prostych ruchow jak np. nakrycie sie koldra. Opisane symtomy nieraz sie zmniejszaja do minimalnych, nigdy jednak nie ustepuja calkowicie. Powracaja co kilka dni z pelna sila. Wszystko to wystapilo po w.w. leczeniu. Lekarz nie uwazal za stosowne poinformowac ani dyskutowac o ew. dzialaniach ubocznych. Moze zreszta nie wiedzial.

Od miesiaca jestesmy na diecie niskoweglowodanowej LCHF( Low Carb High Fat), to taki szwedzki wariant Diety Optymalnej. (moje wytłuszczenie) Wylaczylismy wszystek cukier i make, chleb itp. i ograniczamy weglowodany do minimum, nawet jarzyny z wyjatkiem tych nadziemnych.

Przestawienie na diete nie jest bezproblemowe, od relatywnie niskiej ilosci tluszczu i duzej ilosci weglowodanow  oraz warzyw, bardzo niewiele, albo wcale produktow zwierzecych -  do tej w moim pojeciu olbrzymiej ilosci tluszczu i miesiwa. Tlumaczymy to jako objaw abstynencji. Czujemy sie oboje slabo, bez sil. Mimo,ze ja jestem zdrowa, a maz chory reagujemy podobnie. I jednak nigdy nie balismy sie tluszczu. Zawsze maslo, nigdy margaryna, produkty pelnotluszczowe nigdy light itd. Ale dodac nalezy, ze moj maz jest niestety wychowany na wielkiej ilosci weglowodanow, tradycyjne szwedzkie jedzenie jest okropnie slodkie, a teraz jest jeszcze gorzej - cukier jest wszechobecny - trudno znalezc cos co by nie zawieralo cukru. Jak nie cukier, to skrobia.

Niestety leczenie nie przynioslo jak dotychczas pozadanych rezultatow, ilosc leukocytow znowu szybko sie zwieksza i aktualizuje sie ponowna terapia ze zmiana lekow.

Moje pytania:

* Czy dobrze robimy, ze w obecnej sytuacji zmienilismy diete? Chodzi oczywiscie o mojego meza.

*Ile czasu moze trwac ten "okres adaptacyjny"?

*Czy mozna cos zrobic z bolami stawow (ramiona, kolana), absolutnie unikac czegos w diecie, czy dolozyc?

*Czy w.w. dolegliwosci maja Pana zdaniem zwiazek z pierwotna choroba CLL, sposobem leczenia, czy to sa skutki uboczne, czy zupelnie co innego?

Naszym zdaniem leczenie powinno przebiegac wedlug zasady: wzmocnic pacjeta, zanim go oslabimy. Niestety lekarze tutejsi sa jak wszyscy inni : `dieta nie ma znaczenia`. Pacjenta nie nalezy informowac za duzo, zeby za duzo nie pytal. Lekarz zawsze wie lepiej. Dietysci maja swoja mantre: unikac tluszczy. Jedzenia podawanego w szpitalach lepiej nie komentowac. Wychodzi sie z zalozenia ze tak chorego zal, ze nalezy go pocieszyc slodyczami. A jak komu to na zdrowie nie wyjdzie to zawsze sa na to lekarstwa.


Z szacunkiem...
I.F. (imię i nazwisko do mojej wiadomości)


PS
mój tytuł naukowy jest MSc - tak dla wyjaśnienia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #66 : 2013-11-12, 16:58:30 »

Wczoraj w szwedzkiej telewizji cztery lekarki z KAROLINSKIEJ odpowiadały na pytania telewidzów dot. diety wysokotłuszczowej niskowęglowodanowej. Program trwał 1,5 godziny. Szwedzka koleżanaka mi dziś opowiadała. Nadal nie ma nic o nadmiarze białka, wadze należnej, proporcjach B : T : W. Dziesięcioro lekarzy w Karolinskiej wdraża tę dietę, badania zakrojone są na szeroką skalę. Koleżanka utrzymuje że w Szwecji jak już co robią to starannie więc do kwastii ilości białka itd pwenie dojdą. Mówiłam, że skoro są tłumaczenia książek Dr Kwaśniewskiego na angielski to być może nie będzie szwedzim lekarzom do nich dotrzeć Smile 

