forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:27:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  odma
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: odma  (Przeczytany 44376 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #40 : 2008-06-14, 21:59:41 »

... podnoś to wieko, Jurek! Trzeba wspomóc żyjących!
!!!
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #41 : 2008-06-15, 21:48:58 »

Cytuj z: lekarka 1
Dziękuje jestem juź na pulmonologi w swoim szpitalu w którym wspomagany bez przerwy juz od 7 lat DO staram się podczymywać swoje wieko napewno wszystko opiszę ale już z komputera bo z komórki jest trudno.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #42 : 2008-06-16, 13:26:33 »

Nie powstrzymuj pragnienia. To Twój przyjaciel.

bo z komórki pękło mi płuco

Co to znaczy?

Pani Ewo przypomnę jaka jest moja choroba P.O.CH.P najkrócej mówiąc jest to problem ,który nie jest do cofnięcia
można też powiedziec inaczej że sa to płuca niewydolne częściowo zwapniałe,żyję z ta choroba i lekami którymi musze
rozszerzac sie tylko po to aby móc jako tako prosperowac.Na skutek słabej struktury ścian płuca powstała szczelina
i powietrze atmosferyczne jakie ja wdychałem dostawało się do przestrzeni opłucnej gdzie powstała Odma.Tak zostało to wytłumaczone dlas mnie
ale lekarze między sobą dyskutowali że jemu pękło płuco.Dzisiaj już jestem w swoim szpitalu  na Pulmonologii ,gdzie zawsze podczas zaostrzenia
trafiałem,tutaj od 7 lat mnie podczymują ,ale ostatnio czułem sie tak dobrze że prawie 1,5 roku udawało mi się utrzymywac wszystkie parametry w normie
Tutaj też wiedza ze od 7 lat jestem Optymalny ,ale nikomu to nie przeszkadza .Często słyszę to Pan jeszcze stosuje się do zasad DO. odpowiadam jak widac.
dZISIAJ PISZE Z LAPTOPA różnica zasadnicza ,ale i tak pomimo że było mi bardzo ciężko udawało mi się pisac z komórki.
Dzisiaj na odziale próbuja przywrócic pracę moich organów bo po tych lekach jakie dostałem na Terakochirrgii nawodniło mnie jak termofor wodą i nie bardzo moga ją wgonic dostaję leki odwadniające i oddaje mocz dają tez antybiotyk aby te płuco się dobrze zasklepiło,pragnienie już minęło,myślę że za tydzień będe w domu
podtrzymywał swoje wieko.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #43 : 2008-06-16, 17:24:42 »

Panie Jurku, rozumiem że jest już Panu trochę lepiej niż było przed paroma dniami, choć nadal bardzo ciężko. Gratuluję tej poprawy i życzę dalszej.

Pozdrawiam serdecznie, Teresa
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #44 : 2008-06-16, 18:48:35 »

Pamiętam Jurek jaką masz chorobę ...
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #45 : 2008-06-16, 19:26:25 »

Cieszę się Jurek, że jest już lepiej. Pozdrawiam
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #46 : 2008-06-16, 19:58:22 »

Pamiętam Jurek jaką masz chorobę ...

Pani Ewo jakie jest Pani zdanie na temat ostatnich sensacyjnych doniesień odnośnie użycia macieżystych komórek,czy coś w tym rodzaju
do zabiegu jaki wykonano w Emiratach arabskich na pacjęcie który żył ileś tam lat wspomagany aparatem oddechowym czyli jego płuca
były całkowicie nieczynne i po zastosowaniu tej metody pokazano że po jakimś czasie jego płuca podjęły pracę i został odłączony od aparatury.
Wiem że te badania są zabronine u nas w Polsce ,i w całej Uni a nawet w Ameryce. Jezeli była by Pani tak dobra i spróbowała wytłumaczyc
na czym to wszystko polega i dlaczego to niby jest nieetyczne.Niewiem czy ta wiadomośc była Pani znanna, Ale powiem szczeże moje zdanie jest takie
 jezeli jest możliwośc kogoś uratowac i pozwolic mu na godne życie, nie zabijając kogos aby uzyskac jego orgaany to powinno to się robic
Jezeli temat jest dla Pani znany to moze pociągniemy go aby zrozumiec dlaczego sa te zakazy.i czy etycznie jest jexzeli coś takiego będzie wykonywaner gdzies poza granicami ale tylko dla wybraańców ,bo właśnie to mogło by byc grozne.Moze Pani otworzy nowy temat i myślę ze bedzie ciekawa dyskusja.TYLKO NAJPIERW MUSIELIBYŚMY WIEDZIEC O co chodzi z tą ETYKĄ.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #47 : 2008-06-16, 20:14:45 »