Może OSO zechciałoby parę egzemplarzy angielskich tłumaczeń posłać na adres Karolinskiej? Mogę się dowiedzieć o nazwiska lekarek które wczoraj uczestniczyły w programie. Każdej oddzielnie żeby w jednej paczce nie zaginęły.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #67 : 2013-11-12, 17:01:14 »

Sądzę, że lepsza taka droga, dokoła przez Szwecję, niż żadna... Rolling Eyes
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #68 : 2013-11-12, 18:37:49 »

Z Karolinskiej : 1. Ylva troller Lagerros   2. May - Lis Hellenius

Z jakiegoś innego ośrodka: Dr Annika DahlKvist
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #69 : 2013-11-12, 18:42:55 »

OSO nie ma uprawnień do zgłaszania Kandydatów...  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #70 : 2013-11-12, 18:44:08 »

A do tego już dostali dwa razy, raz z Austrii i raz z Polski.  Cool Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #71 : 2013-11-12, 18:49:16 »

A do tego już dostali dwa razy, raz z Austrii i raz z Polski.  Cool Cool
Ciekawe rzeczy się dzieją...
Zobaczymy jak to się rozwinie, ale duża grupa ludzi będzie miała utartego nosa Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #72 : 2013-11-12, 18:53:12 »

Jak pójdą w stronę Teścia, to zaraz im pandemia miażdżycy się pojawi i zaś będą nawracać na pastwisko.
Normalka jak brak wiedzy.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #73 : 2013-11-12, 18:56:07 »

Jak pójdą w stronę Teścia, to zaraz im pandemia miażdżycy się pojawi i zaś będą nawracać na pastwisko.
Normalka jak brak wiedzy.  Very Happy
Pewnie genetycznie są skłonni Very Happy
Ale, ale, takie zainteresowanie tłustą niskowęglowodanówką, na taką skalę, to nie precedens jest?
Masz lepsze zorientowanie "na mieście"...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #74 : 2013-11-13, 13:17:45 »

Żaden precedens ponieważ dziesięć lat temu w Polsce każdy słyszał o Diecie Optymalnej, a jak nie słyszał, to znaczy, że ułomny albo niezainteresowany dietami był.
Liczyli szacunkowo, że 2mln ludzi usiłowało samodzielnie z książek stosować DO. Wielu było jednak koolesi, co to zrozumieli, że "Dr zaleca 30g", że o niejakim hanniusiu nie wspomnę...  Laughing  Laughing Laughing
"Wiedzę" na ten temat zdobywali przeważnie z wuwuwu.  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #75 : 2013-11-13, 15:52:53 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #76 : 2013-11-13, 18:54:13 »

Szwedzka koleżanka dziś mówiła, że przedwczorajszy program tv miał na widowni milion zainteresowanych. W dziesięciomilionowym kraju to dużo.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #77 : 2013-11-13, 19:14:56 »

Bardzo dużo...
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #78 : 2013-11-14, 09:10:53 »

A mnie akurat ujął fragment- wyrwany przeze mnie z kontekstu. Wink
Cytuj
wiec prosze z gory o wyrozumienie

A PO co "z" się w zdaniu zawieruszyło,...  Smile jeżeli o błędach językowych- zdaje mi się- Autor wspomina. Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻO w Szwecji
« Odpowiedz #79 : 2013-11-14, 20:03:04 »

Szwedzka koleżanka dziś mówiła, że przedwczorajszy program tv miał na widowni milion zainteresowanych. W dziesięciomilionowym kraju to dużo.

W Danii tez jest juz popularna i nawet mowia o nie w telewizji ( dieta LCHF oczywiscie, bo tym mowa). Zostala wydana ksiazka i jest dobra strona internetowa z przepisami itd.
Mam jednak wrazenie, ze tu zwrca sie tylko uwage na to aby nie jesc duzo weglowodanow i tyle. Napisalem maila, w ktorym staralem sie wytlumaczyc zasade BTW, ktora jest jak wiemy rowniez opisna w biochemii - nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.
Teraz w Danii jest bardzo polularny tluszcz kokosowy,mktory kiedys bardzo byl szkodliwy a teraz jest bardzo zdrowy ( ponoc). Sam go urzywam ale tylko dlatego, ze toleruje bardzo wysokie temperatury smarzenia i jest dobry w smaku. Masla albo wlasnej robotyu smalcu nie jest w stanie "pobic".

Milego wieczoru
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.