Cieszę się Jurek, że jest już lepiej. Pozdrawiam

Mania jeszcze nie mogę powiedziec ze wszystko jest ok. ja mam ciągle dużo wody w sobie jutro robią mi USG Brzucha
bo jest on tez jak balon nogi trochę odeszły al jeszcze sa mocno obrzęknięte.ALE jAK MÓWWI Grizli podczynuje te wieko.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #48 : 2008-06-16, 20:20:25 »

Chodzi o to, że te komórki macierzyste pobierano z embrionów ludzkich i to jest nie etyczne. Dzisiaj znaleziono inne źródło występowania ich, a mianowicie w nosie. Pobiera się tkanki odpowiadające za rozpoznawanie zapachów i one mają zdolność do odradzania się. Wszczepione w inne miejsce w organizmie zmieniają swoją funkcję stosownie do miejsca. Ostatnio przeprowadzono operację wstawiając je w szczelinę przerwanego nerwu w kręgosłupie. Przekształciły się w komórki nerwowe i połączyły nerw. Myślę, że będą mogły też odtworzyć uszkodzone płuca.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #49 : 2008-06-17, 09:45:30 »

... jak Daniel.
Kwestia w tym, co jest dla jednego jest etyczne, dla drugiego może nie być.
Wątpliwe sytuacje są podciągane pod nieetyczne.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #50 : 2008-06-17, 11:32:11 »

Cieszę się Jurek, że jest już lepiej. Pozdrawiam

Mania jeszcze nie mogę powiedziec ze wszystko jest ok. ja mam ciągle dużo wody w sobie jutro robią mi USG Brzucha
bo jest on tez jak balon nogi trochę odeszły al jeszcze sa mocno obrzęknięte.ALE jAK MÓWWI Grizli podczynuje te wieko.

Wiem ze nie jest jeszcze całkiem dobrze ,ale jeśli można mówić o jakiejkolwiek poprawie (płuco się goi.a opuchlizna  z niektórych części ciala ustępuje), no to wszystko jest na dobrej drodze i trzeba się cieszyć z tych malych kroków, bo byłes w bardzo niebezpiecznej sytuacji.Trzymaj się.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #51 : 2008-06-17, 13:40:04 »

... jak Daniel.
Kwestia w tym, co jest dla jednego jest etyczne, dla drugiego może nie być.
Wątpliwe sytuacje są podciągane pod nieetyczne.


To zanim otworzymy nowy temat prosze jak najkrócej przybliżyc z kąd pobierane są te komurki macierzyste i czym one są co to niby są te embriony
bo jeżeli jest to zwykła elektronika to czy biologia lub chemia to ja nie rozumię takiej etyki.Czy te komórki pobierane są z krwi ,skóry czy inaczej
czy one żyją własnym życiem ale nie są człowiekiem czy odwrotnie .BO naprawdę uważam że w/g mnie nieetyczne było by to gdyby to był organizm żywy i po wzięciu tych komórek on musiał umierac tylko i wyłącznie dlatego.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #52 : 2008-06-17, 13:52:35 »

... jak Daniel.
Kwestia w tym, co jest dla jednego jest etyczne, dla drugiego może nie być.
Wątpliwe sytuacje są podciągane pod nieetyczne.


To zanim otworzymy nowy temat prosze jak najkrócej przybliżyc z kąd pobierane są te komurki macierzyste i czym one są co to niby są te embriony
bo jeżeli jest to zwykła elektronika to czy biologia lub chemia to ja nie rozumię takiej etyki.Czy te komórki pobierane są z krwi ,skóry czy inaczej
czy one żyją własnym życiem ale nie są człowiekiem czy odwrotnie .BO naprawdę uważam że w/g mnie nieetyczne było by to gdyby to był organizm żywy i po wzięciu tych komórek on musiał umierac tylko i wyłącznie dlatego.
dobrze wiedziec jakie to  medycyna robi postepy,by ratowac nasze zycie,gdy juz wszystko zawodzi.
Wole jednak czytac o tym jak zapobiegac(jak sie odzywiac i jak wzmacniac wlasna psyche).To ostatnie zalezy od mojej  silnej woli i  co najwazniejsze jest  w zasiegu reki. Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #53 : 2008-06-17, 15:39:27 »

... jak Daniel.
Kwestia w tym, co jest dla jednego jest etyczne, dla drugiego może nie być.
Wątpliwe sytuacje są podciągane pod nieetyczne.


To zanim otworzymy nowy temat prosze jak najkrócej przybliżyc z kąd pobierane są te komurki macierzyste i czym one są co to niby są te embriony
bo jeżeli jest to zwykła elektronika to czy biologia lub chemia to ja nie rozumię takiej etyki.Czy te komórki pobierane są z krwi ,skóry czy inaczej
czy one żyją własnym życiem ale nie są człowiekiem czy odwrotnie .BO naprawdę uważam że w/g mnie nieetyczne było by to gdyby to był organizm żywy i po wzięciu tych komórek on musiał umierac tylko i wyłącznie dlatego.
dobrze wiedziec jakie to  medycyna robi postepy,by ratowac nasze zycie,gdy juz wszystko zawodzi.
Wole jednak czytac o tym jak zapobiegac(jak sie odzywiac i jak wzmacniac wlasna psyche).To ostatnie zalezy od mojej  silnej woli i  co najwazniejsze jest  w zasiegu reki. Smile

Oczywiście Kodar i musisz jeszcze Dzisiaj pomyślec co by tu zrobic aby Twój mózg uzyskał taką siłe,aby nawet wtedy kiedy niechcący gdzieś na drodze zostaniesz potrącona
przez pijanego kierowcę,nie musiała wsiadac do karetki tylko wtedy wstań ocząśnij swoje nastroszone pióra jak robi to kura i idż do najbliższego baru zjeśc posiłek Optymalny ,który sprawi że natychmiast odzyskasz siły a jak przypadkiem na miejsce wypadku przyjedzie karetka to powiedz tym którzy przyjechali Ciebie ratowac że Ty jesteś nieśmiertelna.Myślę że czasami jak się chce coś napisac to należy się mocno zastanowicbo takimi odpowiedziami nie przyniesiesz dobrego zdania o wszystkich tych którzy stosują z dobrym skutkiem DO dr Kwaśniewskiego i nie koniecznie muszą byc nadgorliwi,i pisac głupoty.Pamiętaj również że nawet niewiesz co może byc jutro Tobie potrzebne jak co niedaj Boże miała byś zawał to jak wtedy mogła byś spojrzec tym medykom którzy by mieli Ciebie ratowac.Wiem że jest wybór zawsze oni dają ankiete do podpisu że zgadzasz sie na zabieg,a mam w tym kierunku świerze przeżycie,zawsze lepiej milczec aby móc podjąc zdrową decyzję wiem że na dzisiaj TY byś nie poddała sie ich pomocy łykła byś trochę śmietany wstała i poszła do domu i tego Tobie życzę.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #54 : 2008-06-17, 16:55:47 »

Jurek , embrion to nie elektronika, to zarodek do 8 -mego tygodnia życia, to maluśkie dziecko w brzuchu u mamy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #55 : 2008-06-17, 17:00:07 »

... jak Daniel.
Kwestia w tym, co jest dla jednego jest etyczne, dla drugiego może nie być.
Wątpliwe sytuacje są podciągane pod nieetyczne.


To zanim otworzymy nowy temat prosze jak najkrócej przybliżyc z kąd pobierane są te komurki macierzyste i czym one są co to niby są te embriony
bo jeżeli jest to zwykła elektronika to czy biologia lub chemia to ja nie rozumię takiej etyki.Czy te komórki pobierane są z krwi ,skóry czy inaczej
czy one żyją własnym życiem ale nie są człowiekiem czy odwrotnie .BO naprawdę uważam że w/g mnie nieetyczne było by to gdyby to był organizm żywy i po wzięciu tych komórek on musiał umierac tylko i wyłącznie dlatego.
dobrze wiedziec jakie to  medycyna robi postepy,by ratowac nasze zycie,gdy juz wszystko zawodzi.
Wole jednak czytac o tym jak zapobiegac(jak sie odzywiac i jak wzmacniac wlasna psyche).To ostatnie zalezy od mojej  silnej woli i  co najwazniejsze jest  w zasiegu reki. Smile

Oczywiście Kodar i musisz jeszcze Dzisiaj pomyślec co by tu zrobic aby Twój mózg uzyskał taką siłe,aby nawet wtedy kiedy niechcący gdzieś na drodze zostaniesz potrącona
przez pijanego kierowcę,nie musiała wsiadac do karetki tylko wtedy wstań ocząśnij swoje nastroszone pióra jak robi to kura i idż do najbliższego baru zjeśc posiłek Optymalny ,który sprawi że natychmiast odzyskasz siły a jak przypadkiem na miejsce wypadku przyjedzie karetka to powiedz tym którzy przyjechali Ciebie ratowac że Ty jesteś nieśmiertelna.Myślę że czasami jak się chce coś napisac to należy się mocno zastanowicbo takimi odpowiedziami nie przyniesiesz dobrego zdania o wszystkich tych którzy stosują z dobrym skutkiem DO dr Kwaśniewskiego i nie koniecznie muszą byc nadgorliwi,i pisac głupoty.Pamiętaj również że nawet niewiesz co może byc jutro Tobie potrzebne jak co niedaj Boże miała byś zawał to jak wtedy mogła byś spojrzec tym medykom którzy by mieli Ciebie ratowac.Wiem że jest wybór zawsze oni dają ankiete do podpisu że zgadzasz sie na zabieg,a mam w tym kierunku świerze przeżycie,zawsze lepiej milczec aby móc podjąc zdrową decyzję wiem że na dzisiaj TY byś nie poddała sie ich pomocy łykła byś trochę śmietany wstała i poszła do domu i tego Tobie życzę.
to co piszesz,to tylko twoja wyobraznia,nigdy nie mialam nic  przeciwko ani lekarzom,ani innym ludziom. Smile :PMozesz sprawdzic moje wczesniejsze posty. Smile

 
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #56 : 2008-06-17, 17:13:35 »

Jurek , embrion to nie elektronika, to zarodek do 8 -mego tygodnia życia, to maluśkie dziecko w brzuchu u mamy.
Ale nie wiem czy to pobieranie komórek macierzystych miałoby być od embrionu żywego czy już nieżyjącego, zdarzają się przecież poronienia,a najczęsciej właśnie ok 7 tyg.Jeśli jednak ten embrion miałby być chodowany po to,żeby służyć pózniej do pobrania od niego tych komórek ,to nie byłoby etyczne. Każdy chce żyć.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #57 : 2008-06-17, 17:28:56 »

Jurek , embrion to nie elektronika, to zarodek do 8 -mego tygodnia życia, to maluśkie dziecko w brzuchu u mamy.
Ale nie wiem czy to pobieranie komórek macierzystych miałoby być od embrionu żywego czy już nieżyjącego, zdarzają się przecież poronienia,a najczęsciej właśnie ok 7 tyg.Jeśli jednak ten embrion miałby być chodowany po to,żeby służyć pózniej do pobrania od niego tych komórek ,to nie byłoby etyczne. Każdy chce żyć.

Temat jak na dzień dzisiejszy jest bardzo ciekawy ale nauczyłem się że zanim o czymś chce dyskutowac to chciałbym poznac wszystko za i przeciw,ale wiem tez i to że gdyby
ktos miał zginac z powodu tego ze ja potrzebował bym tych komurek macierzystych,to oczywiście że było by to barbarzyństwem,podobnie jak dzisiaj porywane są dzieci i nie tylko dzieci
tylko dlatego że może byc dawcą dla jakiegoś wysoko postawionego miliardera czy polityka.Ale jeżeli te komurki mogły by byc od zwierzat to odezwali by sie też obrońcy zwierzat chociaz codziennie zabijane jest tysiące świń,i tego nie widza a jakby pasowały ich komurki macieżyste np dla moich chorych płuc to była by wielka batalia pod nazwą "Ratujmy biedne Świnie"
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #58 : 2008-06-18, 04:50:53 »

Obiło mi się o uszt że wPolsce jak i w innych krajach  powstały już dawno banki  w których przechowywane są właśnie te komórki
niewiem jaki cel mają te banki i co one przechowują i czy żywa komórka  to już jest człowiek.i co się dzieje z tą przechowywaną komórką
w tym Bamku.

Jeżeliktoś czuje się na siłach zgłębiac ten temat,i rozpocząc Nowy temat nad możliwościami leczenia za pomocą komórek Macierzystych
To ja jako pierwszy zapisuję się już dzisiaj do uczestnictwa w dyskusji,i dopracowania wiadomości " Czym,a może Kim są te komórki.
ZADAŁEM pYTANIA Z PROŚBĄ ABY KTOŚ POCIĄGNĄŁ TEN TEMAT W NOWYM POŚCIE I MAM NADZIEJĘ ŻE NIEDŁUGO TEN TEMAT RUSZY I WYJAŚNIMY TĄ ETYKĘ.A  MOZE TYM SAMYM PRZYCZYNIMY SIE DO TEGO COJUŻ JEST NIEUNIKNIONE. Bo jak słyszę w A ngli już wyrażona zgoda na badania i leczenia za pomocą tych komurek.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: odma
« Odpowiedz #59 : 2008-06-20, 07:48:16 »

Myślę że mój przypadek będzie drogowskazem dla tych którzy stosując dietę Optymalną przez zwykły wypadek trafiają do szpitala
i nie potrafią sobie poradzic w kwestii żywieniowej.Dzisiaj napiszę jak radzę sobie z ŻO. Moja żona zawsze przygotowuje mi wywar
tak jak w przepisie z książki kucharskiej,w czasie gotowania nieznacznie tylko uzupełnia odparowaną wodę.Po ugotowaniu tłuste skórki z golonek oraz
skórki ze słoniny i częśc mięsa po ostudzeniu przepuszcza na grubszym sitku przez maszynkę i zalewa tylko bardzo małą ilością wywaru.
.Przekłada wszystko do słoiczków i wkłada do lodówki,taki słoiczek przywozi mi do szpitala który wystarcza mi na trzy dni do wzbogacania zup jakie podają
mi w szpitalu ,wystarczy duża łyżka na tależ zupy,następnie tą zupę mogę zabielic śmietaną ,sokiem własnej roboty z buraczka czerwonego i dosłownie w kilka chwil
zmieniam wartośc tej zupy do tego przyprawy i palce lizac,Ci co razem ze mną leżą i  personel szpitala również nie mają nic przeciw temu.
Śniadania otrzymuję z domu w postaci jajecznicy lub gotowane,mam w szafce majonez i nie ma problemu,kotlet mielony optymalny jest moim ulubionym
daniem jest on zalany tłuszczem ze smarzenia. urzywam go jako dodatek do zup albo zjadac wraz z chlebkiem migdałowym,lub otrębowym.
nie było monotonności kotlet mielony na przemian z kotletem z karkówki ale zawsze zalane tłuszczykiem ze smażenia,dobrze się przechowują w warunkach szpitalnych w małych pojemniczkach do art. spożywczych w lodówce,która zawsze jest na oddziale.Rodzina wtedy ma możliwośc uzupełniania co dwa trzy dni.
Wielkości i ilości nie stanowią problemu bo już mam to w krwi że nie przecholuję a jem tyle aby nie by głodny.Zazwyczaj jak to sprawdzam to mieszczę się w swoich 60-70gr Białka 2 x tyle tłuszczu i węgli tylko tyle co z tych dwuch trzech kromeczk optymalnego chlebka.Żadne łakocie mnie nie interesują jestem syty i wszystko jak dotychczas w/g mnie pozwala na szybki powrót do używalności .A teraz po tak ciężkim incydęcie jaki mnie spotkał a było to pęknięcie płuca w ciągu 14 dni przeszłem zabieg odsysania odmy i rechabilitację na oddziale Pulmonologicznym i w poniedziałek mam obiecany powrót do domu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.